Praha-Zahradní Město (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Praha-Zahradní Město
Místo budoucího nádraží Praha-Zahradní Město
Místo budoucího nádraží Praha-Zahradní Město
Stát ČeskoČesko Česko
hlavní město Praha
Ulice Průběžná
Souřadnice
Provozovatel dráhy Správa železnic
Tratě 221
V provozu od asi 2021
Dopravních kolejí 4
Nástupišť (hran) 3
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava

Terminál MHD v pojezdu Průběžná – ihned u nádraží

Metro A – Skalka cca 5 minut autobusem
Web https://www.koridorhostivar.cz/
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Praha-Zahradní Město je rozestavěná železniční stanice, která je budována na okraji Strašnic, v blízkosti Zahradního Města v místech bývalého seřaďovacího nádraží, na mostě přes Průběžnou ulici, v blízkosti Lanového mostu. Plánovaný rok otevření je 2021.

Stanice Praha-Zahradní Město formálně vznikla 26. dubna 2019, kdy nahradila stanici Praha-Vršovice seřaďovací nádraží.[1]

Výstavba[editovat | editovat zdroj]

Výstavba začala s dvouletým zpožděním v březnu 2018, kdy společnost Eurovia stáhla stížnost na modernizaci tratě od vinohradských tunelů po nádraží Hostivař. Stavba nádraží Zahradní Město je součástí projektu a proto nemohla začít. Po stažení žaloby začaly na stavbě pracovat společností Metrostav, Swietelsky Rail a SMP.[2] Od 25. 7. do 25. 8. 2019 byl uzavřen podjezd Průběžná–Švehlova; při této uzavírce byla odstraněna střední část původního soumostí a začala výstavba budoucího mostu a podchodů k nástupištím. Nový most bude mít podstatně větší rozpětí a bude užší (převede 5 kolejí místo dosavadních 11[3]).

Výstavba nového železničního mostu přes ulici Průběžná

V místě železniční stanice je plánována vazba na další druhy MHD – autobusy a tramvaje.

Průběh výstavby[editovat | editovat zdroj]

Konec roku 2018, leden 2019[editovat | editovat zdroj]

Zahájení demoličních prací na opěrách 1. mostu v ulici Průběžná. Příprava a úprava terénu v místě budoucích prací. Kompletní sundání hlavní nosné konstrukce a mostovky.

Únor 2019-Březen 2019[editovat | editovat zdroj]

Odstraňování starých kolejí, přípravy sloupů nového trakčního vedení. Stále se pokračovalo v úpravách terénu v místě bývalého prvního mostu v Průběžné ulici. Zahájení prací na armatuře.

Duben 2019-Červenec 2019[editovat | editovat zdroj]

Stavba základů a později i zahájení hrubé stavby technologických budov. Příprava nových kolejí v okolí budoucí stavby. Příprava armatury pro budoucí nádraží.

Srpen 2019-Listopad 2019[editovat | editovat zdroj]

Zahájení betonování pilířů nového mostu. Dokončovací práce technologických budovách.

Prosinec 2019-Březen 2020[editovat | editovat zdroj]

Dokončení pilířů nového mostu, pokládání mostovky. Zahájení prací na budoucích prostorech terminálu pod nádražím. Betonování a stavba nástupišť. Budování přístupu na budoucí nástupiště.

Duben 2020[editovat | editovat zdroj]

Pokládání eskalátorů. Zátěžové zkoušky mostu. Zahájení stavby konstrukce budoucího zastřešení nástupišť.

Vzhled stanice[editovat | editovat zdroj]

Označení roku výstavby na mostě v Průběžné ulici.

Vzhled stanic při revitalizaci koridoru Hlavní nádraží - Praha-Hostivař by měl být obdobný. Stanice Hostivař je červená, stanice Praha-Zahradní Město by měla být zelená a stanice Praha-Eden oranžová.[4] V říjnu 2019 SŽDC změnila plány pro stanici Praha-Zahradní Město, byl upraven vzhled stanice a upraveny výhybky pro snadnější průjezd nákladních vlaků po trati Praha-Malešice – Beroun. Přístup na nádraží bude z podchodu podjezdu Průběžná. Nádraží bude též vybaveno čekárnou a odbavovacím prostorem.[3]

Okolní komunikace[editovat | editovat zdroj]

Nynější Průběžná ulice je pod železničními mosty vedena pro všechen typ dopravy pouze po tramvajových kolejích a pro chodce po jednom chodníku. V rámci rekonstrukce mají přibýt dva pruhy pro automobilovou dopravu, pro tramvajovou mají vzniknout nástupní ostrůvky. Po obou stranách komunikace mají být chodníky pro chodce s návazností na železniční stanici. Má být též upravena křižovatka Na Padesátém–Průběžná.

Tramvajové a autobusové zastávky Na Padesátém mají být zrušeny a nahrazeny zastávkami v podjezdu pod železniční stanicí.[5]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. simba. Hostivař – Hlavní: železniční stanici Vršovice seř.n. nahradí žst. Zahradní Město [online]. 21.4.2019 [cit. 2020-01-05]. Dostupné online. 
  2. Stavba hostivařského koridoru má zelenou. Eurovia stáhla stížnost na vítěze tendru [online]. zpravy.aktualne.cz, 2018-03-01 [cit. 2019-10-14]. Dostupné online. 
  3. a b Nový vzhled stanice i vylepšení pro nákladní vlaky. SŽDC mění projekt 4. koridoru v Praze – Zdopravy.cz [online]. 2019-10-22 [cit. 2019-10-22]. Dostupné online. 
  4. Miliardová železniční rekonstrukce v Praze startuje, zablokuje ale některé silnice. E15.cz [online]. 2018-06-25 [cit. 2019-10-22]. Dostupné online. 
  5. Mapa komunikací Praha - Zahradní Město [online]. [cit. 2019-11-14]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]