Fortnite Battle Royale

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fortnite Battle Royale
VývojářEpic Games (e)
VydavatelEpic Games (e)
EngineUnreal Engine 4
PlatformyMicrosoft Windows
macOS
Playstation 4
Xbox One
iOS
Nintendo Switch (e)
Datum vydání2017 (e)
Žánrbattle royale (e)
Módymultiplayer videohra (e)
Médiadigitální distribuce
App Store
PlayStation Store
Xbox Live Marketplace
Nintendo eShop (e)
Webové stránkywww.epicgames.com/fortnite/en-US/buy-now/battle-royale (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Fortnite Battle Royale je free-to-play videohra vyvíjená studiem Epic Games. Byla vydána pro Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch v září 2017 a pro iOS v březnu 2018. Již je dostupná i beta verze pro Android, ale pouze na některá zařízení. Je založená na Fortnite, kooperativní survival hře s prvky stavění.

Epic Games se inspirovali hlavně hrou PlayerUnknown's Battlegrounds, která vyšla v březnu 2017 a nejvíce popularizovala žánr battle royale. Postřehli možnost vytvořit ze hry Fortnite mód ve stylu Battle Royale. Epic Games nejdříve tento mód spustili jako součást Fortnite, ale později z něj udělali samostatnou free-to-play hru podporovanou mikrotransakcemi.

Gameplay[editovat | editovat zdroj]

Fortnite Battle Royale lze hrát samostatně nebo v malých skupinách. Cílem hry je zůstat poslední naživu ze 100 hráčů. Na začátku hry je 100 hráčů spuštěno z létajícího autobusu na mapu, na níž jsou náhodně generované zbraně, elixíry a další vybavení. Průběhem času se bezpečná zóna (představující bouři, která zraňuje hráče) zmenšuje a hráči mimo tuto zónu dostávají body poškození (mohou i zemřít). Tak jsou přežívající hráči tlačeni do menších a menších prostorů a jsou nuceni se střetávat. Hráči mohou poraženým nepřátelům vzít vybavení.

To, co tuto hru odlišuje od ostatních her žánru se Battle Royale, je systém stavění. Většina objektů v prostředí se dá zničit krumpáčem pro zisk surovin (dřevo, kámen a železo), které mohou být použity pro stavbu opevnění s limitovanou odolností, jako např. zdi, schody a rampy. Tyto objekty mohou být použity pro rychlejší pohyb krajinou nebo ochranu před střelbou. Vyhrává ten, který jako poslední zůstane na živu.

Další možností je, že si zakoupíte battle pass, ve kterém máte spoustu věcí, jako jsou skiny, padáky, krumpáče, atd.