V tomto článku je použita zastaralá šablona.

Pavel Klusák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pavel Klusák
Pavel Klusák.jpg
Narození 29. listopadu 1969 (48 let)
Praha
Rodiče Jan Klusák a Jana Klusáková
Příbuzní Vít Klusák
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Příbuzenstvo
otec Jan Klusák
matka Jana Klusáková
bratr Vít Klusák

Pavel Klusák (* 29. listopadu 1969, Praha) je hudební publicista. Zaměřuje se na současný nezávislý rock a nonartificiální hudbu vůbec.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

Pavel Klusák vedl rozhovory s Peterem Gabrielem, Johnem Calem, Laurií Anderson, Mikem Pattonem, Matthewem Herbertem a dalšími hudebními osobnostmi a skupinami. Řadu let byl redaktorem časopisu Týden, odkud v únoru 2007 přešel do týdeníku Respekt, kde byl zaměstnán do dubna 2009; od podzimu 2009 píše stránku o hudbě do inovované sobotní přílohy Orientace Lidových novin. Vedle tištěné publicistiky (dále mj. Hospodářské noviny, A2 kulturní týdeník, HIS Voice aj.) spolupracuje s Českým rozhlasem, podílí se na výběru hudebních snímků pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, je dramaturgem hudebního doprovodného programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, pořádá poslechové pořady atp.

Napsal scénář ke studentskému krátkému mockumentu Vynález Krásy (1994, režie Marek Najbrt) humorně vysvětlujícímu popularitu Karla Gotta, je spoluautorem experimentálního dokumentu Národ sobě aneb České moře v osmnácti přílivech (2003, režie Jan Gogola ml.).

Na podzim 2009 ve vlastním labelu Klíče vydal eponymní debutové album Tomáše Hanáka a cover verze semaforských písní od současných hudebníků For Semafor. Dříve toho roku byl editorem dvou alb Respekt Edice, Souhvězdí Santini Pavla Fajta a Václava Cílka a Ora pro nobis Oldřicha Janoty.

Život[editovat | editovat zdroj]

Klusákovi rodiče jsou skladatel Jan Klusák (*1934) a novinářka Jana Klusáková (*1941), jeho bratr je filmař Vít Klusák (*1980, po matce). Pavel Klusák je ženatý a má tři děti.

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]