Průběžná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PRŮBĚŽNÁ
Severní část Průběžné ulice s křižovatkou na ulici V Olšinách
Severní část Průběžné ulice s křižovatkou na ulici V Olšinách
Umístění
Město Praha
Městská část Praha 10
Čtvrť Strašnice
Poloha
Začíná na V Olšinách
Končí na Švehlova
Další údaje
Délka 1,98 km
Počet adres 91
PSČ 10000
Kód ulice 466531
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Průběžná ulice v Praze se nachází v městské části Praha 10 ve čtvrti Strašnice. Spojuje ulice V Olšinách a Švehlovu.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Střední část Průběžné ulice, od křižovatky s Petrovickou
Střední a severní část Průběžné ulice
Průběžná ulice - návrší Altán

Na Průběžné ulici se nachází 91 adres s číslem popisným. V severní části navazující na křižovatku s ulicí V Olšinách až po křižovtku se Stračickou (přibližně polovina délky ulice) je většinou vyšší zástavba (starší činžovní domy a několik domů panelových). Zde ji křižuje ulice Na Hroudě se stejnojmennou zastávkou tramvají a autobusů, dále ulice Gutova s areálem volného času Gutovka při ZŠ Gutova.

V této části k Průběžné ulici na západní straně přiléhá nevelké návrší zvané Altán, ohraničený na severní straně ulicí Pod Altánem a na jižní straně vidlicí ulic Petrovická/Újezdská. Na téže straně ústí do Průběžné ještě ulice Čestlická a Nupacká a následuje světelná křižovatka V Korytech/Ke Strašnické, kde se nachází architektonicky zajímavý římskokatolický farní kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a budova divadla Miriam.

Doprava[editovat | editovat zdroj]

Ulice Průběžná je důležitá komunikace automobilové dopravy spojující Strašnice se Záběhlicemi. Po celé délce ulice vede tramvajová trať, kde jsou vedeny linky č. 22, 26 a noční 91, 95, 97 a 99 jsou zde zastávky Na Hroudě, Nádraží Strašnice, Radošovická, Dubečská (na znamení) a Na Padesátem.

Dále jsou zde vedeny linky autobusů 188, 154 a noční linky 901 a 906, a to v úseku mezi ulicemi V Olšinách k nejbližší světelné křižovatce, kde se linky odklánějí ulicí V Korytech.

V létě roku 2014 proběhla rekonstrukce tramvajové tratě, kdy byly vytrhány staré svařované koleje a panelové lože a nahrazeny novými samostatnými betonovými pražci. Ty byly zasypány vrstvou drcených kamenů a zakryty kobercovými trávníky.

Ostatní[editovat | editovat zdroj]

V Průběžné ulici č. 1108/77 sídlí stanice profesionálního hasičského záchranného sboru Dopravního podniku hl. m. Prahy.