Wikipedista:Radek Linner

  Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
  Wikipedie
  Na české Wikipedii působí
  18 let a 87 dní.
  Uživatel je prověřený.
  Je spíše inkluzionista.
  Ty S wikipedisty si raději tyká.
  Je Moravák.
  1←→0 Uživatel trochu rozumí jazykům en, de, ru, ale neumí se v nich vyjádřit.
  Babylon – informace o uživateli
  cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
  sk-1 Tento užívateľ má základné znalosti slovenčiny.
  Wikipedisté podle jazyka

  Jsem wikipedista, který se rád zajímá o různá témata. Na Wikipedii však preferuji především tvorbu hesel se vztahem k českému prostředí. Domnívám se, že informace o Londýně nebo o Lechu Walesovi člověk vždy někde najde (třeba v jinojazyčné části Wikipedie), ale například články o českém místopisu, historii nebo významných českých osobnostech mohou být často jedinými informacemi svého druhu na internetu. Ještě zajímavější jsou z tohoto důvodu informace z jednotlivých regionů, o kterých může psát poměrně malé množství lidí. Tím neříkám, že jiné články nejsou cenné. Sám si občas zkouším editovat články třeba o tichomořských ostrovech apod.

  29 navštívených zemí

  Česká Wikipedie by v rodině dalších jinojazyčných Wikipedií neměla být specifická pouze svým jazykem, ale také vlastním pohledem na věc. V článku Julese Vernea by bylo například dobré zmínit, že jeho knihy se do Čech poprvé dostaly díky Janu Nerudovi, u Olofa Palmeho můžeme psát o jeho první manželce českého původu, u Chicaga o významné české komunitě nebo u Brazílie o prezidentovi s českými kořeny Juscelinu Kubitschekovi. Tím české články budou mít obsah, který bude alespoň částečně odlišný od článků v dalších jazycích.

  Krajem, kde celý život žiji, je Kyjovsko. Rád chodím po zdejším malém pohoříčku Chřiby. Při tvorbě článků se proto můj zájem soustřeďuje právě na tuto oblast a "kyjovská" témata jsou na české Wikipedii zpracována obsáhleji, než v kterémkoliv jiném jazyce.

  Další oblasti zájmu: cestování (Evropa i Česká republika), turistika (čundrování po Chřibech, Karpatech...), regionální historie (obecní kroniky, místní literatura...), fotografování, hudba 60. a 70. let, literatura, česká a světová kinematografie, elektronické knihy a audioknihy, syntéza řeči, občanská genealogie.

  Radek Linner (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty)

  Odkazy[editovat | editovat zdroj]

  Jak nám roste Wiki...


  Články[editovat | editovat zdroj]

  Založené články

  Kyjovsko

  Osobnosti Kyjovska

  Jiné osobnosti

  Ostatní

  Rozšířené, dlouhodobě upravované nebo sledované články

  Kyjovsko

  Ostatní

  Pořady České televize