Sony Ericsson Open 2012 – ženy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sony Ericsson Open 2012
Datum: 19. března1. dubna 2012
Ročník: 28.
Místo: Miami, Florida
Dotace: 4 828 050 USD
Povrch: tvrdý
Vítězky
ženská dvouhra
Polsko Agnieszka Radwańska
ženská čtyřhra
Rusko Maria Kirilenková / Rusko Naděžda Petrovová
Sony Ericsson Open

Tenisový turnaj WTA Sony Ericsson Open 2012, známý také pod názvem Miami Masters 2012, se konal ve dnech 19. března1. dubnamiamském areálu Tennis Center at Crandon Park ve Spojených státech amerických, venku na kurtech s tvrdým povrchem. Turnaj patřil do druhé nejvyšší kategorie na okruhu Premier Mandatory. Odměny činily 4 828 050 USD.

Obhájkyní titulu byla světová jednička Běloruska Viktoria Azarenková, která podlehla ve čtvrtfinále Francouzce Marion Bartoliové, čímž ukončila sérii 26 singlových vítězství v řadě, započatou na startu sezóny 2012. Turnaj vyhrála Polka Agnieszka Radwańska.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Všechny nasazené hráčky měly v 1. kole volný los.

  1. Bělorusko Viktoria Azarenková (čtvrtfinále)
  2. Rusko Maria Šarapovová (finále)
  3. Česko Petra Kvitová (2. kolo)
  4. Dánsko Caroline Wozniacká (semifinále)
  5. Polsko Agnieszka Radwańska (vítězka)
  6. Austrálie Samantha Stosurová (4. kolo)
  7. Francie Marion Bartoliová (semifinále)
  8. Čína Li Na (čtvrtfinále)
  9. Rusko Věra Zvonarevová (2. kolo)
  10. USA Serena Williamsová (čtvrtfinále)
  11. Itálie Francesca Schiavoneová (2. kolo)
  12. Německo Sabine Lisická (4. kolo)
  13. Srbsko Jelena Jankovićová (2. kolo)
  14. Německo Julia Görgesová (2. kolo)
  15. Srbsko Ana Ivanovićová (4. kolo)
  16. Slovensko Dominika Cibulková (4. kolo)
  17. Čína Pcheng Šuaj (3. kolo)
  18. Německo Angelique Kerberová (2. kolo)
  19. Rusko Anastasija Pavljučenkovová (2. kolo)
  20. Slovensko Daniela Hantuchová (3. kolo)
  21. Itálie Roberta Vinciová (3. kolo)
  22. Rusko Maria Kirilenková (4. kolo)
  23. Belgie Yanina Wickmayerová (4. kolo)
  24. Itálie Flavia Pennettaová (3. kolo)
  25. Španělsko Anabel Medinaová Garriguesová (2. kolo)
  26. Rusko Světlana Kuzněcovová (2. kolo)
  27. Česko Lucie Šafářová (2. kolo)
  28. Rumunsko Monica Niculescuová (2. kolo)
  29. Česko Petra Cetkovská (3. kolo)
  30. Itálie Sara Erraniová (2. kolo)
  31. Estonsko Kaia Kanepiová (2. kolo)
  32. Rusko Naděžda Petrovová (2. kolo

Jiné formy účasti na turnaji[editovat | editovat zdroj]

Následující hráčky obdržely do hlavní soutěže divokou kartu:

Následující hráčky do hlavní soutěže postoupily z kvalifikace:

Odhlášení[editovat | editovat zdroj]

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Legenda

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Bělorusko Viktoria Azarenková 3 3  
7  Francie Marion Bartoliová 6 6  
  7  Francie Marion Bartoliová 4 2  
  5  Polsko Agnieszka Radwańska 6 6  
WC  USA Venus Williamsová 4 1
  5  Polsko Agnieszka Radwańska 6 6  
    5  Polsko Agnieszka Radwańska 7 6
  2  Rusko Maria Šarapovová 5 4
  10  USA Serena Williamsová 4 4  
4  Dánsko Caroline Wozniacká 6 6  
4  Dánsko Caroline Wozniacká 6 2 4
  2  Rusko Maria Šarapovová 4 6 6  
8  Čína Li Na 3 0
  2  Rusko Maria Šarapovová 6 6  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. sekce[editovat | editovat zdroj]
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               1  Bělorusko V Azarenka 6 7  
Q  Česko E Birnerová 7 4 0    Nizozemsko M Krajicek 3 5  
 Nizozemsko M Krajicek 5 6 6       1  Bělorusko V Azarenka 6 6  
WC  Spojené království H Watson 6 3 77       WC  Spojené království H Watson 0 2  
 Rumunsko S Cîrstea 3 6 64     WC  Spojené království H Watson 6 6
             27  Česko L Šafářová 2 1  
                 1  Bělorusko V Azarenka 1 79 7
                 16  Slovensko D Cibulková 6 67 5
               18  Německo A Kerber 64 1  
 Čína Ť Čeng 6 6    Čína Ť Čeng 77 6  
 Česko L Hradecká 1 4        Čína Ť Čeng 2 0
 Gruzie A Tatišvili 6 4       16  Slovensko D Cibulková 6 6  
 Rakousko T Paszek 4 3r      Gruzie A Tatišvili 5 1
             16  Slovensko D Cibulková 7 6  
            
2. sekce[editovat | editovat zdroj]
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               11  Itálie F Schiavone 4 6 5  
 Bělorusko A Jakimova 4 0    Kazachstán X Pervak 6 4 7  
 Kazachstán X Pervak 6 6        Kazachstán X Pervak 2 1  
WC  Rusko A Klejbanova 2 6 6       22  Rusko M Kirilenko 6 6  
 Švédsko J Larsson 6 3 2     WC  Rusko A Klejbanova 61 3
             22  Rusko M Kirilenko 77 6  
                 22  Rusko M Kirilenko 1 2
                 7  Francie M Bartoli 6 6
               32  Rusko N Petrova 3 2  
 Rumunsko S Halep 65 6 6    Rumunsko S Halep 6 6  
 Španělsko C Suárez Navarro 77 3 3        Rumunsko S Halep 4 66
Q  USA J Hampton 1 3       7  Francie M Bartoli 6 78  
 Slovinsko P Hercog 6 6      Slovinsko P Hercog 7 2 1
             7  Francie M Bartoli 5 6 6  
            
3. sekce[editovat | editovat zdroj]
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               3  Česko P Kvitová 4 6 0  
WC  USA V Williams 6 6   WC  USA V Williams 6 4 6  
 Japonsko K Date-Krumm 0 3       WC  USA V Williams 4 6 77  
WC  Kanada A Wozniak 4 6 6       WC  Kanada A Wozniak 6 4 65  
 Řecko E Daniilidou 6 3 0     WC  Kanada A Wozniak 4 6 6
             28  Rumunsko M Niculescu 6 3 4  
                 WC  USA V Williams 64 6 6
                 15  Srbsko A Ivanović 77 2 2
               20  Slovensko D Hantuchová 64 6 77  
Q  Polsko U Radwańska 6 65 4   Q  Ukrajina K Bondarenko 77 2 64  
Q  Ukrajina K Bondarenko 3 77 6       20  Slovensko D Hantuchová 2 62
 USA V King 6 714       15  Srbsko A Ivanović 6 77  
 Španělsko L Pous Tió 2 612      USA V King 4 5
             15  Srbsko A Ivanović 6 7  
            
4. sekce[editovat | editovat zdroj]
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               9  Rusko V Zvonareva 4 3  
 Japonsko A Morita 3 6 0r   WC  Španělsko G Muguruza Blanco 6 6  
WC  Španělsko G Muguruza Blanco 6 2 3       WC  Španělsko G Muguruza Blanco 6 1 78  
 Španělsko L Domínguez Lino 6 6       24  Itálie F Pennetta 2 6 66  
WC  Srbsko B Jovanovski 3 3      Španělsko L Domínguez Lino 4 6 0
             24  Itálie F Pennetta 6 2 6  
                 WC  Španělsko G Muguruza Blanco 3 2
                 5  Polsko A Radwańska 6 6
               31  Estonsko K Kanepi 5 3  
Q  Japonsko M Doj 3 4    Španělsko S Soler Espinosa 7 6  
 Španělsko S Soler Espinosa 6 6        Španělsko S Soler Espinosa 1 2
 Slovensko M Rybáriková 77 2 1       5  Polsko A Radwańska 6 6  
Q  USA M Keys 64 6 6     Q  USA M Keys 1 1
             5  Polsko A Radwańska 6 6  
            

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

5. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               6  Austrálie S Stosur 6 6  
 Česko K Zakopalová 3 5   Q  Rusko V Savinych 4 0  
Q  Rusko V Savinych 6 7       6  Austrálie S Stosur 2 7 6  
 Jihoafrická republika C Scheepers 3 6 6        Jihoafrická republika C Scheepers 6 5 2  
 Rumunsko I-C Begu 6 3 0      Jihoafrická republika C Scheepers 1 6 6
             25  Španělsko A Medina Garrigues 6 4 0  
                 6  Austrálie S Stosur 5 3
                 10  USA S Williams 7 6
               21  Itálie R Vinci 7 6  
 Bulharsko C Pironkova 6 6    Bulharsko C Pironkova 5 1  
 Chorvatsko P Martić 3 2       21  Itálie R Vinci 2 1
WC  Čína Š Čang 65 6 6       10  USA S Williams 6 6  
 Spojené království E Baltacha 77 3 2     WC  Čína Š Čang 2 3
             10  USA S Williams 6 6  
            

6. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               14  Německo J Görges 2 5  
 Austrálie J Gajdošová 6 1 0    Belgie K Clijsters 6 7  
 Belgie K Clijsters 4 6 6        Belgie K Clijsters 4 65  
 Nový Zéland M Erakovic 4 6 6       23  Belgie Y Wickmayer 6 77  
 Francie M Johansson 6 4 4      Nový Zéland M Erakovic 3 4
             23  Belgie Y Wickmayer 6 6  
                 23  Belgie Y Wickmayer 66 0
                 4  Dánsko C Wozniacki 78 6
               29  Česko P Cetkovská 0 7 6  
 Kazachstán G Voskobojeva 3 4    USA C McHale 6 5 1  
 USA C McHale 6 6       29  Česko P Cetkovská 3 5
Q  Rusko V Duševina 63 4       4  Dánsko C Wozniacki 6 7  
 Česko B Záhlavová-Strýcová 77 6      Česko B Záhlavová-Strýcová 4 0
             4  Dánsko C Wozniacki 6 6  
            

7. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               8  Čína Li Na 7 6  
 Itálie A Brianti 1 2   Q  Maďarsko M Czink 5 2  
Q  Maďarsko M Czink 6 6       8  Čína Li Na 7 6  
 Rusko J Vesnina 65 1        Česko I Benešová 5 2  
 Česko I Benešová 77 6      Česko I Benešová 1 79 79
             26  Rusko S Kuzněcova 6 67 67  
                 8  Čína Li Na 3 6 6
                 12  Německo S Lisicki 6 4 2
               17  Čína Š Pcheng 6 6  
WC  Austrálie O Rogowska 4 1   Q  Francie S Foretz Gacon 1 2  
Q  Francie S Foretz Gacon 6 6       17  Čína Š Pcheng 4 5
 Argentina G Dulko 4 5       12  Německo S Lisicki 6 7  
 Švédsko S Arvidsson 6 7      Švédsko S Arvidsson 3 2
             12  Německo S Lisicki 6 6  
            

8. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrté kolo
                               
            
               13  Srbsko J Janković 0 3  
 Německo M Barthel 6 6    Německo M Barthel 6 6  
 Maďarsko G Arn 1 0        Německo M Barthel 2 4  
 Rusko J Makarova 6 7        Rusko J Makarova 6 6  
 Austrálie J Dokić 1 5      Rusko J Makarova 6 6
             19  Rusko A Pavljučenkova 1 2  
                  Rusko J Makarova 4 63
                 2  Rusko M Šarapova 6 77
               30  Itálie S Errani 6 2 5  
 Francie P Parmentier 6 64 4   Q  USA S Stephens 3 6 7  
Q  USA S Stephens 4 77 6       Q  USA S Stephens 4 2
 Izrael Š Pe'er 6 6       2  Rusko M Šarapova 6 6  
Q  Francie A Cornet 4 2      Izrael Š Pe'er 6 3 3
             2  Rusko M Šarapova 4 6 6  
            

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazené páry[editovat | editovat zdroj]

  1. USA Liezel Huberová / USA Lisa Raymondová (1. kolo)
  2. Česko Květa Peschkeová / Slovinsko Katarina Srebotniková (1. kolo)
  3. Indie Sania Mirzaová / Rusko Jelena Vesninová (1. kolo)
  4. Česko Andrea Hlaváčková / Česko Lucie Hradecká (1. kolo)
  5. Rusko Maria Kirilenková / Rusko Naděžda Petrovová (vítězky)
  6. Itálie Sara Erraniová / Itálie Roberta Vinciová (finále)
  7. Kazachstán Jaroslava Švedovová / Kazachstán Galina Voskobojevová (2. kolo)
  8. Slovensko Daniela Hantuchová / Polsko Agnieszka Radwańska (2. kolo)

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Semifinále Finále
                         
     USA Vania Kingová
 Rumunsko Monica Niculescuová
3 4  
5  Rusko Maria Kirilenková
 Rusko Naděžda Petrovová
6 6  
  5  Rusko Maria Kirilenková
 Rusko Naděžda Petrovová
77 4 [10]
  6  Itálie Sara Erraniová
 Itálie Roberta Vinciová
60 6 [4]
6  Itálie Sara Erraniová
 Itálie Roberta Vinciová
7 6
  WC  Argentina Gisela Dulková
 Argentina Paola Suárezová
5 3  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Čtvrtfinále   Semifinále
                               
1  USA L Huber
 USA L Raymond
1 4  
 Německo J Görges
 Austrálie S Stosur
6 6      Německo J Görges
 Austrálie S Stosur
77 2 [9]  
 Španělsko A Medina Garrigues
 Itálie F Pennetta
6 6    Španělsko A Medina Garrigues
 Itálie F Pennetta
64 6 [11]  
 Čínská Tchaj-pej Ť-žung Čuang
 Rusko A Klejbanova
1 3        Španělsko A Medina Garrigues
 Itálie F Pennetta
5 2  
 USA V King
 Rumunsko M Niculescu
77 6        USA V King
 Rumunsko M Niculescu
7 6  
 Japonsko K Date-Krumm
 Čína Š Čang
61 3      USA V King
 Rumunsko M Niculescu
7 6
WC  Slovensko D Cibulková
 Srbsko J Janković
2 65   7  Kazachstán J Švedova
 Kazachstán G Voskobojeva
5 2  
7  Kazachstán J Švedova
 Kazachstán G Voskobojeva
6 77        USA V King
 Rumunsko M Niculescu
3 4
3  Indie S Mirza
 Rusko J Vesnina
6 1 [9]       5  Rusko M Kirilenko
 Rusko N Petrova
6 6
WC  Rusko A Pavljučenkova
 Česko L Šafářová
1 6 [11]     WC  Rusko A Pavljučenkova
 Česko L Šafářová
6 77  
 Austrálie J Gajdošová
 Česko K Zakopalová
6 4 [8]    Španělsko N Llagostera Vives
 Španělsko A Parra Santonja
1 62  
 Španělsko N Llagostera Vives
 Španělsko A Parra Santonja
3 6 [10]       WC  Rusko A Pavljučenkova
 Česko L Šafářová
1 65
 Čínská Tchaj-pej J-žan Čan
 Nový Zéland M Erakovic
3 4       5  Rusko M Kirilenko
 Rusko N Petrova
6 77  
 Rusko S Kuzněcova
 Rusko V Zvonareva
6 6      Rusko S Kuzněcova
 Rusko V Zvonareva
1 5
 Čínská Tchaj-pej S-wej Sie
 Čína Š Pcheng
62 4   5  Rusko M Kirilenko
 Rusko N Petrova
6 7  
5  Rusko M Kirilenko
 Rusko N Petrova
77 6  

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Čtvrtfinále   Semifinále
                               
6  Itálie S Errani
 Itálie R Vinci
6 6  
 USA R Kops-Jones
 USA A Spears
2 1     6  Itálie S Errani
 Itálie R Vinci
77 6  
 Česko I Benešová
 Česko B Záhlavová-Strýcova
5 7 [10]   WC  Německo A-L Grönefeld
 Chorvatsko P Martić
64 1  
WC  Německo A-L Grönefeld
 Chorvatsko P Martić
7 5 [12]       6  Itálie S Errani
 Itálie R Vinci
6 6  
 Rusko E Makarova
 Čína Ť Čeng
6 6        Rusko E Makarova
 Čína Ť Čeng
3 3  
 Jihoafrická republika N Grandin
 Česko V Uhlířová
4 2      Rusko E Makarova
 Čína Ť Čeng
6 6
 Česko E Birnerová
 Polsko K Jans-Ignacik
6 7    Česko E Birnerová
 Polsko K Jans-Ignacik
4 2  
4  Česko A Hlaváčková
 Česko L Hradecká
4 5       6  Itálie S Errani
 Itálie R Vinci
7 6
8  Slovensko D Hantuchová
 Polsko A Radwańska
6 65 [10]       WC  Argentina G Dulko
 Argentina P Suárez
5 3
 Rumunsko I-C Begu
 Rusko N Bratčikova
3 77 [3]     8  Slovensko D Hantuchová
 Polsko A Radwańska
2 5  
 Bělorusko O Govorcova
 Austrálie A Rodionova
5 6 [6]    Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
6 7  
 Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
7 4 [10]        Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
62 77 [6]
 Rusko A Kudrjavceva
 Rusko A Panova
3 4       WC  Argentina G Dulko
 Argentina P Suárez
77 63 [10]  
 Slovinsko A Klepač
 Polsko A Rosolska
6 6      Slovinsko A Klepač
 Polsko A Rosolska
WC  Argentina G Dulko
 Argentina P Suárez
6 6   WC  Argentina G Dulko
 Argentina P Suárez
w/o  
2  Česko K Peschke
 Slovinsko K Srebotnik
4 4  

Reference[editovat | editovat zdroj]