French Open 2010 – ženská dvouhra

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Související informace naleznete také v článku French Open 2010.
French Open 2010
Soutěže
mužská dvouhramužská čtyřhra
ženská dvouhraženská čtyřhra
smíšená čtyřhra
dvouhra juniorů
dvouhra juniorek
French Open
ženská dvouhra
2009 ◄◄ 2010 ►► 2011
Grand Slam 2010
ženská dvouhra
Australian OpenFrench Open
 WimbledonUS Open

Obhájkyní titulu byla Ruska Světlana Kuzněcovová, která nestačila ve 3. kole na krajanku Marii Kirilenkovou.

Vítězkou se stala 17. nasazená Italka Francesca Schiavoneová, která ve finále porazila 7. nasazenou Australanku Samanthu Stosurovou a získala tak svůj první grandslamový titul.

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

V závorce je kolo, ve kterém hráčka vypadla.

  1. USA Serena Williamsová (čtvrtfinále)
  2. USA Venus Williamsová (4. kolo)
  3. Dánsko Caroline Wozniacká (čtvrtfinále)
  4. Srbsko Jelena Jankovićová (Semifinals)
  5. Rusko Jelena Dementěvová (semifinále, odstoupila pro zranění)
  6. Rusko Světlana Kuzněcovová (3. kolo)
  7. Austrálie Samantha Stosurová (finále)
  8. Polsko Agnieszka Radwańska (2. kolo)
  9. Rusko Dinara Safinová (1. kolo)
  10. Bělorusko Viktoria Azarenková (1. kolo)
  11. Čína Li Na (3. kolo)
  12. Rusko Maria Šarapovová (3. kolo)
  13. Francie Marion Bartoliová (3. kolo)
  14. Itálie Flavia Pennettaová (4. kolo)
  15. Francie Aravane Rezaïová (3. kolo)
  16. Belgie Yanina Wickmayerová (3. kolo)
  1. Itálie Francesca Schiavoneová (vítězka)
  2. Izrael Šachar Peerová (4. kolo)
  3. Rusko Naděžda Petrovová (čtvrtfinále)
  4. Španělsko María José Martínezová Sánchezová (1. kolo)
  5. Rusko Věra Zvonarevová (2. kolo)
  6. Belgie Justine Heninová (4. kolo)
  7. Slovensko Daniela Hantuchová (4. kolo)
  8. Česko Lucie Šafářová (2. kolo)
  9. Čína Čeng Ťie (2. kolo)
  10. Slovensko Dominika Cibulková (3. kolo)
  11. Ukrajina Aljona Bondarenková (3. kolo)
  12. Rusko Alisa Klejbanovová (3. kolo)
  13. Rusko Anastasija Pavljučenkovová (3. kolo)
  14. Rusko Maria Kirilenková (4. kolo)
  15. Rumunsko Alexandra Dulgheruová (3. kolo)
  16. Ukrajina Kateryna Bondarenková (2. kolo)

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  USA Serena Williamsová 2 7 6  
7  Austrálie Samantha Stosurová 6 62 8  
  7  Austrálie Samantha Stosurová 6 6    
  4  Srbsko Jelena Jankovićová 1 2    
4  Srbsko Jelena Jankovićová 7 6  
     Kazachstán Jaroslava Švedovová 5 4    
    7  Austrálie Samantha Stosurová 4 62  
  17  Itálie Francesca Schiavoneová 6 7  
  17  Itálie Francesca Schiavoneová 6 6    
3  Dánsko Caroline Wozniacká 2 3    
17  Itálie Francesca Schiavoneová 7    
  5  Rusko Jelena Dementěvová 63 r    
5  Rusko Jelena Dementěvová 2 6 6
  19  Rusko Naděžda Petrovová 6 2 0  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
1  USA S Williams 7 6    
   Švýcarsko S Vögele 62 2       1  USA S Williams 6 6    
   Maďarsko M Czink 2 3        Německo J Görges 1 1    
   Německo J Görges 6 6         1  USA S Williams 6 1 6  
   Spojené království K O'Brien 0 6 2       29  Rusko A Pavljučenkovová 1 6 2  
   USA J Craybas 6 4 6        USA J Craybas 4 1  
   Francie A Cornet 4 2     29  Rusko A Pavljučenkovová 6 6    
29  Rusko A Pavljučenkova 6 6         1  USA S Williams 6 6  
18  Izrael Šachar Peerová 6 6         18  Izrael Šachar Peerová 2 2  
Q  Španělsko N Llagostera Vives 1 4       18  Izrael Šachar Peerová 3 6 6  
   USA V King 2 2     LL  USA B Mattek-Sands 6 0 1  
LL  USA B Mattek-Sands 6 6         18  Izrael Šachar Peerová 7 6  
   USA S Perry 64 0         13  Francie M Bartoli 67 2    
WC  Francie O Sanchez 7 6       WC  Francie O Sanchez 5 2  
   Itálie ME Camerin 2 3     13  Francie M Bartoli 7 6    
13  Francie M Bartoli 6 6    

2. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
12  Rusko M Šarapova 6 6    
Q  Rusko K Pervak 3 2       12  Rusko M Šarapova 6 6    
   Japonsko A Morita 1 4        Belgie K Flipkens 3 3    
   Belgie K Flipkens 6 6         12  Rusko M Šarapova 2 6 3  
   Česko K Zakopalová 7 4 6       22  Belgie J Henin 6 3 6  
   Slovinsko K Srebotnik 63 6 2        Česko K Zakopalová 3 3  
   Bulharsko C Pironkova 4 3     22  Belgie J Henin 6 6    
22  Belgie J Henin 6 6         22  Belgie J Henin 6 1 4
25  Čína Čeng Ťie 7 6         7  Austrálie S Stosur 2 6 6
   Rusko J Byčkova 5 4       25  Čína Čeng Ťie 4 3    
Q  Rusko A Pivovarova 6 6     Q  Rusko A Pivovarova 6 6    
   Rumunsko IR Olaru 4 3         Q  Rusko A Pivovarova 3 2  
   Česko B Záhlavová-Strýcová 62 3         7  Austrálie S Stosur 6 6    
   Paraguay R de los Ríos 7 6          Paraguay R de los Ríos 6 1 0
Q  Rumunsko S Halep 5 1     7  Austrálie S Stosur 4 6 6  
7  Austrálie S Stosur 7 6    

3. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
4  Srbsko J Janković 6 6    
   Austrálie A Molik 0 4       4  Srbsko J Janković 6 3 6  
Q  Estonsko K Kanepi 6 6     Q  Estonsko K Kanepi 2 6 4  
   Francie P Parmentier 3 1         4  Srbsko J Janković 6 7    
   Švédsko S Arvidsson 7 3 2       27  Ukrajina A Bondarenko 4 63    
   Slovensko M Rybáriková 62 6 6        Slovensko M Rybáriková 3 3  
   Rusko V Duševina 7 3 4   27  Ukrajina A Bondarenko 6 6    
27  Ukrajina A Bondarenko 63 6 6       4  Srbsko J Janković 6 6  
23  Slovensko D Hantuchová 6 6         23  Slovensko D Hantuchová 4 2  
   Thajsko T Tanasugarn 1 1       23  Slovensko D Hantuchová 7 6    
   Bělorusko O Govorcova 7 6        Bělorusko O Govortsova 5 3    
   Španělsko C Suárez Navarro 69 1         23  Slovensko D Hantuchová 7 6  
   Kolumbie M Duque Mariño 0 1         16  Belgie Y Wickmayer 5 3    
   Rakousko S Bammer 6 6          Rakousko S Bammer 64 6 5
   Česko S Záhlavová 1 1     16  Belgie Y Wickmayer 7 1 7  
16  Belgie Y Wickmayer 6 6    

4. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
9  Rusko D Safina 6 4 5  
   Japonsko K Date Krumm 3 6 7        Japonsko K Date Krumm 0 3    
WC  Austrálie J Groth 6 6     WC  Austrálie J Groth 6 6    
   Čínská Tchaj-pej Čan Jung-žan 2 3         WC  Austrálie J Groth 6 5 6  
   Austrálie A Rodionova 6 6            Austrálie A Rodionova 3 7 2  
   Rusko E Makarova 3 2          Austrálie A Rodionova 6 6  
   Itálie A Brianti 3 1     21  Rusko V Zvonareva 4 4    
21  Rusko V Zvonareva 6 6         WC  Austrálie J Groth 4 3  
28  Rusko A Kleybanova 6 6            Kazachstán J Švedova 6 6  
   Ukrajina M Korytceva 2 1       28  Rusko A Kleybanova 6 6    
   Čínská Tchaj-pej Kchaj-č. Čchang 3 3        Srbsko A Ivanović 3 0    
   Srbsko A Ivanović 6 6         28  Rusko A Klejbanova 2 6 0
   Itálie S Errani 1 5            Kazachstán J Švedova 6 4 6  
   Kazachstán J Švedova 6 7          Kazachstán J Švedova 7 6  
   Spojené království E Baltacha 0 5     8  Polsko A Radwańska 5 3    
8  Polsko A Radwańska 6 7    

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

5. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
6  Rusko S Kuzněcova 6 6    
   Rumunsko S Cîrstea 3 1       6  Rusko S Kuzněcovová 4 7 6  
   Rusko J Vesnina 6 1 4      Německo A Petkovic 6 5 4  
   Německo A Petkovic 4 6 6       6  Rusko S Kuzněcovová 3 6 4  
   Rakousko Y Meusburger 7 6         30  Rusko M Kirilenko 6 2 6  
WC  Francie C Feuerstein 64 3          Rakousko Y Meusburger 3 3  
   Chorvatsko K Šprem 65 4     30  Rusko M Kirilenko 6 6    
30  Rusko M Kirilenko 7 6         30  Rusko M Kirilenko 4 4  
17  Itálie F Schiavone 5 6 6       17  Itálie F Schiavone 6 6  
   Rusko R Kulikova 7 3 4     17  Itálie F Schiavone 6 6    
   Česko P Kvitová 6 2 2   Q  Austrálie S Ferguson 2 2    
Q  Austrálie S Ferguson 1 6 6       17  Itálie F Schiavone 6 6  
   Kanada S Dubois 7 1 3       11  Čína Li Na 4 2    
WC  Francie S Cohen-Aloro 63 6 6     WC  Francie S Cohen-Aloro 2 2  
WC  Francie K Mladenovic 5 3     11  Čína Li Na 6 6    
11  Čína Li Na 7 6    

6. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
14  Itálie F Pennetta 6 6    
   Spojené království A Keothavong 2 2       14  Itálie F Pennetta 6 6    
   Itálie R Vinci 7 6        Itálie R Vinci 1 1    
   Francie V Razzano 5 2         14  Itálie F Pennetta 6 6    
Q  Japonsko Misaki Doi 3 0            Slovinsko P Hercog 3 0    
   Slovinsko P Hercog 6 6          Slovinsko P Hercog 6 6  
   Austrálie J Dokić 2 2     24  Česko L Šafářová 1 2    
24  Česko L Šafářová 6 6         14  Itálie F Pennetta 65 7 2
31  Rumunsko A Dulgheru 7 4 6       3  Dánsko C Wozniacki 7 64 6
   Česko L Hradecká 61 6 3     31  Rumunsko A Dulgheru 6 6    
   Švýcarsko T Bacsinszky 6 6        Švýcarsko T Bacsinszky 4 2    
   Německo T Malek 2 3         31  Rumunsko A Dulgheru 3 4  
   Německo K Barrois 6 67 3       3  Dánsko C Wozniacki 6 6    
   Itálie T Garbin 1 7 6        Itálie T Garbin 3 1  
   Rusko A Kudrjavceva 0 3     3  Dánsko C Wozniacki 6 6    
3  Dánsko C Wozniacki 6 6    

7. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
5  Rusko J Dementěva 6 6    
   Chorvatsko P Martić 1 1       5  Rusko J Dementěva 6 7    
   USA M Oudin 5 2        Španělsko A Medina Garrigues 2 63    
   Španělsko A Medina Garrigues 7 6         5  Rusko J Dementěva 62 6 6  
   Kanada A Wozniak 6 6            Kanada A Wozniak 7 3 4  
   Česko I Benešová 3 3          Kanada A Wozniak 6 6  
   Francie J Coin 1 2     32  Ukrajina K Bondarenko 4 1    
32  Ukrajina K Bondarenko 6 6         5  Rusko J Dementěva 6 6  
2v  Španělsko MJ Martínez Sánchez 2 4         Q  Jihoafrická republika C Scheepers 1 3  
   Uzbekistán A Amanmuradova 6 6          Uzbekistán A Amanmuradova 7 6    
   Švédsko Johanna Larssonová 6 6        Švédsko J Larsson 62 2    
   Lotyšsko A Sevastova 2 2            Uzbekistán A Amanmuradova 3 3  
WC  Francie M Johansson 2 4         Q  Jihoafrická republika C Scheepers 6 6    
Q  Jihoafrická republika C Scheepers 6 6       Q  Jihoafrická republika C Scheepers 3 6 6
   Argentina G Dulko 6 6        Argentina G Dulko 6 3 4  
10  Bělorusko V Azarenka 1 2    

8. Sekce[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   2. Kolo   3. Kolo   4. Kolo
                               
15  Francie A Rezaï 6 6    
Q  Kanada H El Tabakh 1 1       15  Francie A Rezaï 6 2 6  
   Rusko A Čakvetadze 7 62 4      Německo A Kerber 2 6 3  
   Německo A Kerber 5 7 6       15  Francie A Rezaï 7 4 8  
   Maďarsko Á Szávay 6 6         19  Rusko N Petrova 62 6 10  
WC  Francie S Foretz 2 2          Maďarsko Á Szávay 1 2  
Q  Čína Šuaj Žangová 0 3     19  Rusko N Petrova 6 6    
19  Rusko N Petrova 6 6         19  Rusko N Petrova 6 6  
26  Slovensko D Cibulková 6 6         2  USA V Williams 4 3  
Q  Rusko Jekatěrina Ivanovová 2 0       26  Slovensko D Cibulková 4 6 6  
WC  USA C McHale 5 3        USA V Lepčenko 6 2 0  
   USA V Lepčenko 7 6         26  Slovensko D Cibulková 3 4  
   Španělsko A Parra Santonja 6 6         2  USA V Williams 6 6    
Q  Japonsko K Nara 2 2          Španělsko A Parra Santonja 2 4  
   Švýcarsko P Schnyder 3 3     2  USA V Williams 6 6    
2  USA V Williams 6 6    

Reference[editovat | editovat zdroj]