Škoda 1Tr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Škoda 1Tr
VýrobceŠkoda Plzeň
Prototyp(y)1936
Vyrobeno kusů1
Technické údaje
Délka10 330 mm
Šířka2 350 mm
Výška přes sběrače3 070 mm
Pohotovostní hmotnost10 370 kg
Max. rychlost46 km/h
Obsaditelnost
Míst k sezení29
Míst k stání44
Motory a elektrická výzbroj
Počet a výkon motorů1×66,2 kW
Obrázek Tomuto článku chybí obrázky. Víte-li o nějakých svobodně šiřitelných, neváhejte je načíst a přidat do článku. Pro rychlejší přidání obrázku můžete přidat žádost i sem.
WikiProjekt Fotografování

Škoda 1Tr byl první trolejbus vyrobený ve Škodových závodech. Zároveň se také jednalo o jeden ze tří trolejbusů, které byly určeny pro zahájení trolejbusové dopravy v Praze.

Konstrukce[editovat | editovat zdroj]

Podvozek trolejbusu 1Tr mechanicky vycházel z nákladního automobilu Škoda 553, byl pouze upraven pro dosazení trakčního motoru a elektrické výzbroje. Karoserii pro takto pozměněný podvozek byla vyrobena ve Škodových závodech v Mladé Boleslavi, elektrickou výzbroj dodaly tytéž závody z Plzně. Skříň byla dřevěná, zpevněná kovovými výztuhami a zvnějšku oplechovaná. Na střeše umístěné sběrače musely být na troleje nasazovány pomocí tyče, neboť trolejbus neměl stahováky.

Jednalo se o třínápravový trolejbus (hnací byla třetí náprava). Byl vybaven třemi brzdami – elektrickou rekuperační, pneumatickou provozní a parkovací ruční. Byl určen pro levostranný provoz, proto byly v levé bočnici umístěny dvoje dvoudílné skládací dveře. Řidič trolejbusu měl pro vstup na svoje stanoviště k dispozici ještě malá dvířka v pravé bočnici. Po vzniku Protektorátu byl vůz přestavěn na pravostranný provoz.

Prototyp[editovat | editovat zdroj]

Prototyp (a také jediný vyrobený vůz tohoto typu) byl vyroben v roce 1936. Spolu s prototypy trolejbusů Praga TOT a Tatra T 86 byl určen pro první československý „moderní“ trolejbusový provoz v Praze. Vůz 1Tr obdržel evidenční číslo 301 a vcelku spolehlivě jezdil až do roku 1955, kdy byl odstaven. O rok později byl vyřazen ze stavu pražských trolejbusů a byl předán Národnímu technickému muzeu, které však tento unikátní vůz v roce 1961 sešrotovalo.

Provoz[editovat | editovat zdroj]

V roce 1936 byl vyroben jediný vůz.

Současný stát Město Článek Typ Roky dodávek Počet vozů Evidenční čísla
při dodání
Poznámky Zdroj
ČeskoČesko Česko Praha článek 1Tr 1936 1 kus 301    

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • HARÁK, Martin. České trolejbusy. 1. vyd. Praha: Grada Publishing, 2015. 160 s. ISBN 978-80-247-5552-6. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]