Diskuse s wikipedistkou:Lalina/Archiv 2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:

ad heslo "Milujte se!"

Dobrý den, právě jsme upravili článek týkající se časopisu Milujte se!, a vy jste změnu zamítli s odkazem "vandal". Můžete nám laskavě říct, jak lze odstranit lživé informace, které jsou zde zveřejněny bez jakýchkoli zdrojů a odkazů?

Pro vaši informaci: - Časopis neporušuje svobodu vyznání jednotlivce. Pokud by tomu tak bylo, je třeba toto doložit. - Vydávání časopisu není hrazeno ze žádných církevních a státních dotací. - "Většina článků je doplněna fotografiemi na kterých byla porušena autorská práva a byla publikována bez svolení majitelů." - Jedná se o nepravdivé tvrzení. - Jako nekomerční subjekt provozující nekomerční aktivitu vycházíme z licence http://www.flickr.com/creativecommons.

Žádáme proto o respektování profesionality a základy slušnosti.

V úctě Kateřina Ucháčová předsedkyně Res Claritatis o.s., vydavatele časopisu Milujte se!

Dobrý deň, napriek upozorneniu kolegu ŠJů boli vykonané úpravy, preto som úpravu zmazala. Wikipedia má tiež nejaké pravidlá, ktoré treba rešpektovať. Ak sa Vám a Vašim kolegom nepáčia niektoré fakty uvedené v článku, treba ich dokladovať alebo ozdrojovať. Každý článok je na diskusiu, akékoľvek výhrady voči článku píšte do diskusie k nemu, prosím. Nič v zlom, možno ste Kateřina Ucháčová, možno nie, na internete ťažko overiteľné. Pošlite niektorému správcovi dokumenty potvrdzujúce Vaše horeuvedené tvrdenia a článok bude podľa toho upravený. Pekný deň. --Lalina 14. 5. 2011, 14:43 (UTC)
Zdravím, tvoji editaci jsem také nepochopil. Odmazány byly pouze informace, které byly přidány 2. 5. bez zdrojů jednorázovým účtem a jsou patrně vlastním výzkumem. [1] Nevím co s tím má společného ŠJů. (Mimochodem, s časopisem nemám nic společného a ozdrojovanou kritiku jsem tam sám vracel [2], tak snad nebudu podezírán z nějaké podjatosti. --pan BMP 14. 5. 2011, 20:16 (UTC)
Ahoj, ŠJů upozornil tu, napriek jeho upozorneniu urobil dotyčný po registrácii úpravy. Ako som už písala, asi by bola vhodnejšia diskusia k článku pred takouto úpravou. Toto nie je moja parketa, ďalej sa tomuto článku už nebudem venovať, čo som urobila, som urobila v dobrej vôli. Pekný večer/deň. --Lalina 14. 5. 2011, 20:38 (UTC) P.S. Zajtra držím palce.

Nacionalistické řeči

Napsal jsem tu řadu znamenitých článků, tudíž si myslím, že si nezasloužím, aby mi tu kdokoli "prokazoval" respekt tím, že bude bez nejmenší diskuse revertovat moje editace. To mi připadá jako dost velká neomalenost. Krom toho i místní pravidla nedoporučují to, co jste v tom článku provedla. Vaše úpravy jsou naprosto zbytečné a nijak nezvyšují jeho kvalitu. Jednoduše marníte energií nad malichernostmi. Pokud ale tento druh zábavy považujete za smysluplný, tady vám předkládám materiál k dalšímu rozvíjení této vaší mimořádně prospěšné činnosti: Byzantská říše, Justinián I., Herakleios, Tiberius.--Honzi84 7. 6. 2011, 06:17 (UTC)

P.S. na posledním mistrovství světa v hokeji jsem fandil Slovensku (vedle českého týmu), přičemž na tom, že vaše wikipedie si drží ještě slabší úroveň než česká, nenesu nejmenší vinu

Dobrý deň, vôbec ma nezaujíma kto napísal koľko a akých článkov, a čo Vám pripadá ako neomalenosť je Váš problém. Zásadne nehodnotím ani úroveň iných wikipédii, ani schopnosti a prácu iných wikipedistov. Ale ak ste taký "majster" ako sa vychvaľujete, tak ste určite zaregistrovali, že na cs wiki sa dátumy a miesto narodenia a úmrtia píšu ako wikiodkazy (mimochodom, aj na de wiki). A ak máte problém s tým, že niekto "revertuje" Vaše úpravy tak asi nie ste na správnom mieste. Ak by sme mali písať každému predošlému editorovi článku, či súhlasí s úpravou, tak by sme viac diskutovali ako pracovali. Vzhľadom na to, že som si prebehla Vašu diskusiu, neplytvajte, prosím, Vašim časom a už mi nepíšte, radšej ho venujte tvorbe "znamenitých článků". A tiež Vám poradím materiál na študovanie - pravidlá slušnosti. Pekný večer/deň. --Lalina 7. 6. 2011, 16:46 (UTC) P.S. Vždy fandím okrem našich aj reprezentantom Česka, a určite som nespomínala ani sk wiki, ani som netvrdila, že máte nejaký podiel na jej úrovni.

Jestli tomu, co jste s tím článkem udělala, říkáte práce, tak se na mě nezlobte, ale jsem vskutku na pochybách, zda se nepokoušíte žertovat. Jsem jediný člověk, kdo na tom článku vykázal práci. Krom toho děkuji za poučení ohledně slušnosti, vezmu si příklad z vás a budu se snažit napodobit jednání, jež jste demonstrovala při diskusi se mnou. Naplním pak vaše představy o slušnosti?

Jelikož jsem svobodný člověk, můžu hodnotit/vyzdvihovat/zatracovat své články, stejně tak články jiných, nebo i celé wikipedie. Mimochodem tvrzení o tom, že jsem napsal znamenité články, vyvozuji ze skromného sice, přesto nikoli zanedbatelného počtu pochval a ocenění wikipedistů. --Honzi84 7. 6. 2011, 21:16 (UTC)

P.S. přát vám pěkný večer bych samozřejmě mohl, ale nejsem pokrytec. Po vaší vpravdě vřelé odpovědi bych totiž stěží takové přání mohl myslet upřímně.

Pobavili ste ma, ďakujem. Ako sa hovorí - ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva, takže ak sa Vám nepáčila moja odpoveď, bola to len reakcia na Vás. Ak želáte pekný deň/večer, alebo niečo dobré len ľuďom čo sa Vám páčia (súhlasia s Vami a pod)., to tiež niečo o Vás vypovedá. A akonáhle začne niekto v diskusii vyťahovať svoje zásluhy, je to úplne jasné, takže ako som už písala, šetrite svoj čas i môj a už mi nepíšte. Mne ste nič zlé neurobili (aj keď mám svoj názor na Vás) a predpokladám, že nie ste násilník ani zločinec, takže ja Vám napriek tomu, že nie som pokrytec, želám pekný večer, deň, veľa zdravia i všetko najlepšie. --Lalina 7. 6. 2011, 21:40 (UTC)

Vážená pracantko

Já jsem sice svoji žádost o poněkud méně represivní postup z vaší strany (abyste nesahala hned k revertům) napsal v sebevědomém duchu, nicméně byla jste to vy, kdo mně teprve následně začal poměrně agresivně vysvětlovat, že tu zřejmě nemám co pohledávat a jak nehorázně se chovám, když svoje články označuji za znamenité. Podle toho také zohledním vaše žádosti o to, abych se choval slušně.

Když někomu dáte kartáč a posléze mu popřejete pěkný den, vyvstávají naprosto oprávněné pochybnosti o tom, zda to přání myslíte upřímně. O tom, že to nebylo upřímně myšlené, nýbrž se jednalo spíše o projev falešného pokrytectví, svědčí i vehemence, s níž jste se jala své prapodivné jednání nepříliš přesvědčivě ospravedlňovat.

Chápu, že spoustu wikipedistů irituje moje sebedůvěra (podle vás jistě arogance nebo namyšlenost) a to, že se odvažuju mít o své činnosti zde dobré mínění. Každopádně podobných výtek, jaké mi tu adresujete, jsem už obdržel mnoho, přesto jsem se kvůli nim nikdy nezalamoval a nehodlám to dělat ani ve vašem případě. Názory ostatních wikipedistů na moji osobu mi byly, jsou a budou lhostejné. Nejde mi tu o navazování přátelských vztahů, ale o to, abych co nejlépe zvládnul, na co stačím.

Když už mě chcete odsuzovat za moji diskusní stránku, která jen tak mimochodem nemá s naším sporem nic společného (za vším, co jsem tam napsal si nadále zcela bezvýhradně stojím), zkuste mě, prosím, odsuzovat také za moji userpage.

Závěrem jenom podotýkám, že budu respektovat vaše přání ohledně wikifikace dat v článku Drusus Caesar. Jen bych vás chtěl poprosit, abyste se i vy naučila obdobně respektovat přání druhých. Tuhle drobnou "odměnu" za moje autorství byste mi snad mohla prokázat. --"Majstr" Honzi84 8. 6. 2011, 06:55 (UTC)

Takže, ako vidím nielen všetko dobré do tretice, ale niekedy sa treba aj opakovať, aby niektorí pochopili:
 • Vaša predstava o slušnosti je asi diametrálne odlišná od štandardu
 • prečítajte si čo ste mi napísali a nevykladajte to teraz úplne inak. Ak začnete debatu štýlom Napsal jsem tu řadu znamenitých článků, tudíž si myslím, že si nezasloužím, aby mi tu kdokoli "prokazoval" respekt tím, že bude bez nejmenší diskuse revertovat moje editace. To mi připadá jako dost velká neomalenost, tak sa nečudujte následnej odpovedi
 • sebavedomie a arogancia sú dve rozdielne, ale veľmi blízke vlastnosti
 • nikde som nenapísala, že tu nemáte čo pohľadávať, napísala som toto:A ak máte problém s tým, že niekto "revertuje" Vaše úpravy tak asi nie ste na správnom mieste.
 • jak nehorázně se chovám, když svoje články označuji za znamenité - nenapísala som, že sa chováte nehorázne, ale áno, považujem za neslušné ak niekto začne vyťahovať svoje zásluhy (je jedno či skutočné, alebo len podľa jeh predstáv) úplne od veci.
 • ľudí čo majú iný názor ako Vy asi radíte do kategórie osobných nepriateľov
 • Nejde mi tu o navazování přátelských vztahů - ja sa správam slušne nielen k svojim priateľom
 • za Vašu diskusnú stránku Vás určite neodsudzujem, ale urobila som si podľa nej na Vás názor a len ste mi ho potvrdili
 • "taktne" ste obišli fakt, že na tejto wikipédii sa dáta narodenia a úmrtia píšu ako wikiodkazy
 • Vašu úpravu som nerevertovala - doplnila som wikiodkazy, ak niekto "revertoval" tak ste to boli Vy s veľmi podivným komentárom
 • v jednom s Vami súhlasím - je mi úplne ľahostajné čo si o mne myslíte, ale to Vám nedáva žiadne právo posudzovať moje správanie, či činnosť na wikipédii
 • A už naozaj naposledy - už mi nepíšte. Ja netrpím žiadnymi komplexami a nepotrebujem si tu posilňovať svoje ego a určite moja diskusná stránka nebude slúžiť na tieto účely nikomu inému. Rovno Vám hovorím, že ak mi ešte napíšete v takomto štýle, zmažem to.

Nie ste môj osobný nepriateľ, takže Vám želám pekný večer/deň. --Lalina 8. 6. 2011, 20:11 (UTC)

Dobrá, dobrá, možná by bylo lepší, kdybychom si o tom našem problému promluvili z očí do očí. Mohli bychom se spolu třeba sejít někde na kafe ;-) Třeba vás přesvědčím, že nejsem tak zlý. Anebo vás naopak přesvědčím o tom, že jsem ještě zlejší :-)))
Samozřejmě že lidi s odlišným názorem řadím do kategorie osobních nepřátel. Co jste jako čekala? Vždyť za takovou troufalost si nic jiného ani nezaslouží :-)
Znovu s přáním pěkného dne vykartáčovaný majstr --Honzi84 9. 6. 2011, 11:09 (UTC)

Hrad Lipnice

Vážená kolegyně, kdybyste si proklikla hned vedle prolink do oficiální databáze NPÚ - MonumNet, tak byste se dočetla: hrad Lipnice, zřícenina. s pozdravem --Gampe 17. 8. 2011, 04:02 (UTC)

Osobnosti města

Ahoj, když přidáš některé osoby do odstavce osobnosti města, asi by to chtělo i doplnit z jakého důvodu tam jsou. Mně teda Pierre Brice nepřijde jako osobnost města Schwandorf. To, že s ním má cosi společného, ještě neznamená, že se jedná o osobnost města. Takto se jedná v článku o informaci nahodilou, nepodstatnou a nicneříkající. --Jowe 19. 8. 2011, 22:18 (UTC)

Montefiorino

Ahoj, prosím tě, můžeš mi osvětlit proč jsi použila šablonu UU v článku Montefiorino, nemyslím, že to bylo její vhodné použití, a tak jsem ji nahradil šablonou Ověřit. S pozdravem Lasy 20. 8. 2011, 16:32 (UTC)

Ahoj, doplnila som kategóriu, opravila a odstránila niektoré duplicitné wiki, ale aj tak je to minimálne na úpravu. Čo sa týka overenia, je to asi z it wiki, ale to som už nedopĺňala. A treba to aj presmerovať, Montefiorino je mesto. To som už neurobila, autor nie je nováčik, tak by to mohol upraviť. Maj sa fajn. --Lalina 20. 8. 2011, 16:38 (UTC)
Ahoj, promiň, že tě znovu otravuji, zde o to stejné (vkládání šablony UU do nevhodných článků), tentokrát u článku Nataša Čermáková. Prosím přečti si zde, kam se tato šablona má vkládat. S pozdravem a přáním hezkého dne--Lasy 29. 8. 2011, 21:15 (UTC)

Bitva u Decima

Dobrý den,chci vás požádat o radu nebo o pomoc.U článku "Bitva u Decima" se mi objevilo doporučení ke sloučení s článkem "Bitva u Desátého milníku", o jehož existenci jsme při tvorbě "Bitvy u Decima" neměl ani tušení. Než přikročím k pokusu podle kroků v návodu ke slučování článků takto oba články sloučit ( samozřejmě sloučeny být musejí ) musím rozhodnout který článek zrušit. Netrpím arogancí ani bohorovností, ale název "Bitva u Decima" ( v textu se může doplnit že se bitva odehrála u Desátého milníku ,počítáno od Kartága - odtud Bitva u Decima ) mi připadá vhodnější a oproti obsahu článku "Bitva u Desátého milníku" jsem snad až přespříliš trpěl zestručňováním a vynecháváním podrobností k tématu. Naopak jsem se snažil o co nejčtivější a logickou slohovou úpravu, ale to ze mne možná mluví jen autorská pýcha. Jsem ale jako "nováček" kompetentní někomu jeho článek prostě zrušit? Již jsem např. výrazně přepracoval text článku "Vandalové" a čekám zda se do mě původní autor nepustí za zásahy do jeho textu. Rozhodl jsem se že oba texty si zkopíruji prozatím do Wordu a provedu, zítra či pozítří, jejich editaci a logické a slohové sloučení do článku jednoho - a pak budu čekat na Vaší zprávu a radu. Děkuji a mějte se fajn!--Joan.j 30. 8. 2011, 00:32 (UTC)

A co se tykání týče, nevidím v něm žádný problem,ahoj!Joan.j--Joan.j 30. 8. 2011, 00:36 (UTC)

Ahoj, prepáč, že odpovedám až teraz. Bez mučenia priznávam, že aj keď ma história baví, starovek nie je moja parketa (aj keď ma k histórii priviedli grécke báje). Neviem posúdiť, ktorý názov by bol lepší, ale na ostatných wiki je pod názvom u Decima. Žiadny pôvodny autor sa nemôže do nikoho pustiť, pretože pri editácii je dole oznam "Pokud si nepřejete, aby váš příspěvek byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho sem neukládejte", žiadne autorské práva tu neexistujú. Niekto sa môže ozvať (oprávnene) len ak je editácia zlá. Čo sa týka zlúčenia, poraď sa s niektorým správcom (Správci/Seznam všech uživatelů) nerobila som to ešte, takže Ti nemôžem, žiaľ, poradiť. Zmazať článok môžu len správcovia. Ak potrebuješ poradiť, ozvi sa, ak to bude v mojich silách, rada pomôžem. Maj sa fajn. --Lalina 7. 9. 2011, 09:42 (UTC)

Rakouská města

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nevadí, když se přidám k práci na rakouských městech. Mám ráda, když se odkazy modrají a hezky to přibývá a nerada na něčem pracuju sama :) PS: Tiež by som chcela vedieť tak pekně po slovensky ako ty po česky :)

Linn

Ahoj, samozrejme, že nevadí, naopak, som rada. Tiež mám rada modrú, tak si to nejako rozdeľme. A čo sa týka češtiny, som na nej odchovaná, čítala som od začiatku aj česky, trh je predsa len 2x väčší, takže preklady boli väčšinou české. Aj doma sme mali české preklady i literatúru. A, samozrejme, filmy, moja srdcovka. Maj sa pekne. --Lalina 7. 9. 2011, 08:24 (UTC) P.S. Ale Ty máš tú vetu až na ten háčik nad e bez chyby. A hlavne, že sa (si) rozumieme.
Díky za odpověd; tak já tu první tabulku tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_m%C4%9Bst_v_Rakousku začnu zamodřovat odspodu, pak se domluvíme, co dál. :)

Linn

Omluva

Zámek Achillion ‎– nadpisu Historie se to samozřejmě netýkalo, v tomto ohledu se omlouvám, že jsem ho tam omylem nezachoval. Děkuji za pochopení Slaigo 11. 10. 2011, 11:19 (UTC)

V pohode, maj sa fajn. --Lalina 11. 10. 2011, 11:50 (UTC)

Osobnosti města II

Ahoj, psal jsem ti nedávno, že by bylo dobré u osobností města uvádět, co je s městem spojuje. Na to jsi vůbec nereagovala. Teď jsem si všiml, že jsi dokonce z jednoho článku odstranila informaci o osobách, že to jsou rodáci. To už nechápu vůbec. Můžeš mi to prosím nějak rozumně vysvětlit ? Díky. --Jowe 13. 10. 2011, 19:43 (UTC)

Ahoj, prepáč, že som Ti neodpovedala, ale nejako som zabudla, mea culpa. Čo sa týka tých osobností, na sk wiki sa to nerozdeľuje, niekedy ma tie rozdiely v úprave medzi jednotlivými wiki mýlia. Maj sa fajn. --Lalina 13. 10. 2011, 19:51 (UTC)

Šablona urgentně upravit

Dobrý den, všimla jsem si, že když vkládáte šablonu {{subst:Urgentně upravit}}, tak nedáváte upozornění do diskuze autora článku (např. Jakub Hofmeister, Cuatro Torres Business Area). Dávejte si na to pozor. S přáním pěkného dne --Schuminka janička 16. 10. 2011, 12:43 (UTC)

Ahoj, pokojne si môžeme tykať. Dávam ju, ale v týchto dvoch prípadoch išlo o neregistrovaných, takže neviem či to má význam. Maj sa fajn. --Lalina 16. 10. 2011, 15:53 (UTC)
V šabloně je jasně napsáno "Informace pro toho, kdo šablonu Urgentně upravit vložil: vyhledejte, prosíme, v historii článku autora tohoto textu a na jeho diskusní stránku vložte šablonu:" ..., tak to prosím Vás respektujte. To, že jde o neregistrované není podstatné. --Elm 3. 11. 2011, 23:17 (UTC)

Falešné shrnutí

[3] není žádný vandalismus, jen jiný názor. JAn 26. 10. 2011, 05:26 (UTC)

Každý máme na niečo iný názor, ale neuplatňujeme ho za každú cenu a bez diskusie. Na všetkých relevantných wiki je Rutherfordium, aj v škole sa učí pod týmto názvom. A v tomto prípade som mala na mysli aj spôsob, nie len obsah. Pekný deň. --Lalina 26. 10. 2011, 09:49 (UTC)

Neodůvodněné mazání

Zdravím, neodůvodněné mazání obsahu Wikipedie může být považováno zcela oprávněně za vandalismus ([4]), příště než se budete na někoho vyskakovat, tak laskavě argumentujte, tzn. odůvodňujte své editace proč mažete nějaký údaj. --Elm 3. 11. 2011, 23:16 (UTC)

Zdravím, než mi druhý raz napíšete, tak si láskavo rozmyslite, čo píšete. Pojem "vyskakovať" nepatrí zrovna do kategórie slušnej diskusie, a evidentne nie ste v obraze, takže Vaše zapojenie do tohto extempore Lenky64 je dosť od veci. A ak niekto nevidí, že som nič nevymazala, len som vymenila 17-ročnú "herečku" s odkazom len na fr wiki za spisovateľa s článkami na min. 5 wiki za to skutočne nemôžem. Zaujímavé, že ste si nevšimli, že ma Lenka64 označila za trolla a nenapísali jej, aby si láskavo dávala pozor na svoje vyjadrovanie (nebolo to prvý raz). P.S. Ak sa Vám moja odpoveď nepáči, nečudujem sa, ale ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva.
Vy považujete větu "než mi druhý raz napíšete, tak si láskavo rozmyslite, čo píšete" patřící do kategorie slušné diskuze? Vy považujte za slušné přispívání, že neodůvodňujte mazání informací? ([5] - Já vidím mazání, překvapuje mě, že tvrdíte, že "som nič nevymazala"). Vaše odpověď se mi nepáčí, protože popíráte základní fakta. Moje zapojení je z prostého důvodu, vidím, že někdo něco maže (a potom to ještě popírá), přitom někoho uráží a mazání neodůvodňuje a to se mi rozhodně nelíbí, protože to není vůbec slušné. A proto Vám píšu, že neodůvodněné mazání je vandalismus a žádám Vás, aby jste toho zanechala. --Elm 4. 11. 2011, 09:15 (UTC)
Vy evidentne reagujete len na to čo sa Vám hodí. Nikoho som neurazila, ak niekto o mne napíše, že som troll, tak moje vyjadenie v pomere k tomu bolo ešte slušné. Nepáči sa Vám moja odpoveď? Je to Váš problém - bola presne vo Vašom štýle. Pardon, nebola úplne vo Vašom štýle - nenapísala som, že na mňa vyskakujete, ani som nepoužila žiadne vulgarizmy. A ak by som mala vypisovať podrobne čo som na článkoch urobila, tak by som tým preplytvala kopu času. A čo sa Vám páči, alebo nepáči je Vaša vec. A ak nevidíte rozdiel medzi predošlou verziou článkou a mojou, za to skutočne nemôžem. A na to čo je slušné a čo nie, čo sa tu toleruje a čo nie máme, ako som zistila podľa Vašej diskusie a Vašich diskusných príspevkov, diametrálne odlišný názor. Takže na záver - než začnete niekoho obviňovať lepšie si pozrite okolnosti. A ak niekto niekoho urážal, tak Lenka64 mňa, a nie len raz (nad to som sa povzniesla, nie som jediná ku komu sa takto správa). A toto je moje posledné vyjadrenie k tejto téme - svoj čas viem využiť lepšie než na jalové debaty. Pekný deň. --Lalina 4. 11. 2011, 14:44 (UTC)
Prosím příště raději reagujte k věci, tedy k tomu, že neodůvodňujte mazání informací. Kdyby jste reagovala na toto a ne na dalších tucet dalších věcí, možná bychom mohli diskutovat, místo toho, aby jste se dušovala tím, že je můj problém, že se mi nelíbí Vaše odpověď a jak vlastně strašně slušně reagujete. --Elm 7. 11. 2011, 11:27 (UTC)
Prebehla som si Vašu diskusiu - už mi, prosím, nepíšte, my dvaja sa skutočne nezhodneme na tom, čo je slušné. --Lalina 7. 11. 2011, 15:48 (UTC)
A našla jste tam něco o neodůvodněném mazání? Kvůli němu vám píši a pořád doufám, že k neodůvodněnému mazání zaujmete stanovisko (za stanovisko nepovažuji, že tvrdíte, že jste nic nemazala, když je zjevné, že ano), místo toho řešíte mou diskuzi, to není moc k věci, spíše se mi to zdá jako snaha utéct někam jinam od problému kvůli kterému vám píšu. --Elm 8. 11. 2011, 13:16 (UTC) P.S. Za dobrotu na žebrotu, měl jsem vám sem dát hned Šablona:Experimenty2o a dál už to neřešit. --Elm 8. 11. 2011, 13:19 (UTC)
Ak niekomu píšete a chcete riešiť problém, odpusťte si obviňovanie, že na niekoho vyskakoval (najmä ak to údajne vyskakovanie bola reakcia na niečo, čo absolútne ignorujete). Takže posledný raz
- ak sa niečo zmaže je toho menej - v tomto prípade boli traja ľudia, ak by som jednoho zmazala boli by dvaja, ale po mojej úprave sú stále traja, čím to asi? Takže žiadne zmazanie, ale výmena. Napchať do článku osobnosti z inojazyčnej wiki je tá najľahšia cesta, ktorej výsledkom je červené more veľakrát aj bez povolania a dátumov, o zle napísaných odkazoch ani nehovorím. O tomto už prebehla diskusia, do ktorej sa zapojil JAn Dudík a poradil, aby sa menej významní nahradzovali významnejšími, čo som aj urobila. Takže aké mazanie? Leda tak zaslepenosť a nevychovanosť niektorých ľudí. A neriešim Vašu diskusiu, ale je dobré vedieť s kým ma človek do činenia.

A len tak mimochodom "Pokud si nepřejete, aby váš příspěvek byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho sem neukládejte" (s tým majú poniektorí problémy - moje články, moja práca...).
Verzia pred mojou úpravou:

Osobnosti města

Ak aj po tomto bude niekto tvrdiť, že som niečo zmazala, čiže ubrala, alebo poškodila, alebo, že 17-ročná herečka je významnejšia ako uvedený spisovateľ, nech mi ani nepíše, s demagógmi naozaj nemienim zabíjať čas. Pekný deň/večer. --Lalina 8. 11. 2011, 16:49 (UTC) P.S. Nemôžem zaujať stanovisko k niečomu, čo som neurobila. Ak nevidíte rozdiel medzi zmazaním a výmenou (náhradou), tak to už naozaj nie je môj problém.

Naposledy Vám píši, ak nevidíte zmazaní, tak to už naozaj nie je môj problém vnímání. [6] --Elm 8. 11. 2011, 19:38 (UTC)
Vy ste asi nečítali, čo som písala, resp. nevidíte (alebo nechcete vidieť) rozdiel medzi zmazaním a nahradením, tak mi už, prosím, nepíšte, budem to mazať, skutočne nemienim donekonečna zabíjať čas zbytočnými rečami a zaberať priestor, takže ušetríte svoj čas a energiu na prospešnejšiu prácu. A s inými redaktormi, prosím, diskutujte na svojej, alebo ich diskusnej stránke. Ďakujem za (dúfam) pochopenie. --Lalina 8. 11. 2011, 19:54 (UTC)

Harnoncourt

Dobrý den, Wiener Philharmoniker a Wiener Symphoniker jsou dva různé (oba vynikající) symfonické orchestry, koukněte na německou Wiki. Proto revert u hesla Harnoncourt.--Gortyna 4. 11. 2011, 07:32 (UTC)

Ahoj, to mi nejako uniklo, mea culpa, vďaka. Maj sa fajn. --Lalina 4. 11. 2011, 14:48 (UTC)

Škrabo

Ahoj, nevím jak jsi toho docílila, ale zde se ti moc nepovedl podpis. S pozdravem Marek Koudelka (diskuse / příspěvky) 5. 11. 2011, 17:25 (UTC)

Ahoj, jednoducho - okopírovala som to z mojej stránky. Dátum som upravila, ale zabudla som na meno. Neviem totiž nájsť túto šablónu, u nás je jednoriadková, tú som si upravila a uložila externe. Ospravedlňujem sa za preklep, išla som to opraviť, ale Ty si bol rýchlejší, takže vďaka. Maj sa fajn. --Lalina 5. 11. 2011, 17:28 (UTC)
{{subst:Vítejte}}
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 5. 11. 2011, 17:43 (UTC)
Ďakujem. --Lalina 5. 11. 2011, 17:47 (UTC)

Ahoj, vidím tvé snažení na pískovišti a rád bych ti poradil, jak šablonu správně vložit. Nekopíruj zdrojový kód z rady kolegy výše, ale vlož to tak, jak to vidíš v normálním textu:

{{subst:Vítejte}} --~~~~

Hezký večer přeje --Loupežník 5. 11. 2011, 20:52 (UTC)

Skúšala som čo to spraví v tých rôznych formách, ale stále mi chýba šablóna privítania pre zaregistrovaného, čo už urobil článok. Tam je to začal(a) jste dobře, takže budem musieť aj tak kopírovať. Vďaka za ochotu. Maj sa fajn. P.S. Gratulujem k Fedcupu, Kvitová teda mala sezónu, par excellance. Ale nie len ona, vôbec váš ženský tenis tento rok žiaril. Dúfam, že to Čechove zranenie mu nezabrání nastúpiť a postúpite na ME. Keď tam nie sme my, tak aspoň vám nech sa to podarí, držím palce.

Spolupráce?

Milá Lalino, byl jsem kontaktován (zde odkaz) kolegou-nadšencem z německé wiki, který by chtěl založit projekt na systematičtější vytváření, opravy a údržbu francouzských obcí (jeho počínající návrh) na české wiki podle německého vzoru. Kolega SuperZebra zdá se, ovládá částečně pasivně češtinu (viz jeho příspěvek Graveson nicméně po jazykové korekci) a vytipoval si vedle mně také kolegyně Meluzínu a Lenku64, čemuž se nedivím, neb také neznám nikoho jiného, kdo by se Francii (především její geografii a historii) systematičtěji věnoval. Respektive jsem si ještě vzpomněl na Tebe a Tvé překlady pro slovenskou wiki. Nechci mu bránit v rozletu, je pro mne každopádně fascinující, když se Němec zajímá o francouzské obce na české wiki (stejně jako znám případ Čecha píšícího v dolnosrbštině o Portugalsku), takže jsem mu slíbil, že se poptám, zda-li byste se eventuálně připojily. Vzhledem k tomu, že já si zakládám články o francouzských městech tak jako tak, nebude pro mne účast nic zatěžujícího. I když mě trochu děsí představa těch 36000 fr. obcí... (nebo kolik jich je). Nemám moc rád práci, jejíž výsledek je v nedohlednu. Nicméně, když jsem teď dodělal Paříž, tak jsem si trochu uvolnil ruce. Jasně, když pro Tebe není čeština rodným jazykem, třeba by ses chtěla podílet na úpravách a doplňcích. Když tak mi odepiš raději na mou diskusní stránku, aby si Tvůj případný zájem/nezájem mohl přečíst i kolega SuperZebra. Každopádně vše je teprve v počátcích, nevím, zda-li se vše přetaví do nějaké konkrétní podoby. Děkuji --Hadonos 1. 12. 2011, 20:01 (UTC)

A ještě jsem si vzpomněl, že jsme o tom vlastně před pár týdny tak trochu na mé stránce diskutovali (už mi v té hlavě taky nic nezůstává...) --Hadonos 1. 12. 2011, 20:57 (UTC)

Ahoj, pekné od Teba, že si si na mňa spomenul, rada v rámci svojich možností prispejem. Máš pravdu, je to zvláštna kombinácia. A neboj sa, v tej hlave máš viac ako mnohí ľudia. Maj sa fajn. --Lalina 1. 12. 2011, 21:09 (UTC) P.S. Napíšem Ti.

Ahoj, takže Wikipedie:WikiProjekt Francouzské obce už byl zveřejněn a můžeš se podívat a případně se připojit. Hezký večer. --Hadonos 3. 12. 2011, 18:59 (UTC)

Vďaka. Skús ešte u nás osloviť Neliette. Prekladá z fr wiki, hlavne sa venuje literatúre, ale robí aj obce. Maj sa fajn.--Lalina 3. 12. 2011, 19:05 (UTC)

Genealogie

Dobrý den, prosím mrkněte na http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse_s_wikipedistou:Lalina#Rodokme.C5.88 . Děkuji. --Meluzína 3. 12. 2011, 19:34 (UTC)

Adam Gontier

Zdravím, ten článek jsem psala já. Nebyl zcela hotov, omylem jsem ho uložila. Pak jsem ho editovala, a mezi tím, co jsem ho editovala já, jste se do toho přimíchala Vy. To Vy jste nerespektovala mě. --CadyGontier 29. 12. 2011, 18:34 (UTC)

Ahoj, ak pracuješ, daj tam šablónu "Pracuje sa", inak nikto nemôže vedieť, že budeš ešte na ňom a práve teraz pracovať. Ty si editovala, na rozdiel odo mňa, už keď tam bola šablóna. Pekný večer/deň. --Lalina 29. 12. 2011, 19:07 (UTC) P.S. Ak Ti niekto napíše do Tvojej diskusie, odpovedaj u seba.

Ambrosius Holbein

Kolegyňa, prepáč, ale nepovažuji Tvoji poslední úpravu za nejšťastnější. Článek se mi líbil mnohem víc s původním umístěním obrázků. Omlouvám se, ale je to jeden z mých prvních wikičlánků, a tak jsem na něj trochu citlivější ☺ Ale nerevertnul jsem to, protože rozhodnutí nechám na Tobě. Nakonec článek mi přece nepatří, že? Měj se --Feťour 9. 1. 2012, 00:52 (UTC)

Ahoj, kolega, nie je sa za čo ospravedlňovať. Na mňa sa po otvorení vyvalili dva obrázky, aj text bol dosť rozhádzaný, preto som to upravila. Teraz som spravila galériu, možno by nebola zlá varianta predošlej mojej úpravy, ale bez uprightu, či určenej veľkosti obrázkov. Nechávam to na Teba, ako sa Ti to bude viac pozdávať. Maj sa fajn. --Lalina 9. 1. 2012, 01:07 (UTC)
Takto je to fajn, ďakujem. ☺ Ale Tvoji opravu kategorie u Antonia da Sangalla staršího jsem si dovolil revertovat. Všude se dává do kategorie Narození rok narození (i když je to jen asi), nikoli století. Má to tak většina wikipedií (kromě ovšem dewiki, ale Němci, ať si dělají, co chtějí, ti mají taky Rundfunk místo rádia a Fehrnsee místo televize).--Feťour 9. 1. 2012, 01:11 (UTC)

Bulváry

Tak a máte to tam i tam aneb zázraky na počkání, nemožné do tří dnů :-) --Hadonos 6. 2. 2012, 19:50 (UTC)

Si poklad, za chvíľu idem na to. Maj sa fajn. --Lalina 6. 2. 2012, 20:37 (UTC)

Řád pilné včelky

„Řád pilné včelky“

Přeji pěkný večer, za to obrovské množství práce (drobné dopňky, úpravy formátování, opravy překlepů, doplňování interwiki apod.) bych Ti rád udělil „Řádu pilné včelky“. Měj se pěkně, mnoho radostných chvil přeje --Podzemnik 7. 2. 2012, 20:34 (UTC)

Já se rád připojuji, vy to navíc zvládáte i na sk-wiki. Fakt si ocenění zasloužíte--Zákupák 7. 2. 2012, 20:38 (UTC)
Ďakujem, aj keď to nerobíme pre ocenenia, nebudem tvrdiť, že ma to nepotešilo, najmä v tomto otrasnom počasí (aj keď u nás to nie je až také zlé, ale apoň 20 nad nulou by bolo lepšie). Pekný večer/deň. --Lalina 7. 2. 2012, 22:10 (UTC)

Wikikytička

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Ahoj, za všechnu tvojí užitečnou práci a hlavně za to, že ses nenechala přes opakované nehezké chování některých kolegů odradit od přispívání, bych Ti rád udělil tuto wikikytičku za trpělivost. Krásné Velikonoce přeje — Loupežník (diskuse) 9. 4. 2012, 11:51 (UTC)

Ďakujem, a odradiť sa nenechám, takíto milí kolegovia to zase vynahradzujú. Tiež Ti želám peknú Veľkú noc, aj keď asi aj u vás dosť studenú (ale môže vás hriať postup v Daviscupe). U ná síce svieti slnko, ale na severnej strane je len nejakých 7 stupňov. A to je v Piešťanoch, druhom najslnečnejšom mieste na Slovensku. Chcem už teplo!!! (ale nie zase extrémy, 35 st. trópy). Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 9. 4. 2012, 12:02 (UTC)
Připojuju se s gratulací za tuto úžasnou stylistiku. Ať žije železná logika. JAn (diskuse) 9. 4. 2012, 20:03 (UTC)
Máš nejaký problém a rýpanie do iných ľudí Ti ho pomáha riešiť, alebo sa potom cítiš lepšie? Lebo toto nie je nič iné ako rýpanie, keďže nie je na tom nič konštruktívne.--Lalina (diskuse) 9. 4. 2012, 21:26 (UTC)
Také blahopřeji ke kytičce … a buď nad věcí! :) --Kacir 9. 4. 2012, 21:41 (UTC)
Ďakujem a som, len ma takáto poznámka, a ešte k tomu od byrokrata, prekvapila. Netvrdím, že to bola úplne najlepšia formulácia, len som tam chcela dať miesto, kde ten zámok stojí, ale určite to zas nebola taká tragédia. Ale čo, hlavne, že je po už po Veľkej noci, má sa otepliť a postúpili sme v Daviscupe, nie? Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 9. 4. 2012, 21:52 (UTC)

Smazání PSJ

Dobrý den, dovoluji se smazat, proč byla smazána nově vytvořená stránka "PSJ" na Wikipedii. Vytvořena byla po vzoru např. stránky firmy "Metrostav" nebo "Jihlavský pivovar". Ten ostatně obsahuje celou řadu reklamních sdělení, zatímco odkaz "PSJ" byl realizován obezřetně a vyváženě. Děkuji za brzkou reakci a pokud možno navrácení stránky. Miroslav Fuks

Dobrý deň, stránku nemôžem zmazať ani vrátiť, lebo nie som správca. Stránku som navrhla zmazať, lebo podľa mňa to bola reklama a firma nie je asi ani encyklopedicky významná. Správca, ktorý stránku zmazal, so mnou asi súhlasil, a preto ju zmazal. Pekný deň. --Lalina (diskuse) 21. 4. 2012, 17:10 (UTC)

Jáchymov

Díky za pomoc při editaci kaplí v Jáchymově. Jednak nemám moc času a hlavně mě to baví psát, ale moc to neumím provazovat s jinými články. Takže ještě jednou díky. --Azazel (diskuse) 27. 4. 2012, 15:19 (UTC)

Ahoj, nie je za čo, mne tiež pomáhali (a stále pomáhajú, lebo nie som technický typ, a po pravde, nechce sa mi lúskať stránky, ktorých minimálne tretina je písaná pre mňa španielsky). Pozri si rozdiel, aby si vedel čo s tým v budúcnosti. Základ je názov na začiatku článku tučne, zdroj a kategórie. Ak niečo potrebuješ, napíš, ak budem vedieť poradím, ak nie, odporučím Ti niekoho znalého. Maj sa fajn, a nech sa Ti darí nielen tu. --Lalina (diskuse) 27. 4. 2012, 16:51 (UTC)

Nezdůvodněné mazání

Prosím, neodstraňuj bezdůvodně části článků - sice třeba nejsou dokonalé, ale část Rok 1932 je již v mnoha článcích a kdyby nic jiného, lze jí použít jako zdroj pro rozšíření historické části. JAn (diskuse) 2. 5. 2012, 20:52 (UTC)

Keby si sa lepšie pozrel, tak by si zistil, že som neodstraňovala bezdôvodne text (čo nikdy nerobím), ale upravovala článok. Ty si ale zrušil aj ďalšie moje úpravy, čiže si úspešne vylial s vaničkou aj dieťa. Nemyslím si, že výpis množstva lekárov, advokátov, živnostníkov a pod. je to, čo zvyšuje kvalitu článku, o dokonalosti sa, samozrejme nedá baviť, tá nikdy nebola a ani nebude. A po pravde povedané, či sa urazíš, alebo nie, vzhľadom na Tvoje rypnutie kúsok vyššie z 9. 4. 2012 o 20:03, ma Tvoj názor už nezaujíma. --Lalina (diskuse) 2. 5. 2012, 21:43 (UTC)

Dobrý den. Přestaňte prosím odstraňovat obsah článku 31. leden. Vaše editace kvalitu článku nezvyšuje a nikde není psáno, že tyto články k jednotlivým datům musí obsahovat pouze odkazy na existující články. Berte toto upozornění jako projev dobré vůle, neboť na základě závazného pravidla Wikipedie:Pravidlo tří revertů byste již v tuto chvíli mohla být za jeho porušení zablokována. --Faigl.ladislav slovačiny 17. 5. 2012, 13:54 (UTC)

Mám na stránke tykanie, ale keď ináč nedáte, tak si budeme vykať. Než napíšete takú pripomienku, lepšie si pozrite prácu dotyčného. A teraz k veci:
 • 1/ Tvrdiť, že moje úpravy kvalitu článku nezvyšujú - takže opravy červených odkazov, hoci články existujú, opravy evidentne anglických prepisov ruských mien, zaraďovanie ľudí do správnych dátumov, to článku ubližuje? Zaujímavé, že ma na to nikto ešte neupozornil.
 • 2/ Nemôžem to brať ako prejav dobrej vôle, keďže ste to isté nenapísali aj Lenke64, ktorá revertovala min. 3x.
 • 3/ Ak sa niekomu páči červené more - jeho vec, ale to teda určite neprospieva článkom.
 • 4/ Červené odkazy - nikdy som nikde netvrdila, že tam majú byť len odkazy k existujúcim článkom. Hovorím, že radšej menej, ale kvalitne. Lokálne známe osoby sem naozaj nepatria. To môžeme rovno pozbierať zo všetkých wiki všetky mená. Každý červený odkaz pred zmazaním skontrolujem, aby som vedela, aká je šanca na článok. Napr. Eddie Byrne, írsky herec, en a de wiki (ako filmový fanúšik garantujem to viem posúdiť). A čo spravila Lenka64? Do úmrtia pridala more červených - Veronika Bayer (nemecká herečka na 3 wiki), veľmi významný nemecký politik Heinz Starke (3 wiki), raz Bayer, raz Holmová a čerešnička Erich Kästner (ktorý len tak medzi rečou je aj tu, ale odkaz je červený).

Ak si skutočne myslíte, že článok po úpravach Lenky64 vypadá lepšie a má vyššiu hodnotu, tak je asi problém niekde inde. Pekný deň. --Lalina (diskuse) 17. 5. 2012, 14:47 (UTC)

Výzvu k tykání jsem patrně přehlédl. Pokud si přečteš mou výtku, tak jsem nemluvil o editacích obecně, nicméně o editaci (revertu), v tomto případě opakovaném, v řešeném článku. Lenku64 jsem rovněž upozornil, byť s časovým odstupem, neb mám též pracovní povinnosti mimo Wikipedii. Jelikož jste obě zavedené uživatelky, rozhodl jsem se výjimečně pro tentokrát řešit nastalou situaci domluvou. V opačném případě byste již byly obě zablokované za porušení závazného pravidla WP:3RR. Tvůj názor na červené odkazy v článku Ti neberu, nicméně je to pouze Tvůj názor (= POV). Takovéto odkazy mohou mít stimulační charakter a jsou jednou z možností, jak přivést uživatele k psaní článků na různá témata. To, že Ti osoba, o níž je článek na 3 Wikipediích přijde nedostatečně encyklopedicky významná je opět pouze Tvůj názor. I osoba se článkem na dvou nebo jedné může býti encyklopedicky významná. Nenapadá mne jediný důvod, proč by v článku nemohla být uvedena. Pokud Tebe ano, rád si jej přečtu.
Zavěrečnou větu napíši jinak. Domnívám se, že není přínosné zbytečně odstraňovat z článku části textu, které mají užitek. --Faigl.ladislav slovačiny 17. 5. 2012, 15:45 (UTC)
Zobrala som to obecne, ale naozaj si nemyslím, že červené more je šťastné riešenie. Skutočne si myslíš, že lokálny nemecký politik je encyklopedicky dôležitý pre iné wiki? Článok s červenými odkazmi, ktoré s veľmi, ale veľmi veľkou pravdopodobnosťou nebudú modré, je lepší ako s modrými odkazmi a červenými u ktorých je veľká šanca, že skôr či neskôr budú modré? Pridať odkazy je to najmenej, ale pridať správne dobré odkazy už nie je také jednoduché (viď napr. toho Ericha Kästnera). Je mi jasné, že články o dňoch a rokoch vznikali medzi prvými, takže tam boli aspoň nejaké mená, ale v súčasnosti už naozaj treba pracovať na kvalite. Ako som si prebehla iné wiki, väčšina má len modré odkazy (čo sa nedá u nás), takéto červené moria sú naše špeciality (cs a sk wiki). Pre každého editora je jednoduchšie nechať červené odkazy, ale kvalite to určite neprospieva. Aj pri kandidatúre článkov na dobré a výborné sa hodnotí počet červených odkazov.

Nebudem sa kvôli tomuto donekonečna dohadovať, len ľutujem, že som si tie nezmysly čo som našla v článkoch o dňoch a rokoch (aj mestách) nezapisovala, lebo tam boli skutočné perly. To pre prípad, že ma zase niekto obviní z poškodzovania wikipédie. No nič, idem ďalej pracovať, roboty je dosť. Hlavne, že sme vyhrali. Držím vám večer palce. Maj sa fajn.--Lalina (diskuse) 17. 5. 2012, 16:16 (UTC)

Patrick Bruel

Ahoj, vidím, že pracuješ na článku. Jen maličkost, změnila jsi "narodil se jako Patrick Maurice Benguigui" na "vlastním jménem Patrick Maurice Benguiguise", což ale není totéž. Tak se narodil, ale nejmenuje se tak. Změnil si jméno, nyní se oficielně jmenuje Patrick Bruel Benguigui. Tak to v článku nějak zapracuj. 89.102.28.222 18. 5. 2012, 20:57 (UTC)

Ahoj, prepáč, že odpovedám až teraz, samozrejme to opravím. Vďaka a maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 22. 5. 2012, 20:28 (UTC)

Katedrála svatého Lazara (Autun)

Dobrý den, jste si tímto opravdu jistá? Nějaký balast tam sice byl, ale byla tam i řada encyklopedických (byť možné třeba nezdrojovaných) informací týkajících se katedrály. Nebylo by lepší to probrat jednotlivě, popřípadě (pokud se na to probírání necítíte) tam vložit šablonu {{upravit část}} s příslušnou poznámkou? Zdraví Fagnes (diskuse) 1. 6. 2012, 01:40 (UTC)

Ahoj, pokojne si môžeme tykať. Toto je už minimálne 7. prípad, vždy je to takto bez odkazov a odstavcov, v zhrnutí je uvedené "doplněno kompilací z různých odborných pramenů - z.motycka@centrum.cz". Vypadá to ako copyvio pridané bez ohľadu na duplicitu informácii. Prvý raz som to aj začala upravovať, ale keď som zistila o čo ide, tak som to radšej vzdala. Vždy sa snažim článok radšej upraviť, ale totálne guláše a témy mimo mňa radšej neriešim, čas sa dá využiť lepšie. Ak si myslíš, že to treba vrátiť, vráť, určite nebudem kvôli tomu viesť "dívčí válku", ale myslím si, že v takom stave to vypdá príšern a jedine to odrádza od čítania. Maj sa fajn. P.S. Berdych vyhral prvý set, tak dúfam, že aj celý zápas. Držím palce.

Magdeburské právo

Zdravím Lalino,

já nevím, zda jsou články Sira. Prokopa na smazání nebo ne. Na diskusi jsem ho kontaktovala, jestli jen neopisuje z knih. Pokud ano, dá se do článku šablona copyvio, pokud ne tak urgent. Tak zatím raději dávej urgent. než smazat. Díky moc. Zdraví ♥ K123456  3. 6. 2012, 18:22 (UTC)

Ahoj, pridal ich viacero, asi to bude copyvio. Ale to asi nezistíme, tak asi radšej zmazať. V každom prípade to už je na Tebe a ďalších správcoch. Maj sa fajn.--Lalina (diskuse) 3. 6. 2012, 18:27 (UTC)

Námět

Ahoj, všiml jsem si, že zakládáš články o sídlech v Rakousku. Kdybys chtěla o příslušném sídle napsat ještě něco více, dala by se tam zařadit třeba zmínka o tamním kostele (s příslušným odkazem), pokud jsou dotyčné údaje dohledatelné – např. „Nachází se zde římskokatolický kostel svatého Leonarda z let 1898 až 1900.“ s odkazem na článek kostel svatého Leonarda (Feldbach). Pokud bys ohledně této tematické oblasti cokoliv potřebovala, napiš mi prosím do mé diskuse, popřípadě do diskuse portálu Křesťanství. Zdraví Fagnes (diskuse) 3. 6. 2012, 23:04 (UTC)

Ahoj, zatiaľ robím len základ - chýbajúce okresné mestá. Budem pokračovať dopĺňaním z de wiki, lebo aj na sk wiki ich treba rozšíriť, tak potom zase preložím do češtiny. Vďaka za ponuku, určite ju využijem. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 3. 6. 2012, 23:37 (UTC)

Wikikytička

Ahoj, chtěl jsem ti poděkovat za černou práci na mých článcích o obcích na Slovensku, především za přidávání obrázků a dohlížení nad kvalitou článků. Zde máš tedy krásnou žlutou WIKIKVĚTINKU...Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“) --MarkusAtomus (diskuse) 6. 6. 2012, 17:40 (UTC)

Ďakujem, ale nemáš za čo. Ja som naopak rada, že sa niekto venuje slovenským obciam. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 6. 6. 2012, 18:04 (UTC)

Signalling Connection Control Part

Pěkně zdravím. Moje víkendová práce na Wikipedii se rozběhla do příliš mnoha směrů, takže jsem nestačil dopsat, co jsem začal. Stránka Signalling Connection Control Part rozhodně nevypadá, jak bych chtěl. Ale nahrazení mezerami formátovaných tabulek seznamy s odrážkami rozhodně ke zpřehlednění stránky nepřispělo... Kolarp (diskuse) 13. 6. 2012, 04:37 (UTC)

Ahoj, rozhodne to k sprehľadneniu prispelo, lebo takto sa tabuľky nerobia. Takto to vypadá, ak sa nezačína od začiatku riadku, takže každý, kto sa na to pozrie, vidí veľké modré plochy, ktoré tam nemajú čo robiť. Tabuľku musíš urobiť inak. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 13. 6. 2012, 10:29 (UTC) P.S. Ak chceš na článku ešte pracovať, treba tam dať šablónu "Pracuje sa", aby to nikto zatiaľ neupravoval.
Ahoj, až budu mít čas udělat tabulky pořádně, udělám je pořádně. K čemuž možná vůbec nedojde, protože teď ztrácím čas zjišťováním, co jsi jedním kliknutím natropila. To, že jsi smazala další přidané informace Ti vůbec nevadí, že? Poslední rada mě stála taky čtvrt hodiny času, než jsem zjistil, jak se vlastně šablony vkládají, a která je vhodnější než doporučená. Kolarp (diskuse) 13. 6. 2012, 21:41 (UTC)
Ahoj, ak by si sa lepšie pozrel na históriu stránky a porovnal verzie, tak zistíš, že som prvý raz nič nezmazala. Pri rv áno, ale nechtiac, pretože som predpokladala, že si len zrušil moju úpravu. Za to sa ospravedlňujem, ale to nič nemení na fakte, že zistenie rozdielov v úpravach trvá pár sekúnd, a ak to tam raz bolo, nie žiadny problém uvedenú pasáž vrátiť. A výrazy typu "čo si natropila" a pod. si radšej odpusť, takýmto štýlom sa tu nediskutuje, my tu predpokladáme dobrú vôľu a snažime sa (aspoň drvivá väčšina) mať tu dobré vzťahy a príjemnú atmosféru. Želám Ti pekný deň a veľa chute do ďalšej práce na wiki. --Lalina (diskuse) 13. 6. 2012, 22:02 (UTC)

WikiProjekt Slovensko

Ahoj, založil jsem nový WikiProjekt: Slovensko a hledám oficiální spolupracovníky, pro lepší koordinaci práce...Pokud máš zájem, tak budu rád, když se přidáš.--MarkusAtomus (diskuse) 14. 6. 2012, 17:04 (UTC)

Ahoj, samozrejme, rada prispejem svojou troškou do mlyna. --Lalina (diskuse) 14. 6. 2012, 17:05 (UTC)

Johann Georg Vogt

Taky mě napadlo, že to může bejt okopírovaný, ale googlem jsem nic nenašel. -- Vachovec1 (diskuse) 19. 6. 2012, 18:02 (UTC)

Ahoj, tiež som nič nenašla, ale podľa vzhľadu - galéria no comment, tie čísla ako odkazy, si myslím, že to je okopírované. Ale tak či tak vypadá príšerne. Normálne by som s ním aj niečo urobila, ale toto je na mňa priveľa. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 19. 6. 2012, 18:37 (UTC)

Ivan Helekal

Prosím o vysvětlení k článku Ivan Helekal. Není mi jasné, proč je potřeba ještě přikládat další význam současného umělce. Děkuji New Media Art (diskuse) 21. 6. 2012, 11:49 (UTC)

Ahoj, v šablóne o význame to je napísané: sú potrebné aspoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. Keď to odklepneš nájdeš vysvetlenie. V článku nie sú referencie ani zdroj, a uvedené externé odkazy tieto podmienky určite nespĺňajú. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 21. 6. 2012, 13:09 (UTC)

Upozornění

Ahoj. Neber to prosím vůbec jako nějakou výtku, ale dovolil jsem si přesunout tvůj komentář z NS Pod lípu, kde existuje souběžná diskuse, a proto je zde tvůj komentář příhodnější. Pouze jsem tě chtěl informovat, abys netápala, kde že to ten tvůj text vlastně přistál :-). I když předpokládám, že obě stránky máš mezi sledovanými, přeci jen to pokládám alespoň za slušné tě upozornit. S pozdravem --Mates245 (diskuse) 22. 6. 2012, 22:52 (UTC)

Ahoj, nevadí, tiež som to chcela dať Pod lípu. Na NS som to dala preto, aby si to správcovia všimli. No, uvidíme. Vďaka a maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 22. 6. 2012, 22:54 (UTC)
Vzhledem k té přesouvací maškarádě, co jsem tam vytvořil, to snad nelze přehlédnout ;-). Ano, uvidíme, mám pocit, že na věc máme docela podobný názor. Viz diskuse u šmoulů - zdravý rozum nadevše... Zdraví --Mates245 (diskuse) 22. 6. 2012, 23:01 (UTC)
Veď to, zdravý rozum ...--Lalina (diskuse) 22. 6. 2012, 23:12 (UTC)

Zlobivci

Ahoj, nechceš polozamknout uživatelskou stránku, aby ji nemohli editovat neregistrovaní a nově založení uživatelé? — Loupežník (diskuse) 25. 6. 2012, 22:00 (UTC)

Ahoj, po včerajšku asi áno, vďaka. --Lalina (diskuse) 26. 6. 2012, 08:41 (UTC)
Hotovo. Měj se pěkně. — Loupežník (diskuse) 26. 6. 2012, 11:06 (UTC)

rok?

Proč by u roku nemohlo být uvedeno kdo v něm zemřel pokud není známo datum jeho narození. (Datum narození s důležitostí člověka nesouvisí.) Odstraňování tohoto se mi jeví jako zbytečné honění se za příspěvky na wikipedii. Nebo je někde toto stanoveno jako pravidlo? --Stepan-hawk (diskuse) 19. 7. 2012, 10:20 (UTC)

Ľudia s neistým dátumom narodenia, či úmrtia nie sú uvádzaní v rokoch. U niektorých je rozptyl aj 10 a viac rokov, to ho budeme dávať do každého roku? Takže odpoveď na Tvoju otázku je - v roku kedy zomrel môže byť uvedený, ale nie je v roku narodenia, ak nie je isté, a naopak. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 19. 7. 2012, 13:47 (UTC)

Dobrý den, já zase moc nechápu, proč dopisujete ke královnám čí to byly manželky - zájemce si v článku dohledá (viz. http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=1293&curid=10710&diff=8793930&oldid=8786694)--Meluzína (diskuse) 19. 7. 2012, 14:21 (UTC)

Dobrý deň, z jednoduchého dôvodu - aby bolo jasné, že to nebola panovníčka, ale manželka panovníka. Záujemca si dohľadá, ale nie každý má čas. A nie je to informácia, ktorá by nejako zaťažovala čitateľa. Pekný deň. --Lalina (diskuse) 19. 7. 2012, 17:33 (UTC)

Chápu, že máte dobré úmysly, ale mně tato úprava připadá zbytečná a když koukám na http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Psan%C3%AD_let , tak tam je to taky stručněji a je tam rozdělení na Česko a Svět, které Vy mažete.--Meluzína (diskuse) 19. 7. 2012, 19:17 (UTC)

Zmazala som rozdelenie Česko a svet len v prípade, že tam bol jeden človek (aj to bolo tuším len raz). Súhlasím, že prílišná rozsiahlosť je zbytočná, ale akonáhle som niečo zmazala už bol krik. Takže ak zmažem, tak skutočne len v prípade, že je neistý dátum, alebo tam je omylom (aj to sa stáva). Je jasné, že na týchto stránkach sú relikty zo začiatkov wikipédie, ale ochrancovia červeného mora uprednostňujú kvantitu pred kvalitou. Tiež si myslím, že napríklad kategórie kde môžu byť tak maximálne tri-štyri články sú zbytočné, ale keby to niekto zmazal, to by bol krik. Nemienim plýtvať časom na nikam nevedúce diskusie (čo je ešte ten lepší prípad). Pekný večer/deň. --Lalina (diskuse) 19. 7. 2012, 19:44 (UTC)

Prosba

Prosím pěkně, přehlédněte Pomocné sloveso, kapitolku o slovenštině. Potřebuje to. Děkuji. --Uacs451 (diskuse) 21. 7. 2012, 16:04 (UTC)

Ahoj, môžeme si tykať. V podstate to bolo dobre, len dělat je slovensky robiť + nejaké drobnosti. Ešte som upravila použitie tohto znaku < br /> ten sa dáva, aby vznikol nový riadok bez medzery. Dáš ho na konci vety a pokračuješ v ďalšom riadku.

Ak budeš ešte niečo potrebovať, napíš ak budem vedieť poradím, ak nie, nasmerujem Ťa na povolanejšieho. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 21. 7. 2012, 17:21 (UTC)

Odkazování, shrnutí

Objevila se stížnost podpořená jediným důkazem ve formě odkazu. Nechci teď probírat Vaše další editace, ale u této jste rozhodně nepostupovala ideálně a alespoň dodatečně byste měla do diskuse uvést dobrý důvod odstraňování textu, nejlépe s odkazem na tu editaci, abyste dala ostatním možnost to tam snadno vrátit, kdyby s Vaším odstraňováním nesouhlasili. A na tom jednom odkazu vidím hned další poměrně vážný prohřešek proti wikietiketě: Ve shrnutí by mělo být pravdivě uvedeno, co jsou hlavní změny provedené editací. Prosím, obojího (neodůvodněného odstraňování i falešného shrnutí) se do budoucna vyvarujte. Kdybyste v tom pokračovala, došlo by časem pravděpodobně na nějaká represivní opatření. --Tchoř (diskuse) 28. 7. 2012, 09:22 (UTC)

Dobrý deň, mám síce na stránke tykanie, ale ak to robí, problém, budeme si vykať. To, že sa sťažuje Lenka64 ma vôbec neprekvapuje vzhľadom na jej správanie a výroky nielen na moju adresu (už to moje označenie hovorí jasne). Po pravde povedané, toto som urobila ako pokusný balónik na zistenie,či sa nájde ešte nejaký iný ochranca červeného mora. Zmazala som takých u ktorých šanca na článok je minimálna, alebo žiadna. Zhrnutie editácie sa mi trochu nepodarilo, už bolo veľa hodín a odklepla som to skôr, ako som mala. To ale nič nemení na fakte, že Lenka64 jednoducho revertovala a zmazala aj obrázok aj s tými dobrými označeniami narodenia. Je jasné, a na starších rokoch to je vidieť, že články o rokoch a dňoch vznikli medzi prvými a prekladmi, napr. z en wiki. Preto sú tam ľudia, ktorí sú dôležití len lokálne pre UK a majú článok len v en wiki. Dnes sa už snáď môžeme zamerať na kvalitu, a nie na kvantitu. Takéto červené moria sú len na cs wiki a trocha aj sk wiki. Osobne si myslím, možno sa mýlim, že článok má poskytovať informácie a mal by mať aj čo najlepší vzhľad. Nie je to súťaž o čo najviac mien (ak hovoríme o dátumových článkoch) v článku. Nemyslím si, že údaje typu Fridrich Bavorsko-Landshutský († 1393) (samozrejme červene) majú nejakú informačnú hodnotu, aspoň čo bol zač tam patrí. A to nehovorím o zle napísaných odkazoch, či evidentne anglických verziach mien, ktoré sú nesprávne a existujú dokonca české články, a zle zaradených ľuďoch v rokoch, či dňoch. V roku 1331 som zmazala Blanche d'Évreux, Lenka64 to vrátila, jasne som napísala v ďalšej editácii, že existuje český článok pod iným názvom s neistým dátumom narodenia. Opäť ju vrátila a až po mojom ďalšom zhrnutí to zobrala na vedomie. To tiež nie je dvakrát kóšer. Ale neišla som sa hneď niekam sťažovať (a čo sa týka Lenky64 nebol by to prvý prípad, kedy by som mala dôvod). A to sa mám takto vyjadrovať v zhrnutiach? Ak musím v článku vymazať niekoľko ľudí, lebo tam evidentne nepatria, to mám všetko rozpisovať? To radšej prestanem robiť, toto zaberie kopu času. Svojho času som navrhovala taký panel ako je na sk wiki, ale neprešlo to (a neviem či zrovna Lenka64 nebola medzi tými, čo nesúhlasili, hoci neviem prečo, všetko čo uľahčí prácu, je dobré). A než niekoho zmažem, tak sa pozriem na ostatných wiki na posúdenie významnosti a významnosti pre cs wiki. Takže nemažem preto, že je to ľahšie, práve naopak, ľahšie by bolo nechať tam tie nezmysly. --Lalina (diskuse) 28. 7. 2012, 12:10 (UTC) P.S. Podľa jedného prípadu sa posudzovať nedá.
Moc se nechci zapojovat do debaty, kdo ještě do seznamu patří a kdo už ne. Šlo mi skutečně o žádost, abys vyplňovala pravdivá shrnutí a v případě odstraňování do nich napsala zdůvodnění. Pokud je zdůvodnění příliš dlouhé a do shrnutí by se nevešlo, je dobré ho uvést do diskuse u článku. Sám občas něco odstraňuji. Ale je potřeba nezapomínat, že že si s tím přidáváním obvykle někdo dal práci a zaslouží si alespoň dozvědět se důvod, proč to bylo odstraněno. --Tchoř (diskuse) 31. 7. 2012, 09:43 (UTC)
Vážim si prácu iných, vysvetlila som to nižšie. Zhrnutia sa snažím robiť čo najvyýstižnejšie, takže podľa jedného uklepnutia sa nedá posudzovať. A u tých rokov (najmä týchto starších) by viac času zabralo vypisovanie do diskusie, než samotná úprava článku. A stále dookola to isté. SpomínalA som ten panel, uľahčil by všetkým prácu, a kto nechce ho nemusí používať. A ešte k tomu mazaniu textu - všimla som si, že Meluzína maže v týchto dátových článkoch čie sú to deti a pod., takže som sa len prispôsobila. Nič nerobím so zlým úmyslom, ale to poniektorí stále nechápu. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 31. 7. 2012, 09:59 (UTC) P.S. Držím palce na olympiáde.

Dobrý večer paní Lalino, to není jediný případ a Vy to víte. Obhajujete se tím, že odstraňujete lidi s nejistými datumy. Dejme tomu. Ale když se podívám na to, co za sebou necháváte, tak zjišťuji, že systematicky odstraňujete i podle Vás lokální osobnosti, u kterých jsou datumy jisté, vyhazujete tak práci jiných do koše dle svého uvážení a jediná Vámi přidaná hodnota je, že okopírujete ke královnám, čí byly manželky. Nic nového netvoříte.--Meluzína (diskuse) 28. 7. 2012, 20:56 (UTC)

Dobrý večer, nemusím sa obhajovať, lebo nič zlé nerobím. Ak si myslíte, že moja jediná práca je, že ke královnám okopírujem čí byly manželky, tak buď ste sa poriadne nepozreli, alebo sa vyjadrujete vyslovene zaujato, ako obhajca červeného mora. Preferujem kvalitu pred kvantitou. V tých dátumových článkoch som našla kopu nezmyslov, články preložené z en wiki bez zváženia vhodnosti osôb, ale nikde som v editáciach nevypisovala, že odstraňujem nezmysly, lebo si vážim prácu tých ľudí. V tej dobe keď to tám dávali bola iná situácia. Dnes sa treba zamerať na kvalitu. Vážim si prácu iných, ale žiadne zásluhy nedávajú nikomu právo správať sa ako vševedúci a obviňovať druhých. A človek o ktorom je článok len na jeho domovskej wiki, aj to výhonok, je lokálna osobnosť, najmä ak to nie je ani susedná krajina. A pokiaľ ide o ten 27. únor tak Vám garantujem, že minimálne na 95% články o tých, čo som zmazala tu nevzniknú (pokiaľ ich neurobí niekto len preto, aby mi dokázal, že nemám pravdu). A pokiaľ ide o zmazaných hercov, tak na 99,99%. Ak sú v týchto článkoch také chyby, aké sú (zle zaradení, neuvedené dátumy úmrtia aj 30 a viac rokov po smrti, zlé odkazy, hoci články existujú, evidentne poangličtené mená) tak potrebujeme iné veci než články o nemeckých teológoch, dominikánskych muzikologoch a pod. Mimochodom, väčšina mnou zmazaných ľudi nie je ani v domovských verziach týchto článkov. Toto snáď nie je súťaž o čo najväčší počet ľudí v dátumových článkoch. To potom môžeme naozaj okopírovať väčšinu inojazyčných wiki a nahádzať to sem. Potom tu budeme mať také chuťovky ako som našla - článok s odkazmi s anglickou verziou mena i správnymi českými. Nech žije kvalita! Pekný večer/deň. --Lalina (diskuse) 28. 7. 2012, 22:00 (UTC) P.S. Niekto sa rád sťažuje a obviňuje, niekto radšej robí niečo zmysluplné. Ja som si vybrala druhú cestu. P.S.2 Tú pani ste si mohli odpustiť, tu to naozaj nie je potrebné.

Paní Lalino, pokud se podíváte na historii mých editací a založených článků, tak rozhodně nepatřím mezi ty, co se zde akorát vykecávají. Se zájmem již delší čas sleduji Vaše editace a zjišťuji, že již zase bez zdůvodnění mažete dle Vašeho soudu nevýznamné osobnosti. To, že je neznáte Vy, neznamená, že si zaslouží smazat. Já také neznám kopu Vámi přidaných Slováků a jejich přínosu pro Česko (viz. http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=1415&diff=prev&oldid=8957054 a Vás dovětek) a také je nemažu. Takže Vás žádám, abyste nemazala to, co se Vám nelíbí a vyčkala. Svého autora si Vámi opovrhované "červené moře" najde a již i Vámi odstraněný Dafydd Gam zde má miničláneček. Věřím, že se tak stane i zbytku chrabrých rytířů, kteří tehdy i Azincourtu padli.--Meluzína (diskuse) 29. 8. 2012, 08:05 (UTC)

PS. Když koukám na vaši diskuzní stránku na slovenské wikipedii, tak tam je Vám již 5.08.2012 vytýkáno to samé (mnohem silnějšími slovy a dokonce se tam hovoří o lživě vyplněných shrnutích editace). Když Vám tak moc jde o kvalitu, tak si na Vaší domovské wikipedii raději dopřeložte od nás převzatý Zbraslavský klášter do slovenštiny. V poznámkách je stále čeština...

Dúfam, že posledný raz sa vyjadrujem k tejto téme. Takže:
 • podľa mňa červené more nie je ani vhodné, ani nutné. Dá sa debatovať o významnosti, ale slušne. Ak však niekto zaútočí už na začiatku príspevku, nech sa nediví, že toho veľa nedosiahne. Mimochodom, o riadok nad Vašim príspevkom som napísala, že tú pani ste si mohli odpustiť
 • prskanie jedovatých slín určite nie je konštruktívna debata
 • o poznámkach v zhrnutiach by sme tiež mohli debatovať - vyhadzovať cudzincovi na oči, že nepíše 100% česky považujem minimáne za netaktné. Na sk wiki preložil český wikipedista článok - bolo tam more chýb a šablóna pracuje sa. Nikto sme mu to nevyčítali, napísala som mu, dohodli sme sa a viacerí sme to doprekladali. Ak nájdem gramatické chyby (aj tu) tak nevypisujem do editácii zbytočné poznámky, jednoducho opravím.
 • ak niekto zomrie v nejakej bitke ešte mu to nepridá automaticky na dôležitosti
 • kto chce pochopí, kto nechce útočí, najjednoduchšia cesta je okopírovať z iných wiki, potom to dopadne tak, ako som to našla v niektorých rokoch - poangličtené mená, alebo anglickú aj českú verziu
 • vyjadrovanie sa len k tomu čo sa mi hodí tiež nie je práve dobrá voľba v diskusii - keď som dala link ako dôkaz omylu oponenta tak dotyčný to prešiel a stále vypisoval o inom
 • upozorňovanie druhých na to čo majú urobiť je minimálne netaktné - nikto tu nie sme zamestnaný, všetci robíme podľa chute
 • cs wiki považujem aj za svoju wiki - asi to niektorým vadí - ale kritizovanie iných wiki sa mi nezdá ako vhodné
 • a čo sa týka sk wiki - my sme si to slušne vydiskutovali a dospeli k nejakému realistickému kompromisu. Totiž, slušní ľudia sa vždy dohodnú. Ak je vôľa, nájde sa aj cesta, ale ak nie je vôľa, nepomôže ani diaľnica.

Aby sme to ukončili - ak chcete červené more, majte si ho. Ale ľudia s dátumami možno, asi, okolo, pravdepodobne tam nepatria. A o tom, že tam boli aj neexistujúci už ani nehovorím. --Lalina (diskuse) 29. 8. 2012, 14:45 (UTC) P.S. Napriek skúsenostiam s niektorými ľuďmi si stále myslím, že slušnosťou sa vždy dosiahne viac. Priateľská rada je určite lepšie riešenie ako bezhlavá kritika.

Paní nebo slečno Lalino (to je slušné oslovení ve slušné společnosti i v úředních dopisech), nepokládám za netaktní upozornění, co dělat nemáte - tj. odstraňovat dle svého uvážení informace. Takže Vás "velmi přátelsky" opakovaně žádám, abyste neodstraňovala jinými doplněné osobnosti, kt. Vám osobně připadají jako bezvýznamné. --Meluzína (diskuse) 29. 8. 2012, 15:01 (UTC)

To je síce slušné oslovenie v slušnej spoločnosti, ale nezaručuje slušnosť. A tu to teda nie je ani bežné, ani potrebné. Na oficiálnosti si snáď niekde potrpia, poniektorí aj na tituly z vysokej školy, ale ja k takým ľuďom nepatrím. A určite takéto oslovenia nepridajú ani na atmosfére, ani vzťahom. Ako som už napísala, ak chcete červené more, prosím, mne to len ušetrí prácu a budem môcť sledovať ako hromadne a rýchlo vznikajú články o dotyčných. Pekný deň. --Lalina (diskuse) 29. 8. 2012, 15:12 (UTC)

Panel

Ahoj, mohla bys mi nějak více přiblížit výše zmiňovaný panel (třeba nějaký odkaz, třeba i na sk wiki, abych se dostal do obrazu, o čem je vlastně řeč)? Díky.--Zdenekk2 (diskuse) 28. 8. 2012, 19:50 (UTC)

Ahoj, nedá sa to ako odkaz. Vypadá to asi takto:

pravopis|gramatika|formulácia|preklepy|obrázok|externé odkazy|wikilinky|interwiki|kategórie|infobox|šablóna|aktualizácia|rozšírenie

Keď sa edituje stránka je to hneď pod zhrnutím, dá sa to meniť a rozširovať. Je to rýchle, lebo netreba vypisovať, odklikneš a hotovo. Už som to svojho času niekde spomínala, ale hneď sa našiel niekto čo tvrdil, že je to zbytočné. Nechápem taký prístup - ak to niekto nechce nech to nepoužíva, ale prečo brániť iným? Aj som rozmýšľala, že to dám ako oficiálny návrh, ale nejako sa mi teraz nechce. U nás bolo v poslednej dobe nejako veselo, diskusie o ničom, a bola olympidáda, takže málo času. Ak by si sa toho ujal, rada pridám ruku k dielu.--Lalina (diskuse) 28. 8. 2012, 20:24 (UTC)

Kolegyně má na mysli to co je vidět např. zde pod okénkem Zhrnutie úprav. Pro začátečníky řekl bych celkem užitečná pomůcka. --Vachovec1 (diskuse) 28. 8. 2012, 20:34 (UTC)
Teda, Ty si rýchly. Neuvedomila som si, že sa to musí dať ukázať, nejako mi dnes wikinemyslí. Čo už, s technickým antitalentom. A je to dobré nielen pre začiatočníkov, najmä ak blbne klávesnica ako mne v poslednej dobe. Vďaka za pomoc. --Lalina (diskuse) 28. 8. 2012, 20:38 (UTC)
Aha, o tom už se někde opravdu diskutovalo, nicméně registrovaní si mohou vytvořit vlastní panel. Pokud používáš vzhled monobook (na jiný vzhled je třeba jiný skript), vytvoř si také vlastní zkopírováním mého (v názvu stránky logicky změň Zdenekk2 na Lalina), vpravo nad okénkem shrnutí editace se pak vytvoří panel s klikatelnými položkami, které lze pak podle potřeby měnit editací dotyčné stránky (možná, že se panel objeví již při vytváření při náhledu, už si to nepamatuji). Po uložení stránky bude pravděpodobně nutné smazat cache dle návodu.--Zdenekk2 (diskuse) 28. 8. 2012, 22:34 (UTC)
Si milý, ale ako keby si hovoril čínsky, efekt je rovnaký. --Lalina (diskuse) 28. 8. 2012, 22:36 (UTC)

Ahoj, založil jsem ti na Zdeňkovu žádost stránku Wikipedistka:Lalina/common.js, která by ti měla přinést ty nové funkce. Pokud ti to nebude vyhovovat, dej vědět a není problém tu stránku zase smazat. Možná bude třeba vyprázdnit cache, aby se ty funkce projevily. — Loupežník (diskuse) 29. 8. 2012, 09:06 (UTC)

Vďaka, ste obaja veľmi milí. Majte sa fajn. --Lalina (diskuse) 29. 8. 2012, 14:11 (UTC)

Ferdinand Foch, obrázky

Nerevertujte, prosím, přidání obrázku do článku F. Foch, když tím článek nijak nevylepšujete. Váš argument o tom, že Wikipedie není kalendář, je jen Váš pocit, mnoho lidí by sneslo i více obrázků, tento je například významný tím, že ukazuje, jak Foch vypadal v roce 1920. Pokud budete opět revertovat, budu Váš pokus brát jako snahu o prosazení vlastního názoru z čistě egocentrických důvodů. Když tak mi argumentujte nějakou diskuzí, třetím názorem či doporučením, kde se více lidí sneslo, kolik obrázků v článku je přibližně ideálních.--Beregund (diskuse) 2. 10. 2012, 07:32 (UTC)

Pokiaľ viem, wikipédia je encyklopédia, nie kalendár. Fotka z infoboxu je z roku 1915, takže tá fotka z roku 1920 nie je veľmi rozdielna, nehovoriac o tom, že vzhľad nie je u vojaka nijaká podstatná informácia (pokiaľ má všetky končatiny), takže o nejakej výpovednej hodnote dôležitej pre článok sa dá ťažko hovoriť. Vaše reči o mojom prípadnom pokuse považujem za, mierne povedané, nevhodné, takže ak mi budete ešte niekedy písať, zdržte sa, prosím, rečí o egocentrizme. Tiež si môžem všeličo myslieť o Vašom vrátení obrázku i o tomto Vašom príspevku, ale nepotrebujem to hneď napísať. Mimochodom, Vaše tvrdenie o dôležitosti tejto fotky je tiež len Váš názor, ktorý nie je podložený nijakou diskusiou, tretím názorom, či doporučením, kde sa viace ľudí dohodlo, že práve táto fotka podstatne zvyšuje kvalitu tohto článku. Počet a umiestnenie obrázkov je otázka citu a vkusu, takže tam nejaké direktívy sú absolútne nevhodné a nepoužiteľné. Určite nemienim zabíjať čas planými diskusiami o počte obrázkov, ťahanice o čiarkach, slovíčkach a podobných veciach Vás možno bavia, ale sú úplne neproduktívne. Pekný deň. --Lalina (diskuse) 2. 10. 2012, 13:35 (UTC) P.S. Celá táto debata je len strata času. Po zistení, že ste tú fotku vrátili, by som si pomyslela svoje, ale ďalej by som to neriešila. V kontexte wikipédie a množstva potrebnej práce je jedna fotka totálna prkotina, ktorá ani nestojí za reč, nie to ešte za písanie.

Řazení osobností

Ahoj. V článku o Kyjově jsi osobnosti města místo abecedního pořadí seřadila dle data narození. Myslím, že obojí má svou logiku, ale rád bych věděl, jestli je k tomu nějaké doporučení nebo psané pravidlo. Já sám se v hromadě jmen orientuji lépe abecedně, protože v hlavě samozřejmě nenosím, kdo se kdy narodil. Díky za odpověď. --Radek Linner (diskuse) 23. 10. 2012, 18:17 (UTC)

Ahoj, pravidlo asi nie je, ale väčšinou je to tak. Ak to berieme tak, že tí ľudia v mnohých prípadoch mali na to mesto nejaký vplyv, asi je lepšie ak idú chronologicky. Z takého radenia sa dá zistiť, na čo asi mohli mať vplyv, po prípade s kým mohli spolupracovať. Keď som začala na wiki fungovať všimla som si, že je to tak, robím to tak a neboli námietky, tak je to asi správne. Asi je to na druhej strane možné tak aj tak, lebo tiež som si nevšimla, že by niekto namietal proti abecednému poradiu, aj keď väčšinou je to chronologicky. Všimla som si, že si z tohto kraja, ak to chceš abecedne, daj to tak, určite sa kvôli tomu nebudem dohadovať, ani urážať. Veď dvaja normálni ľudia sa vždy môžu slušne dohodnúť. Z veľkej časti je ten článok Tvoja práca (a veľmi pekná) tak je to na Tebe. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 23. 10. 2012, 18:56 (UTC) P.S. Ale tú "herečku" by som odtiaľ vyhodila, na ňu asi nebude mesto až tak hrdé.

Asi to vrátím k abecednímu řazení, ale jsem radši, když se můžu držet obecného pravidla. Když se představíš, že tam teoreticky bude pár desítek lidí, pak těžko budeš kontrolovat, jestli už tam někdo je nebo není. Jméno známe vždy, ale datum narození občas ne. Nezkoumal jsem, které řazení je běžnější. Já naopak spíše narážím na abecední a to i v jinojazyčných verzích nebo na "Nejlepší článcích". Nakonec i v klasických papírových encyklopediích to jde podle abecedy. Byl bych docela rád, kdyby v tom byla Wikipedie jednotná. Byla by škoda, kdyby se to jednou zase muselo předělávat. Jinak s tou "herečkou" je trochu problém. Jednou za čas ji tam někdo přidá a po čase zase někdo jiný smaže. Já se nebudu vysilovat nějakou revertovací válkou. Znám rozhodně významnější osobnosti, které mají na Wiki článek a přitom mezi osobnostmi města zapsány nejsou. Ale nebudu se s někým tahat o významnost. Ono se to možná časem protřídí samo. --Radek Linner (diskuse) 23. 10. 2012, 19:57 (UTC)
Ani s tou abecedou to nie je také isté, lebo v nemčine a angličtine sa niektoré písmená píšu ináč, my máme Ch, niektoré jazyky nie. Ak robím článok, alebo pridávam osobnosti, dávam ich chronologicky, ale ako väčšinový autor máš podľa mňa právo to upraviť podľa seba a keďže na tomto svet ani wiki nestojí ani nepadá, tož, rob ako uznáš za vhodné. --Lalina (diskuse) 23. 10. 2012, 20:14 (UTC) P.S. A "herečku" v rámci úpravy vyhoď.

Florence Nightingalová

Milá kolegyně, touto editací [7] jste z článku bez náhrady odstranila dvě tvrzení: 1) přínos Nightingalové k vizuální prezentaci statistických dat 2) vliv tisku na změnu politických postojů během Krymské války. Obě tvrzení jsou významná a zasloužila by si spíše rozšíření než smazání. Pokud se domníváte, že článek obsahuje nedoložená tvrzení, použijte některou ze šablon pro údržbu wikipedie a nemažte sporný text.

A protože jste článek doplnila následující editací [8] o Váš subjektivní názor, dovolil jsem si text vrátit do předchozí podoby. Myslím, že nejznámějšími ženskými osobnostmi Viktoriánské éry jsou prostitutky zavražděné Jackem Rozparovačem (poměřováno počtem literárních a filmových zpracování). --Tomas62 (diskuse) 29. 10. 2012, 09:05 (UTC)

Milý kolega, keďže nemáš nič na stránke a ja mám uvedené, že uprednostňujem tykanie, tak navrhujem, aby sme si tykali.
 • Tvrdenie, že otec ju nadšene podporoval nie je ničím podložené (a čo je to nadšene?), ale zmazala som celú túto časť preto, že sa hneď potom vlastne opakuje.
 • Čo sa týka tých novín, tiež asi ťažko doložiteľné, že práve to bol impulz.
 • Toto tvrdenie na konci som nepridala, len som posunula ten text vyššie. A čo sa týka známosti - počet umeleckých spracovaní asi v takýchto prípadoch nie je správne merítko, nehovoriac o tom, že mená tých zavraždených nešťastníc pozná určite menej ľudí ako meno Florence Nightingale.

Celý článok je bez zdrojov, a priznávam, zabudla som tam tú šablónu dať. Fakt je, že ho treba upraviť a doplniť zdroje a referencie. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 29. 10. 2012, 12:37 (UTC)

Silesianus

Vzhledem k tomu, že ses zajímala o dění kolem kolegy Silesiana a jsi velmi aktivní na sk.wiki, kam také přispívá, dovolím si tě upozornit na:

Zatím je to ve fázi prověřování, může jít o neopravněné nařčení někoho, kdo se za Silesiana vydával či Silesianovu pomstu české Wikipedii. Pokud se ale podezření prokáže, bude vhodné prověřit i jeho články na slovenské wiki. S pozdravem --Vachovec1 (diskuse) 1. 11. 2012, 20:59 (UTC)

Vďaka, všimla som si to. Nikdy som s ním nemala žiadne problémy, preto ma prekvapilo to, čo sa tu stalo. Napísala som mu, že to nebolo vhodné vyjadrovanie, aj to uznal. Dúfam, že toto nie je jeho práca. Uvidíme. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 1. 11. 2012, 21:45 (UTC)

Copyvio

Ahoj, pokial máš podezrenie na copyvio či znáš zdroj takého textu [9], vkladaj do článku šablony {{Copyvio}} / {{Copyvio část}}. Taký text tu němože zostať a je treba ho skryť (či potvrdiť prostrednictvom OTRS). Maj sa.--Kacir 18. 11. 2012, 02:12 (UTC)

Toto je nejaký expert, ktorý opakovane vkladá do francúzskych miest nejaké záplavy viet. Samozrejme bez wiki a úpravy. Vždy na napíše do zhrnutia "doplnenie (z.motycka@centrum.cz)", ale nepodarilo sa mi to nájsť. Píše z rôznych IP, svojho času som mu aj písala, ale neodpovedal. Zmazala som to, zase to pridal. Asi nemá význam to označovať ako copyvio, evidentne to nedoloží, len by to tu dva týždne mátalo. Ale ak nie je iná možnosť, budem to označovať. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 18. 11. 2012, 02:23 (UTC) P.S. Dúfam, že zajtra, vlastne už dnes, ten Davis Cup vyhráte. Ide ma uchytiť, lebo hoci máme viac ako 100 kanálov, zrovna ČT4 nemáme a nemám to kde pozerať. Držím palce.
Texty skutočně vyzerajů ako copyvio, pri smazaní vkladaj do hesiel {{Podezření na copyvio}} a odkaz ulož v sekci Podezření, WP:Porušení práv. Rozhodnuť budě muset Berdych, Ferrea može poraziť, aj keď je Španiel v aktuálnej forme – dva posledné tituly z parížského Masters a z haly vo Valencii. Štěpec by němal šancu. Možeš pozerať na webe Českej televize, prenáša online zajtra stačí otvoriť dané okno. Dovi--Kacir 18. 11. 2012, 02:41 (UTC)
Ak to treba, tak to tak budem robiť. Ešte určite nejaké budú.

Nad internetom som rozmýšľala, len či tam uvidí loptičku. Ale na počítači máme veľký monitor, tak snáď tam. A dúfam, že to chytím aj u nás, lebo olympiáda neišla mimo hranice. Vďaka za link. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 18. 11. 2012, 11:03 (UTC)

Žiaľ, je to ako s olympiádou - len na území ČR. --Lalina (diskuse) 18. 11. 2012, 12:05 (UTC)

Hromadná copyvia z IP adres 46.135.xx.xx

Kolega Mormegil vypsal tabulku podezřelých IP adres a příslušných editací. Můžete jet podle ní. S pozdravem --Vachovec1 (diskuse) 21. 11. 2012, 18:00 (UTC)

Vďaka, a pokojne si môžeme tykať. Tykanie je podľa mňa prirodzenejšie a na internete je to bežné. Pekný večer/deň. --Lalina (diskuse) 21. 11. 2012, 18:04 (UTC)

Omluva

Nad nikoho jsem se povyšovat nepokoušel, nemám to ve zvyku a zapotřebí. Sám se živím v oboru, kde nemám oficiální odbornost. Moje slova na adresu kolegy Kirk byla přímou, možná trochu neúměrnou reakcí na to, jak se on sám povyšuje nad odborníky v oboru vexilologie se slovy, že on by mohl být jejich učitelem. S tykáním nesouhlasím a věřím, že to bude respektováno. Kolegyni Lalina se omlouvám. Její káravá poznámka na diskusi kolegy Tchoř nepřišla ve vhodnou chvíli. Carlmarche (diskuse) 13. 12. 2012, 12:40 (UTC)

Omluva prijatá ale moja poznámka určite nebola káravá, snažila som sa len trochu upokojiť situáciu. Najprv sa vždy treba pozrieť na seba a až potom kritizovať iných. Nebudem zisťovať kto má pravdu, táto téma nie je moja parketa, ale vždy sa pri troche snahy dá diskutovať slušne a konštruktívne. Čo sa týka tykania - je to neformálnejšie a vytvára to uvoľnenejšiu atmosféru. Možno je pravda názor, že sa ľahšie povie "Ty blec" než "Vy blbec", ale ja to nehovorím vôbec. Ako však dokazujú mnohí ľudia aj na wiki - vykanie nie je zárukou slušného správania. --Lalina (diskuse) 13. 12. 2012, 16:16 (UTC)

Filip Šebo

Zdravím, ve článku Filip Šebo byla uvedena podvodná webová stránka, na které byla soutěž, má otázka zní, když jste tento článek psala, tak ta doména skutečně byla o fotbalistovi a časem expirovala a někdo jiný ji zakoupil?? --Jan Žáček (diskuse) 2. 1. 2013, 11:52 (UTC)

Ahoj, pokojne si môžeme tykať. Netuším ako je to s tou stránkou, čerpala som z sk wiki. Želám Ti pekný deň a všetko dobré v roku 2013. --Lalina (diskuse) 2. 1. 2013, 17:32 (UTC)

Aha, na slovenské wiki byl rovněž tento odkaz, zkuste prosím příště takové odkazy zkontrolovat, často bývá přesměrování na stránky, které nemají nic společného a pak se roznáší dál... Děkuji, rovněž tobě. --Jan Žáček (diskuse) 3. 1. 2013, 15:53 (UTC)

Dasa Kourilova

Dobry den, nalezla jste nesrovnalosti na strance Dasa Kourilova, prosim tedy o pomoc s jeji editaci. Rovnez se strankou Tomas Korenek - jsem novacek a nejsem s to se prokousat informacemi, jak je to spravne. Dekuji moc. Mates korek (diskuse) 30. 1. 2013, 15:20 (UTC)

Jen jsem to dal na konec protože na začátku diskuse to nikdo nečeká Vks (diskuse) 30. 1. 2013, 15:27 (UTC)
Díky, Vks. Ahoj Mates korek, pokojne si môžeme tykať. Upravím to, pozri sa na zmeny a napíš mi, ak budeš potrebovať niečo vysvetliť. Zatiaľ sa maj. --Lalina (diskuse) 30. 1. 2013, 15:33 (UTC)
Ahoj, ono je to od začátku cp, tak pokud nepřijde otrs, bude to třeba smazat. Nebo to můžem smazat hned a Ty to pak uložíš jako nový článek. Měj se--Horst (diskuse) 30. 1. 2013, 17:55 (UTC)

"Oprava" kategorií

Ahoj, mám takovou kritickou připomínku: Náhodou zjišťuju, že před časem, cca 21. 11. 2012 jsi odebrala korektní kategorie několika územně dotčených obcí u čl. Železniční trať Frýdlant v Čechách - Jindřichovice pod Smrkem. A obdobně zřejmě i u některých dalších článků, které jsem zatím neměl čas všechny zkontrolovat. Protože jsem ty kategorie do článků doplňoval pod důkladné konzultaci mapových podkladů (a strávil nad tím dílem nemálo času), nedokážu jaksi pochopit, co Tě k takovému kroku vedlo, nota bene takový rušivý zásah ještě ve shrnutí editace nazývat "opravou". Prosím, dávej na podobné věci příště větší pozor a taky podívej do map, než do něčeho řízneš. Předem dík za pochopení a těším se na další spolupráci. --Miaow Miaow (diskuse) 28. 2. 2013, 19:45 (UTC)

Ahoj, sú to už tri mesiace a neviem si spomenúť prečo. Určite som mala na to nejaký dôvod (možno z dnešného pohľadu už nesprávny), ale keďže si vážim prácu každého, určite to nebolo bez rozmyslu. Ak som tým spôsobila problémy, ospravedlňujem sa, ale fakt si neviem spomenúť. Poučenie z krízového vývoja - dám si väčší pozor. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 28. 2. 2013, 20:28 (UTC)
Tak hlásím, že už jsem dotčené čl. prošel (naštěstí se to v mém poli působnosti (místopis ČR) týkalo jen asi tuctu položek, takže nic hrozného) a u osmi z nich, kde to ještě nikdo další mezitím neučinil, kategorie obnovil. Jak jsem se tak na to díval, hádám, že důvodem Tvojí editace bylo prostě to, že ve výčtu byly některé kategorie ještě červené. Pokud tedy někde narazíš na kategorii obce červenou, prosím o přístup konstruktivní - založ kategorii sama nebo nech být, dokud na ni nedojde řada.
Abych uvedl typický příklad: Zakategorizoval jsem liniový objekt (řeka Stropnice). Na horním konci už je oblast kategorizačně celkem vyřešená (v rámci toho se mi dostala ta řeka do rukou), ale ke krajině na dolním toku se nedostanu systematicky dřív jak za několik měsíců. Ono opatřovat články kategoriemi a rodit ty kategorie se nedá pokaždé stíhat ruku v ruce; červené tu a tam prostě nějaký čas musejí vydržet. Abych to přiblížil: Mohu za deset patnáct minut kategorizačně popsat tu linii řeky, ale prokategorizovat pak důkladně, co tu máme k území těch cca 15 obcí, to už je časově tak na 3-4 dny. A to mluvím zrovna o oblasti již rozdělané, co teprve, když si kategorie náhodou vyžádá nějaký článek z oblasti, kterou se ještě příliš neřešilo (zde to bylo jakési chráněné území ze Vsetínska). A tenhle druh kategorií (území státu rozčleněné po obcích) dost dobře nelze přidávat selektivně ("jen ty, které jsou už modré"), protože korektnost informací tkví právě v úplnosti výčtu územně dotčených obcí a u liniových objektů i v jeho orientovaném uspořádání (od pramene k ústí atp.), no prostě je naprosto nepřijatelné, aby některá z položek byla z "kosmetických" důvodů vynechávána a výčet promazáván. No a koneckonců nemyslím, že redlinky jsou plošné zlo, naopak, z redlinků (tedy alespoň těch smysluplných) wiki roste a sílí. Až se konečně já nebo někdo jiný k řešení té či oné= obce dostaneme, má vlastně při práci nad wiki mnohem větší smysl vyšetřená kat. červená, u které tak na první pohled vidno, kterou obec bude třeba ještě od základu procházet a řešit, než kdysi narychlo založená a nekompletně nakrmená kat. modrá, u které to pak člověk musí kontrolovat, zda v ní je všechno a co případně ještě chybí. Tolik tedy na vysvětlenou, v čem byl problém. Ještě jednou děkuju za shovívavost a přeju, ať se Ti v nadcházejícím měsíci (a nejen v něm) daří. --Miaow Miaow (diskuse) 28. 2. 2013, 21:39 (UTC)

Zemský okres Schwandorf

Nový článek. Problém s jazykem. Schmidgaden: http://cs.wikipedia.org/wiki/Schmidgaden --188.195.34.221 24. 3. 2013, 09:35 (UTC)
Dobrá práce!--188.194.56.139 24. 3. 2013, 19:46 (UTC)

Díky za CW skwiki

Wikikytička

Ahoj! Ještě jednou ti chci poděkovat za pomoc na skwiki. Uděluji ti proto zde (a ty si to můžeš ještě přidat na skwiki) Wikikytičku „za překlad slovenského projektu Check Wikipedia“.

Jinak napsal jsem to tam, ale píši to taky sem: náš „středník“ je vaše „bodkočiarka“. Měj se dobře a hodně štěstí u vás! Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 26. 5. 2013, 13:17 (UTC)

Nie je za čo, rado sa stalo. Vyrástla som na češtine, myslela som si, že rozumiem na 100%, a ajhľa. To by ma teda nenapadlo. Holt, človek sa učí celý život. --Lalina (diskuse) 27. 5. 2013, 17:56 (UTC)

Řazení osobností 2

Ahoj. Opět se nám opakuje situace z loňského října. Probírali jsme spolu způsob řazení osobností města. Jsou už pravidla jasnější nebo proč jsi změnila názor? Přizpůsobím se jakýmkoliv pravidlům, na kterých se wikipedisté shodnou, ale náhodné změny mi přijdou zbytečné a trochu matoucí. Například Moritz von Bader, u kterého zatím neznáme datum narození, v řazení trochu plave. Jinak sekci bych raději nadepisoval jako "Osobnosti". Je to použitelné ve všech městech i obcích, případně zemích či jiných zeměpisných celcích. Podobně totiž nepíšeme "Pamětihodnosti města", "Kultura ve městě" či "Samospráva města". Naopak mě v některých článcích trochu rozčilují nadpisy "Významné postavy Českých Budějovic", "Významné osobnosti" apod., jakoby nějaká osobnost měla být nevýznamná :-). Partnerská města jsi seřadila správně abecedně. Tam jsem při psaní neuvažoval moc logicky. --Radek Linner (diskuse) 11. 9. 2013, 18:00 (UTC)

Ahoj, Moritz von Bader je dosť veľký problém. Hľadala som ho aj cez google, ale našla som len odkaz na stránke Kyjova. Keďže Suezský prieplav bol otvorený v roku 1869 tak sa musel narodiť skôr ako Severín Joklík (* 1857). Osobnosti, alebo osobnosti města - mne je to jedno, ale viem, že to bolo svojho času niekde upravované na Osobnosti města/obce, preto to robím. Sú prípady, keď ľudia spolupracovali, alebo sa ovplyvňovali a radením podľa abecedy sa to stratí. A niektoré jazyky nemajú ch, resp. píšu mená inak, takže dátum je univerzálnejší. Ak robím osobnosti, alebo obce, vždy počítam s použitím aj v iných jazykových mutáciach. A v tomto prípade to vypadalo ako copyvio zo stránky Kyjova, tak som sa to snažila učesať. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 11. 9. 2013, 18:58 (UTC)
Vidím, že osobnosti Kyjova se staly důvodem k menší revertovací válce. Něco málo k tomu napíši.
 1. Především jsi neuvedla žádný nový argument, který by nepadl již před rokem. Těžko se můžeme rozhodnout, kdo z nás to píše lépe. Každý si o tom myslíme své. Pro mě je ve většině případech použitelnější abeceda, nehledě na jazyk či písmo (např. azbuka). Vždy se s tím dá nějak srovnat. Naopak jako datace se dá těžko použít budování Suezského průplavu. Můžeme mít osobnost bez podobné informace nebo jinou osobnost, která se mohla narodit o rok dříve či později a pak se to už nedá seřadit vůbec. Napadá mě momentálně jediné řešení - přenechat to k diskuzi na WikiProjektu České obce. Jsou tam lidi, kteří se dlouhodobě zabývají vytvářením a úpravou místopisných článků a jejich strukturou. Sám bych byl rád, kdyby se pravidla sjednotila. Bylo by to dobré pro nás oba.
 2. Z kyjovské pronoherečky nejsem nijak šťastný, ale nestojí za nějakou velkou tahanici. To ať tam raději zůstane. Je fakt, že se nemůžu opřít o žádné pravidlo, které by mi posloužilo k jejímu výmazu. Zbytečně se tím vysiluješ i Ty.
 3. Pokud tomu chceš věnovat čas a úsilí, můžeš mi klidně pomoci najít informace o Moritzi von Baderovi. Znám trochu historii Kyjova a místní reálie. Dodnes zde existuje Baderův dům a žije zde i paní, která patří do tohoto rodu. Ne všechny osobnosti a důležité věci jsou na internetu. Spousta z nich ještě čeká na své objevení v archivech a jiných zdrojích. To je i případ Moritze Badera, kterého pořádně neznají ani dnešní kyjovští obyvatelé. Zajímá-li Tě toto téma, dám Ti jeden chatrný odkaz - http://zidovskelisty.blog.cz/1006/cena-gratias-agit-pro-dr-alfreda-badera .
 4. Nejzávažnější z toho, co jsi napsala, je podezření na copyvio. Do Wikipedie přispívám několik let a s copyviem jsem zatím neměl problém. Sekci o kyjovských osobnostech jsem z větší části psal já a to postupně, jak se dá dohledat v historii článku. Díval jsem se na stránky města a o osobnostech města se tam píše jen v sekci "Čestná občanství a ceny města". Tam ve srovnání s článkem některé osobnosti chybí a jiné přebývají. Jestli je tam někde rozsáhlý shodný text, pak by teoreticky mohlo jít i o převzetí z Wikipedie. Sám mám většinou dost zdrojů na to, abych nemusel slepě kopírovat. Dej mi prosím přesnou adresu, kde jsi na kyjovských stránkách našla shodný text. Rád bych se na to podíval a případné rozpory vyladil. Děkuji za spolupráci a doufám, že Tě příliš neotravuji. --Radek Linner (diskuse) 13. 9. 2013, 13:43 (UTC)
 • Ahoj, nejako som to poplietla, nie stránka Kyjova, ale toto http://www.mzv.cz/file/955495/Krajanske_listy___unor2013.pdf, strana 9. Je to to isté, možno na 2-3 slová, abecedne radené. Ale keď tak na to pozerám, máš pravdu, to je z februára 2013, takže oni opísali text z wikipédie. Prepáč, som chorá a nejako mi to nemyslí. Ale na toho von Badera som našla len toto de:Alfred Bader.

Čo sa týka dotyčnej "dámy" - podľa mňa to naozaj nie je "osobnosť", ktorou by sa nejaké mesto či obec chceli chváliť. Ak to tam niekto za každú cenu presadzuje ... Neboj, v žiadnom prípade kvôli tomu nebudem viesť revertovaciu ani dívčí válku.
Netvrdím, že písanie osobností podľa abecedy je horšie, alebo podľa dátumu lepšie. Len si myslím, ako milovník histórie, že písanie umožnuje lepšie tie osobnosti zaradiť do kontextu daného mesta a doby a tý to dáva lepší obraz. A čo som si všimla, väčšinou to aj býva podľa dátumu, na druhej strane ak to bude podľa abecedy svet sa nezrúti a článku to neublíži.
A otravovaní nemôže byť ani reči, veď nám ide o to isté - čo najlepšie články. Maj sa fajn. --Lalina (diskuse) 13. 9. 2013, 15:04 (UTC) P.S. Držím palce v DC, dúfam, že po skvelom deblovom US Open to bude pokračovať. Len škoda, že to nemôžem pozerať, máme 100 kanálov, ale ČT24 Sport nie!