Halové mistrovství světa v atletice 2001

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hala Pavilhão Atlântico

8. halové mistrovství světa v atletice bylo pořádáno v portugalském Lisabonu ve dnech 9.11. března 2001 v hale Pavilhão Atlântico. Na programu bylo dohromady 28 disciplín (14 mužských a 14 ženských), kterých se zúčastnilo 510 atletů a atletek ze 136 států světa.

Česká účast[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Česko na Halovém mistrovství světa v atletice 2001.

Českou republiku na tomto šampionátu reprezentovalo 8 atletů (5 mužů a 3 ženy).[1] V medailovém pořadí národů se Česká republika podělila se Švédskem o čtvrté místo.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
60 m USA Tim Harden 6,44 USA Tim Montgomery 6,46 (PB) Spojené království Mark Lewis-Francis 6,51 (PB)
200 m USA Shawn Crawford 20,63 Spojené království Christian Malcolm 20,76 Nizozemsko Patrick van Balkom 20,96
400 m Spojené království Daniel Caines 46,40 USA Milton Campbell 46,45 Jamajka Danny McFarlane 46,74
800 m Rusko Jurij Borzakovskij 1:44,49 Jihoafrická republika Johan Botha 1:45,87 Švýcarsko André Bucher 1:46,46
1500 m Portugalsko Rui Silva 3:51,06 Španělsko Reyes Estévez 3:51,25 Keňa Noah Ngeny 3:51,63
3000 m Maroko Hicham El Guerrouj 7:37,74 Belgie Mohammed Mourhit 7:38,94 (NR) Španělsko Alberto García 7:39,96 (PB)
60 m př. USA Terrence Trammell 7,51 Kuba Anier García 7,54 Jihoafrická republika Shaun Bownes 7,55
Štafeta 4 × 400 m Polsko Polsko 3:04,47
Piotr Rysiukiewicz
Piotr Haczek
Jacek Bocian
Robert Maćkowiak
Rusko Rusko 3:04,82 (NR)
Alexandr Ladejščikov
Ruslan Maščenko
Boris Gorban
Andrej Semjonov
Jamajka Jamajka 3:05,45
Michael McDonald
Davian Clarke
Michael Blackwood
Danny McFarlane
Skok do výšky Švédsko Stefan Holm 2,35 m Ukrajina Andrij Sokolovskyj 2,29 m Švédsko Staffan Strand 2,29 m
Skok o tyči USA Lawrence Johnson 5,95 m USA Tye Harvey 5,90 m Francie Romain Mesnil 5,85 m
Skok daleký Kuba Iván Pedroso 8,43 m Kajmanské ostrovy Kareem Streete 8,16 m (NR) Portugalsko Carlos Calado 8,16 m (NR)
Trojskok Itálie Paolo Camossi 17,32 m (NR) Spojené království Jonathan Edwards 17,26 m Austrálie Andrew Murphy 17,20 m (AR)
Vrh koulí USA John Godina 20,82 m USA Adam Nelson 20,72 m Španělsko Manuel Martínez 20,67 m
Sedmiboj Česko Roman Šebrle 6 420 bodů Island Jón Magnússon 6 233 bodů Rusko Lev Lobodin 6 202 bodů

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Soutěž Zlato Stříbro Bronz
60 m Bahamy Chandra Sturrupová 7,05 (PB) USA Angela Williamsová 7,09 (PB) USA Chryste Gainesová 7,12
200 m Jamajka Juliet Campbellová 22,64 USA LaTasha Jenkinsová 22,96 (PB) Bělorusko Natalia Safronnikovová 23,17
400 m Jamajka Sandie Richardsová 51,04 Rusko Olga Kotljarovová 51,56 Rusko Olesja Zykinová 51,71
800 m Mosambik Maria Mutolaová 1:59,74 Rakousko Stephanie Grafová 1:59,78 Česko Helena Fuchsová 2:01,18
1500 m Maroko Hasna Benhassiová 4:10,83 Rumunsko Violeta Szekely 4:11,17 Rusko Natalia Gorelovová 4:11,74
3000 m Rusko Olga Jegorovová 8:37,48 (NR) Rumunsko Gabriela Szabóová 8:39,65 Rusko Jelena Zadorožná 8:40,15 (PB)
60 m př. USA Anjanette Kirklandová 7,85 (PB) Jamajka Michelle Freemanová 7,92 Francie Nicole Ramalalanirinaová 7,96
Štafeta 4 × 400 m Rusko Rusko 3:30,00
Julia Nosovová
Olesja Zykinová
Julia Sotnikovová
Olga Kotljarovová
Jamajka Jamajka 3:30,79
Charmaine Howellová
Juliet Campbellová
Catherine Scottová
Sandie Richardsová
Německo Německo 3:31,00
Claudia Marxová
Birgit Rockmeierová
Florence Ekpo-Umohová
Shanta Ghoshová
Skok do výšky Švédsko Kajsa Bergqvistová 2,00 m Ukrajina Inga Babakovová 2,00 m Bulharsko Venelina Venevová 1,96 m
Skok o tyči Česko Pavla Hamáčková 4,56 m (CR) Rusko Světlana Feofanovová 4,51 m
USA Kellie Suttleová 4,51 m
neudělena
Skok daleký USA Dawn Burrellová 7,03 m Rusko Taťána Kotovová 6,98 m Španělsko Niurka Montalvová 6,88 m (NR)
Trojskok Bulharsko Tereza Marinovová 14,91 m (PB) Rusko Taťána Lebeděvová 14,85 m USA Tiombe Hurdová 14,19 m (PB)
Vrh koulí Rusko Larisa Pelešenková 19,84 m Bělorusko Nadzeja Astapčuková 19,24 m (PB) Rusko Světlana Kriveljovová 19,18 m
Pětiboj Bělorusko Natalja Sazanovičová 4 850 bodů
(CR)
Rusko Jelena Prochorovová 4 711 bodů Německo Karin Ertlová 4 678 bodů

Medailové pořadí[editovat | editovat zdroj]

Umístění Stát Zlato Stříbro Bronz Celkem
1. USA USA 7 7 2 16
2. Rusko Rusko 4 6 5 15
3. Jamajka Jamajka 2 2 2 6
4. Česko Česko 2 0 1 3
Švédsko Švédsko 2 0 1 3
6. Maroko Maroko 2 0 0 2
7. Spojené království Spojené království 1 2 1 4
8. Bělorusko Bělorusko 1 1 1 3
9. Kuba Kuba 1 1 0 2
10. Bulharsko Bulharsko 1 0 1 2
Portugalsko Portugalsko 1 0 1 2
12. Bahamy Bahamy 1 0 0 1
Itálie Itálie 1 0 0 1
Mosambik Mosambik 1 0 0 1
Polsko Polsko 1 0 0 1
16. Ukrajina Ukrajina 0 2 0 2
Rumunsko Rumunsko 0 2 0 2
18. Španělsko Španělsko 0 1 3 4
19. Jihoafrická republika Jihoafrická republika 0 1 1 2
20. Rakousko Rakousko 0 1 0 1
Belgie Belgie 0 1 0 1
Kajmanské ostrovy Kajmanské ostrovy 0 1 0 1
Island Island 0 1 0 1
24. Francie Francie 0 0 2 2
Německo Německo 0 0 2 2
26. Austrálie Austrálie 0 0 1 1
Keňa Keňa 0 0 1 1
Nizozemsko Nizozemsko 0 0 1 1
Švýcarsko Švýcarsko 0 0 1 1

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Celková bilance reprezentace v historii HMS [online]. Atletika.cz. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]