Wikipedista:Radek Linner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikipedie
Wikipedia-logo-cs.png Na české Wikipedii působí
16 let a 330 dní.
Wikipedia Autopatrolled.svg Uživatel je prověřený.
Fairytale filenew.png Je spíše inkluzionista.
Ty S wikipedisty si raději tyká.
Moravia.svg Je Moravák.
1←→0 Uživatel trochu rozumí jazykům en, de, ru, ale neumí se v nich vyjádřit.
Babylon – informace o uživateli
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
sk-1 Tento užívateľ má základné znalosti slovenčiny.
Wikipedisté podle jazyka

Jsem wikipedista, který se rád zajímá o různá témata. Na Wikipedii však preferuji především tvorbu hesel se vztahem k českému prostředí. Domnívám se, že informace o Londýně nebo o Lechu Walesovi člověk vždy někde najde (třeba v jinojazyčné části Wikipedie), ale například články o českém místopisu, historii nebo významných českých osobnostech mohou být často jedinými informacemi svého druhu na internetu. Ještě zajímavější jsou z tohoto důvodu informace z jednotlivých regionů, o kterých může psát poměrně malé množství lidí. Tím neříkám, že jiné články nejsou cenné. Sám si občas zkouším editovat články třeba o tichomořských ostrovech apod.

29 navštívených zemí

Česká Wikipedie by v rodině dalších jinojazyčných Wikipedií neměla být specifická pouze svým jazykem, ale také vlastním pohledem na věc. V článku Julese Vernea by bylo například dobré zmínit, že jeho knihy se do Čech poprvé dostaly díky Janu Nerudovi, u Olofa Palmeho můžeme psát o jeho první manželce českého původu, u Chicaga o významné české komunitě nebo u Brazílie o prezidentovi s českými kořeny Juscelinu Kubitschekovi. Tím české články budou mít obsah, který bude alespoň částečně odlišný od článků v dalších jazycích.

Krajem, kde celý život žiji, je Kyjovsko. Rád chodím po zdejším malém pohoříčku Chřiby. Při tvorbě článků se proto můj zájem soustřeďuje právě na tuto oblast a "kyjovská" témata jsou na české Wikipedii zpracována obsáhleji, než v kterémkoliv jiném jazyce.

Další oblasti zájmu: cestování (Evropa i Česká republika), turistika (čundrování po Chřibech, Karpatech...), regionální historie (obecní kroniky, místní literatura...), fotografování, hudba 60. a 70. let, literatura, česká a světová kinematografie, elektronické knihy a audioknihy, syntéza řeči, občanská genealogie.

Radek Linner (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty)

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Jak nám roste Wiki...


Články[editovat | editovat zdroj]

Založené články

Kyjovsko

Osobnosti Kyjovska

Jiné osobnosti

Ostatní

Rozšířené, dlouhodobě upravované nebo sledované články

Kyjovsko

Ostatní

Pořady České televize