Ivo Lukačovič

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Ivo Lukačovič
Narození 7. února 1974 (41 let)
Praha
Povolání programátor a spisovatel
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ivo Lukačovič (* 7. února 1974, Praha) je zakladatel, předseda představenstva, hlavní vizionář firmy Seznam.cz, a. s., a v neposlední řadě také její majoritní akcionář.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se a žije v Praze. Vystudoval SSPŠ. Studoval na ČVUT, ale studium ukončil po 7 letech ve 4. ročníku. Během studií potkal také Pavla Zimu, který později působil v nově založené firmě jako technický a od srpna 2006 výkonný ředitel. V roce 1995 začal v jazyce Perl psát vlastní katalog internetových stránek a v roce 1996 jej spustil na adrese Seznam.cz. Od roku 2000 je předsedou představenstva společnosti Seznam.cz, a. s. Jako fyzická osoba nevlastnil dlouho žádnou nemovitou věc, od roku 2007 nakoupil dva domy, několik bytů na Smíchově a pozemky u sportovního letiště Praha-Točná.[1] V průběhu roku 2008 se objevila řada spekulací o plánech na prodej Seznamu, ale Lukačovič tvrdí, že firmu prodat nechce.[2] Zajímá se o projekt OpenStreetMap.[3]

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Má syna Ondřeje a dceru Elinu.

Záliby[editovat | editovat zdroj]

Rád cestuje, zejména do exotických krajin. Ze sportů se věnuje nejčastěji jízdě na kole, či výletům do přírody, kde přespává „pod širákem“. V mládí ho poznamenal skauting, který dodnes podporuje. Rád čte, od braku až po vážnou literaturu. Kromě toho vlastní také pilotní průkaz na sportovní letadla a rád si vyjede po moři, či na jezero na závodní plachetnici. Od roku 2005 do začátku roku 2010 psal blog, zejména o počítačích, létání a fotografovaní.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Seznam převádí některé své nemovitosti na Iva Lukačoviče [online]. Internet Info s.r.o., [cit. 2008-08-15]. Dostupné online.  
  2. O portál Seznam.cz se ucházejí už jen tři zájemci [online]. Hospodářské noviny, [cit. 2008-10-01]. Dostupné online.  
  3. http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/2009-October/003776.html

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]