BBC World Service

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
BBC World Service
Broadcasting House and East Wing.jpg
Spuštěno 19. prosince 1932
Vlastník BBC
Ředitel Peter Horrocks
Stát Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Jazyk angličtina
Financování veřejnoprávní
Vysílací čas 24 hodin denně
Oblast vysílání celý svět
Web www.bbcworldservice.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

BBC World Service (původně BBC Empire Service) je rozhlasová stanice zajišťující britské vysílání do zahraničí. Je provozována v rámci britské mediální společnosti BBC, na rozdíl od zbytku BBC však není financována z koncesionářských poplatků, ale z rozpočtu britského ministerstva zahraničí. Vysílá přes internet, na radiových vlnách AM, a ve vybraných zemích také přes FM. V mnoha státech má BBC i regionální studia, která pokrývají určitou část vysílání v jazyce dané země. V roce 2005 bylo rozhodnuto část těchto studií zrušit, což mimo jiné postihlo i českou redakci, která ukončila vysílání vlastních pořadů koncem roku 2005. České vysílání jako takové (zprávy v češtině) bylo ukončeno v únoru 2006. Z ušetřených prostředků je financována BBC Arabic.

České vysílání BBC[editovat | editovat zdroj]

V Česku byla známá Česká redakce BBC, která do prosince 2005 pokrývala část vysílání BBC World Service pořady v češtině, zejména ve všední dny ráno tříhodinovou relací Dobré ráno s BBC a v podvečer zpravodajskými pořady Svět o páté (v jeho rámci vysílala Interview BBC Václava Moravce) a Svět o šesté.

Pro vysílání českého vysílání BBC World Service (které na FM pokrývají velkou část republiky) dodávala až do 28. února 2013 šest hodin programu denně zpravodajská stanice Českého rozhlasu Rádio Česko.[1] Od 1. 3. 2013 zajišťuje české vysílání BBC společnost Lagardère Active ČR, provozovatel několika soukromých rozhlasových stanic, pod názvem ZET.[2][3][4][5]

Loga[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]