Epic Games

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Epic Games
Právní forma S ručením omezeným
Založeno 1991
Sídlo Cary, USA USA
Klíčoví lidé Tim Sweeney (CEO)
Mark Rein (Vice President)
Oblast výroby Videoherní průmysl
Produkty Unreal
Unreal Engine
Gears of War
Zaměstnanci 160
Oficiální web Epic Games

Epic Games je společnost vyvíjející počítačové hry se sídlem v Cary, Severní Karolína, USA. Firmu založili Tim Sweeney a Mark Rein v roce 1991. V té době se však jmenovala Potomac Computer Systems a sídlila v Rockvillu v Marylandu.

Společnost na sebe poprvé upozornila, když vydala logickou hru ZZT. Krátce po vydání ZZT se společnost přejmenovala na Epic MegaGames a stala se oblíbenou, když vydala sharewarové verze svých her z první poloviny devadesátých let, jako např. Epic Pinball, Jill of the Jungle nebo Jazz Jackrabbit. Epic MegaGames také vydávala počítačové hry jiných společností. Za zmínku stojí spolupráce se společností Safari Software, se kterou se později Epic spojil a mnohé hry byly od té doby prodávány pod značkou Epic Classics.

V roce 1998 vydal Epic MegaGames Unreal, svou první 3D akční hru, která se stala první ze série několika her označovaných jako „Unreal games“. Engine této hry byl použit mnoha dalšími společnostmi zabývajících se vývojem her. V roce 1999 došlo opět k přejmenování společnosti na konečný název Epic Games. Potom se celá společnost přestěhovala z Rockvillu do svého nynějšího sídla v Cary. Od té doby až do léta 2007 se ve společnosti mnoho nezměnilo a byly postupně vydány hry Unreal Tournament a Unreal 2 a jejich vylepšované verze. V srpnu 2007 Epic Games koupila polskou společnost People Can Fly, jejichž lidé téměř zdvojnásobili počet zaměstnanců na 125.[1]

Produkty[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Epic Games kupuje polskou vývojářskou společnost (článek anglicky)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]