Letiště Točná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Točná
Letiště Praha Točná.jpg
Základní informace
Typ letiště neveřejné vnitrostátní civilní
Provozovatel Letecké Muzeum Točná s.r.o.
Otevření 31. 3. 1946
Nejbližší město Praha (10 km do centra)
Poloha 49°59′6″ s. š., 14°25′31″ v. d.
1027 ft / 313 m
Kód letiště ICAO: LKTC
IATA:
Vzletové a přistávací dráhy
09/27 tráva, 870×30 m

Letiště Točná je neveřejné vnitrostátní letiště ležící na katastru městské části Praha 12, Točná. Sídlem, které se však dění na letišti dotýká daleko více, jsou však Cholupice, které leží v bezprostřední blízkosti vzletové dráhy. Svého vrcholu zažilo letiště v padesátých letech, kdy byl provoz Svazarmu dotován a letiště disponovalo travnatou dráhou o délce 800 a šířce 100 metrů. Od roku 1989 provoz na letišti pomalu ustával. Nevyřešené vztahy s majiteli pozemků pod dráhou navíc vedly k tomu, že dráha byla zkrácena na 550 metrů. V roce 2010 bylo letiště uzavřeno, aby mohla být zahájena jeho celková rekonstrukce s cílem vytvořit na letišti zázemí pro kolekci letuschopných historických letadel. Nový majitel, Letecké Muzeum Točná, s.r.o. (společnost vlastní Ivo Lukačovič) vyřešil pozemkové problémy a letiště tak mohlo být v roce 2011 otevřeno s historicky nejdelší dráhou o délce 870 metrů. Rekonstrukce letiště i nadále pokračuje.

Historie letiště[editovat | editovat zdroj]

Už od dvacátých let se na svahu nad Zbraslaví občas objevoval provoz bezmotorových letadel. V roce 1934 vznikla v Modřanech pobočka Masarykovy letecké ligy, která využívala k plachtění okolní svahy. Na jaře 1946 vzniklo na Točné Plachtařské výcvikové středisko Českého národního aeroklubu (ČNA) a současně byla zahájena výstavba letiště na pozemku, kde se nachází dodnes. O rok později, v roce 1947, získal klub motorový letoun Polikarpov Po-2 a později letouny Aero C-104 a Piper Cub z přebytků americké armády. Z několika kluzáků v prvních poválečných letech se letadlový park rychle rozrostl na více než dvacet bezmotorových letadel na počátku let padesátých.

V blízkosti vzniklo ještě sportovní letiště Zbraslav a provoz se na přelomu čtyřicátých a padesátých let rozdělil mezi tyto dvě plochy. Na Točné létali plachtaři, na Zbraslavi hlavně motorová letadla. Letiště Zbraslav však bylo zrušeno už v roce 1955. V roce 1951 byl založen Dobrovolný svaz lidového letectví DOSLET, který byl v roce 1953 včleněn do Svazu pro spolupráci s armádou (Svazarm) založený po vzoru sovětské organizace DOSAAF jako branná organizace připravující mládež na službu v armádě. Aeroklub Svazarmu Točná se stal jeho součástí a mohl tak těžit z výrazné státní podpory této činnosti. Na letišti po celá padesátá léta probíhala intenzivní zejména plachtařská činnost. Od šedesátých let začal na letišti narůstat podíl motorového létání a začaly se objevovat také první vrtulníky, na kterých tu v první polovině let sedmdesátých probíhal i výcvik, a to včetně výcviku nočních přistání na osvětlený heliport.

Aeroklub Točná, který byl po zániku Svazarmu součástí Aeroklubu ČR, vyvíjel na letišti plachtařský a motorový provoz až do roku 2010, kdy se provozovatelem letiště stalo Letecké muzeum Točná a byl zahájen proces revitalizace letiště.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

Letiště disponuje jednou travnatou dráhou o délce 870 metrů a šířce 30 metrů. Letiště je nově plně oploceno a po dobu rekonstrukce je na něm provoz řízen z provizorního stanoviště AFIS. Letiště se stalo prozatím domovem repliky historického letounu Avia BH-5 a definitivním domovem historicky unikátního letounu Sokol M1C. Letiště by se mělo stát domovem letounu Lockheed Electra 10 A, výrobní číslo 1091, který patřil Janu Antonínu Baťovi.

Na letišti působí modeláři z občanského sdružení Modeláři Točná, o.s. Na letišti je dětské hřiště pro veřejnost.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]