Diskuse s wikipedistou:MrJaroslavik

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Otázka od wikipedisty Jarousek75 (6. 7. 2020, 10:14)[editovat zdroj]

Zdravim, prave jsem si vytvoril ucet na strance Wikipedia. Muzu se na Vas jako sveho mentora obracet se svymi dotazy? --Jarousek75 (diskuse) 6. 7. 2020, 10:14 (CEST)

@Jarousek75: Dobrý den, samozřejmě, jakýkoli dotaz budete mít, můžete mi ho tady položit. S pozdravem--MrJaroslavik (diskuse) 6. 7. 2020, 10:17 (CEST)


Znovuvytvoření smazaného článku[editovat zdroj]

Zdravím, byl před časem smazán článek, který jsem napsal, kvůli porušení autorských práv (oficiální web, ze kterého jsem čerpal, nejspíše nebyl vhodný k citování, nebo tedy alespoň jsem to tak pochopil). Dříve jsem se z osobních důvodů nemohl tímto zabývat a tak mi "utekl" ten týden, kdy je možnost neduhy opravit a tím pádem byl článek smazán. Pokud vytvořím tento článek znovu, napíšu jej celý znovu od píky a budu čerpat pouze informace, které vlastními slovy nějak překopu, s tím, že přidám, odkud bylo čerpáno (plus doložím významnost atd.), bude to v pořádku? Nebo pro jistotu mám čerpat pouze z webů, které nemají někde vloženou frázi "Všechna práva vyhrazena", popř. "All rights reserved"? Nebo stačí pouze přeformulovávat informace vlastními slovy? (Omlouvám se, právničina nikdy nebyla mojí silnou stránkou a i po přečtení příruček se v tom dost ztrácím, ale soudě podle hromady příspěvků na různých diskuzích v tom nejsem sám...)

S pozdravem

Mates1994 (diskuse) 12. 7. 2020, 12:35 (CEST)