Speciální čarodějnický díl (14. řada)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Speciální čarodějnický díl
Logo Simpsonovi.svg
292. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Treehouse of Horror XIII
Číslo řada 14
díl 1
Premiéra 3. listopadu 2002
Tvorba
Scénář Marc Wilmore (1 část)
Brian Kelley (2. část)
Kevin Curran (3. část)
Režie David Silverman
Prod. kód DABF19
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
S Homerem přijde zákon
Následující →
Homerova rock'n'rollová brnkačka
Seznam dílů 14. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Speciální čarodějnický díl (alternativně také Speciální čarodějnický díl XIII) (anglicky Treehouse of Horror XIII) je 1. epizoda 14. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 3. listopadu 2002. Scénáře napsali Marc Wilmore, Brian Kelley a Kevin Curran.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Pošlete klony (Send in the Clones), Právo shnít a děsit (The Fright to Creep and Scare Harms) a Ostrov doktora Dlahy (The Island of Dr. Hibbert).

Úvod[editovat | editovat zdroj]

Ned se spolu se Simpsonovými snaží vyvolat ducha Maude Flandersové. Do místnosti vejde Bart převlečený za Maude. Pak se ale nad ním objeví opravdový duch Maude.

Pošlete klony[editovat | editovat zdroj]

Homer si lehne na zahradě do svého hamaku s pivem. Pak za ním přijde Marge se seznamem úkolů. On si ale chce nejprve odpočinout. V tom mu praskne jeho hamak. Naštěstí jde dnes hamakář o něco dřív, tak si od něj Homer koupí nový. Obchodník ho ale varuje, že to není obyčejný hamak. Homer si lehne, ale hamak se roztočí a vypadne z něj Homer a jeho klon. Jediný rozdíl mezi nimi je, že klon nemá pupík a penis. Homer mu dá za úkol udělat věci ze seznamu. Při opravě elektriky ale umře. Homer si tedy udělá nového klona. Ten vymyslí, že kdyby bylo více klonů bude více udělané práce. Teď má Homer 3 klony. Časem si jich udělá mnohem více. Dokonce pak udělá snídani pro celou rodinu. Při snídani za ním přijde Ned, aby mu vrátil pilu, kterou mu Homer zcizil. Pošle jednoho ze svých klonů, ten ho ale místo toho zabije. Homer se rozhodne svých klonů zbavit. Odveze je všechny za město a nechá tam s nimi i kouzelný hamak.

Tisíce a tisíce Homerů běží krajinou a snědí a vypijí vše, na co přijdou. Bar U Vočka hlásí rekordní tržby. Líza dostane nápad, že by je mohli nalákat na obří koblihy do rokle, kde se zabijí pádem, protože budou následovat právě koblihy. Večer Marge zjistí, že její Homer nemá pupík.

Právo shnít a děsit[editovat | editovat zdroj]

Bart a Líza pohřbívají na hřbitově zesnulou rybku Goldie. Cestou zpět si Líza všimne náhrobku Williama Bonneyho, který byl zastřelen v roce 1881 ve věku 21 let. Na náhrobku je také napsáno: „Sním o světě beze zbraní“. Líza se rozhodne všechny přesvědčit, aby byly zbraně zakázány. To se jí povede. Když začnou obyvatelé slavit svět beze zbraní, vyleze ze svého hrobu William Bonney. Spolu se svými kumpány Frankem a Jessie Jamesovými, Sundance Kidem a císařem Vilémem se objeví ve městě. Tam všem oznámí, že jeho známější jméno je Billy the Kid. Protože jsou jediní, kdo má ve městě zbraně, začnou šikanovat obyvatele. Profesor Frink sestrojí stroj času a Homer se vrátí zpět, kde lidem oznámí, aby se zbraní nevzdávali. Pak se objeví další Homer z budoucnosti, kde ozbrojené násilí zničilo celou Zemi. Pak tohoto Homera Vočko zastřelí.

Ostrov doktora Dlahy[editovat | editovat zdroj]

Simpsonovi letí na ostrov doktora Dlahy, ten nyní poskytuje dovolenou. Marge se v noci vydá na prohlídku. V džungli najde Dům bolesti. V tom ji ale chytí doktor Dlaha a udělá z ní kočku. Ta se vrátí k Homerovi a po sexu uteče. Homerovi to přijde divné, tak se také vydává do džungle. V domě bolesti najde Neda, který ho požádal, aby ho podojil. Vydají se spolu dále do lesa, kde najdou mnoho obyvatel Springfieldu proměněných na zvířata. Jsou tam Bart, Líza i Maggie. Pak se tam objeví doktor Dlaha a Homer se přihlásí také, protože se bude moci celý den válet a pářit. Stane se z něj mrož.

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Objeví se Kang a Kodos ve své lodi na oběžné dráze Země a koukají na ostrov doktora Dlahy ve tvaru lebky. Říkají, že vypadá jako jejich číslice 4.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]