Mistrovství světa v biatlonu 2024

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Mistrovství světa v biatlonu 2024
Biatlonový stadion na začátku mistrovství
Biatlonový stadion na začátku mistrovství
Základní informace
Pořadí54. ročník
Datum5.–18. února 2024
MístoVysočina Arena
Nové Město na Moravě, ČeskoČesko Česko
PořadatelMezinárodní biatlonová unie
Lídr medailového pořadí
Francie Julia Simonová (FRA)
Zlatá medaile 4 – Stříbrná medaile 0 – Bronzová medaile 1
Oficiální web
https://www.biathlonnmnm.cz/
≺ 2023
2025 ≻

Mistrovství světa v biatlonu v roce 2024 probíhalo od 7. do 18. února 2024Novém Městě na Moravě. Šlo o druhé mistrovství, které toto biatlonové středisko pořádalo – před tím se zde závodilo v roce 2013.

Volba pořadatele[editovat | editovat zdroj]

O pořadateli se hlasovalo na kongresu Mezinárodní biatlonové unie 14. listopadu 2020, který z důvodů koronavirové krize proběhl elektronickou formou.[1]

Nové Město na Moravě nemělo v této volbě žádnou konkurenci.[2] Zájem o uspořádání mistrovství projevily také švýcarské Lenzerheide a běloruský Minsk, ale kandidaturu nakonec nepředložily a soustředily se na Mistrovství světa v biatlonu 2025.

Vysočina aréna[editovat | editovat zdroj]

Český svaz biatlonu plánoval dějiště šampionátu – Vysočina Arenu – do té doby důkladně zrekonstruovat.[3] Tribuna E (na severu), která se vždy před závody montovala, byla nahrazena přístavbou tribuny D.[4] V ní je ze zadní strany ukryto týmové zázemí, společenské prostory a servisní buňky. V plánu byla i nová budova jižně od tribun pro diváky, která by nahradila tradiční VIP stan a kromě místa pro VIP hosty by sloužila i jako tiskové středisko. Z důvodů vzrůstu ceny stavebních prací se ji nepodařilo realizovat. Podařilo se však postavit přístavek k budově vedení závodů (vlevo od střelnice), ve které nalezl zázemí stále se rozšiřující IT tým.

Změn se už v roce 2022 dočkala i trať, především úsek za stadionem. „Televizně i logisticky, z hlediska přípravy a úpravy trati, nám dělá dlouhodobě problémy. Takže tam vznikne jedna část nad příjezdem jinak, bude mít nové křížení,“ vysvětloval při představování záměrů v roce 2020 ředitel soutěží v Novém Městě Vlastimil Jakeš.[3]

Oficiální otevření se konalo 29. ledna 2024 za přítomnosti předsedy vlády Petra Fialy, prezidenta Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy a předsedy Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka.[5]

Česká účast[editovat | editovat zdroj]

Tomáš Mikyska při tréninku před sprintem

Nominaci na mistrovství světa uzavírali čeští trenéři dvoukolově v lednu. Podle předsezónních kritérií rozhodlo o prvních třech nominovaných pořadí ve světovém poháru, čtvrtého určili trenéři.[6]

„Do Anterselvy už by měli odjet čtyři ženy a čtyři muži, kteří utvoří základ pro mistrovství světa. Ostatní se rozjedou o páté místo na mistrovství Evropy v Osrblie,“ upřesnil to manažer reprezentace Ondřej Rybář.[7] Nakonec však toto platilo jen pro ženský tým; z důvodů zdravotních potíží Michala Krčmáře povolali trenéři do reprezentace zpět Adama Václavíka a Mikuláše Karlíka.

Na konci ledna oznámili trenéři prvních deset jistých účastníků – mezi ženami budou reprezentovat Tereza Voborníková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a debutantka Kristýna Otcovská, která dosud závodila pouze v nižším IBU Cupu a ve své dosavadní kariéře nezasáhla do žádného závodu světového poháru. V mužské části budou reprezentovat Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska a Vítězslav Hornig. Vzhledem ke zdravotnímu stavu Krčmáře a Mikysky trenéři nevyloučili nominaci ještě šestého závodníka.[8]

Závodnice/Závodník SP SZ HZ IZ ŠT SŠT SZD
Markéta Davidová 17. 9. 15. 20. 7. 14. 10.
Lucie Charvátová 40. LAP 71. 7.
Jessica Jislová 48. 42. 12. 7. 14.
Kristýna Otcovská
Tereza Voborníková 32. 13. 52. 7.
Vítězslav Hornig 46. 7.
Michal Krčmář 19. 18. 24. 26. 7. 14.
Jonáš Mareček 58. DNS 7. 10.
Jakub Štvrtecký 41. 47. 63.
Tomáš Mikyska 33. 27. 26. 10. 7. 14.

Program[editovat | editovat zdroj]

Na programu mistrovství jsou všechny disciplíny, které se běžně jezdí v závodech světového poháru. Muži i ženy absolvují sprinty, stíhací závody, vytrvalostní závody, závody s hromadným startem a štafety. Společně jedou smíšenou štafetu a smíšený závod dvojic.[9]

Den Datum Disciplína Začátek (SEČ) Počet závodníků
St 7. února Smíšená štafeta 17:20 25 týmů
9. února Sprint (ženy) 17:20 93
So 10. února Sprint (muži) 17:05 100
Ne 11. února Stíhací závod (ženy) 14:30 59
Stíhací závod (muži) 17:05 55
Út 13. února Vytrvalostní závod (ženy) 17:10 59
St 14. února Vytrvalostní závod (muži) 17:20 101
Čt 15. února Smíšený závod dvojic 18:00 28 týmů
So 17. února Štafeta (ženy) 13:45 21 týmů
Štafeta (muži) 16:30 24 týmů
Ne 18. února Závod s hromadným startem (ženy) 14:15 30
Závod s hromadným startem (muži) 16:30 30

Průběh závodů[editovat | editovat zdroj]

Závody se konaly za neobvykle vysokých teplot a občasného deště. Pořadatelé museli na trať navážet umělý sníh, který měli připravený v zásobníku sněhu. Zorganizování mistrovství za těchto podmínek ocenil i prezident IBU Olle Dahlin.[10]

Smíšená štafeta[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Mistrovství světa v biatlonu 2024 – smíšená štafeta.

V závodu vedli zpočátku němečtí reprezentanti, ale v polovině se dostali do čela Francouzi, kteří odrazili nástup favorizovaných norských biatlonistů a po čtyřech letech v této štafetě na mistrovství světa zvítězili. Český tým se po trestném kole Michala Krčmáře dostal až téměř na konec závodního pole. Tomáš Mikyska, Markéta Davidová a Jessica Jislová pak pozici zlepšovali, ale vinou špatného běhu nebo horší střelby se jim podařilo postoupit jen na konečné 14. místo.

Sprinty[editovat | editovat zdroj]

Lucie Charvátová po dojezdu do cíle sprintu

V závodě žen obsadily všechny místa na stupních vítězů francouzské biatlonistky. Zvítězila Julia Simonová, která střílela nejen bezchybně, ale také nejrychleji ze všech. Za ní se umístily Justine Braisazová-Bouchetová a Lou Jeanmonnotová, které nezasáhly shodně jeden terč. Z českých reprezentantek dojela nejlépe Markéta Davidová, která nezasáhla dva terče při střelbě vstoje a skončila na 18. místě.

Ve sprintu mužů získali naopak všechny medaile norští závodníci. Zvítězil Sturla Holm Laegreid, který zastřílel obě položky čistě. Johannes Thingnes Bø jel sice nejrychleji ze všech, ale nezasáhl jeden terč při střelbě vleže a skončil o 3,5 vteřiny na druhém místě. Bronzovou medaili získal Vetle Sjåstad Christiansen, který udělal také jednu chybu při první střelbě. Z českých reprezentantů byl nejlepší Michal Krčmář, který dojel na 19. pozici.

Stíhací závody[editovat | editovat zdroj]

Titul v závodě žen obhájila vítězka předchozího sprintu, Francouzka Julia Simonová, díky kvalitní a především velmi rychlé střelbě. Stejně dobře střílela druhá Italka Lisa Vittozziová, která tak předstihla Francouzku Justine Braisazovou-Bouchetovou. Nejlepší českou biatlonistkou byla Markéta Davidová, která se rychlým během a dobrou střelbou posunula na deváté místo. Tereza Voborníková dojela čtyři místa za ní.

Ve stíhacím závodu mužů obsadili medailové pozice opět tři norští biatlonisté. Zlato však získal Johannes Thingnes Bø, který běžel nejrychleji ze všech. Vítěz sprintu, Sturla Holm Laegreid, skončil druhý a třetí místo vybojoval opět Vetle Sjåstad Christiansen. Michal Krčmář se vinou tří nezasažených terčů a pomalejší střelby zlepšil oproti sprintu jen o jedno místo a dojel osmnáctý.

Vytrvalostní závody[editovat | editovat zdroj]

Jeremy Finello při tréninku před sprintem

V závodě žen zvítězila Italka Lisa Vittozziová, která zastřílela všechny položky čistě. Druhá překvapivě dojela stejně dobře střílející Němka Janina Hettichová-Walzová. Třetí skončila Francouzka Julia Simonová, která do předposledního kola vedla, ale při poslední střelbě nezasáhla jeden terč. Z českých reprezentantek byla nejlepší Jessica Jislová, která také minula jeden terč a dojela na 12. místě.

V mužském závodě prokázal mimořádnou formu v běhu Nor Johannes Thingnes Bø, který sice při první střelbě jednou chyboval, ale pak střílel čistě a o téměř minutu zvítězil před svým bratrem Tarjeim Bø. Třetí dojel Němec Benedikt Doll Mezi Čechy byl nejlepší na desátém místě Tomáš Mikyska, který také udělal celkem jednu chybu na střelnici.

Závod smíšených dvojic[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Mistrovství světa v biatlonu 2024 – smíšený závod dvojic.

V tomto závodě zvítězila francouzská dvojice Quentin Fillon Maillet a Lou Jeanmonnotová, kteří stříleli lépe než ostatní. Druhé místo vybojovali Francouzi před třetími Nory. Za Čechy musel sice Jonáš Mareček po druhé střelbě na trestné kolo, ale s Markétou Davidovou se pak zlepšovali a obsadili 10. místo.

Štafety[editovat | editovat zdroj]

V závodě žen zvítězily podle očekávání francouzské biatlonistky, přestože po střelbách na druhém úseku jela Sophie Chauveauová dvě trestná kola. Druhá byla švédská a třetí německá štafeta. Překvapením bylo čtvrté místo estonského týmu, zatímco Norky skončily až desáté. Česká štafeta skončila sedmá, když Lucie Charvátová a Jessica Jislová musely vždy na jedno trestné kolo.

V závodě mužů však favorizovaní Norové skončili až na druhém místě, když Vetle Sjåstad Christiansen musel jet po poslední střelbě tři trestná kola. Zvítězili švédští reprezentanti především zásluhou menšího počtu chyb na střelnici. Třetí dojeli němečtí biatlonisté. Český tým obsadil sedmé místo, přestože na prvních dvou úsecích jeli Tomáš Mikyska a Michal Krčmář chvílemi v čele závodu.

Stíhací závody[editovat | editovat zdroj]

V závodu žen zvítězila díky velmi rychlému běhu a bezchybné střelbě Francouzka Justine Braisazová-Bouchetová. Stejně dobře střílela i druhá Lisa Vittozziová; třetí skončila další Francouzka Lou Jeanmonnotová s jednou střeleckou chybou. Markéta Davidová běžela rychle, ale nezasáhla celkem tři terče a dojela na 15. místě.

Závod mužů ovládl především díky nejrychlejšímu běhu Nor Johannes Thingnes Bø. Druhý skončil zásluhou čisté střelby Lotyš Andrejs Rastorgujevs, třetí pak Francouz Quentin Fillon Maillet. Českým reprezentantům se nedařilo hlavně běžecky, ale i střelecky: Michal Krčmář dojel na 24. místě, Tomáš Mikyska o dvě pozice za ním.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá medaile Zlato Výkon Stříbrná medaile Stříbro Výkon Bronzová medaile Bronz Výkon
Vytrvalostní závod (20 km)[11]
(detaily)
Norsko Johannes Thingnes Bø 45:49,0
(1+0+0+0)
Norsko Tarjei Bø 46:47,9
(0+1+0+0)
Německo Benedikt Doll 47:42,3
(0+0+0+1)
Sprint (10 km)[12]
(detaily)
Norsko Sturla Holm Laegreid 25:23,9
(0+0)
Norsko Johannes Thingnes Bø 25:27,4
(1+0)
Norsko Vetle Sjåstad Christiansen 25:42,5
(1+0)
Stíhací závod (12,5 km)[13]
(detaily)
Norsko Johannes Thingnes Bø 32:36,9
(1+2+0+0)
Norsko Sturla Holm Laegreid 33:05,6
(2+0+0+0)
Norsko Vetle Sjåstad Christiansen 33:15,4
(0+0+1+2)
Závod s hromadným startem (15 km)[14]
(detaily)
Norsko Johannes Thingnes Bø 34:50,2
(1+0+0+0)
Lotyšsko Andrejs Rastorgujevs 35:05,3
(0+0+0+0)
Francie Quentin Fillon Maillet 35:23,2
(0+0+1+0)
Štafeta (4×7,5 km)[15]
(detaily)
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Viktor Brandt
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
1:16:22,6
(0+0) (0+2)
(0+0) (0+2)
(0+2) (0+1)
(0+2) (0+0)
NorskoNorsko Norsko
Sturla Holm Laegreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:16:34,4
(0+1) (1+3)
(0+0) (0+2)
(0+2) (0+0)
(0+0) (3+3)
FrancieFrancie Francie
Éric Perrot
Fabien Claude
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
1:16:35,4
(0+3) (1+3)
(2+3) (0+0)
(0+1) (0+2)
(0+0) (0+1)

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá medaile Zlato Výkon Stříbrná medaile Stříbro Výkon Bronzová medaile Bronz Výkon
Vytrvalostní závod (15 km)[16]
(detaily)
Itálie Lisa Vittozziová 40:02,9
(0+0+0+0)
Německo Janina Hettichová-Walzová 40:23,4
(0+0+0+0)
Francie Julia Simonová 40:32,5
(0+0+0+1)
Sprint (7,5 km)[17]
(detaily)
Francie Julia Simonová 20:07,5
(0+0)
Francie Justine Braisazová-Bouchetová 20:12,4
(1+0)
Francie Lou Jeanmonnotová 20:48,3
(0+1)
Stíhací závod (10 km)[18]
(detaily)
Francie Julia Simonová 29:54,8
(0+1+0+0)
Itálie Lisa Vittozziová 30:41,1
(0+0+0+1)
Francie Justine Braisazová-Bouchetová 30:44,1
(0+1+2+1)
Závod s hromadným startem (12,5 km)[19]
(detaily)
Francie Justine Braisazová-Bouchetová 34:37,2
(0+0+0+0)
Itálie Lisa Vittozziová 35:08,4
(0+0+0+0)
Francie Lou Jeanmonnotová 35:33,9
(1+0+0+0)
Štafeta (4×6 km)[20]
(detaily)
FrancieFrancie Francie
Lou Jeanmonnotová
Sophie Chauveauová
Justine Braisazová-Bouchetová
Julia Simonová
1:15:00,8
(0+0) (0+0)
(1+3) (1+3)
(0+0) (0+1)
(0+1) (0+3)
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Anna Magnussonová
Linn Perssonová
Hanna Öbergová
Elvira Öbergová
1:15:39,3
(0+0) (0+2)
(0+1) (0+3)
(0+0) (0+2)
(0+1) (1+3)
NěmeckoNěmecko Německo
Janina Hettichová-Walzová
Selina Grotianová
Vanessa Voigtová
Sophia Schneiderová
1:16:15,0
(0+0) (0+0)
(0+3) (0+0)
(0+1) (0+1)
(0+1) (0+3)

Smíšené štafety[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá medaile Zlato Výkon Stříbrná medaile Stříbro Výkon Bronzová medaile Bronz Výkon
Smíšená štafeta (4×6 km)[21]
(detaily)
FrancieFrancie Francie
Éric Perrot
Quentin Fillon Maillet
Justine Braisazová-Bouchetová
Julia Simonová
1:09:24,4
(0+3) (0+0)
(0+1) (0+1)
(1+3) (0+1)
(0+0) (0+0)
NorskoNorsko Norsko
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Karoline Offigstad Knottenová
Ingrid Landmark Tandrevoldová
1:10:09,6
(0+0) (0+2)
(0+1) (0+3)
(0+0) (0+0)
(0+1) (0+1)
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Hanna Öbergová
Elvira Öbergová
1:10:26,1
(0+2) (0+3)
(0+1) (0+0)
(0+2) (0+0)
(0+0) (0+2)
Smíšený závod dvojic (6 + 7,5 km)[22]
(detaily)
FrancieFrancie Francie
Quentin Fillon Maillet
Lou Jeanmonnotová
36:21,7
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+2)
(0+0) (0+1)
ItálieItálie Itálie
Tommaso Giacomel
Lisa Vittozziová
36:46,3
(0+2) (0+2)
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+0)
(0+1) (0+0)
NorskoNorsko Norsko
Johannes Thingnes Bø
Ingrid Landmark Tandrevoldová
36:49,4
(0+1) (0+1)
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+2)
(0+0) (1+3)

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Medailové pořadí zemí[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Země 1. místo 2. místo 3. místo Celkově
1. FrancieFrancie Francie 6 1 6 13
2. NorskoNorsko Norsko 4 5 3 12
3. ItálieItálie Itálie 1 3 0 4
4. ŠvédskoŠvédsko Švédsko 1 1 1 3
5. NěmeckoNěmecko Německo 0 1 2 3
6. LotyšskoLotyšsko Lotyšsko 0 1 0 1
Celkem 12 12 12 36

Medailové pořadí závodníků[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Závodník Zlatá medaile Zlato Stříbrná medaile Stříbro Bronzová medaile Bronz Celkově
1. Norsko Johannes Thingnes Bø 3 3 1 7
2. Francie Quentin Fillon Maillet 2 0 2 4
3. Norsko Sturla Holm Laegreid 1 2 0 3
4. Francie Éric Perrot 1 0 1 2
Švédsko Martin Ponsiluoma 1 0 1 2
Švédsko Sebastian Samuelsson 1 0 1 2
7. Švédsko Viktor Brandt 1 0 0 1
Švédsko Jesper Nelin 1 0 0 1
9. Norsko Tarjei Bø 0 3 0 3
10. Norsko Vetle Sjåstad Christiansen 0 1 2 3
11. Lotyšsko Andrejs Rastorgujevs 0 1 0 1
12. Itálie Tommaso Giacomel 0 1 0 1
13. Německo Benedikt Doll 0 0 1 1
14. Francie Émilien Jacquelin 0 0 1 1
Francie Fabien Claude 0 0 1 1

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Závodnice Zlatá medaile Zlato Stříbrná medaile Stříbro Bronzová medaile Bronz Celkově
1. Francie Julia Simonová 4 0 1 5
2. Francie Justine Braisazová-Bouchetová 3 1 1 5
4. Francie Lou Jeanmonnotová 2 0 2 4
5. Itálie Lisa Vittozziová 1 3 0 4
6. Francie Sophie Chauveauová 1 3 0 4
7. Německo Janina Hettichová-Walzová 0 1 1 1
7. Norsko Ingrid Landmark Tandrevoldová 0 1 1 2
Švédsko Elvira Öbergová 0 1 1 2
Švédsko Hanna Öbergová 0 1 1 2
10. Norsko Karoline Offigstad Knottenová 0 1 0 1
Švédsko Anna Magnussonová 0 1 0 1
Švédsko Linn Perssonová 0 1 0 1
13. Německo Selina Grotianová 0 0 1 1
Německo Vanessa Voigtová 0 0 1 1
Německo Sophia Schneiderová 0 0 1 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Nové Město uspořádá v roce 2024 další biatlonové MS [online]. Česká televize, 2020-11-14 [cit. 2020-12-20]. Dostupné online. 
 2. Nové Město na Moravě nemá soupeře v boji o biatlonové MS 2024. iDnes.cz [online]. Mafra, a.s., 2020-06-08 [cit. 2020-12-20]. Dostupné online. 
 3. a b SALICHOV, Jan. Vysočina Arena dala slib, před šampionátem se dočká velké modernizace. iDnes.cz [online]. Mafra, 2020-11-20 [cit. 2020-12-20]. Dostupné online. 
 4. Udržitelnost i komfort. Splňuje nejvyšší standardy, říká o kolaudované Vysočina Areně Hamza. ČT sport [online]. Česká televize, 2023-11-29 [cit. 2023-11-29]. Dostupné online. 
 5. Vysočina Arena v novém hávu otevřela brány. Pro biatlon je jednou z nejlepších na světě, věří Hamza. ČT sport [online]. 2024-01-29 [cit. 2024-01-30]. Dostupné online. 
 6. MAREŠOVÁ, Alžběta. Nominační rébusy Čechů. Sedm biatlonistů zápolí o čtyři místa na MS. iDnes [online]. Mafra, 2024-01-12 [cit. 2024-01-12]. Dostupné online. 
 7. HALBERŠTÁDT, Karel. Tomáš Mikyska se v Oberhofu vrátí do Světového poháru. Český biatlon [online]. Český svaz biatlonu, 2024-01-01 [cit. 2024-01-06]. Dostupné online. 
 8. Nominaci na domácí MS má jistou 10 českých biatlonistů. Biatlon [online]. 2024-01-30 [cit. 2024-01-30]. Dostupné online. 
 9. 07—18 Feb 2024, Nove Mesto na Morave, Czech Republic [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2023-03 [cit. 2023-04-02]. Dostupné online. (anglicky) 
 10. MAREŠOVÁ, Alžběta. Komentář: Češi na MS vyhráli, ale jinak. Připadal jsem si malý, říkal Bö. iDnes.cz [online]. Mafra, 2024-02-19 [cit. 2024-02-19]. Dostupné online. 
 11. IBU World Championships Nove Mesto; Results List Men 20km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-14 [cit. 2024-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 12. IBU World Championships Nove Mesto; Results Men 10km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-10 [cit. 2024-02-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 13. IBU World Championships Nove Mesto; Results Men 12.5km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-11 [cit. 2024-02-12]. Dostupné online. (anglicky) 
 14. IBU World Championships Nove Mesto; Results Men 15km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-18 [cit. 2024-02-19]. Dostupné online. (anglicky) 
 15. IBU World Championships Nove Mesto; Men 4x7.5km Relay – Results [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-17 [cit. 2024-02-17]. Dostupné online. (anglicky) 
 16. IBU World Championships Nove Mesto; Results Women 15km Individual [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-12 [cit. 2024-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 
 17. IBU World Championships Nove Mesto; Results Women 7.5km Sprint [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-09 [cit. 2024-02-10]. Dostupné online. (anglicky) 
 18. IBU World Championships Nove Mesto; Results Women 10km Pursuit [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-11 [cit. 2024-02-11]. Dostupné online. (anglicky) 
 19. IBU World Championships Nove Mesto; Results Women 12.5km Mass Start [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-18 [cit. 2024-02-18]. Dostupné online. (anglicky) 
 20. IBU World Championships Nove Mesto; Women 4x6km Relay – Results [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-17 [cit. 2024-02-17]. Dostupné online. (anglicky) 
 21. IBU World Championships Nove Mesto; 4x6km Mixed Relay (W+M) [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-07 [cit. 2024-02-08]. Dostupné online. (anglicky) 
 22. IBU World Championships Nove Mesto; Single Mixed Relay (W+M) - Results [online]. Mezinárodní biatlonová unie, 2024-02-15 [cit. 2024-02-16]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]