Diskuse s wikipedistou:SlamLenka

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 2 měsíci od uživatele Janbery v tématu „Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023

Díky za rozšíření článku o Dolních Zálezlech a ať se vám tu daří! Mercy (diskuse) 12. 6. 2020, 12:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

We sent you an e-mail[editovat zdroj]

Hello SlamLenka,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskuse) 25. 9. 2020, 20:47 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Helena Borská[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Helena Borská, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: https://www.svkul.cz/wp-content/uploads/2018/12/borska-med.pdf

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

Můžete se na mne obrátit o pomoc s nápravou.--RPekař (diskuse) 27. 10. 2021, 21:50 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Zdravím,
děkuji za informaci a ráda bych objasnila situaci. Jsem zaměstnankyně ústecké knihovny, která medailonky, jako je ten o Heleně Borské na přiloženém odkazu, pravidelně vydává. Regionální oddělení knihovny, jehož jsem součástí, chce dostat k více čtenářům informace o zajímavých a významných osobnostech z Ústeckého kraje, proto tyto osobnosti z medailonků zpracovávám i na Wikipedii. Dělám tak samozřejmě s plným vědomím a se souhlasem vedení knihovny.
Rozumím tomu tedy dobře, že mám doložit písemný souhlas knihovny, abych tak mohla dále činit? Nebo mám raději přeformulovat slova textu na Wikipedii tak, aby aby shoda nebyla taková?
Díky předem za odpověď.
Lenka --SlamLenka (diskuse) 28. 10. 2021, 09:43 (CEST)Odpovědět[odpovědět]
Dobrý den, děkuji za reakci. Jde o to chránit práva autora původního textu. Pokud tyto medailonky vydává ústecká knihovna svým jménem (bez uvedení konkrétního zaměstnance-autora), tak to je ona, a ano, v takovém případě je třeba doložit, že s uveřejněním na Wikipedii - respektive s příslušnou licencí, jak je uvedeno v šabloně - souhlasí. Podrobněji je to posláno tady v nápovědě.
Takové svolení se ovšem může týkat celého souboru textů, není třeba posílat u každého článku zvlášť. A bylo by to vynikající, kdybyste ho získala, protože to jsou nepochybně cenné a již kvalitně zpracované informace. Nápověda je trochu obsáhlá, ale to potvrzení samotné není tak obtížné. Sám ten proces podrobně neznám, ale případně doporučují obrátit se na kolegy uvedené na nápovědní stránce tady, kteří s tím pracují soustavně.
Druhá možnost je ovšem s textem knihovny pracovat jako podkladem pro vlastní zpracování, které musí být tak hluboké, aby už původní autorské právo neporušovalo. To je poměrně vysoká laťka a z vlastní zkušenosti bych řekl, že je to jednak docela náročné a jednak logicky výsledek nebývá tak dobrý.--RPekař (diskuse) 29. 10. 2021, 13:21 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Wikikytička[editovat zdroj]

Moc děkuji! --SlamLenka (diskuse) 13. 3. 2022, 18:18 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Poděkování za účast ve výzvě WikiGap 2022[editovat zdroj]

Vážení účastníci a účastnice WikiGapu,

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast v letošní výzvě Wikigap. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu. Vážíme si každého nového a vylepšeného článku.

Dosáhli jsme nového rekordu WikiGapu – česká Wikipedie byla během měsíce obohacena o 431 článků! Během měsíce se zapojilo 43 lidí. Někteří v rámci editatonů, jiní samostatně. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu. Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo

Pro zajímavost posíláme seznam tří nejčtenějších článků (k 6. dubnu 2022), které vznikly v rámci výzvy WikiGap 2022:

  1. Jada Pinkett Smith (2 629 zobrazení)
  2. Ariana DeBose (1 016 zobrazení)
  3. Olha Perebyjnis (416 zobrazení)

Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Odebírejte náš newsletter, ať vám nic neuteče. Ještě jednou díky a krásný den, Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 19. 4. 2022, 11:49 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Vyznamenání za účast ve výzvě #Wikipedie20[editovat zdroj]

Soutěž Popiš památku[editovat zdroj]

Dobrý den, díky moc za článek Kostel svatého Petra a Pavla (Kostomlaty pod Řípem). Vzhledem k valům a ohradní zdi, což mohlo souviset s přilehlým panským dvorcem, by mohl článek zajímat ikolegu Jana Sommera, který je specialistou na opevněné kostely u nás. Ten by mohl vědět více. Hezký večer, KKDAII (diskuse) 27. 1. 2023, 22:47 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Poděkování za účast v soutěži Československo 1948–1989 (2022)[editovat zdroj]

Vážení účastníci a účastnice soutěže Československo 1948–1989 (2022),

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast posledním ročníku soutěže. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu o moderních dějinách. Rozsah témat byl obrovský a každá editace přispívá k popularizaci někdy složitých, ale důležitých témat spojených s tímto historickým obdobím státu. Během měsíce se zapojilo 36 lidí. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu.

Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo a pro zajímavost vám posíláme tři nejčtenější články, které vznikly nebo byly rozšířeny v rámci soutěže Československo 1948–1989 (2022):

Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa (9077 zobrazení), Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (1656 zobrazení), CZ 75 (1540 zobrazení) ke 23. 1. 2022.

Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Ještě jednou díky a krásný den.

Krásný víkend,
Natalia

--Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 30. 1. 2023, 20:24 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Měsíc žen na Wikipedii 2023[editovat zdroj]

Vyznamenání za účast ve výzvě #1Lib1Ref[editovat zdroj]

Vážení účastníci květnové kampaně #1Lib1Ref,

rádi bychom vám poděkovali za doplněné citace. Moc si jich vážíme. Díky vám na Wikipedii přibylo 88 referencí. Za účast v této kampani jste si vysloužili vyznamenaní, a to historicky první, které v rámci #1Lib1Ref bylo uděleno.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User 1Lib1Ref 2023}}.

Těšíme se na vás znovu příští rok!

--Jan Sýkora (WMCZ) (diskuse) 26. 6. 2023, 01:36 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023[editovat zdroj]

Hezký den,

s radostí Vám uděluji toto uživatelské vyznamenání za účast v editační výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023. Zasloužíte si ho. Díky, že usilujete o zaplnění bílých míst Wikipedie a že věnujete svůj volný čas zpřístupňování informací všem. Má to smysl.

Do výzvy se celkem zapojilo 71 editorů a založeno (nebo významně rozšířeno) bylo 260 článků. Podrobné vyhodnocení si můžete přečíst v blogovém článku.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User Měsíc žen na Wikipedii|2023}}.

Děkuji za Vaše příspěvky,

--janbery (diskuse) 12. 7. 2023, 14:12 (CEST)Odpovědět[odpovědět]