Diskuse s wikipedistou:90.178.31.1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Gampe 19. 2. 2011, 07:34 (UTC)

Skuteč[editovat zdroj]

Dobrý večer. Přestaňte prosím do wikipedie přidávat neozdrojované neencyklopedické nesmysly jako se to stalo např. tady. Přečtěte si prosím např. WP:OV, WP:VV, WP:VZ, které Vám snad objasní alespoň některé principy, na kterých je wikipedie postavena. Děkuji. S pozdravem --Saltzmann 4. 3. 2011, 22:34 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. Gumruch 4. 3. 2011, 23:25 (UTC)

FERDINAND PRAŽSKÝ–SLAVKOVSKÝ[editovat zdroj]

Dobrý den, jak jste přišel na to, že FERDINAND PRAŽSKÝ–SLAVKOVSKÝ je totožný s Františkem Langerem? --Gampe 30. 3. 2011, 20:31 (UTC)

Pomník T. G. Masaryka (Praha, Hradčany)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Pomník T. G. Masaryka (Praha, Hradčany). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:16 (UTC)

Socha sv. Václava (Hradčany)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Socha sv. Václava (Hradčany). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:17 (UTC)

Mariánský morový sloup[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Mariánský morový sloup. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:19 (UTC)

Josef Vajce[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Josef Vajce. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:45 (UTC)

Sousoší Souboj Titánů[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Sousoší Souboj Titánů. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:49 (UTC)

Sloup Panny Marie Einsiedenské[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Sloup Panny Marie Einsiedenské. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:50 (UTC)

Socha svatého Václava (Pražský hrad)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Socha svatého Václava (Pražský hrad). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Lalina 9. 4. 2011, 17:52 (UTC)

Širší nuselské údolí[editovat zdroj]

Žádné širší či užší Nuselské údolí neexistuje - jde o nesmysl! Nevkládejto to sem. Děkuji za pochopení. MiroslavJosef 14. 4. 2011, 20:35 (UTC)

Zkuste to jako registrovaný/á[editovat zdroj]

Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!
Vítejte!ÚvodNápovědaPrůvodce WikipediíPět pilířů WikipedieCo Wikipedie neníJak zakládat nové článkySlovníček

K prohlížení ani k editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné své osobní údaje, skutečné jméno ani e-mail.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

  • Možnost načíst obrázky či jiné soubory.

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!

--Gumruch 15. 4. 2011, 23:26 (UTC)

Masaryk (příjmení)[editovat zdroj]

Nevkládejte prosím do článků encyklopedicky nevýznamné osoby. Díky za pochopení. --Harold 14. 5. 2011, 13:13 (UTC)

Spořilov[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Spořilov, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Wespecz 15. 5. 2011, 16:21 (UTC)

STOP Prosím, nevkládejte do článku text, ke kterému nevlastníte autorská práva (tedy text původem z novin, časopisů, webových stránek, knih či jiných zdrojů chráněných autorským právem). Je velmi důležité tyto principy dodržovat, jinak vám může být v souladu s ochranou projektu odebrána možnost editace stránek na Wikipedii. Děkuji za pochopení.

--Wespecz 15. 5. 2011, 16:41 (UTC)

Masarykovo náměstí (Plzeň)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Masarykovo náměstí (Plzeň). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. — Draceane diskuse 16. 6. 2011, 07:27 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. — Draceane diskuse 16. 6. 2011, 19:09 (UTC)

Ještě jednou, prosím, používejte tlačítko NÁHLED! - viz. Masarykovo náměstí (Plzeň) Děkuji. - Tom120 16. 6. 2011, 21:07 (UTC)

Otakar Husák[editovat zdroj]

Prosím přestaňte přidávat do wikipedie neozdrojovaný text plný neencyklopedických tvrzení ("Masarykovi legionáři apod.). Děkuji. --Saltzmann 27. 8. 2011, 20:55 (UTC)

Náhled 2[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost upozornění, že máte používat tlačítko Ukázat náhled. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Důvody, proč se má toto tlačítko používat, máte uvedeny výše. Kromě technických záležitostí jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí toto tlačítko používat. Děkuji za pochopení. --Ragimiri 1. 9. 2011, 23:10 (UTC)

Masarykovo náměstí (Nová Včelnice)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Masarykovo náměstí (Nová Včelnice). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Harold 2. 9. 2011, 18:56 (UTC)


Masarykovo náměstí (Nová Včelnice)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Masarykovo náměstí (Nová Včelnice). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 8. 9. 2011, 15:06 (UTC)

Masarykovo náměstí – ověření[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Masarykovo náměstí. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Ragimiri 17. 9. 2011, 20:30 (UTC)

Masarykovo náměstí (Chrudim)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Masarykovo náměstí (Chrudim). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Loupežník 17. 9. 2011, 21:37 (UTC)

Nevkládejte texty, ke kterým nevlastníte autorská práva. Je možno přejímat pouze informace (nejlépe s vhodnými referencemi), ale není možné přejímat souvislejší texty ani okopírovat strukturu s pozměněnými slovy. Tvořit můžete např. kompiláty z více zdrojů. Dále si dejte pozor na encyklopedický styl. Děkuji za pochopení. S pozdravem --Gumruch 17. 9. 2011, 21:57 (UTC)

Masarykovo náměstí (Chrudim)[editovat zdroj]

Dobrý den, nepřidávejte, prosím, do Wikipedie obsah propagačního charakteru nebo odkazy na vaše soukromé stránky či stránky, se kterými jste spojeni. Wikipedie není prostředkem pro propagaci či reklamu ani pouhou sbírkou externích odkazů. Rozšiřování encyklopedického obsahu je však samozřejmě vítáno. Děkuji za pochopení. MiroslavJosef 17. 9. 2011, 23:43 (UTC)

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Slaigo 26. 10. 2011, 20:21 (UTC)

Masarykovo náměstí (Pelhřimov)[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Masarykovo náměstí (Pelhřimov), a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Harold 27. 10. 2011, 12:07 (UTC)

Diskuse:Komunismus[editovat zdroj]

Přestaňte, prosím, upravovat cizí diskusní příspěvky. Děkuji. --Harold 28. 10. 2011, 23:21 (UTC)

Cisterciáci[editovat zdroj]

Můžete prosím zdůvodnit Vaše úpravy slova "cisterciácký" na "cisterciánský"? Řád se jmenuje cisterciácký, proto jsem Vaše editace vrátil zpět. --Harold 11. 11. 2011, 22:57 (UTC)

Znovu se Vás táži, máte pro slovo "cisterciánský" nějaký zdroj? A také Vás prosím, abyste nevkládal do článků citově zabarvená slova. Co je tragické nebo mučednické, na to ať si čtenář udělá názor sám. Fakta jsou předložena v syrové podobě. --Harold 11. 11. 2011, 23:14 (UTC)

Raný × ranný[editovat zdroj]

Doporučuji Vám ke konzultaci stránku Wikipedie:Pravopisné rady a Internetovou jazykovou příručku, abyste na Wikipedii nešířil(a) zbytečné hrubky. Děkuji. --Gumruch 12. 11. 2011, 22:51 (UTC)

Vratislav Janda[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vratislav Janda, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Loupežník 14. 11. 2011, 22:39 (UTC)

Vratislav Janda (opět)[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vratislav Janda, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Kixx 14. 11. 2011, 23:46 (UTC)

Vratislav Polesný[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Vratislav Polesný, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Harold 15. 11. 2011, 20:18 (UTC)

Jiskra Třeboň (OS)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Jiskra Třeboň (OS). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. ---- ☃ Draffix 20. 11. 2011, 19:33 (UTC)

Dovolím si poznamenat, že správným řešením je dodat dva kvalitní zdroje, nikoli sejmout šablonu.--Zákupák 20. 11. 2011, 19:50 (UTC)

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou, čárkou a dvojtečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Naopak před tečkou, čárkou a dvojtečkou se mezera nedělá. Slaigo 21. 11. 2011, 09:15 (UTC)

ho[editovat zdroj]

Než začnete „někam“ psát nesouvisející poznámky, zkuste se příště poradit – v tomto konkrétním případě vizte http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=on_1 Děkuji za pochopení. --Gumruch 21. 11. 2011, 20:51 (UTC)

Závěrečné sekce[editovat zdroj]

Dobrý večer, díky za Vaše doplňování. Prosím ale, abyste dodržoval úzus, jak se uvádí závěrečné sekce u každého článku. Děkuji, fext 22. 12. 2011, 21:06 (UTC)

Legionáři[editovat zdroj]

Prosím, nevkládejte do článků, které jsou již zařazeny v Kategorie:Českoslovenští legionáři, nadřazenou Kategorie:Československé legie. Je to zcela zbytečné, na Wikipedii platí záasada nejnižší možné kategorie (viz WP:Kategorizace#Nejnižší možná kategorie a výjimky). Děkuji. --Harold 11. 1. 2012, 22:15 (UTC)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Nezapomínejte prosím vždy na krátké shrnutí své editace. --109.80.233.174 20. 1. 2012, 19:50 (UTC)

"Kardinálská primice"[editovat zdroj]

Dobrý den, přestaňte prosím přidávat do hesla o kard. Dukovi novinovou zprávu o jeho "primici". Samozřejmě, že můžete odkázat v poznámce na novinové články o té mši, ale jsme encyklopedie, ne noviny (WP:NOT). --Yopie 28. 2. 2012, 10:34 (UTC)

Diskuse[editovat zdroj]

Vážený pane kolego. Wikipedie neslouží jako diskusní fórum. Diskuse jsou určeny konkrétně k řešení problémů či nejasností přímo ve článcích, případně k návrhům. Rozhodně v nich není prostor pro filosofování a rozebírání samotného tématu článku na obecné úrovni. Prosím vás, abyste to respektoval. V opačném případě bych se musel obrátit příslušné správce, což bych činil nerad. Děkuji za pochopení. S pozdravem --Martin Kotačka (diskuse) 9. 3. 2012, 22:57 (UTC)

Košíře[editovat zdroj]

Zdravím, je možné Vás nějak zastihnout? Reaguji na článek "Košíře", rád bych si ujasnil pár věc, ohledně jedné editace... :-) Jean-Baptiste (diskuse) 11. 6. 2012, 10:32 (UTC)