Vladimír Kindl

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
doc. JUDr. Vladimír Kindl
Děkan Právnické fakulty UK
Ve funkci:
2000 – 2006
PředchůdceDušan Hendrych
NástupceAleš Gerloch

Narození2. března 1952 (72 let)
Profeseprofesor právních dějin
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Vladimír Kindl (* 2. března 1952) je český právník a vysokoškolský pedagog. Je členem katedry právních dějin Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a autorem nebo spoluautorem řady odborných publikací. Je odborníkem na české a československé právní dějiny, které na fakultě přednáší.

Na sklonku roku 1999 byl zvolen děkanem pražské právnické fakulty. Tuto funkci zastával v letech 2000–2006. Po uplynutí dvou funkčních období se stal jeho nástupcem prof. Aleš Gerloch.

Expertiza postavení katolického církevního majetku[editovat | editovat zdroj]

V roce 1998 byl spolu s Vladimírem Mikulem uveden jako spoluautor dokumentu, který byl s názvem Právně historická expertiza Univerzity Karlovy v Praze právního postavení tzv. katolického církevního majetku v druhé polovině 19. a ve 20. století na území dnešní ČR médii prezentován jako stanovisko Univerzity Karlovy a spisovatelka Lenka Procházková nebo politik Jiří Paroubek jej používali jako argument proti restitucím církevního majetku. Jak uvádí analýza Parlamentního institutu, posudek byl sice nadepsán jako posudek Univerzity Karlovy, avšak žádné průvodní dokumenty k němu nebyly dodány, podle ústního sdělení dr. Mikuleho kanceláři Poslanecké sněmovny bylo zpracování posudku zadáno Úřadem vlády ČR Univerzitě Karlově, která pověřila jeho vypracováním Právnickou fakultu, avšak text zadání posudku není znám.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Odpověď na dotaz: Srovnání posudků týkajících se církevního majetku Archivováno 19. 4. 2014 na Wayback Machine., Parlamentní institut, srpen 2008, zpracovala JUDr. Jindřiška Syllová, CSc.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]