Fortnite Battle Royale

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Fortnite Battle Royale
VývojářEpic Games (e)
VydavatelEpic Games (e)
EngineUnreal Engine 4
PlatformyMicrosoft Windows
macOS
Playstation 4
Xbox One
iOS
Nintendo Switch (e)
Datum vydání2017 (e)
Žánrbattle royale (e)
Módymultiplayer videohra (e)
Médiadigitální distribuce
App Store
PlayStation Store
Xbox Live Marketplace (e)
Webové stránkywww.epicgames.com/fortnite/en-US/buy-now/battle-royale (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Fortnite Battle Royale je free-to-play videohra vyvíjená studiem Epic Games. Byla vydána pro Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch v září 2017 a pro iOS v březnu 2018. Je v plánu i verze pro Android. Je založená na Fortnite, kooperativní survival hře s prvky stavění.

Epic Games se inspirovali hlavně hrou PlayerUnknown's Battlegrounds, která vyšla v březnu 2017 a nejvíce popularizovala žánr battle royale. Postřehli možnost vytvořit ze hry Fortnite mód ve stylu Battle Royale. Epic Games nejdříve tento mód spustili jako součást Fortnite, ale později z něj udělali samostatnou free-to-play hru podporovanou mikrotransakcemi.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Fortnite Battle Royale lze hrát samostatně nebo v malých skupinách. Cílem hry je zůstat poslední naživu ze 100 hráčů. Na začátku hry je 100 hráčů spuštěno z létajícího autobusu na mapu, na níž jsou náhodně generované zbraně, elixíry a další vybavení. Průběhem času se bezpečná zóna (představující oko bouře, která ničí svět) zmenšuje a hráči mimo tuto zónu dostávají body poškození (mohou i zemřít). Tak jsou přežívající hráči tlačeni do menších a menších prostor a jsou nuceni se střetávat. Hráči mohou poraženým nepřátelům vzít vybavení.

To, co tuto hru odlišuje od ostatních her žánru se battle royale, je systém stavění. Většina objektů v prostředí se dá zničit krumpáčem pro zisk surovin (dřevo, cihla a železo), které mohou být použity pro stavbu opevnění s limitovanou odolností, jako např. zdi, schody a rampy. Tyto objekty mohou být použity pro rychlejší pohyb krajinou nebo ochranu před střelbou.