Veleliby (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Veleliby
Chybí zde svobodný obrázek
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Středočeský kraj
Obec Veleliby
Souřadnice
Veleliby (nádraží)
Veleliby (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 544247
Tratě 061, 071
Nadmořská výška 195 m n. m.
V provozu od 15. října 1870
Zabezpečovací zařízení Telefonické dorozumívání/Automatické hradlo
Dopravních kolejí 6
Nástupišť (hran) 3 (3)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před staniční budovou
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Veleliby je železniční stanice ve východní části obce Veleliby, součásti obce Dvory, v okrese Nymburk v Středočeském kraji nedaleko potoka Klobuš. Leží na neelektrifikovaných jednokolejných tratích 061 a 071.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 15. října 1870 na trati z Nymburka do Mladé Boleslavi jako součást odbočné trati Rakouské severozápadní dráhy (ÖNWB) primárně spojující Vídeň a Berlín, autorem univerzalizované podoby stanic pro celou dráhu byl architekt Carl Schlimp. V Mladé Boleslavi se trať dále napojila na již existující železnici společnosti Turnovsko-kralupsko-pražská dráha (TKPE) do Turnova. Z hospodářské podstaty regionu sloužily zde ležící tratě především k nákladní obsluze cukrovarského průmyslu.

15. listopadu 1881 byla otevřena trať vlastněná společností České obchodní dráhy (BCB) propojující Veleliby na trase do Křince, kde navázala na odbočnou dráhu z Chlumce nad Cidlinou do Jičína v majetku společnosti (ÖNWB). Vznikla zde nová výpravní budova dle typizovaného stavebního vzoru. Následujícího roku byla trať prodloužena dále do Městce Králové, roku 1883 se trať dále napojila do stanice Nymburk město a Poříčany. Vystavěno zde bylo také nákladové nádraží a lokomotivní vodárna.

Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku v roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 pak správu přebraly Československé státní dráhy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nachází se zde tři nekrytá hranová nástupiště, k příchodu na ostrovní nástupiště slouží přechody přes kolejiště. Z nádraží je vyvedena nákladní vlečka směrem k obci.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]