Nymburk hlavní nádraží

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nymburk hlavní nádraží
Výpravní budova nymburského nádraží
Výpravní budova nymburského nádraží
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Středočeský
Město Nymburk
Souřadnice
Nymburk hlavní nádraží
Nymburk hlavní nádraží
Provozovatel dráhy Správa železnic
Kód stanice 532143
Tratě 060, 061, 071, 231
Nadmořská výška 190 m n. m.
V provozu od 1870
Zabezpečovací zařízení elektromechanické/RZZ
Dopravních kolejí 9 (osobní) + 9 (vjezdové) + 30 (směrová sk.) + 5 (odjezdová sk.)
Nástupišť (hran) 5 (7)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Městská hromadná doprava v prostoru před nádražní budovou
Služby ve stanici Vnitrostátní a mezinárodní pokladní přepážkaPlatba v EurechÚschovna zavazadelBezbariérové WCRestauraceVnitrostátní pokladní přepážkaBankomatBufet nebo rychlé občerstveníObchody a další službySchodištěPošta
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nymburk hlavní nádraží je železniční stanice v severní části města Nymburku ve Středočeském kraji na řece Labi. Je významným dopravním uzlem, leží na tratích 060, 061, 071 a 231. Přímo před budovou je umístěno též městské autobusové nádraží. Stanice je elektrizovaná (3 kV ss). V její těsné blízkosti se nachází areál Železničních opraven a strojíren (ŽOS). Nymburk hlavní nádraží je jednou ze dvou stanic ve městě, druhou z nich je Nymburk-město. Adresa budovy je Petra Bezruče 1/361, 288 02 Nymburk.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Dělnická kolonie

Stanice byla vybudována v roce 1870 jakožto součást Rakouské severozápadní dráhy (ÖNWB) na základě návrhu architekta Carla Schlimpa. Schlimp stál za podobou většiny stanic na trase, příkladem může být nádraží v Jihlavě, již zaniklá staniční budova ÖNWB v Kolíně nebo Těšnovské nádraží v Praze. V těsném sousedství hlavní budovy vyrostla též kolonie obytných domů pro drážní zaměstnance, taktéž dle Schlimpových plánů.

Trať byla součástí spojení Vídně se Saskem a Pruskem, které zpočátku nevedlo přes Prahu, vlaky z Nymburka pokračovaly do Německa přes Mladou Boleslav a od roku 1873 též přes Lysou nad Labem. V roce 1881 byla připojena trať do Jičína [1]. Od roku 1883 spojovala železnice Nymburk s Poříčany, pro tento účel byla vystavěna železniční stanice Nymburk-město[2]. Obě nymburská nádraží byla tratí propojena v roce 1896.

V roce 1958 byla stanice elektrizována jako součást úseku Kolín - Lysá nad Labem.

Úvahy o demolici[editovat | editovat zdroj]

V roce 2018 oznámil majitel budovy, jímž byla SŽDC, záměr staniční objekt vyřadit z provozu a eventuálně zbourat. Proti se postavila část nymburské veřejnosti a vznikla petice proti demolici objektu. Městské zastupitelstvo se v únoru 2019 vyslovilo pro zachování budovy hlavního nádraží, odkoupit ji do svého vlastnictví za nabízenou cenu 11,375 milionu korun nicméně nehodlá.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. List povolení č. 48/1881 Sb. ze dne 9. května 1881
  2. Listina o koncessi č.43/1883 Sb. ze dne 11. března 1883

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]