University College London

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
University College London
Logo
Logo
Cuncti adsint meritaeque expectent praemia palmae
Motto
Zkratka UCL
Rok založení 1826
Typ školy veřejná
Vedení
Kancléř Prof. Malcolm Grant
Počty akademiků
Počet bakalářských studentů 11970
Počet navazujících studentů 9650
Počet akademických pracovníků 4000
Další informace
Sídlo Londýn
Webové stránky
Hlavní budova univerzity

University College London (zkráceně: UCL) je jedna z nejlepších univerzit ve Velké Británii i na celém světě.[1] V žebříčcích nejlepších vysokých škol na světě pravidelně zaujímá místa v první dvacítce.[2] Roku 2011 tuto školu vyhodnotila organizace Academic Ranking of World Universities jako třetí nejlepší v Evropě.[3]

UCL je největší autonomní částí federativní University of London a společně s univerzitami v Oxfordu a v Cambridgi, London School of Economics a Imperial College London tvoří G5, skupinu super-elitních univerzit (dle Times Higher Education)[4] ve Spojeném království. UCL je rovněž členem skupiny nejprestižnějších výzkumných univerzit Russel Group a mnoha dalších významných asociací. UCL byla první institucí vyššího vzdělání v Anglii, která přijímala studenty bez ohledu na pohlaví, náboženské vyznání a sociální a ekonomický profil.

Hlavní centrum UCL se nachází v Bloomsbury, na Gower Street v centru Londýna. Slavný britský právní teoretik a filosof, Jeremy Bentham je považován za duchovního otce UCL, i přesto, že se ne přímo zasloužil o založení univerzity.

Slavní učitelé a absolventi[editovat | editovat zdroj]

Laureáti Nobelovy Ceny[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. QS World University Rankings. QS World University Rankings 2010 [online]. 2010, [cit. 2011-08-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Times Higher Education. World Reputation Rankings 2011 [online]. 2011, [cit. 2011-08-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Academic Ranking of World Universities. Academic Ranking of World Universities - 2011 [online]. 2011, [cit. 2011-08-20]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Times Higher Education. Super Elite in Secret Bid for Cash Boost [online]. 2011, [cit. 2011-09-13]. Dostupné online. (anglický) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]