Kopidlno (nádraží)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Železniční stanice Kopidlno
Nádraží v Kopidlně
Nádraží v Kopidlně
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Královéhradecký kraj
Město Kopidlno
Souřadnice
Kopidlno (nádraží)
Kopidlno (nádraží)
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 563007
Tratě 061 Nymburk – Jičín, 063 Jizerou – Kopidlno
Nadmořská výška 220 m n. m.
V provozu od 15. listopadu 1881
Zabezpečovací zařízení Telefonické dorozumívání
Dopravních kolejí 5 (4 dopravní, 1 manipulační)
Nástupišť (hran) 2 (2)
Prodej jízdenek Ano
Návazná doprava Stanoviště autobusů před staniční budovou
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kopidlno je železniční stanice v severozápadní části stejnojmenného města v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji poblíž řeky Mrliny. Leží na neelektrifikovaných jednokolejných tratích 061 Nymburk – Jičín a 063 Bakov nad Jizerou – Kopidlno (vyřazena z osobní přepravy).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice byla otevřena 15. listopadu 1881 na trati vlastněné soukromou společností České obchodní dráhy (BCB) propojením Velelib na trase z Nymburka do Mladé Boleslavi a již postavené odbočné trati z Chlumce nad Cidlinou do Jičína v majetku společnosti Rakouská severozápadní dráha (ÖNWB). Následujícího roku byla trať prodloužena do Městce Králové z nedaleké stanice Křinec. Vystavěno zde bylo také nákladové nádraží a lokomotivní vodárna. Vzhledem k hospodářské podstatě regionu sloužila trať především k nákladní obsluze cukrovarského průmyslu.

Na přelomu let 1882-1883 de facto převzala řízení BCB společnost Rakouská společnost státní dráhy (StEG) a 28. srpna 1883 propojila stanice Bakov nad Jizerou a Kopidlno, přes Dolní Bousov a Libáň. Po zestátnění všech soukromých společností v Rakousku-Uhersku roce 1908 pak obsluhovala stanici jedna společnost, Císařsko-královské státní dráhy (kkStB), po roce 1918 správu přebraly Československé státní dráhy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Nachází se zde tři nekrytá hranová nástupiště, k příchodu na ostrovní nástupiště slouží přechody přes kolejiště. Z křineckého zhlaví je vyvedena nákladní vlečka.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]