Diskuse s wikipedistou:MrJaroslavik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

2NNVZ[editovat zdroj]

Dobrý den, Váš příspěvek byl smazán, protože jeho předmět nesplňoval kritéria encyklopedické významnosti požadovaná Wikipedií. Prosím, nevkládejte tento příspěvek znovu, pokud nedoložíte významnost jeho předmětu vícero nezávislými netriviálními věrohodnými zdroji, které o něm publikovaly. V opačném případě bude opětovně smazán. Děkuji za pochopení.OJJ, Diskuse 5. 2. 2019, 13:21 (CET)

Blokování[editovat zdroj]

Dobrý den, omlouvám se Vám, že jsem Vás omylem na minutu zablokoval, bohužel jsem se v té rychlosti v Posledních změnách překlikl a blok padl vedle. Doufám, že Vám to nenarušilo možnost editace. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 30. 5. 2019, 16:35 (CEST)

Patrola[editovat zdroj]

Pozor při revertu: tady zůstal vandalismus. — Draceane diskusepříspěvky 30. 5. 2019, 16:54 (CEST)

Pěkné odpoledne, to zablokování je v pořádku, může se to stát.
Díky za přivítání, snad nenadělám více škody, než užitku.-- MrJaroslavik (diskuse) 30. 5. 2019, 17:00 (CEST)

Vicenasobne experimenty[editovat zdroj]

Dobry den, tip, at je to rychlejsi a neco se neopomene. Jdete do historie, kliknete na posledni neposkozenou verzi, tuto verzi editujte a ulozte. Pripadne muzu poslat kod na twinkle (patrolarsky nastroj). OJJ, Diskuse 5. 6. 2019, 12:50 (CEST)

@OJJ: Dobrý den, děkuji za tip. Omlouvám se za několik chybných editací. MrJaroslavik (diskuse) 5. 6. 2019, 12:57 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

Mimochodem, existuje tu i možnost žádosti o rychlý revert. Rychlý revert vrací všechny editace jednoho uživatele na jedné stránce, takže pokud někdo udělá tři editace a každá bude vandalská, zbavíš se jich jedním kliknutím. Usnadňuje to práci :). --Martin Urbanec (diskuse) 29. 6. 2019, 00:10 (CEST)

@Martin Urbanec: Dobrý den, vážím si toho, díky. O možnosti žádosti o rychlý revert vím, nicméně mi nepřišlo vhodné o to žádat teď, přecijen nejsem na Wikipedii aktivní tak dlouho. Ještě dělám chyby. Možná později. MrJaroslavik 29. 6. 2019, 00:18 (CEST)
Jasně, tomu úplně rozumím. Ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 29. 6. 2019, 20:08 (CEST)

Odpovědi na WP:POMOC[editovat zdroj]

Ahoj, koukám na [1]. Díky za odpověď samotnou i za to, že jsi dotyčného zmínil, ale zdá se, že se zmínka neodeslala. Vypadá to, že podpis totiž konstruuješ "ručně", namísto toho, abys použil podpis, který generuje přímo MediaWiki. Ten se vkládá prostřednictvím --~~~~. Tyto čtyři vlnovky je možné vložit buď na klávesnici (na Windows je to obvykle pravé Alt + 1), anebo prostřednictvím ikonky podpisu v editačním menu (třetí zleva). Teprve při použití tohoto podpisu se veškeré zmínky odešlou. Díky, --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 1. 7. 2019, 16:10 (CEST)

@Martin Urbanec (WMF): Dobrý den, děkuji za info. Podpisy nekonstruuji ručně, to by byla zbytečná práce. Myslím, že zrovna v tomto případě jsem použil ~~~~. Je rozdíl mezi ~~~~ a --~~~~ ? Děkuji --MrJaroslavik 1. 7. 2019, 16:20 (CEST)
Aha, tak je to něčím jiným. Ve svém podpisu nemáš odkaz na svou uživatelskou stránku, což je zdá se požadavek pro to, aby se zmínka odeslala. Právě díky absenci odkazu jsem původně očekával, že podpis tvoříš ručně. Mělo by stačit odškrtnout Používat v podpisu wikitext (bez automatického odkazu) v nastavení. Rozdíl mezi ~~~~ a --~~~~ žádný není :). --[[Wikipedista:Martin Urbanec (WMF)]] (diskuse) 1. 7. 2019, 16:30 (CEST)
Dobře, díky MrJaroslavik 1. 7. 2019, 16:32 (CEST)
@Martin Urbanec (WMF): Pěkné odpoledne, tak dnes jsem si nastavoval účet a narazil jsem tam i na nastavení podpisu. --> "Používat v podpisu wikitext (bez automatického odkazu)", odškrtl jsem to, tak by to už mělo být v pořádku ;) . -- MrJaroslavik (diskuse) 2. 7. 2019, 15:27 (CEST)
Skutečně, zmínka mi nyní v pořádku dorazila. Díky moc! --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 2. 7. 2019, 16:20 (CEST)

Patrolář[editovat zdroj]

Na základě úspěšné kandidátky jsem Vám přiřadil právo patroláře.

Wikipedia Autopatrolled.svg

Nyní by se Vám měla hesla od neprověřených autorů v seznamu Nových stránek zvýraznit žlutě a na konci každého nového hesla objevit nový odkaz [Označit tento článek jako prověřený]. U editací od neprověřených uživatelů se nově zobrazí odkaz [Označit jako prověřené].

Kliknutím na tyto odkazy se změna či heslo „odžlutí”, prověří. Odžlucené články a editace již nemusí být kontrolovány dalšími lidmi, odžlucuje se tedy po potřebných úpravách či vložení některých urgentních či neurgentních šablon (častá je {{významnost}}) či šablony Copyvia. Převážně na ta pozor. Gratuluji, užívejte práv s rozvahou. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 20. 7. 2019, 22:17 (CEST)

@Khamul1: Díky moc! S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 20. 7. 2019, 22:19 (CEST)
Není zač. Kdybyste potřeboval s čímkoli poradit či pomoci, neváhejte se na mě obrátit. --Khamul1 (diskuse) 20. 7. 2019, 22:22 (CEST)
Doporučuji se podívat na ten můj User:OJJ/Návod pro patroláře. Označit strojový překlad na úpravu není zrovna nejlepší. OJJ, Diskuse 22. 7. 2019, 09:36 (CEST)

Apex Legends[editovat zdroj]

Pane Jaroslav chci vylepšit stránku Apex Legends ale vy mi to furt ničíte proč? Matěj Lukášek (diskuse) 22. 7. 2019, 09:25 (CEST)

Oficiální, nebo zkrácený název?[editovat zdroj]

  • Dlouhá podoba (oficiální název) se použije, je-li řeč o státu jakožto o právnické osobě. Toto rozhodnutí je určeno Spojenému království Velké Británie a Severního Irska. Francouzská republika je oprávněna… Pozn.: Pokud z důvodu opakování názvu státu v textu vyvstane potřeba užití zkrácené podoby, lze ji uvést obratem (dále jen „…“).
  • Zkrácená podoba (zkrácený název) se užije, je-li řeč o státu ve smyslu geografickém nebo ekonomickém. Dělníci, kteří žijí ve Francii (na území Francie), Vývoz z Řecka…
  • zdroj: Země: Názvy a zkratky185.252.88.239 25. 7. 2019, 21:41 (CEST)

Lopata + ještě[editovat zdroj]

Zdravím Jaroslave, chtěl bych Vás jen upozornit, že revertovat editaci od anonyma nebylo zapotřebí - význam byl přenesen na rozcestník. Ale jinak, je vidět, že boj s vandalismem zvládáte dobře! Jen tak dál! :-) Zdraví, --Anděl Marek (diskuse) 31. 7. 2019, 06:16 (CEST)

@Anděl Marek: Zdravím, díky za upozornění. Pravděpodobně jsem si nepřečetl shrnutí editace, kde to, jak nyní koukám, poznačené je. A díky za pochvalu :). S pozdravem --MrJaroslavik (diskuse) 31. 7. 2019, 11:54 (CEST)

Podruhé šablona Vítejte[editovat zdroj]

Zdravím, chtěla bych jen upozornit na vložení šablony na stránku Diskuse s wikipedistou:Mišmoň, která již vložena byla předtím - nejde vzhledem k nadpisu o typo? Hezký den přeje --Czeva (diskuse) 14. 8. 2019, 08:37 (CEST)

@Czeva: Zdravím, myslíte tím, že jsem měl šablonu nahradit, než vložit upozornění autorská práva pod ní? Já nevěděl, jestli mohu vámi vloženou šablonu smazat a dát tam tohle, nebo to udělat tímhle způsobem. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 14. 8. 2019, 14:45 (CEST)
Nene, šablona Vítejte se nováčkům hodí i pro budoucí editace. Autorka je sice stále nováček, ale když už je nováček ve své diskusi přivítaný, stačilo možná vložit tu klasickou horní verzi copyvio upozornění, kterou nabízí šablona copyvio vložená na stránce, tj. copyvio autor, nikoli nováček. Podle mne ta druhá verze (tedy vložená vámi) je jen pro případy, kdy ještě uživatel není ani přivítaný (2 mouchy jednou ranou). Jde když tak ještě pod šablonu připsat doušku, že je dobré si tu šablonu výše pro orientaci pročíst. Ale je to samozřejmě jen můj názor. --Czeva (diskuse) 15. 8. 2019, 10:54 (CEST)

Dimaš Kudaibergen - Kazachstán: smazán možná encyklopedický text[editovat zdroj]

Koukám, že jste revertoval příspěvek do článku Kazachstán o nějakém zpěváku (Dimaš...). Nepřijde mi to jako nesmysl, jen třeba chybí zdroj a lepší formulace. Nová wikipedistka, wikipedista přidala do Wikipedia třeba v dobré vůli a vy jste jí to vymazal. Podívejte se prosím znovu na to. --Pavouk (diskuse) 30. 8. 2019, 12:03 (CEST)

@Pavouk: Zdravím, ta věta se mi zdála nějakým způsobem zvláštní, ale takhle to snad stačí. Díky za upozornění. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 30. 8. 2019, 12:16 (CEST)

Okamura[editovat zdroj]

Zdravím, z jakého důvodu jste tady použil rychlý revert? Není to žádný vandalismus a navíc má dotyčná IP adresa samé konstruktivní příspěvky. Rychlý revert můžete využívat pouze pro odstraňování zjevných vandalismů. S pozdravem Mercy (diskuse) 30. 8. 2019, 15:31 (CEST)

@Mercy: Zdravím, ve shrnutí jsem to napsal (bez zdroje), nicméně editaci jsem vrátil.
Mimochodem, nejsem revertér. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 30. 8. 2019, 15:44 (CEST)
Díky za odpověď. Pardon, to bude únavou, to shrnutí jsem přehlédl. Vzhledem k tomu, že tenhle uživatel podle všeho není nijak problémový, měl byste mu tam spíš dát šablonu [zdroj?] a napsat mu do diskuse, aby doplnil zdroj. Mercy (diskuse) 30. 8. 2019, 15:49 (CEST)

Osvald Závodský[editovat zdroj]

Dobrý den, proč jste vrátil označení na copyvio? Jsou tam z toho článku přímo zkopírovány celé odstavce. Např: „Když se v roce 1953 schylovalo k soudnímu projednávání jeho případu, vstoupila do dění pro StB trochu nešťastně jeho žena. Podala totiž žádost o rozvod. Pokud Závodský učinil všechna doznání, aby ochránil svou rodinu, nyní tento motiv padl a on učiněná doznání odvolal. Vyšetřovatelé museli v zájmu procesu důrazně promluvit s jeho manželkou, která poslala nový dopis, v němž psala, že svoji žádost o rozvod stáhla.“ --Dopisovač (diskuse) 31. 8. 2019, 13:18 (CEST)

Community Insights Survey[editovat zdroj]

RMaung (WMF) 6. 9. 2019, 16:48 (CEST)