Ševětín (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ševětín
Nádraží v Ševětíně
Nádraží v Ševětíně
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Jihočeský
Městys Ševětín
Souřadnice
Ševětín (nádraží)
Ševětín (nádraží)
Provozovatel dráhy Správa železnic
Kód stanice 735027
Tratě 220
Nadmořská výška 450 m n. m.
V provozu od 8. června 1874
Zabezpečovací zařízení RZZ AŽD 71
Dopravních kolejí 4
Nástupišť (hran) 3 (3)
Prodej jízdenek Ne
Návazná doprava Ne
Služby ve stanici Ne
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ševětín je železniční stanice ve východní části městyse Ševětín v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji nedaleko Dubenského rybníka. Leží na elektrizkované trati 220 (25 kV, 50 Hz AC), která ve stanici přechází z dvoukolejné na jednokolejnou.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Železniční stanici dle typizovaného stavebního vzoru vybudovala soukromá společnost Dráha císaře Františka Josefa (KFJB) na odbočné trati otevřené 8. června 1874 z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic. Dráha propojovala dvě trasy KFJB: spojení Vídně a Prahy z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic přes České Velenice (zprovozněno roku 1871) a dráhu spojující Vídeň přes České Budějovice s Plzní z roku 1868, roku 1872 prodloužené až do Chebu na hranici Německa.

Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Koncem 70. let 20. století byla trať procházející stanicí elektrizována.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nacházejí se zde tři nekrytá jednostranná úrovňová nástupiště, k příchodům k vlakům slouží přechody přes koleje. Stanicí prochází Čtvrtý železniční koridor, vede tudy dvoukolejná trať. Roku 2018 začala rekonstrukce a úprava dle parametrů koridorové stanice: byla přidána druhá traťová kolej v budějovickém směru, byla zvýšena průjezdová rychlost stanicí na 160 km/h, mají vzniknout bezbariérová vyvýšená nástupiště.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]