Je držitelkou dvou velkých křišťálových glóbů za celkové vítězství v hodnocení světového poháru z let 2018/2019 a 2019/2020. Stala se první Italkou, která ovládla celkové hodnocení světového poháru a následně teprve čtvrtou biatlonistkou v historii, která dokázala celkové vítězství obhájit.[2][3]
Ve světovém poháru ve své dosavadní kariéře vyhrála šestnáct individuálních závodů, první z nich prosinci 2015 ve švédském Östersundu, kde ovládla vytrvalostní závod.[4][1] Pětkrát triumfovala jako členka italské ženské, resp. smíšené štafety.
Wiererová je desetinásobnou účastnicí mistrovství světa v biatlonu a rovněž účastnicí tří zimních olympijských her. Dokázala získat celkem tři tituly mistryně světa v individuálních závodech na mistrovství světa a tři bronzové olympijské medaile.
Pod olympijskými kruhy závodila poprvé v Soči, kde jako členka smíšené italské smíšené štafety vybojovala bronzovou medaili. O čtyři roky později v Pchjongčchangu dokázala italský výběr umístění obhájit. V roce 2022 dokázala ve sprintu vybojovat první individuální olympijský cenný kov.
Na světových šampionátech debutovala jako 20letá v roce 2011 v Chanty-Mansijsku, kde nejlépe obsadila čtvrté místo v ženské štafetě a deváté ve stíhacím závodě. Na stupně vítězů vystoupala poprvé na Mistrovství světa 2013 v Novém Městě na Moravě jako členka italské ženské štafety. O dva roky později ve finském Kontiolahti toto umístění obhájila. První individuální medaile z mistrovství se dočkala v norském Oslu v roce 2016, kde ve stíhacím závodě dojela na druhém místě. Na östersundském Mistrovství světa 2019 zkompletovala sbírku medailí – bronzovou medaili získala ze smíšených štafet, stříbrnou medaili ze závodu smíšených dvojic společně s Lukasem Hoferem a v závodě s hromadným startem vybojovala své první zlato, díky čemuž se stala první Italkou v historii, která získala nejcennější kov na světovém šampionátu.[5] Nejúspěšnější šampionát představovala účast na domácím Mistrovství světa 2020 v Anterselvě, kde se radovala ve stíhacím a následně i vytrvalostním závodě. Dvě stříbrné medaile přidala ze smíšené štafety a závodu s hromadným startem.
Zúčastnila se pěti juniorských šampionátů v biatlonu. Celkově na těchto šampionátech získala pět zlatých medailí, z toho pět bylo individuálních a k tomu ještě přidala jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile ze štafet.
↑ Wiererová vyhrála Světový pohár biatlonistek, Bö posunul rekord na šestnáct triumfů. Aktuálně.cz [online]. 2019-03-24 [cit. 2025-03-23]. Dostupné online.
↑ SP Kontiolahti: Simonová poprvé vítězí, Wiererová obhájila velký křišťálový glóbus. BiatlonMag [online]. 2020-03-14 [cit. 2025-03-23]. Dostupné online.
↑MACEK, Tomáš. Smolná poslední rána. Kdyby ji Soukalová dala, vyhrála by. Ale je pátá [online]. 2015-12-03. Dostupné online.
↑ Střelecká loterie. Wiererová poprvé mistryní světa, Davidová šestnáctá. iDNES.cz [online]. 2019-03-17 [cit. 2021-02-07]. Dostupné online.