Diskuse s wikipedistkou:Lalina/Archiv 1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:

Vítejte + Vilém IV.

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Vilém IV.. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, encyklopedický styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Aktron (d|p) 15:27, 10. 4. 2007 (UTC)

--Horst 21. 1. 2009, 00:52 (UTC)

Odkazy

Zdravím, opatrně prosím s tím vkládáním odkazů. Fakt není třeba, aby byl ve dvou po sobě jdoucích větách odkazy na stejný článek. A vkládání odkazů do odkazů je taky nesmyslné. Díky za pochopení. S pozdravem -- Mercy (|) 31. 1. 2009, 19:33 (UTC)

Robert I. Francouzský

Hezky vecer. Upravovala jsem Vami napsany clanek o zapadofranskem krali Robertovi a nemohu najit zdroj, ktery bych uvedla k prvni manzelce a dceri Richilde. Dle mych zdroju se jeho prvni zena jmenovala Aelis a zminku o dceri jsem nenasla vubec. Mohl(a) by jste doplnit zdroje, z kterych jste cerpala. Prosim. Hezky den --Bosquete 2. 2. 2009, 17:04 (UTC)

Ahoj, snažím sa vždy čerpať z domácich zdrojov, v tomto prípade francúzska wiki, tam je uvádzané meno manželky Adéle a dcéry s ňou Adéle a Emma, s druhou Hugo a Richilda. Vždy sa podívam na súvisiace stránky, pokiaľ možno domáce. Pekný večer.--Lalina 2. 2. 2009, 18:19 (UTC)

Nu, to me napadlo jako prvni, ale v jejich zdrojich jsem nic nenasla. Navic z prvniho manzelstvi uvadi pouze dceru Adelu. Ostatni wiki jmena potomku, krome portugalske, vzajemne opisuji. Vetsinou dve deti prirazuji tam a dve tam. Pokud nemate jiny zdroj, ponecham tam pouze tri deti, ktere se vyskytuji na dvou strankach, na nez odkazuji. Doufam, ze nemate namitky?--Bosquete 2. 2. 2009, 18:54 (UTC)


Robert I. francúzska wiki:

D'une première épouse nommée Aélis/Adèle du Maine, Robert avait eu :

Adèle, mariée avant 907 à Herbert II, comte de Vermandois

Il épousa ensuite Béatrice de Vermandois, fille d'Herbert Ier, comte de Vermandois et eut de celle-ci :

Emma, mariée vers 918 avec Raoul, duc de Bourgogne, puis roi de France. Hugues le Grand, duc des Francs, qui fut le père d'Hugues Capet. Richilde.

Ale majú tam chybu u Emminej matky, pretože všade je uvádzané, že Emma sa narodila v roku 894 (aj na jej hesle), ale s Béatrice sa oženil až v roku 895, tak som to uviedla tak ako to je u Roberta v anglickej wiki - dcéra prvej manželky. Fakt je, že u týchto starších období je problém s menami i dátumami, hlavne u žien. Ale fakt je, že takmer všade píšu dcéru Adélu (Hildebranta je iba raz alebo dva razy) a u Emmy rok narodenia 894 (v jednej 890), čiže to musí byť dcéra z prvého manželstva. Jednoducho si tie odkazy protirečia - dátum narodenia u Emmy 894, ako matka uvedená Béatrice, ale v hesle Béatrice uvedený dátum sobáša 895 (všade). Ale v niektorých prípadoch je Emma správne uvedená ako dcéra Adély, len jej heslo nikde nie je, takže som nezistila kto to vlastne bol. Pekný večer.--Lalina 2. 2. 2009, 19:26 (UTC)

No, jen jestli nemel obe manzelky zaroven. Me by zajimalo, ktera varianta je puvodni, pac zbytek je evidentne opis. To co si mi napsala jsem cetla, jenze oni tam nemaji odkaz odkud to vzali a v dalsi lit. to taky nemaji. Ja prosla dle googlu vetsinu stranek o rodine Roberta I. a upravila jsem to. Na jedne je dokonce Beatrice uvadena jako prvni manzelka. Odkaz na dceru s Beatrici jsem konecne nasla, dcera jmenem Adela se narodila zrejme v roce 895. Mrkni na to, jak jsem to predelala. Nic lepsiho se s tim udelat neda.--Bosquete 2. 2. 2009, 19:32 (UTC)

Super, nenaučíš ma to, a ako pridávať šablóny? Budem Ti veľmi vďačná.--Lalina 2. 2. 2009, 22:48 (UTC)

Ktere ale?:)--Bosquete 3. 2. 2009, 00:59 (UTC)
K infu, cos napsala na Mozzanovu stranku. Ty jmena jsem zmenila ja podle nalezenych internetovych odkazu. Rozhodne se nelze drzet "puvodni" francouzske wikipedie, protoze nevime odkud vzali sve informace. Prohledni si na strance mnou udane zdroje a zjistis, ze Hildebranta je nekdy uvadena jako Liegarda. Dceru Adelu s variantou Richilda nekolik zdroju uvadi, ale jako dceru Beatrice. Bohuzel nemam doma po ruce genealogii Robertovcu.--Bosquete 3. 2. 2009, 01:06 (UTC)

Šablóny rodokmeň, príbuzenstvo a pod., to čo sa dá použiť na týchto článkoch o panovníkoch a aristokracii. História je určite Tvoj koníček, môžeš mi poradiť nejaké zaujímavé knihy? Poprosím bratranca v Brne, nech zoženie. Díky.--Lalina 3. 2. 2009, 01:12 (UTC)

No, jak postupovat u sablony rodokmen je dobre popsano zde, kdybys potrebovala poradit konkretne, tak se ozvi.
Se sablonou pribuzenstvo je to jeste snazsi. Pouze doplnis sem za druhou |
{{Příbuzenstvo| příbuzenstvo =
{{Příbuzný| otec|}}
{{Příbuzný| matka|}}
{{Příbuzný| bratr|}}
{{Příbuzný| manželka|}}
{{Příbuzný| syn|}}
{{Příbuzný| dcera|}}
{{Příbuzný| dědeček|}}
{{Příbuzný| babička|}}
{{Příbuzný| zeť|}}
}}
Tabulka pribuznych muze byt libovolne dlouha a muzes tam pridavat libovolne vzdalene pribuzne, staci jen kopirovat
{{Příbuzný| vztah (bratranec, tchán apod.)|}}
. A je to.:)
Co se knizek tyce, vetsinou nejprve pouziji encyklopedii, pak proletnu net a wiki a nakonec si v knihovne vyhledam, zda existuje knizka o osobe, o ktere chci psat.--Bosquete 3. 2. 2009, 13:05 (UTC)

Marie II. Stuartovna

Děkuji Vám za první informace v článku Marie II. Stuartovna. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Sevela.p 4. 2. 2009, 22:57 (UTC)

Hele pridala jsem ti tam box a posloupnost. U textu je zbytecne delat tolik mezer, pokud mezeru chces pouzij
<br />
v horni liste zpetna sipka. Pokud to chces nejak rozclenit a mas nastin jak clanek bude v budoucnu vypadat...ale nektere casti bz obsahovalz jen jednu vetu, lze pouzit
{{Pahýl část}}
. Hezkou zabavu:)

Marie Karolína Habsbursko-Lotrinská

Cau Lalco, davej prosim pozor pri upravach. Je dobre pouzivat odkazy jiz vytvorenych clanku ci odkazy jiz uvedene, pro sjednoceni. Pak se muze stat, ze nekdo vytvori clanek jiz napsany jen pod jinym jmenem. Pro manzelky cisaru Leopolda II. a Frantiska II. pouzivej odkazy na techto strankach (slouzi to take jako kontrola). Jo a prijmeni Habsbursko-Neapolska nevim zda je, Marie Tereza (manzelka cisare Frantiska II., je tedy jedno zda Tereza ci Terezie, ja cetla knizku kde bylo Tereza, tak proto je jmeno clanku toto) je v seznamu uvedena jako prvni potomek paru, takze Leopold Salernsky si vzal neter. Pak take pise se salernsky vevoda ci vevoda ze Salerna, jako odkaz k tomu je Seznam salernskych vevodu. Tak snad jsem Te neznechutila, ale jsou to moje poznatky za pusobeni na wiki, ikdyz se netykaji sablon:)--Bosquete 7. 2. 2009, 11:54 (UTC)

Náhled

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení.--bab_dz 13. 2. 2009, 23:20 (UTC)

Seznam francouzských měst

Zdravím. Nějak mi uniká, proč do seznamu, kde je v záhlaví napsáno, že to jsou města nad 20 000 obyvatel, doplňujete města s menším počtem lidí :). --Lenka64 23. 4. 2009, 13:26 (UTC)

Stop revert

Dobrý večer, důrazně Vás žádám, abyste se přestali s kolegou revertovat v článku Napoleon Bonaparte. Příště raději diskutujte, děkuji za pochopení, --Podzemnik 24. 6. 2009, 21:34 (UTC)

Dobrý večer, upravili som veľkosť obrázkov, lebo boli príliš veľké, a dosť veľkému množstvu ľudí vraj robí problémy ak je pri obrázku veľkosť. Kolega to hneď vrátil, tak som to spravila znovu, atď. .... Dúfala som, že si to niekto kompetentný všimne, lebo po prečítaní kolegovej diskusie ma prešla chuť diskutovať. Samozrejme, to neplatí pre iné prípady a tak Ti ďakujem za úpravu a želám pekný večer (dúfam, že u vás nemáte problémy s dažďom a vodou).--Lalina 24. 6. 2009, 21:43 (UTC)

Shrnutí editace

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, tak třeba Vaše editace bude patřit mezi ty, které budou moci vynechat, a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. --Harold 10. 7. 2009, 21:57 (UTC)

Jungmannova medaile

Rosetta Barnstar Hires.png

Dobré odpoledne. Milá kolegyně, často Vaše uživatelské jméno vídám ve svých sledovaných stránkách, kde doplňujete slovenské interwiki, naposledy u článku Francouzská Západoindická společnost. Líbí se mi Váš široký záběr a proto dovolte, abych Vaše úsilí ocenil Jungmannovou medailí, kterou si můžete připíchnout na svou uživetelskou stránku. :)

S přátelským pozdravem, أنا الحق مساهمات النقاش ‎ 1. 8. 2009, 11:58 (UTC)

PS: Netroufla byste si na nějaký delší? ;)

- Dobrý deň, veľmi ste ma prekvapili, a veľmi príjemne. Ďakujem, je to moje prvé ocenenie na Wikipédii, takže si ho veľmi vážim. A ešte o to viac, že je to od sestier a bratov z Česka. Pekný deň.--Lalina 1. 8. 2009, 12:52 (UTC)

PS: A môžeme si tykať, ak nemáš proti tomu námietky.

Tykání nevadí. Měj se hezky :) أنا الحق مساهمات النقاش ‎ 2. 8. 2009, 13:22 (UTC)

Shrnutí editace

Pro Vaši informaci

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je velmi žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. Umožníte tak snazší dohled nad stránkou posledních změn, ale i budoucí nalezení konkrétní změny v historii článku.

Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení.

Prosím, skutečně vyplňuj shrnutí editace. Je to ohleduplné vůči ostatním wikipedistům. Děkuji. --Harold 16. 8. 2009, 20:53 (UTC)

František I. Francouzský

Ahoj kolegyně, v horeuvedeném článku jste mi v pasáži Manželství a potomstvo opravila (Vaše verze z 6. 8. 2009, 15:39) tvary jmen Františkových dětí do 1. pádu, což, IMHO, není zase až tak gramaticky skvělé. Nechci vést revertovací spory, takže, myslíte, že byste ta jména mohla navrátit do 4. pádu, aby to lépe odpovídalo stavbě celé věty? Byl bych Vám za to vděčný. Děkuji --Feťour 17. 8. 2009, 22:18 (UTC)

Ahoj, kolega, pokojne si môžeme tykať. Dala smo to do 1. pádu, lebo sa tak píšu, ako som si všimla. Ale ak sa Ti to nepáči, daj si to podľa seba. Pekný deň. --Lalina 17. 8. 2009, 22:40 (UTC)

Narození a úmrtí na stránce 8. srpen

Dobrý večer, neodstraňujte prosím přesná data narození u zemřelých a přesná data úmrtí u narozených v příslušném dni. Je to obvyklá informace i na dalších 365 stránkách o kalendářních dnech a několika stovkách stránek o rocích. Děkuji. --Milda 23. 8. 2009, 22:56 (UTC)

Dobrý večer, je u českých osobností, u zahraničných už to nie je také presné.--Lalina 23. 8. 2009, 23:04 (UTC)

Kříže

Prosím, respektuje místní standard Wikipedie:Biografie, kdy nezapisujeme data s nějakým křížkem, ale pomlčkami. --Elm 31. 8. 2009, 08:44 (UTC)

Prosím taktéž o psaní českých názvů měsíců, opravdu mě to nebaví opravovat :) --Elm 31. 8. 2009, 08:51 (UTC)
A prosím taktéž o napravení vašich chyb v Florencie, tak jak jsem udělal úpravy ve Frankfurt nad Mohanem. --Elm 31. 8. 2009, 09:00 (UTC)

Pécs

Ahoj, můžu se zeptat jaké máš rozlišení monitoru? Viděl jsem změny, které jsi provedl v článku Pécs a na mém monitoru (rozlišení 1680x1050) to vypadá docela šíleně. Předchozí verze článku mi přišla lepší. Díky za odpověď. −−Orange.man 5. 9. 2009, 20:55 (UTC)

Ahoj, viem, že kopa ľudí sa sťažuje, že ak sú aj pixely pri fotkách, tak to majú strašne veľké. Fakt je, že aj na mňa sa to normálne vyvalí, mám 1280x800 (notebook), počítač z hlavy neviem, ale je to niečo podobné. Pekný večer.--Lalina 5. 9. 2009, 21:08 (UTC)

Upright

Milá kolegyně, s potěšením sleduju Vaši pečlivou činnost. Nicméně Vaše "kozmetika", tj. vymazání parametru upright v článku Křesťanství mu IMHO spíš uškodila. Podle diskuse se domýšlím, že možná nerozumíte rozdílu mezi pixely (px) a parametrem upright: na rozdíl od pevného určení velikosti obrázku u px parametr upright udává "relativní" velikost obrázku, závislou na tom, jak si ji každý uživatel nastaví podle svého monitoru. Upright tedy nemůže nikomu vadit a já ho používám k tomu, aby např. "stojaté" obrázky nebyly příliš velké a naopak "ležaté" příliš malé. Některé potřebují větší rozměr, jiné (např. ryba - ichthys) v daném článku stačí menší, protože nemají mnoho podrobností. Takže se Vám omlouvám, že tuto úpravu vrátím zpátky a prosím, abyste to nepokládala za nezdvořilost. Díky a srdečný pozdrav --Sokoljan 13. 9. 2009, 15:33 (UTC)

Dobrý deň, v žiadnom prípade to nepovažujem za nezdvorilosť, a tie upright som zmazala v podstate omylom, takže sa ospravedlňujem. Pekný deň. --Lalina 13. 9. 2009, 15:36 (UTC)

Madrid

Zdravím, je fajne, že sa niekto pustil do vylepšovania článku Madrid, však nemyslím, že je cieľom vypísať tu všetky rodákov. Do článku Madrid by som teda odporúčal vypísať tie najdôležitejšie a pakliže chceš dať dohromady viac rodákov z tohto mesta, tak treba založ niečo v zmysle Seznam lidí z Madridu alebo niečo podobne znejúcich. Pekný večer --Faigl.ladislav slovačiny 26. 9. 2009, 01:08 (UTC)

Zdravím, toto je len pracovná verzia, uvidím, čo z toho nakoniec bude, možno ich bude tak veľa, že radšej urobím zoznam. Pekný večer. --Lalina 26. 9. 2009, 21:50 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“

Prosím, věnujte pozornost upozornění, že máte používat tlačítko Ukázat náhled. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Důvody, proč se má toto tlačítko používat, máte uvedeny výše. Kromě technických záležitostí jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí toto tlačítko používat. Děkuji za pochopení. Faigl.ladislav slovačiny 26. 10. 2009, 00:01 (UTC)

Ja náhľad používam, ale veľké články editujem po častiach z technických dôvodov. Ďakujem za pochopenie.--Lalina 26. 10. 2009, 00:20 (UTC)

Nežádoucí změny

Tyto změny jsou nežádoucí, narušují obvyklou strukturu článků, tak je prosím dále nedělejte. Díky za pochopení. --Daniel Baránek 31. 10. 2009, 19:50 (UTC)

Kto povedal, že tieto zmeny sú nežiadúce a narušujú štruktúru článku? Ďakujem za pochopenie. --Lalina 31. 10. 2009, 19:53 (UTC)
Kolega Ti tím chtěl říct, že je vhodnější dodržovat doporučovanou strukturu, jaká je popsána zde. Ono jí ovšem jen, málo kdo dodržuje. Já sama se tím, bohužel také chlubit nemohu, protože si to prostě nepamatuji a přehlednější se mi to zdá tak, jak jsem již zvyklá. Nežádoucí je poněkud silné, je to jen doporučeno:) Měj se fajn--Bosquete 2. 11. 2009, 20:46 (UTC)
Ahoj, snažím sa upravovať články podľa štandardov cs wiki, aby to vypadalo čo najlepšie a bolo aj prehľadné. Ak upravujem článok (prehadzujem obrázky a pod.), porovnávam to s predošlou verziou. Ak sa mi to nezdá lepšie, nerobím úpravu. Samozrejme, to, že mne sa to páči viac, neznamená, že sa to páči viac aj iným. Ale po pravde, trochu ma ten kolegov tón namíchl. Maj sa fajn. P.S. Aj u vás tak príšerne fúka vietor? --Lalina 2. 11. 2009, 20:57 (UTC)
Já vím, proto jsem napsala. Občas i dobře míněné rady, ale špatně napsané, jsou k ničemu a mohou zkazit den. Konec konců všichni, nebo alespoň většina:), se tu snažíme předat své znalosti či zkušenosti a zlepšit tak českou wikipedii. No, žádná cesta není bez problémů a párkrát se mi stalo, že mě zprávy (vítky) hodně rozčíly a téměř vždy to byla pouze nedorozumění ze špatně volených slov.
Zda tu fouká nevím, páč je tma:) Jen vím, že dnes pršelo a bylo hrozně ošklivo. Teď už asi lépe nebude. Tak doufám, že budu moci brzy chodit bruslit, když už je kosa. Ty bydlíš na Slovensku?--Bosquete 2. 11. 2009, 21:08 (UTC)
Máš pravdu, slovo má veľkú silu, a už sa nedá väčšinou vziať späť, ale to si veľa ľudí neuvedomuje.
U nás dnes nepršalo, ale fúka ako na Sibíri, a na noc hlásia až -8! Hrôza. Bývam v Piešťanoch, tak dúfam, že to mysleli niekde podhorské oblasti. Neznášam zimu!!!!!!!!!!!!!!!!!!--Lalina 2. 11. 2009, 21:19 (UTC)

Pokud kolega myslel nežádoucími změnami přesouvání obrázků zprava doleva, tak tam jsou dva problémy:

  • Wikipedie nepoužívá pevnou sazbu, vzhled do značné míry zavisí na podmínkách na straně uživatele: šířce okna, použitém písmu a jeho velikosti, nastavení šířky náhledů. To rozmístění obrázků s přihlédnutím k obtékajícímu okolnímu textu, které se jeví vhodnější vám, může u jiného vypadat špatně, v takovém případě je lepší ponechat výchozí vlastnosti, protože jakékoliv nastavení „natvrdo“ může výrazně omezit možnosti uživatele přizpůsobit si zobrazování svým potřebám (to se netýká jen obrázků).
  • Obrázky vlevo, pokud nejsou umístěny v dostatečně dlouhém souvislém textu (ale viz předchozí bod: i hodně dlouhý souvislý text nemusí být při extrémní šířce okna dostatečně dlouhý), způsobují odsazování nadpisů doprava, což znepřehledňuje orientaci v textu a v případě nadpisů druhé úrovně (to jsou ty ve výchozím stylu podtržené) nebo seznamů způsobuje nepěkné efekty.

Konkrétně v případě článku Cimburk je přemístění jednoho obrázku doleva krokem „z bláta do louže“. Pokud chcete dosáhnout lepšího vzhledu článku u většího procenta uživatelů (tj. například i u uživatelů s oknem prohlížeče přes celou šířku širokoúhlého monitoru), je vhodnější rozšířit článek (pokud to smysluplně jde) nebo zredukovat počet obrázků. Vzhledem ke kvalitě obou obrázků (první tmavý, druhý nahoře přeexpovaný) by neměl být problém jeden z nich obětovat, stejně jich je na Commons o dost víc, takže čtenář si další obrázky může prohlížet tam. --Milda 3. 11. 2009, 08:32 (UTC)

Ahoj, Cimburk som nerobila, ale nemám nič proti tejto podobe a nerobí mi to žiadne problémy. Fotky prehadzujem najmä vtedy, ak je na stránke viac fotiek vpravo pod infoboxom (ten robí väčšinou v tomto smere problémy) a to spôsobuje veľkú prázdnu plochu a text sa objaví až neskôr. Mne to vadí a urobila som si taký malý prieskum a väčšine užívatľov sa to tiež nepáči. Ak sa niektoré fotky preložia vľavo, text je súvislý. Neviem to ináč riešiť. Fotky som sa snažila nemazať, skôr riešiť galériou, ale pre budúcnosť nad fotkami popremýšľam, máš pravdu, na commons ich je dosť. Pekný večer. --Lalina 3. 11. 2009, 18:08 (UTC)

Formátování není stylistika

Prosím o přesnější vyjadřování ve shrnutí editací. Když napíšete "stylistika", tak bych očekával, že měníte něco ve stylistice, tedy ve slovních formulacích vyjádřených myšlenek. Když pouze přesunujete obrázky doleva, pak to nazvěte třeba "formátování". --Mmh 4. 11. 2009, 01:19 (UTC)

Odstraňování textu

Zdravím. Proč jste odstranila několik jmen ze sekce rodáci u hesla Abbeville? A to i taková jména jako Max Lejeune, ministr nebo Amédée Courbet, který má článek na 6 wiki. Ani do shrnutí jste nenapsala důvod. --Lenka64 5. 11. 2009, 05:49 (UTC)

Zdravím, Max Lejeune bol jeden z mnohých ministrov, je len vo fr wiki. Je pravda, že A.Courbet je na 6 wiki, ale nemyslím si, že zrovna to je merítko dôležitosti stránky. Švajčiarsko má 4 jazyky, takže o niečom miestnom švajčiarskom môžu byť hneď stránky na 4 wiki.. V prípade zoznamov obyvateľov píšem ľudí už s článkami na našich wiki, alebo podľa ich dôležitosti. Lokálni politici a ľudia známi len vo svojej krajine nie sú asi zaujímaví v našich končinách. Samozrejme, to neznamená, že o všetkých dôležitých a známych ľuďoch máme články na našich wiki, ale to je už otázka práce. Bola som prekvapená koľko dôležitých stránok chýba. Ale to je tiež asi otázka pohľadu, určite sa všetci nezhodnú na tom, kto a čo je dôležité a známe. No nikomu nik a nič nebráni doplniť zoznam, alebo vytvoriť stránku. A pokojne si môžeme tykať. Pekný večer. --Lalina 5. 11. 2009, 20:14 (UTC)

Odstraňování žádosti o zdroje

Můžete mi vysvětlit, proč jste v hesle Islám odstranila mou žádost o doplnění zdrojů? Pokud považujete tam uvedené formulace za doložitelné (já jakožto religionista o tom docela pochybuji), pak je prosím doložte, případně je přeformulujte, ale neodstraňujte bez vysvětlení (resp. s odůvodněním naprosto mimo téma) žádost o zdroj. --Mmh 21. 11. 2009, 15:06 (UTC)

Dobrý večer, nenapísala som "naprosto mimo téma", ale "nevhodne použité slová". Slovo zdroj som odstránila omylom, ale slová "kdo" som teda nepovažovala za žiadosť o zdroj, ale za nevhodne vybraté slová. Na sk wiki sa používa len slovo zdroj, takže ma to pomýlilo. Pekný večer.--Lalina 21. 11. 2009, 21:27 (UTC)
"Naprosto mimo téma" jsem napsal já, a je to mé hodnocení Vašeho zdůvodnění. Já jsem zařadil do textu standardní šablony, upozorňující na chybění zdrojů, a Vy jste byla naprosto mimo téma, když jste napsala "nevhodne použité slová"; {{kdo?}} je jasně specifikovaná šablona, znamenající, že by se tam mělo místo nějakého mlhavého "někteří tvrdí", "říká se" a pod. napsat jasně, kdo to říká. --Mmh 21. 11. 2009, 21:37 (UTC)

Chemnitz - osobnosti

Zdravím. Pochybuji o tom, že tyto všechny články někdy někdo vytvoří, ale ať červené tedy zůstanou, třeba to někoho k jejich vytvoření nakonec přinutí. Myslím si také, že je důležité rozlišit ty, co se zde narodili a ty, co zde jen žili, či působili. S pozdravem. --Thomas999 26. 11. 2009, 0:42 (UTC)

Ahoj, určite niektoré vytvorím, a niektoré niekto iný. S tým delením si nie som až taká istá, je to relatívne - určite je pre mesto významejší niekto, kto preň niečo urobil (aj keď nebol rodák), ako rodák, ktorý v meste nepôsobil. A Ballack nie je rodák, a bol medzi nimi - to nie je prvý prípad zlého zaradenia, takže takto sa tomu dá vyhnúť. Ale dôležitejšie je to, že ženy boli uvádzané ako muži - sánkar a pod. Maj sa fajn. --Lalina 26. 11. 2009, 00:50 (UTC)

úpravy

Ahoj, prosím, šablona {{commons}} a {{geo cz}} patří na začátek sekce Odkazy, není důvod jí dávat až na konec. JAn 29. 1. 2010, 07:12 (UTC)

Já se přidávám a znovu opakuji, že většina tvých editací se mi vůbec nelíbí. Četla jsi vůbec wp:vzhled a styl? Často jen upravuješ koncovou část článku, měníš úrovně nadpisu apod. Není sice jednotný názor, jak by to mělo být, nakonec se však došlo k poměrně jasné shodě, že se má nechat taková podoba, jakou si zvolil autor článku. Takže tě důrazně žádám, abys toto respektovala a těmto nežádoucím změnám se vyhnula.
Další věc: proč jsi odstranila Benno Landsbergera z osobností Frýdku-Místku? Je to asyriolog světového významu. To, že ho neznáš ty, neznamená, že jej můžeš odstranit.
Nechceš tedy raději pořádně rozšiřovat obsah, než jenom dělat nějaké formální úpravy, jež navíc nejsou úplně v souladu s pravidly a doporučeními? --Daniel Baránek 29. 1. 2010, 09:04 (UTC)
No, keby si sa, Daniel, lepšie pozrel, tak by si zistil, že som dopĺňala dátumy u osobností, a Landsbergera som vymazala nechtiac. Ale je veľmi zaujímavé, že Ty vieš, že ho nepoznám. Tak takúto schopnosť Ti závidím. A ak by ste si obaja porovnali vzhľad stránok pred a po mojej úprave tak, by ste zistili, že tam nie sú tie široké prázdne miesta medzi odstavcami alebo riadkami, ktoré dokážu dosť mýliť. Robia to práve zle poukladané obrázky a commons na začiatku odkazov. A tie veľké obrázky, ktoré vyskočia hneď po otvorení stránky tiež mnohým prekážajú. A ako som si všimla, súvisiace články nepatria do odkazov, čo je celkom pochopiteľné. Po pravde povedané, dosť ma táto reakcia prekvapila, myslela som si, že takéto žabomyšie vojny tu nefungujú, no sklamala som sa. Ak nie sú po editácii v hesle nezmysly a vzhľadovo vypadá ešte lepšie, nie je dôvod na dajaké výčitky. Mnou vytvorené stránky tiež upravujú, a ak je to k lepšiemu som len rada, nikto z nás tu nemá nedotknuteľné autorské práva. A obsah nechcem poriadne rozširovať, pretože aj keď som vyrástla na češtine a perfektne rozumiem, prekladať do nej si netrúfam. Predsa je to len iná gramatika. Raz som to skúsila a aj napriek prosbe o gramatické opravy, mi bolo vytknuté, že to sa nerobí. El Barto vytvoril nový článok z češtiny, preklad bol síce zlý, ale nikto mu to nevyčítal. Ponúkla som mu spoluprácu, pridali sa aj ďalší a dokončíme preklad. Takže tak. Želám všetkým pekný deň, dobré počasie, pevné nervy a viac tolerancie. --Lalina 29. 1. 2010, 16:47 (UTC)
S úpravou je ten problém, že každý má jiný monitor a to, co se mě na 26" zdá v požádku, ůže někomu na 15" nebo na handheldu dělat problém. Přesto prosím aspoň o napřesouvání souvisejících a oněch šablon. A obrázky vlevo mají leckdy také svůj význam... JAn 1. 2. 2010, 06:34 (UTC)

Věčnost

Děkuji Vám za první informace v článku Věčnost. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Harold 1. 2. 2010, 13:48 (UTC)

Související články

Ahoj, proč všude vytahuješ související články z odkazů? Koukni se do WP:Vzhled a styl. --Mozzan 13. 2. 2010, 08:50 (UTC) Ahoj, nevyťahujem všade súvisiace články, len sa snažím, aby článok aj na pohľad vypadal dobre. Mimochodom, v mnohých heslách sú súvisiace články pred odkazmi (napr. Konvence z Montreux). Veľké voľné plochy nevypadajú dvakrát dobre. Kúpil by si si encyklopédiu s takouto úpravou? Ja teda určite nie, a pochybujem, že by sa našlo veľa kupcov. Obsah je dôležitejší, ale aj vzhľad je dôležitý. Ak je štábna úprava nanič, čitateľa nezíska, tiež som zo začiatku takéto články hľadala v ďalších jazykoch s tým, že v článku je len pár viet na začiatku, a až neskôr som zistila, že za tým bielym nič pokračuje text (robila som si súkromný prieskum, nie som jediná). Dohodnuté pravidlá sú pekná vec, ale ak v praxi vyplynú z nich nejaké problémy, treba ich jednoducho prispôsobiť realite, nie je to snáď navždy dané ako ročné obdobia. A že sú v tomto prípade drobné úpravy proti nejakému pravidlu, ale obsahu to neublíži, a vzhľadu len pomôže, tak si myslím, že trvanie na takýchto pravidlách je len zbytočné sekírovanie. Horšie sú snáď nezmysly v článkoch, chybné wiki, zlá gramatika a preklepy. Zjednodušenie povedané, myslela som to dobre, ale ak to niekomu tak strášne dráždi pečienku, že radšej bude venovať energiu vráteniu do predošlého stavu a , než zlepšovaniu článkov, nech sa realizuje, takýmito malichernosťami sa skutočne nemienim zaoberať. Ja radšej venujem čas a energiu zmysluplnej práci (a olympiáde, skáču na strednom mostíku, držím palce vašim skokanom). Pekný večer.--Lalina 13. 2. 2010, 19:14 (UTC)

Jo, to já chápu, taky jsem to takhle dřív dělal, ale pochop - encyklopedie jako taková má v prvé řadě dva důležité úkoly: seznámit čtenáře s daným tématem, aby pochopil základní problematiku a fakta a poté odkázat na určitou literaturu, která mu umožní informace dále rozšířit. Takže např. proto by měla mít literatura přednost. Tohle se tady už hádalo jak co má být a dospělo se k určité dohodě. (mimochodem zrovna u té konvence rozdělení odpovídá správnému postupu, tedy literatura, reference, související články, externí odkazy) Navíc na mém počítači se po vydělení souvisejících článků vytvořilo v sekci odkazy zase volné místo, takže některý jiný čtenář by zase nepřišel na to, že dole pod sekcí je ještě šablona, která mu umožní pohodlně přeskočit na další článek z dějin některého z evropských států. Já vím, žes to myslela dobře, ale uvědom si, že to, co ty vidíš na monitoru nevidí každý stejně. Nemohla bys mi pls tedy aspoň poslat obrázek toho, co ty vidíš na můj mail? Pořád nějak nedokážu pochopit, co ti na některých článcích vadilo, rpotože na mém se zobrazují normálně. Nemáš například trochu starší prohlížeč? Protože třeba Internet Explorer měl dlouho s wiki problémy a často zobrazopval šablony nestandartním způsobem. ;-) Z mého pohledu to zase vypadá, že se článek graficky naprosto rozhodil a velké bílé plochy jsou v odkazech. Předtím nikde žádné bílé plochy např. u Dějin Lotyšska nebyly, takže z mého pohledu zase já musím článek znova upravovat, aby byl graficky ok.--Mozzan 13. 2. 2010, 19:34 (UTC)
Viem, že prehliadače robia problémy s veľkosťami obrázkov, ale nevedela som, že môžu byť problémy aj pri texte. Po pravde povedané, nie som nejaký extra technický typ, čo sa týka počítačov som vlastne samouk typu "hodili ma do vody, musím plávať", ale na druhej strane málokedy so mnou nejaká technika vyhúpe. Dohodnime sa takto - nebudem s odkazmi hýbať, len ak budú biele plochy posuniem commons a portály, lebo oni robia tie problémy. (Škoda, Jandovi sa druhý skok nevydaril, no snáď si to vynahradí na veľkom mostíku). Maj sa fajn. --Lalina 13. 2. 2010, 19:54 (UTC)
Počkej, ty bílé mezery ti dělají Portály a commons? Aháááá, už jsme doma. Měl sem stejný problém :-) hele, to ti způsobuje starý prohlížeč. On prostě nedokáže srovnat ten text spolu se šablonami, ale nové to dovedou. Kdžy si stáhneš jakýkoliv jiný nebo novější verzi, hned bude všehcno ok, vážně. :-)
Stáhnu si být tebou buď mozillu firefox nebo google chrome. To ovládání u nich je jakž takž podobné, zde: [1] a tady: [2] jsou stránky, na kterých stačí párkrát kliknout a máš to :-) uvidíš, že pak bude zobrazování normální a portály ani commons nebudou dělat žádné bílé mezery :-) a být tebou si to udělám tak jako tak, protože pokud máš starý internet explorer, tak je počítač z internetu mnohem napadnutelnější virama a podobnejma zákeřnostma.
A pěkně ti závidim, že se můžeš koukat, já mám za tři dny zkoušky a kdybych si pustil telku s olympiádou, tak už oči neodtrhnu. :-D Místo toho se vždycky na malou chvilku podívám na wikipedii. :-) Tak ti přeju, ať to s těma prohlížečema nějak slušně dopadne a ať si užiješ olympiádu. :-) --Mozzan 13. 2. 2010, 20:08 (UTC)
Mozzilu nechcem ani za milión, robila problémy na počítači aj notebooku, ale ten google chrome skúsim. Ináč medzery mávam aj v textoch kvôli obrázkom. Držím Ti palce na tú skúšku (z čoho?), aj na ostatné. Ale hokej snáď stihneš, nie? Aj keď teda máme najťažšiu skupinu, ale určite postúpime, potešilo by ma finále CZ - SK. Skoky vyhral Ammann. Maj sa fajn.--Lalina 13. 2. 2010, 20:41 (UTC)
Chrome je prej dobrej, ale já zase zůstal u mozzily. Nikdy nic neprováděla a navíc jsem si jí už vylepšil i větším množstvím udělátek a doplňků a nechce se mi jí zbavovat :-) Zkouška je z pomocných věd historických, takže čtení rukopisů, numizmatika, převádění dat do dnešní podoby... atd. atd. :-) Jooo, hele tak mě napadlo... já hodně dělám do národních dějin (krom jiného) a našel jsem v článku Dějiny Litvy schovaný slovenský text. :-) Kdyby se ti chtělo, nemohla byses na to mrknout? :-) já bych se do toho pustil taky, ale holt ten čas... :-( a krom toho mám teď na wiki i hodně věcí, tkeré jsem někomu slíbil. Ten slovenskej text (objevíš ho, když se podíváš na editaci článku) už je tam skoro rok a chtělo by to přeložit, tak kdybys třeba někdy měla čas? prosím prosím :-) ) měj se ;-) --Mozzan 13. 2. 2010, 21:10 (UTC)
Mrkla som, a ak som dobre pochopila chceš, aby som to preložila do češtiny. Nie je problém, ale aj keď som na češtine vyrástla a dovolím si povedať, že rozumiem v podstate na 100%, naopak je to už horšie. Čeština má predsa len zopár dosť závažných odlišností, a aj keď vidím, že je to zle napísané po česky, preklad z sk do cs je niečo iné. Preložím to, ale prípadných kritikov (vždy sa niekto nájde) odkážem na Teba. Pekný danajský dar, že? (Alebo medvedia služba). A už vieš čomu by si sa chcel venovať (obdobie alebo oblasť)? Ja mám rada renesanciu, antické Grécko (vlastne grécka mytológia ma priviedla k histórii), Taliansko a Francúzsko. Ale zaujímavé je aj 19. storočie a bavia ma panovnícke a šľachtické rody. Maj sa. --Lalina 13. 2. 2010, 21:22 (UTC)
Já mám zase problém, že jsem se slovenštinou zase skoro nikdy nepřišel do styku, v zásadě až v posledních dvou letech jsem poznal pár lidí z horolezecký stěnu, co jsou ze Slovenska. Vůbec to nevadí, když tam budou chyby - až to případně přeložíš, napiš mi, než vymažeš šablonu pracuje se a já to pak projedu :-) Dík dík dík, máš to u mě :-)
S těmi zájmy - já jsem si jednou z nudy (nebo zoufalství před zkouškama, kocovina...? už si nejsem úplně jistej, nějakej takovej důvod to byl...:-D ) vyrobil na svojí uživatelský stránce zhruba rozbor toho, co mě baví (je to taková šílená směsice :-), tak se případně koukni ), jinak celkově se zajímám hodně o středověk a na ten se chci zaměřit i na studiích, hodně mě přitahuje hlavně JV a V Evropa (hlavně Řecko, od starověku po moderní dobu), o kterou tolik lidí v Čechách zájem nemá a je tam víc věcí, co by se daly „prozkoumat“ :-) a potom tak 19. století. :-) A pro dnešek mám s rukopisy padla... :-) --Mozzan 13. 2. 2010, 21:43 (UTC)
Zajtra sa do toho pustím. Mrkni sa, prosím Ťa na Novgorodská republika, ja som mala pod odkazmi veľkú medzeru, teraz som to pokusne upravila, čo to robí u Teba? Dík.--Lalina 13. 2. 2010, 22:30 (UTC) P.S. Máme zlato v rýchlostnom biatlone (7,5 km), Kuzminová vyhrala, to som teda absolútne nečakala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.--Lalina 13. 2. 2010, 22:30 (UTC)
Gratuluju :-) na Novgorod jsem koukal. Původní i nová verze jsou u mě naprosto totožný, nikde není mezera. To je vážně tim prohlížečem. ;-) --Mozzan 13. 2. 2010, 22:43 (UTC)
P.s. těšim se na hokej 18. ;-) --Mozzan 13. 2. 2010, 22:50 (UTC)
Dík, kiežby sme si mohli čo najviac vzájomne gratulovať. To som rada, že je to v poriadku, ešte si stiahnem ten chrome, a dúfam, že potom už nebudú žiadne problémy. P.S. Nezavialo vás, lebo u nás pri Trnave (kúsok od Bratislavy) zapadol autobus, a v okresoch Trnava, Galanta, Hlohovec a Piešťany (juhozápad) vyhlásili 2. kalamitný stupeň. Ide to od vás, povedali ste si, že dosť bolo snehu, posúvame ďalej, však? To je irónia, Európa pod snehom, a v dejisku zimnej olympiády bol najteplejší január za neviem koľko rokov, či dokonca absolútne, a prší tam. Ale nám matka príroda všetko vracia aj s úrokmi. Tak si držme palce na to počasie, a Ty to s tým učením nepreháňaj, aj dobrého veľa škodí.--Lalina 13. 2. 2010, 23:27 (UTC)
Ono v Praze, když to tak vezmeš, tak už 5cm sněhu můžeš považovat za něco, co se jen tak nevidí, a co by se s trochou nadsázky dalo nazvat závějí, :-) která se během několika dnů změní v podivnou šedohnědou hmotu :-) a s tou olympiádou - no život sám mi někdy přijde jako jedná velká ironie :-) s učenim to přehánět musim, zkouška je v úterý a je toho ještě moc a moc. :-( --Mozzan 14. 2. 2010, 08:51 (UTC)
Gratulujem!!!!!!!!!!!! Sábliková bola úžasná!--Lalina 14. 2. 2010, 23:06 (UTC)
Dík, byla to paráda!!! :-D Co Chrome? Jak funguje? A díky moc za tu Litvu :-) --Mozzan 14. 2. 2010, 23:29 (UTC)
Nijako, pretože som ho hneď aj zrušila, to by som potrebovala lupu. A lišta o ničom. Neviem v čom to má byť lepšie, ale radšej zostanem pri xp. --Lalina 15. 2. 2010, 00:23 (UTC)
Aha :-( Prej by měl bejt rychlejší, ale jinak nevim. Ještě je možnost si pořídit novější internet explorer, nebo teda prostě počítat s tím, že se ti to nezobrazí správně. :-) Měj se ;-) --Mozzan 15. 2. 2010, 08:31 (UTC)
Zatiaľ to s tým xp vydržím, a gratulujem k bronzu. Maj sa fajn. --Lalina 16. 2. 2010, 14:58 (UTC) P.S. A čo skúška?
Špatný, vyhořel jsem na rukopisech z 19. století, šíleně těžký, téměř se to nedalo přečíst :-( holt v červnu znova, aspoň vim, co ode mě budou příště chtít ;-) --Mozzan 16. 2. 2010, 18:21 (UTC)
Neboj spravíš, máš správny, pozitívny, prístup - zobral si si to lepšie, budeš vedieť, čo treba. A to bola posledná v tomto semestri, alebo Ťa ešte niečo čaká? V koľkatom ročníku si?--Lalina 16. 2. 2010, 20:23 (UTC)
Teprve v prvním ročníku, mimochodem gratuluju ke stříbru ;-). Teď už mám klídek, ostatní zkoušky dopadly téměř všechny na výbornou, tka z toho vědu nedělám. :-) Já to teďka pár týdnů řešit nebudu a trochu si odpočinu u wikipedie. Vidim to nejdřív na Václava II., potom na jednu hru, co jsem slíbil Emírovi a pak se uvidí ;-) --Mozzan 16. 2. 2010, 20:36 (UTC)
Máš recht. Dík, a držím palce Vernerovi.--Lalina 16. 2. 2010, 22:12 (UTC)

A, pravda trošku opožděně, pardon, :-) gratuluju k parádnímu vítězství nad Ruskem. ;-) --Mozzan 20. 2. 2010, 09:20 (UTC)

Vďaka, a držím vám palce, aby ste nad nimi aj vy vyhrali. Ovečkin je síce výborný hráč, ale trochu skromnosti by mu neublížilo, takže...--Lalina 20. 2. 2010, 19:41 (UTC)

Brozn a zlato! Hurá! :-) Jo a trochu opožděně gratuluju k těm všem medailím z biatlonu :-) Držim palce proti Švédům ;-) --Mozzan 24. 2. 2010, 23:18 (UTC)

Vďaka, ja proti Fínom. A tí bežci teda boli dobré nervy, ale zabojovali chlapci. Sábliková bola úžasná, fantastická, skvelá a neuveriteľná!!!!!!!!!!!!!! Ešte dobre, že išla v poslednej jazde, lebo ináč by som to asi pri tom televízore nevydržala. To je niečo nepredstaviteľné, čo dokázala a ešte k tomu v takých podmienkach, klobúk dolu. A vzhľadom na vek, ešte môže teda získať kopu medailí (hoci vlastne už tuším vyhrala všetko, čo sa dá). A ten jej tréner je teda tiež niečo absolútne vynimočné. A dúfam, že ráno tiež budeme mať dôvod na radosť. --Lalina 25. 2. 2010, 00:12 (UTC)

Arne Novák

Dobrý den, domníváte se, že vaše úprava [3] článku Arne Novák prospěla? --Gampe 6. 3. 2010, 00:22 (UTC)

Áno, myslím si to, ináč by som to nerobila. A tiež si myslím, že aj vzhľad stránky je dôležitý, a toto odstránilo tie biele miesta a veľké obrázky, ktoré sa vyvalia na ľudí po otvorení hesla. Kúpili by ste si knihu s takou úpravou? Väčšina ľudí určte nie. Pekný víkend. --Lalina 6. 3. 2010, 00:26 (UTC)

Nevím v jakém prohlížeči pracujete, ale v mé Mozile to "vzhled" spíše rozbouralo. Jinak bych daleko více přivítal přírůstek fundovaného a odzdrojovaného textu než takovéto formální úpravy. S pozdravem --Gampe 6. 3. 2010, 00:31 (UTC)

Lužické Šestiměstí

Já jen že je to copyvio odtud [4]. Jen abyste nedělala zbytečnou práci.--Mirek256 5. 4. 2010, 19:19 (UTC)

Vďaka za upozornenie, môžeme si tykať. Pozerala som nemeckú a anglickú verziu, poskladám to z nich a upravím. V podstate to treba dosť prerobiť, ale teraz večer sa mi už nechce, dám sa do toho zajtra. Pekný večer. --Lalina 5. 4. 2010, 19:24 (UTC)

Petr Veliký

Účastnila jsi se diskuze k přejmenování článku Petr Veliký, upozorňuji tě proto k hlasování o přesunu/ponechání a prosím o tvé vyjádření zde. Děkuji --Silesianus 6. 5. 2010, 08:44 (UTC)

Jaroslav Kvapil

Dobrý den! Vložení šablony {{Pracuje se}} (ač umístěno na špatné místo) má zabránit editačním konfliktům. Přesně k tomu zjvně došlo, viz: Diskuse:Jaroslav Kvapil. --Gampe 7. 5. 2010, 20:37 (UTC)

Ale ja som s článkom nič nerobila, len som šablónu dala na začiatok, lebo robila príšernú medzeru. --Lalina 7. 5. 2010, 23:05 (UTC)

I přesunutí šablony je editace. Wikipedista:David Sedlecký jako trochu méně zkušený wikipedista si zřejmě potom nevěděl rady, co s upozorněním editační konflikt udělat a přišel o kus své práce. Nyní je situace již vyřešena (viz článek). Jen bych Vás prosil: je-li v článku šablona Pracuje se (pokud je čerstvě umístěna a pokud se tedy zjevně nejedná o staré zapomenuté umístění), dodržujte žádost a needitujte tento článek! Děkuji --Gampe 8. 5. 2010, 06:57 (UTC)

Dějiny Litvy

Ahoj, jestli chceš překládat do češtiny, dělej to pořádně nebo vůbec. Ten "překlad", co jsi provedla, je sotva poloviční a stejně "nesrozumitelný" jako originální slovenština. --Silesianus 8. 5. 2010, 09:33 (UTC)

Tak Petře, byl jsem to , kdo požádal Lalinu, aby to přeložila, s tím, že pak udělám sám korekturu. Byl bych rád, kdybys jí neurážel, článek nakonec bude ve stavu, kdy bude moct na wikipedii být. A musím říct, že tímhle svým chováním si mě právě neuvěřitelně, naprosto šíleným způsobem, naštval. Tohle s Lalinou vyřešíme sami, prosím soustřeď se na svojí vlastní práci. --Mozzan 8. 5. 2010, 10:15 (UTC)
Tak proč to nepřeložíš z fleku ty? Neurážím, jen upozorňuji, že překlad slovenština » českoslovenština zrovna není vhodný a není to prvně, co jsem to předělával na opravdovou češtinu. Soustředím se na kvalitní obsah wikipedie, což by měl dělat každý wikipedista, jestli tě to naštvalo tak smůla, dělejme věci pořádně. --Silesianus 8. 5. 2010, 10:21 (UTC)
Protože píšu v pondělí zápočtovej test, ve středu mám první zkoušku, další pondělí další zápočtovej test... mám pokračovat? Podívej, ten problém se řeší na diskusní stránce a ty sem jen tak napochoduješ a začneš urážet. Tak si toho nevšímej, Lalina, pokud bude mít ještě vůbec chuť to po tom všem přeložit, to převede a já opravím ty chyby, dohodli jsme se spolu už dávnou. --Mozzan 8. 5. 2010, 10:26 (UTC)
Krom toho Lalina, když jsme spolu mluvili (satčí si zadat do vyhledávání v browseru Dějiny Litvy a najdeš o kus výš na diskusi, si je sama dobře vědoma, že tu češtinu plně neovládá, takže plně všechnu zodpovědnost přebírám na sebe. --Mozzan 8. 5. 2010, 10:30 (UTC)
Jestli vám to nevadí, přeložím to sám, neboť ve vší úctě, Lalina to prostě nepřekládá celé do češtiny (já bych si taky netroufl překládat do slovenštiny). A nikoho neurážím, jen konstatuji fakta. --Silesianus 8. 5. 2010, 10:31 (UTC)
Jo, ale mohls to rozhodně udělat s větším taktem. Pokud chceš, klidně to přelož. --Mozzan 8. 5. 2010, 10:35 (UTC)
Silesianus, všetko som už napísala tu, prečítaj si to, nemienim tu už ďalej strácať čas diskusiou o ničom.--Lalina 8. 5. 2010, 16:40 (UTC)
Super, a ještě jeden poznatek - když převezmeš článek z jiné wiki na sk.wiki, je slušnost tam hodit šablonu Překlad. Děkuji --Silesianus 8. 5. 2010, 16:43 (UTC)
Super, a ešte jeden poznatok - čo takto pozornejšie čítať?

1/ ja som tento článok nepreberala

2/ úplne dole je odstavec Zdroj od 16. 10. 2009, čiže odo dňa vzniku

Ďakujem. --Lalina 8. 5. 2010, 16:51 (UTC)

[5] a [6] --Silesianus 8. 5. 2010, 16:53 (UTC)
Áno, zabudla som ju tam dať. Ale u nás to nie je len otázka slušnosti, ale i nutnosť dokladovania zdrojov, takže skôr či neskôr tam vždy pribudne. PS. Keď už kontroluješ moju prácu na sk wiki, aké percento je takýchto prípadov? --Lalina 8. 5. 2010, 16:58 (UTC)
Mě osobně se to už stalo na slovenské wiki 3x s českými články. A ne, nekontroluji tvoji práci na wikipedii, jen jsem se chtěl podívat, jestli ve slovenském článku je něco zajímavého. Dělával jsem to tak, teď už jen kontroluji, jestli zase někdo "nezabudol" šablonu překlad. Jakožto autora dvou z nich by mě samozřejmě potěšilo převzetí článku, ale bez toho uvedení zdroje, to je smutné. --Silesianus 8. 5. 2010, 17:01 (UTC)
Každého poteší prevzatie jeho článku, ale ja si nepotrpím na šablónu preklad na "mojom" článku, ak ho niekto preberie. Nepracujem tu preto, aby som sa niekde chválila. Takisto hneď nepodozrievam druhých, že urobili niečo náročky, keď to môžem byť len omyl, alebo jednoduché zabudnutie. Mimochodom, čo je to "môj" článok. Ak napíšem len pár viet, potom ho niekto podstatne rozšíri, je to môj článok? Takže takéto "kontroly" považujem za mrhanie času. --Lalina 8. 5. 2010, 17:36 (UTC)
Můj článek je prostě článek, co jsem vytvořil. Není to označení majetnické, ale citové. Uvedení šablony Preklad není chvála autora původního článku, ale povinnost. --Silesianus 8. 5. 2010, 17:42 (UTC)
Netvrdím, že to nie je povinnosť, ale nepodozrievam hneď všetkých, že ten zdroj neuviedli zámerne. Toť vše. --Lalina 8. 5. 2010, 18:09 (UTC)
Já také ne, vizte Wikipedie:Předpokládejte dobrou vůli. Proto jsem vás upozornil. --Silesianus 8. 5. 2010, 18:15 (UTC)

Milí kolegové, nebylo by řešením článek nejprve odladit někde na pískovišti a teprve poté jej umístit na wiki? --Gampe 8. 5. 2010, 19:07 (UTC)

Souhlas, už jsem to navrhoval na diksuní stránce, ale nikdo nereagoval :-( --Mozzan 8. 5. 2010, 19:19 (UTC)
Na diskusnej stránke som písala, že pieskovisko nepovažujem za šťastné riešenie, lebo to nie je moja bábovčička na hranie, má to byť prístupné všetkým. Rozumnejší je asi Mozzanov návrh na presun do wikiprojektu Historie, ale obávam sa, že tam zapadne prachom. Všimla som si, že Feťour začal na tom pracovať, tak mu držím palce. V každom prípade je mi to už jedno, dosť ma celý tento cirkus znechutil. Myslela som si, že keď to preložím, aj keď s chybami, hoci asi viem lepšie česky ako väčšina Čechov po slovensky, uľahčím prácu ostatným, len opravia gramatiku. No, ako sa hovorí, za dobré nečakaj nič dobré. Týmto to pre mňa končí, môj názor na tento cirkus je tu v diskusii. Držme si zajtra palce na hokej. --Lalina 8. 5. 2010, 20:24 (UTC)
Chápu tě :-) jinak se omlouvám, že sem tě do toho zatáh, byl to koneckonců původně můj nápad. :-( --Mozzan 8. 5. 2010, 20:31 (UTC)
Nemáš sa za čo ospravedlňovať, keby som nechcela, nedám sa na to, takže si ma do ničoho nezatiahol. A držím Ti palce na skúšky. --Lalina 8. 5. 2010, 20:39 (UTC)

Aberdeen

Aberdeen jako město mám pocit do Hansy jako spolku nepatřil. Myslím, že tam Hansa měla jen nějakou malou "kancelář". Tomu dodává váhu i jednak zařazení v en.wiki v sekci Kontorie až pod nadpis Other cities with a Hansa community, což je na české (seznam byl očividně přejat z anglické) nesprávně stavěno nad kontorie jako Další města patřící do Hanzy (což rozhodně není správné, špatný překlad z en). Jednak na německé není v článku Hansa Aberdeen vůbec zmíněn. Proto se o Hanze v Aberdeenu dá mluvit jen jako o velmi okrajové záležitosti. --Silesianus 17. 5. 2010, 10:23 (UTC)

Mno teď jsem si všiml, že jste naházela kategorii Hansa i do některých (všech?) ostatních měst v seznamu Další města patřící do Hanzy (který jsem již opravil dle en.wiki). Odstranil jsem kategorii Hanza zatím z nejvíce do oči bijící Neapole, která rozhodně nebyla hansovním městem. --Silesianus 17. 5. 2010, 10:29 (UTC)

Koperník

Ahoj, chtěl bych moc poděkovat za pozornost, myslím, že by si toho nikdo nevšiml. Dal jsem tam úmrtí Ludvíka V., sice tam teď budou dva králové, ale snad to vadit nebude. Hezký den přeju a hodně radosti při editování :-) Jirka O. 21. 5. 2010, 09:49 (UTC)

Ahoj, nie je za čo, na sk wiki bol tiež, a ešte dokona červený, hoci heslo, samozrejme, existuje. Toto nie je prvý prípad, a nestáva sa to len tu. Narazila som na takéto prípady aj na iných wikipédiach. P.S. Zajtra držím palce.--Lalina 21. 5. 2010, 18:14 (UTC)

Špýr

Milá kolegyně, ačkoli myslím, že jste vzhled článku o špýrském dómu spíš vylepšila, požádal bych Vás pro příště, abyste neodstraňovala obsah jen proto, že se Vám něco nelíbí - navíc bez jakéhokoli zdůvodnění v diskusi. Je na to i nějaké pravidlo, které teď nechci hledat. Díky předem a pozdrav! --Sokoljan 23. 5. 2010, 10:00 (UTC)

Dobrý večer, milý kolega, obsahu som sa ani nedotkla, len som odstránila jeden obrázok. Myslím, si že tak to je lepšie, také prehľadnejšie, alebo estetickejšie. Rozmýšľala som nad fotogalériou (ešte som sa k tomu nedostatala), aj commoons je dosť obsiahly, takže to foto tam, myslím, až tak nechýba. P.S. Držím palce, dúfam, že večer sa budem radovať. A, hlavne, nech už neprší. --Lalina 23. 5. 2010, 17:56 (UTC)

Medaile zkušeného uživatele a rozšiřovatelův řád

Medaile zkušeného uživatele
Rozšiřovatelův řád

Ahoj! Prostě díky moc za tu všechnu užitečnou práci, kterou děláš, a hlavně za důležité doplňování hesel o rocích, ale i jiných! Po právu ti teď náleží za všechnu tu kopici práce a za dosažení mety 4000 editací a dalších odpovídajících kritérií medaile zkušeného uživatele. Jelikož tvé vytrvalé a nezdolné doplňování především hesel o rocích je zcela nepřehlédnutelné, dovol mi, abych ti za to všechno udělil ještě rozšiřovatelův řád. Přeji krásné léto! --Wespecz 11. 7. 2010, 22:57 (UTC)

Ďakujem, veľmi si ma potešil. Tiež Ti prajem krásne leto.--Lalina 11. 7. 2010, 23:00 (UTC)

Čundrgrund

Můžu se zeptat proč jste odstranila z článku Vladimír Merta fotku Čundrgrundu? --Gampe 20. 7. 2010, 04:24 (UTC)

Dobrý deň, čisto z estetických dôvodov - v takomto článku sa mi zdali dve fotky trochu priveľa. Netvrdím, že s tým musia všetci súhlasiť, takže ak máte lepší argument, vráťte to do pôvodného stavu. Pekný deň. --Lalina 20. 7. 2010, 14:34 (UTC)

Louisiana

Díky za Vaše opravy v článku, ale dva odstavce neměly vůbec žádnou českou diakritiku a navíc oplývaly spoustou pravopisných chyb, místy byl text i nesrozumitelný (o POV obsahu ani nemluvě). Příště by to chtělo asi mnohem lépe číst. Zdravím. MiroslavJosef 7. 9. 2010, 08:29 (UTC)

.MiroslavJosef, než začnete kritizovať, naozaj lepšie čítajte. Ja som článok neupravovala, pretože som ho ani nečítala, opravila som len jednu vec - evidentne zle napísané meno (a owifikovala), keď mi v sledovaných vybehla úprava anonymom. Pozrela som si históriu článku, áno boli tam evidentné gramatické nezmysly. Ak ste mi chceli povedať, že som to mala opraviť, má to dva zásadné háčiky:
  • Neviem o tom, že existuje nejaká zásada "všetko alebo nič" pri úpravach (to by asi veľa ľudí neprispievalo, že?).
  • Chcieť od cudzinca, aby opravoval gramatické chyby, je trocha, slušne povedané, prehnané a od veci. Vyrástla som síce aj na češtine, rozumiem na 100%, ale aktívna znalosť je predsa len niečo iné (aj keď som zistila, že niektoré veci viem lepšie ako rodený Čech). A po mojej skúsenosti s jedným článkom na cs wiki som sa rozhodla, že gramatiku budem opravovať len, ak som si na 150% istá, že mám pravdu. Nemienim strácať čas a ešte byť za to kritizovaná, to ten čas radšej venujem zmysluplnejšej práci. Takže poučenie z krízového vývoja: dvakrát meraj a raz rež alebo najprv si zistím všetky fakty a potom kritizujem. Pekný deň. --Lalina 7. 9. 2010, 14:39 (UTC)

Slavní obyvatelé

Budte tak laskavá a přestaňte odmazávat obyvatele dle vlastního výběru. Pokud si pamatuji, nepíšu to poprvé. S pozdravem. --Lenka64 13. 10. 2010, 14:09 (UTC)

Dobrý večer, buďte tak láskavá, a konkretizujte. S pozdravom.--Lalina 13. 10. 2010, 17:00 (UTC)
A opět: ze Saint-Denis jste vymazala spisovatele Mathieu Béroalda, vracím ho zpět a opakuji:nedělejte to. A mimochodem, je úplně zbytečné psát u každého "francouzský", je celkem logické, že ve francouzském městě žijí Francouzi. Na místě by to bylo, pokud by dotyčný byl jiné národnosti. --Lenka64 19. 10. 2010, 10:02 (UTC)
A opäť, dobrý deň - vymazala som ho, pretože je o ňom článok len na fr wiki. Ak o ňom napíšete na cs wiki nič Vám nebráni ho doplniť. A keby ste sa lepšie pozreli, zistili by ste, že osobnosti dopĺňam, opravujem wiki, dopĺňam dáta, aj chronologicky upravujem. Ak niekoho vymažem, tak len vtedy, ak je článok len na "domovskej" wiki a nikde inde, takže určite nie podľa vlastného výberu. Takže ho opäť vymažem, a opakujem: nekritizujte bez poriadnej informovanosti. S pozdravom.--Lalina 19. 10. 2010, 10:19 (UTC)
Informovaná jsem dobře. Je celkem jedno, na kolika wiki má osoba článek, pokud je významná. Vy odstraňujete svévolně informace a já vás žádám, aby jste to nedělala. Ti lidé jsou významní pro to které město a jestli mají na cs wiki článek ted nebo ho budou mít za 10 let je irelevantní. Mazat se mají blbosti a bezvýznamnosti a ne ve stylu "doplní se, až to tu bude". --Lenka64 19. 10. 2010, 10:25 (UTC)
Dosť pochybujem o tom, že ste dobre informovaná. Ako som už hore písala, neodstaňujem ich svojvoľne, ale na základe nejakých kritérii upravujem článok. Písala som hore, nemienim sa opakovať. P.S. V prípade českých miest som si našla dátumy na internete, čo bráni Vám urobiť to isté v tomto prípade? Keď už trváte na tom, že je taký veľmi dôležitý, tak aspoň tie základné dáta by tam mali byť.--Lalina 19. 10. 2010, 10:40 (UTC)
Vaše kritéria jsou z hlediska wiki nepodstatná a opravdu nemíním pracovat dle vašich pokynů. Pokud budete dále pokračovat ve vymazávání, budu vás revertovat, mám většinu francouzských obcí ve sledovaných. Pokud vás dotyční tak dráždí, že je v článcích nemůžete snést, mohla jste je nechat "bez odkazu", jen jako zmínku - takhle to téměř zavání vandalstvím. --Lenka64 19. 10. 2010, 10:47 (UTC)
Dobrý večer, opakujem posledný krát, nemienim plytvať časom na opakovanie jasne napísaného - nevymazávam, upravujem. Ak chcete revertovať, je to Váš problém a Vaša vizitka. S pozdravom. P.S. Dotyční ma nedráždia, dráždi ma ľudská hlúposť a zloba. --Lalina 19. 10. 2010, 18:34 (UTC)
Lalino i Lenko, je strašně fajn, že pro Wikipedii obě něco děláte, zkuste prosím s debatou mírnit. Vždy jsem si myslel, že to jen ješitnost nás mužů nás přivádí do 90 % sporů a že ženy jsou v tomhle mnohem umírněnější :-) Cením si vás obou, jste přínosem. Bavte se spolu bez škorpení. Pěkný večer. Jirka O. 19. 10. 2010, 19:02 (UTC)
Ahoj, Jirko, ďakujem za uznanie, si milý, ale ja sa neškorpím. Nie je to otázka ješitnosti, ale som zvyknutá ak od niekoho niečo chcem, povedať čarovné slovko - prosím (a ďalšie samozrejmosti slušného správania, preto som niektoré slová písala tučne, ale nejako to nezabralo), takže, po pravde povedané, nepáčil sa mi Lenkin tón hneď na začiatku. Beriem, že je asi zbytočné písať u každého národnosť, či štátnu príslušnosť ak je domáci, ale robila som to podľa už uvedených osobností. Uviedla som fakty (myslím si že dosť jasné a dosť jasne) a nikde som nenašla, že odstránenie osobnosti podľa horeuvedených kritérii je niečo nesprávne, ak sa mýlim, stačilo dať odkaz. Nemienim už debatovať o niečich predstavách s niekým, kto prirovná moju prácu k vandalstvu (to už je trochu silná káva na môj vkus), idem radšej pracovať. P.S. Všimla som si na Tvojej stránke, že Ťa baví história, môžeš mi odporučiť nejakú zaujímavú knihu (ale skôr ten stredovek a novovek, hlavne renesancia, Francúzsko, Taliansko a Habsburgovci)? Vďaka a pekný večer.--Lalina 19. 10. 2010, 19:25 (UTC)
Zareagoval jsem proto, že mi tón na obou stranách už připadal na hraně. Jinak pokud jde o historii, mám nejraději původní prameny, pro středověk by to asi byla kniha Staré francouzské kroniky, která vyšla v Živých dílech minulosti v roce 1962. Vše přeložil Václav Černý. Nemám moc rád historické romány, snad s výjimkou Roberta Gravese se málokdo trefil do mentality lidí dané doby. Jirka O. 19. 10. 2010, 19:37 (UTC)
Ad Jirka O.: tohle nemá s ješitností co dělat. A taky není o čem debatovat. Odstraňování relevantních informací přínosem není, a rozhodně nebudu nikoho prosit, aby to nedělal. --Lenka64 19. 10. 2010, 19:46 (UTC)
Ad Lalina:je nesprávné odstraňovat informace, které do článku patří. A že je odkaz červený, žádné kritérium pro smazání není. --Lenka64 19. 10. 2010, 19:46 (UTC)
@ Lenka Ať už je to jakkoli, dá se to říct bez slůvek "buďte tak laskavá", tím akorát druhého namíchnete. Debaty by měly probíhat s vědomím, že druhý, co pracuje, nechce projektu škodit. Při práci je důležitá tolerance (i když je to někdy těžké). Jirka O. 19. 10. 2010, 19:51 (UTC)
Lenka64, toto Vaše vyjadrenie potvrdzuje, že ste si poriadne neprečítali, čo som napísala, ja som o červenej ako o kritériu na mazanie nepísala. A ak nemienite nikoho prosiť, ani mi viac nepíšte, prosím, dôvod viď vyššie. Týmto končím diskusiu s Vami, ak máte nejaký problém, riešte si ho inde, prosím. --Lalina 19. 10. 2010, 19:54 (UTC)
Ještě jednou musím. Přečtěte si na vaší diskuzní stránce oddíl == Odstraňování textu == z 5.11. 2009. Ten neměl článek jen na vlastní wiki, že? Ale klidně zase můžete popsat byty textu jak jsem nezdvořilá a jak vám bráním ve vaší práci. --Lenka64 19. 10. 2010, 20:03 (UTC)

--== Drancy ==

Dobrý den, prosím, neodstraňujte z výše uvedeného článku ty odkazy. Díky moc. --Mercy 21. 10. 2010, 08:40 (UTC)

Dobrý večer, ako som už písala vyššie, neodstraňujem, upravujem. Pozrela som si niektoré mestá čo som robila, napr. Clichy, Mass (Esonnes), Neuilly-sur-Seine, Ivry-sur-Seine, Melun, Saint-Germain-en-Laye, Saint-Maur-des-Fossés, Belfort, Aubervilliers, Athis-Mons, Limoges, sú snáď po mojej práci tieto články v horšom stave ako predtým? Píšem to posledný raz, nebaví ma stále opakovať to isté - v žiadnom hesle asi nie sú všetky osobnosti mesta (stačí si pozrieť rôznojazyčné wiki, niektorí ľudia sú všade, niektorí len na niektorých). Dávam tých ľudí čo majú české alebo slovenské heslá a tých o ktorých by som mohla urobiť heslá, resp., že ich môžu poznať ľudia v našich končinách, takže sa nájde niekto, kto heslo napíše.

Už ma nebaví to dookola vypisovať ku každému prípadu, len ma prekvapuje, že je tu veľa miest bez osobností, nič sa nedeje, ale keď pridám troch a jedného človeka vymažem, tak je z toho neuveriteľný problém. Už len čakám, kedy sa niekto ozve, prečo som do osobností v hesle, kde žiadne neboli, nedala ešte aj XY a YY (dotiahnuté ad absurdum).
Vyššie som už písala:ak tak strašne podľa niekoho ubližujem wikipédii, nech to dá na hlasovanie. Môj názor je jednoznačný a za tým si stojím:

  • heslo má byť vyvážené, t.j. primeraná plocha pre písmo i obrázky
  • pokiaľ je to aspoň trochu možné, červené odkazy riešiť
  • v prípade osobností - chronologické usporiadanie, s dátami, povolaním
  • heslo by malo mať taký vzhľad, aby čitateľa prilákalo, nie odradilo

Takisto si stojím za tým, že pravidlá slušnosti sa majú dodržiavať aj tu.

P.S. Pokojne si môžeme tykať. Pekný večer. --Lalina 21. 10. 2010, 18:51 (UTC)

Díky za odpověď a rovnou se omlouvám za vlastní pozdní reakci, v posledních pár dnech jsem neměl čas se Wikipedii věnovat. Musíš si uvědomit, že každá přidaná informace je snahou jednoho či více lidí, kteří si dali práci s jejím překladem nebo vyhledáním. Pokud jsou v seznamu osobností červené odkazy, je to dobře, protože to aspoň lidi nabádá, aby k nim vytvořili články. Úprava článku vedoucí k odstranění těchto informací, byť vede k jisté vyváženosti článku, je tedy hodně kontraproduktivní. Pokud u těch odstraněných osobností chybí data a povolání, není zase tak velký problém je doplnit. A i to, že o těch lidech existuje článek jen třeba na jedné Wikipedii, není důvod, proč odkazy na ně z české Wikipedie odstraňovat. Co se týče článků, kde seznamy osobností nejsou, je třeba si uvědomit, že tento projekt funguje na základě spolupráce různých lidí. Jeden sice nemusí seznamy osobností považovat za důležité, a tak je nepřidává, ale zase dalších několik uživatelů to považuje za informaci se stejnou nebo srovnatelnou důležitostí, jakou mají jiné informace v článku. Co se týče celkové vyrovnanosti článků, tak té lépe dosáhneme rozšiřováním stávajících informací než jejich odmazáváním. Samozřejmě, je třeba přidávat skutečně relevantní data, a nikoli marginality. S pozdravem --Mercy 25. 10. 2010, 07:33 (UTC)

Bezons

Vrátila jsem zpět váš revert, maskovaný shrnutím "překlepy". "vědců průkopník experimentální mediciny a fyziologie" je v češtině nesmysl, do flagiconu se na cs wiki upřednostňují české názvy zemí (a to už s vámi bylo probíráno před časem, nehledě k tomu, že jste zbytečně vyhodila vlajku Severního Irska) a oficiální název celé země je Spojené království Velké Británie a Severního Irska ne vámi prosazované Severní Irsko a Velká Británie. --Lenka64 22. 10. 2010, 07:47 (UTC)

Dobrý deň, asi budem musieť ísť na očné, pretože ako pozerám, tak pozerám, ale nikde nevidím v partnerských mestách názov Spojené království Velké Británie a Severního Irska, ale všade je Velká Británie. Ale asi mám už aj sklerózu, pretože si nespomínam, že by som niekde presadzovala názov Severní Irsko a Velká Británie. A teraz vážne, viac mi, prosím, ani nepíšte s ľuďmi, čo nevedia, alebo nechcú uplatňovať základné pravidlá slušnosti, sa nevybavujem. Ak máte nejaký problém, riešte si ho inde. Pekný deň. --Lalina 22. 10. 2010, 09:00 (UTC)
Už několikrát jste nahradila Spojené království Velkou Británií. Nedělejte to. Nic víc po vás nechci. --Lenka64 22. 10. 2010, 09:03 (UTC)

Shrnutí

Prosím o lepší vyplňování shrnutí, [7], [8] a [9] nejsou pouhá doplnění, naopak jste některé informace vymazala. Děkuji.--Tchoř 5. 11. 2010, 17:23 (UTC)

Náhled

Ahoj, nezapomínej používat náhled. Je mi žinantní ti sem lepit šablony jak nováčkům. --Faigl.ladislav slovačiny 19. 11. 2010, 00:38 (UTC)

Ahoj, a prečo si myslíš, že ho nepoužívam? Dobrú noc a pekný deň.--Lalina 19. 11. 2010, 00:39 (UTC)

Erlangen

Ahoj, do článku Erlangen jsi vložila text ve slovenštině. Nevím zda to byl omyl nebo jsi se to chystala přeložit a zapomněla jsi na to. Vložil jsem tam urgentní šablonu přeložit, tak jen na ní upozorňuju. --Jowe 5. 12. 2010, 21:42 (UTC)

Ahoj, vďaka, bez mučenia priznávam, že som na to zabudla. Preložila som to, ale prosím Ťa, mrkni na to. Vyrástla som síce na češtine, rozumiem na 100 %, ale gramatiku má predsa len inú. Vďaka a pekný týždeň. --Lalina 5. 12. 2010, 23:41 (UTC)
Mrknul jsem a pár chybiček opravil. I tobě hezký týden. --Jowe 5. 12. 2010, 23:48 (UTC)

Nenech se otrávit

Většině lidí tu slovenčina v diskusích nevadí. Všude se najdou rejpalové.--Juan de Vojníkov 12. 12. 2010, 18:58 (UTC)

Díky, nedám sa. Nie je som nijaká fajnovka, ale fakt neviem, či ma to viac naštvalo, alebo sklamalo. A ešte k tomu od človeka, čo žil 30 rokov v Československu by som teda nečakala, že zaradí slovenčinu medzi cudzie jazyky. Možno tá moja reakcia bola trochu prehnaná, ale musela som to napísať. Po pravde povedané, stále neviem čo si mám o tom myslieť. Na cs wiki sa má používať len čeština (čo potom cudzinci, to ja asi nezmysel, že?), alebo prekáža slovenčina (to majú Češi a Slováci diskutovať nemecky, anglicky alebo rusky?)? Je síce pravda, že Slováci vždy lepšie rozumeli česky ako Česi slovensky, ale to je dané aj historicky. Len dúfam, že naozaj neskončíme tak, že mladí Česi nebudú vôbec rozumieť po česky. Všimla som si, že Nova a dokonca aj ČT televízia dávali slovenské rozprávky v češtine. To ma teda dosť prekvapilo a sklamalo, pretože keby niekto skúsil dať české filmy a rozprávky (napr. Pyšná princezná) v slovenčine, tak by to bol totálny prepadák (nehovorím samozrejme o Večerníčkoch pre deti do 6 rokov), čiže sa slovenčina takmer úplne vytratila v Čechách. Na Morave to je asi o kúsok, lepšie, aspoň podľa mojich skúseností. Máme spoločné stáročia histórie, nielen tých 70 rokov, tak by sme nemali na to zabúdať. Pekný večer. --Lalina 12. 12. 2010, 19:51 (UTC)
Český lvíček jako vyznamenání pro Lalinu

Milá Lalino, připojuji se k Juanovi. Na reakce některých trollů kolegů nemá opravdu cenu brát zřetel, buď nechápou, že mezinárodní spolupráce je silou Wikipedie a bez ní bychom zdaleka nebyli tam, co jsme, anebo prostě projevují buranství. Jako výraz uznání za zásluhy o naši Wikipedii a zároveň omluvy Vám uděluji zvláštní vyznamenání, českého dvouocasého lvíčka; jste pokud vím první, kdo ho dostává. Srdečně,--Ioannes Pragensis 12. 12. 2010, 21:38 (UTC)

Ďakujem, to som naozaj potešená a poctená. A, prosím, tykajme si, nie je som zrovna prívrženec vykania (okrem niektorých výnimiek). Pekný týždeň. --Lalina 12. 12. 2010, 22:04 (UTC)

I já se přidávám :). Pod lípou se nás téhož názory nakonec sešel chumel, a to často i s jistou razancí :).... Vždyť je to jasné ;) Přeju opravdu hezký večer/den Reo + | 12. 12. 2010, 22:21 (UTC)

Ďakujem, som rada, že moja nádej, že je to len ojedinelý prípad sa naplnila (aj keď sa k nemu ešte vlastne pridal Ragimir), väčšina tento názor nezdieľala. Podstatne mi to zlepšilo náladu. Buďme radi, že sa (si) rozumieme a pestujme si to, je to na prospech oboch národov. Pekný večer/deň. --Lalina 12. 12. 2010, 22:28 (UTC)
Lalino, i já ti držím palce – ex post jsem si to celé přečetl :-) Jirka O. 13. 12. 2010, 13:12 (UTC)
RNDr. Tomáš Svoboda mě fakt dost pobavil :-D Ber to taky s humorem. Jan.Kamenicek 19. 12. 2010, 11:27 (UTC)
Milí priatelia (dúfam, že vám tak môžem hovoriť) ďakujem vám všetkým za podporu, som rada, že takéto a podobné názory sú len ojedinelé výstrelky. Želám vám i, ako sa hovorí, všetkým ľuďom dobrej vôle všetko najlepšie v roku 2011 a verím, že sa tu budeme stretávať v dobrej atmosfére, a nedáme si ju pokaziť. Pekný veče/deň. --Lalina 1. 1. 2011, 17:05 (UTC)

Odkazy na roky

Zdravím. Zkus, prosím, uvážit, zdá má smysl dělat odkaz úplně z jakéhokoliv data či letopočtu, které se v článku vyskytnou, anebo jestli to má mít nějaké meze účelnosti. V jakých případech připadá v úvahu, že by čtenář mohl mít rozumný zájem kliknout na letopočet nebo datum, aby se dostal na článek, co jiného se v tom roce nebo dni a měsíci stalo? V jakých případech má smysl, aby čtenáři článku o roku nebo datu vyskočil článek s odkazem v seznamu stránek "Odkazuje sem"? Nemám na to vyhraněný názor, ale vezmi v úvahu, že na anglické Wikipedii (Chronological items, Overlinking and underlinking) mají nějaké meze a svého času dokonce odkazy z nepodstatných dat a letopočtů hromadně odstraňovali. Nejsem si jist, zda je účelné v rámci životopisu linkovat letopočet u každé změny pracovní pozice dotyčného, i když, pravda, všechno souvisí se vším a i každá drobná událost v životě souvisí s dobovými událostmi. --ŠJů 31. 12. 2010, 00:22 (UTC)

Ahoj, neoznačujem všetky dátumy, ak tam je jeden rok viackrát, tak len na začiaku. A beriem to aj ako taký záchytný bod - ak je napríklad dlhý článok a chceš zistiť niečo z nejakého obdobia, tak je to ľahšie, ak je tam ten dátum jasne vidieť, alebo aspoň nejaký blízky. A niekedy je dosť ťažké posúdiť, ktorý dátum je dôležitejší, je to dosť relatívne. P.S. Želám Ti všetko najlepšie v Novom roku, nech sa Ti podarí všetko, čo chceš, a hlavne veľa zdravia (bez neho sa nedarí nič). --Lalina 1. 1. 2011, 17:02 (UTC)
Také Tě zdravím v novém roce a přeji vše dobré, Lalino. K těm odkazům tady máme WP:KO, speciálně pro tento případ platí "Obvykle se neodkazují běžná slova (Wikipedie není slovník), dobře známé pojmy (běžné jednotky měření, běžné akademické tituly, státy, velká města, velká náboženství atd.), čísla a letopočty bez úzkého vztahu k článku, obecně známé pojmy, které s tématem článku nemají těsnou souvislost." Zdravím,--Ioannes Pragensis 2. 1. 2011, 16:17 (UTC)

Slovenská Wikimedia

Dobrý den, jdu s dotazem a třeba i s nabídkou. Ve světě je asi 20 poboček organizovaných wikipedistů, i v Česku existuje společenská organizace pod názvem Wikimania Česká republika tři roky. Vzájemně si na české i slovenské Wikipedii editujeme hesla a určitě můžeme spolupracovat. Nedá se Vás 5 dohromady a nezaložíte si svou pobočku také? Přináší to mj.i nějaké dotace, další formy mezinárodní spolupráce. Zejména ti z Vás, kteří ovládáte více jazyků, by ty výhody asi ocenili.--Zákupák 15. 1. 2011, 11:26 (UTC)

Ahoj, bez mučenia priznávam, že vôbec netuším o čom hovoríš. Nie som proti ničomu, čo je prospešné, ale obávam sa, že moja angličtina je zatiaľ dosť slabá. Neumrela by som od hladu ani smädu, ani by som sa nestratila, viem čo to aj preložiť (hlavne pasívne), ale veľmi sa ňou nechválim. --Lalina 15. 1. 2011, 11:32 (UTC)
Stačí na této stránce až nahoře kliknout na odkaz u pozvánky na koncert. Mimochodem, já anglicky neumím na rozdíl od všech kolegů vůbec. Já kdysi povinně maturoval jen z ruštiny a i to jsem zapoměl. Dědek--Zákupák 15. 1. 2011, 12:06 (UTC)
Pozerala som, vidím, že oslavujete v plnej paráde, len škoda, že je to tak ďaleko, pridala by som sa. Ak sa niekto ujme úlohy zorganizovať takú skupinku, rada sa pripojím. --Lalina 15. 1. 2011, 15:46 (UTC) P. S. Poteším Ťa, aj ja som povinne maturovala z ruštiny.

Rodokmeň

Ahoj, všiml jsem si, že do článků panovníků vkládáš rodokmeny. Rád bych tě upozornil, že na to již existuje používaná šablona {{Předkové}}, viz Markéta Přemyslovna. S pozdravy --Silesianus 23. 1. 2011, 09:20 (UTC)

Ahoj, hľadala som, ale nikde som nenašla nejaké rozhodnutie, že sa používa len šablóna Predkovia. Mne sa zdá menej prehľadná, je príliš malá. V tom rodokmeni je lepšie vidieť ako sa medzi sebou opakovane sobášili, týka sa to hlavne Habsburgovcov (uvažovala som nad rozšírením až do štvrtej generácie). Ale ak je nejaká dohoda väčšiny, že sa má používať len šablóna Predkovia, budem ho, samozrejmem, rešpektovať. Pekný deň. --Lalina 23. 1. 2011, 14:27 (UTC)
No hlavní výhoda tkví v tom, že se jedná o šablonu a ne tabulku, takže se dá vzhled změnit ve všech článcích pouhou editací jedné zdrojové stránky. Pokud se ti vzhled nezdá, dá se snadno diskutovat na příslušné stránce a vzhled celkově změnit při zachování parametrů. Zdraví --Silesianus 23. 1. 2011, 14:32 (UTC)

Obrázky

Drahá kolegyně, když už si libujete v marginálních editacích (nahrazování synonym (transport - doprava), prolinkovávání letopočtů u všeho možného, tvrdohlavé řazení partnerských měst podle abecedy, i když většinou je to řazeno podle data přístupu k partnerství), tak aspoň když měníte obrázek, dělejte to tak, aby ten nový byl lepší. Pokud nahradíte radnici města vodotryskem na předměstí, žádná změna k lepšímu není patrná. Dále bych vás ráda požádala, zda by bylo možné nevkládat sk interwiki před uložením článku na sk wikipedii...bot to totiž často hned smaže a po uložení článku zase připíše...a výsledkem jsou 2 úplně zbytečné editace a vedlejším efektem zbytečné zaplňování sledovaných změn například u mne. Pokud na toto míníte reagovat svým obvyklým stylem...tedy výkřiky, jak jsou vaše úpravy správné a přínosné a jak vás šikanuji...nedělejte to, hádky s vámi mne nezajímají, jde mi o jednotný styl článků fr měst. --Lenka64 14. 3. 2011, 06:04 (UTC)

Ako som už raz uviedla, ak mienite diskutovať Vašim obvyklým štýlom, nebudem reagovať, takže mi ani nepíšte, ušetríte svoj čas a energiu, Váš názor ma po skúsenostiach s Vami vôbec nezaujíma. PS. Na hádanie treba dvoch, ja tá druhá určite nie som a ani nebudem. --Lalina 14. 3. 2011, 10:35 (UTC)
Lenka64 se vyjadřuje naprosto věcně a korektně (na rozdíl od Vás), takže by bylo velmi vhodné, abyste na její připomínky rovněž reagovala věcně a korektně. --Daniel Baránek 14. 3. 2011, 13:13 (UTC)
Ad D. Baránek: „… se vyjadřuje naprosto … korektně“? Tak to jsme asi oba četli odlišný závěr úvodního příspěvku. Tam o korektnosti nemůže být ani řeč, přestože celý zbytek příspěvku/přípomínek je věcný. Pak se vůbec nedivím dané reakci. --Kacir 14. 3. 2011, 13:24 (UTC)
Daniel, moja odpoveď Lenke je na základe mojich skúseností s ňou (a nielen mojich, stačí si pozrieť jej diskusiu a príspevky). Vždy sa snažím jednať s ľuďmi slušne, ale to isté očakávam aj od nich. A ak niekto považuje slušnosť za zbytočnú, nevidím žiadny dôvod na debatu s ním. A ak ma niekto nazve vrieskajúcou Slovenkou, tak nech sa nediví, že s ním viac nediskutujem. Mimochodom, už ten pojem "marginálne editace" môže dobre človeka naštvať. Určite som v žiadnom článku nezmenila len slovo transport na dopravu, robila som to v balíku úprav. A tvrdiť, že väčšinou sú mestá radené podľa prístupu k partnerstvu? No, ak tam ten dátum vôbec nie je, je to asi dosť ťažko zistiteľné a pre porovnanie rôznojazyčných wiki je asi abecedné radenie lepšie. Možno sa mýlim, ale nikomu to zatiaľ neprekážalo. U každého prispievateľa (minimálne u registrovaných) predpokladám dobrú vôľu, tak hneď neobviňujem. Nikto nie je neomylný. S čistým svedomím môžem povedať, že som tu ku každému bola slušná, aj keď sa mi tiež stalo, že mi poniektorí pohli žlčou, ale to neznamená, že hneď vyletím ako čert z krabičky. P.S. Pokojne si môžeme tykať, na vykanie si nepotrpím. --Lalina 14. 3. 2011, 19:51 (UTC)
Milá Lalino, děkuji za odpověď. Do vašich vztahů nevidím, jen mě hodně zarazilo naprosté odmítnutí diskuse. Podle mého názoru, lze odmítnout styl diskuse, nikoli však její věcný obsah. Děkuji, že jsi mi ten věcný obsah nyní trochu osvětlila. S přáním pěkného večera Daniel Baránek 14. 3. 2011, 22:20 (UTC)
Máš pravdu, dá sa odmietnúť nevhodný štýl diskusie, ale ak to druhá strana odmieta akceptovať, a trvá si na svojom, tak zostáva len jediná možnosť - nediskutovať. Stačí si pozrieť Lenkinu diskusiu od Wikietiketa po Blok a asi je naozaj najlepšie riešenie nereagovať. Je to škoda času, nechodím sa sem rozčulovať, ale niečo zmysluplné urobiť. A ak to niekto považuje za vandalizmus, čo už. V tomto prípade to nie je môj problém. Pekný večer/deň. P.S. Pardón, zle som citovala, nie vrieskajúca, ale "ječící Slovenka". --Lalina 14. 3. 2011, 22:46 (UTC)

Nemohu se nepodělit o vlastní zkušenosti: při práci s některými kolegy na jednom článku mám pocit, že společně posouváme článek k lepšímu. Vaše úpravy u článků které sleduji, mi - milá Lalino - přijdou často zcela formální a často dost problematické (viz výše např. Arne Novák). Při pokusu o diskusi se pak pouze dozvím, že takto se Vám to takhle líbí víc. Zdraví --Gampe 14. 3. 2011, 22:59 (UTC)

Milý Gampe, keď som začala prispievať na wiki riadila som sa radami iných, skúsenejších. Niekto mi povedal, že mám dávať do obrázkov pixely, inde som sa zase dozvedela, že radšej nie, lebo to potom pri niektorých programoch môže robiť problémy. Myslím, si že dôležitý je aj vzhľad článku (tak ako aj u kníh). Ale ak má niekto, alebo dokonca viac ľudí iný názor, netrvám na tom, že to musí byť za každú cenu tak ako to upravím. Ak nie sú jasné pravidlá, tak je to na diskusiu. V slušnej diskusii sa normálni ľudia vždy dohodnú. Pekný večer/deň. P.S. Niekedy si pomýlim úpravu, lebo je iná na sk, cs, de a pod., tak mi to, prosím, trošku tolerujte. Ďakujem.--Lalina 14. 3. 2011, 23:11 (UTC)

Milá Lalino, ruším tvoji editaci obrázku v článku Jakriborg, protože po tvém zásahu se obrázky překrývají přes sebe, což, jak jistě uznáš, není v pořádku. Souhlasím s Tebou, že důležitý je i vzhled (jak se o tom ziňuješ výše v diskusi s Gampem), ale to co jsi udělala je přesným opakem. Hezký den, --Hke 21. 8. 2011, 06:37 (UTC)

Ahoj, mne to, samozrejme, neprekrývalo, ináč by som to neurobila. Pekný deň. --Lalina 21. 8. 2011, 15:02 (UTC)

Copivia

Ahoj, prosím tě, když už kontroluješ nové články a vkládáš do nich šablony, tak taky předtím zkontroluj jestli se nejedná o kradený materiál jako např. zde. Díky za pochopení. --Draffix 17. 3. 2011, 20:39 (UTC)

Ahoj, rada by som, ale nemám ako. Pekný večer/deň. --Lalina 17. 3. 2011, 20:41 (UTC)
Hodný a vševědoucí strýček Google je váš přítel...
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 17. 3. 2011, 20:51 (UTC)
Milý strýčko Danny, aj mi to preložíš do normálnej reči, t.j. pre nie práve technické typy? Síce pracujem s internetom aj googlom, ale ten článok ako keby bol spolovice po čínsky. Strašiak na počkanie. Väčšina techniky síce so mnou nevyhúpe, ale takisto väčšinou fungujem systémom pokusob, pretože návody nie vždy pomôžu, niekedy aj návody len zavádzajú (ale všetky prístroje to bez úhony prežijú). Pekný večer/deň. --Lalina 17. 3. 2011, 21:05 (UTC)

Xtá léta

Dobrý den, revertoval jsem vaše editace u Oscarů a Zlatého glóbu, nevím, kde jste zjistila, že např. 70. léta končí rokem 1980. Viz např. 1970-1979 a dalších X článků. --Adam Zábranský 17. 3. 2011, 21:37 (UTC)

Ahoj, pokojne si môžeme tykať. To, ako sú písané 70. roky a pod. je len dohoda na jednotlivých wiki. Ak si pozrieš 21. století, je tam jasne napísané, že začína 1. 1. 2001 a končí 31. 12. 2100. V podstate je to jednoduchá logika na ktorú sa dosť často zabúda - desiatka končí číslom 10, stovka číslom 100 apod. Ale nie je to vec kvôli ktorej by som diskutovala hodiny a hodiny. Tento problém sa preberal v roku 1999 - končí už tisícročie, alebo až o rok. Vtedy odborníci jasne povedali, že až o rok. Pekný večer/deň. --Lalina 17. 3. 2011, 21:52 (UTC)
Dekády a století se počítají úplně jinak. Podle Vaší logiky (desiatka končí číslom 10) by třeba 50. léta byla 1941-1950, což je nesmysl, 50. léta jsou 1950-1959. Takže když se mluví o nultých létech 20. století, započítává se tam automaticky i rok 1900, který je z 19. století. --Silesianus 18. 3. 2011, 07:23 (UTC)
Ale to neí pravda, ptom tedy záleží zda exitoval rok "0" našeho letopočtu či nikolivěk - mám obavu, že všeobecný knsenzus v této věci neexistuje. Matematicky dekáda končí vždy desítkou. MiroslavJosef 18. 3. 2011, 07:31 (UTC)
Tady nejde o vymezení matematické, ale časové. --Silesianus 18. 3. 2011, 08:08 (UTC)
Ale čas je relativní a záleží odkud si stanovíme jeho "počátek" a jde také o fyzikální pojem. Pokud si dobře vzpomínám tak v roce 1999 a 2000 probíhala dosti rozsáhlá společenská diskuse na toto téma, protože tehdy se jednalo o to, kdy vlastně končí 2. tisíciletí a začíná 21. století, tedy zdali 3. tisíciletí začíná 1.1.2000 nebo až 1.1.2001 - pokud si dobře vzpomínám tak k žádném konsensu nikde pořádně nedošlo mimo jiné také proto, že není ve světě žádná "autorita", která by toto mohla rozhodnout. ** Mám obavu, že z Vaší strany se jedná čistě o vlastní výzkum jak Brno. Matematicky je to zcela jasné. MiroslavJosef 18. 3. 2011, 08:15 (UTC)

Milí kolegové, mícháte dohromady dvě věci: Jedna vyplývá z vlastností množiny přirozených čísel a jednoznačně říká, že první desítka začíná číslem 1 a končí čílsem 10, druhá začíná číslem 11 a končí 20 atd. Třetí tisíciletí tedy začíná jednoznačně 1.1.2001, protože rok 2000 je posledním rokem 2. tisíciletí. Je zajímavé, že na přelomu 19. a 20. století s tím naši předkové problém neměli, jen o sto let mladší a vzdělanější lidstvo jo.

Druhá věc je lidový pojem "dvacátá léta" - tedy např. 1920-1929 - ta ale nejsou totožná s matematickou "druhou desítkou".

Zdraví --Gampe 18. 3. 2011, 08:50 (UTC)

Přesně tak! --Silesianus 18. 3. 2011, 09:14 (UTC)
To je ovšem zmatení pojmů, které IMHO stále trvá. Desetiletí končí desítkou, století stovkou, tisíciletí tisícovkou (ostatně jak už sama tato slova napovídají) - jakékoliv lidové označování čehokoliv je "vlastní výzkum" a neencyklopedický pojem a to zcela jednoznačně a bez diskuse. MiroslavJosef 18. 3. 2011, 09:18 (UTC)
Přečtěte si prosím první příspěvek diskuze, aby jste byl v obraze... --Silesianus 18. 3. 2011, 09:25 (UTC)
Já vím co Lalina udělala a udělala to IMHO naprosto správně - takže, prosím, nezlehčujte Váš vlastní výzkum a zjevnou neencyklopedičnost, ano? ** Tímto tuto diskusi končím. Byl bych rád kdyby jste mi podrobně vysvětlil, do kterého desetiletí vlastně patří onen pomyslný rok NULA, protože tento rok je sám o sobě velmi sporný a od toho se vše odvíjí (ostatně sami historikové si nejsou jisti jak to s tím rokem "0" bylo, že? - nikdo tehdy nežil ...) ** MiroslavJosef 18. 3. 2011, 09:31 (UTC)

Množina přirozených čísel nulu nezná. Zkuste o tom uvažovat jako o korunách házených do prasátka. --Gampe 18. 3. 2011, 09:53 (UTC)

Pro ty, co už ví úplně všechno....a nejlíp ze všech...[10]. --Lenka64 18. 3. 2011, 09:57 (UTC)

To je přesně to, co jsem hledal poslední půlhodinu, děkuji Lenko64. --Silesianus 18. 3. 2011, 10:00 (UTC)

Kostel svatého Jiří (Pomezí)

Dobrý den, shledáte-li, že článek kostel svatého Jiří (Pomezí) byl upraven do přijatelné podoby, prosím odstraňte z něj příslušnou šablonu. Díky Fagnes 26. 3. 2011, 12:52 (UTC)

Nabídka

Dobrý den, pokud byste přese všechno přeci jen chtěla nadále překládat články do češtiny, jsem ochoten provádět jazykovou korekturu, stačilo by vložit do článku šablonu Pracuje se a upozornit mě. S pozdravem--Zdenekk2 7. 4. 2011, 22:40 (UTC)

Ahoj, môžeme si tykať. Neviem síce čo máš na mysli pod tým přese všechno, ale v každom prípade ďakujem za ponuku. V podstate som nemala v pláne prekladať, lebo sa to nestretlo zrovna s kladným ohlasom. Ale ak si ochotný to doprekladať, môžeme to skúsiť. Nemám žiadny problém s prekladom z češtiny do slovenčiny, ale predsa len máte inú gramatiku, a nechcem nikomu ničiť jazyk. Pekný večer/deň. --Lalina 7. 4. 2011, 22:52 (UTC)
Ahoj, „přese všechno“ je právě to, že tě ostatní za to peskovali. Škoda článků, které by neměly vzniknout jen pro nebrilantní češtinu, když to někdo může opravit. Též přeji pěkný den/noc.--Zdenekk2 7. 4. 2011, 23:05 (UTC)
Tak keď niečo "preložím" dám Ti vedieť. A ešte raz vďaka. Maj sa pekne. --Lalina 7. 4. 2011, 23:11 (UTC)

Wikipedie:Buďte laskaví k nováčkům / wikipedista:90.178.31.1

Vážená kolegyně, jak jste si patrně všimla, dost se ve společenství mluví o tom, že je nás málo a že by bylo dobré získaz další spolupracovníky. Připadá mi, že například Váš přístup zde: Diskuse s wikipedistou:90.178.31.1 nenaplňuje příliš doporučení Wikipedie:Buďte laskaví k nováčkům. Ten člověk tam dodává smysluplné informace, copyvia to podle všeho nejsou - alespoň ne z internetu. Kdybyste alespoň jeden z těch článků pomohla upravit do vhodné podoby, myslím, že by ho/ji motivovalo podstatně více, než soubor šablon "Urgentně upravit". S pozdravem --Gampe 10. 4. 2011, 09:07 (UTC)

Vážený kolega, myslím si, že som tu už pomohla upraviť do vhodnej podoby dosť článkov a snažím sa robiť poriadne. A ako ste si iste všimli, čeština nie je môj rodný jazyk, takže takéto výzvy sú trošku problematické. Očakávam dobrú vôľu od každého, ale nedodržanie všetkých pravidiel v článku je trošku iné. Mimochodom, tento konkrétny užívateľ tu je viac ako mesiac a v diskusii vôbec nereaguje. Upravovala som články po Klapetek, vysvetlila som jej to v diskusii, ale pokračovala v tomto štýle ďalej, takže nie vždy padne zrno na úrodnú pôdu.

A než začnem niekoho hodnotiť, alebo k niečomu vyzývať, zistím si najprv všetky fakty. Pekný deň. --Lalina 10. 4. 2011, 11:08 (UTC)

Technická poznámka

Dobrý den. Dovoluji si upozornit, že urgentní šablony (UU, UO, Významnost, Subpahýl, Přeložit) se vkládají vždy s prefixem subst, aby bylo zajištěno správné vložení aktuálního data. Například {{subst:Urgentně upravit}}. --Jvs 12. 4. 2011, 09:56 (UTC)

Opět žádám, nezapomínejte na "subst:" (např. Amon hen). --Jvs 7. 8. 2011, 16:28 (UTC)
Žiaľ, niekdedy zabúdam, ale žiadaním to asi nezmeníte.--Lalina 7. 8. 2011, 18:08 (UTC)

článek alarixe re politické hnutí

Lalino, škoda, že jsi nepočkala, až dokončím svou editaci. V momentě, kdy jsem ji chtěl provést, už jsi udělala změny, takže moje opravy tam nedám be zdalší spousty práce. Zase tak dlouho od vytvoření mi to netrvalo. :-( -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Alarixus (diskusepříspěvky)

PS: toto bylo umístěno na mé diskusi, ale je to adresované vám. Zdraví ♥ K123456 16. 4. 2011, 15:50 (UTC)

Promiňte, ale já Vám nerozumím. Nevím, co mi chcete říci, ale já nemám zájem o žádnou pomoc. Já dělám, ajk umím a nestojím ani o Vaši pomoc. Proto Vás prosím, nechtě mě být. JAG.Chegwidden (diskuse) 8. 7. 2012, 13:50 (UTC)