Olbramovice (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Olbramovice
Nádraží v Olbramovicích
Nádraží v Olbramovicích
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Středočeský
Městys Olbramovice
Souřadnice
Olbramovice (nádraží)
Olbramovice (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 551366
Tratě 220, 223
Nadmořská výška 460 m n. m.
V provozu od 14. prosince 1871
Zabezpečovací zařízení elektronické stavědlo ESA 11
Dopravních kolejí 5 (+ 1 kusá)
Nástupišť (hran) 2 (4)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před nádražní budovou
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Olbramovice je železniční stanice ve východní části městyse Olbramovice v okrese Benešov ve Středočeském kraji nedaleko Konopišťského potoka. Leží na dvoukolejné elektrizované trati 220 (25 kV, 50 Hz AC) a neelektrizované trati 223. Součástí stanice je rovněž obvod Votice.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Železniční stanici dle typizovaného stavebního vzoru vybudovala soukromá společnost Dráha císaře Františka Josefa (KFJB) na trase nově budovaného spojení Vídně a Prahy s dočasnou konečnou stanici v Čerčanech, kam dojel první vlak z Českých Velenic už 3. září 1871. K otevření zbývající trasy, včetně olbramovického nádraží, do Prahy došlo 14. prosince téhož roku po dokončení železničního mostu přes Sázavu v Čerčanech. Ten byl zpočátku provizorně postaven ze dřeva.

1. října 1894 projekt odbočné trati z Olbramovic společnosti Místní dráha Votice - Sedlčany spojil Votice a 16 kilometrů vzdálené Sedlčany.

Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 správu přebraly Československé státní dráhy. Místní dráha Votice - Sedlčany byla zestátněna až roku 1928.

Koncem 70. let 20. století byla hlavní trať procházející stanicí elektrizována.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanicí prochází Čtvrtý železniční koridor, vede tudy dvoukolejná trať. Roku 2019 byla rekonstruována a upravena dle parametrů na koridorové stanice: byla přidána druhá traťová kolej, byla zvýšena průjezdová rychlost stanicí na 160 km/h, vznikla dvě bezbariérová vyvýšená nástupiště. Současně byla do stanice integrována i původně samostatná stanice Votice.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]