Jazz Jackrabbit

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jazz Jackrabbit
Vývojáři Epic Games, Arjan Brussee
Vydavatel Epic Games
Licence Proprietární
Design Cliff Bleszinski
Série Jazz Jackrabbit (e)
Poslední verze 1.3 (e)
Platformy MS-DOS, Macintosh, Windows
Datum vydání 30. červenec 1994
Žánr plošinovka
Módy singleplayer
Maximální
rozlišení obrazu
320×200
Kvalita barev 256
Média Disketa, CD
Systémové
požadavky
PC Intel 386, 486
Ovládání klávesnice, gamepad
Everyone
Data mohou pocházet z datové položky.

Jazz Jackrabbit je počítačová hra, která byla vytvořena v roce 1994 softwarovou společností Epic Megagames. Jedná se o 2D plošinovku s dobře propracovanou grafikou a hudbou. Díky své popularitě se hra dočkala v roce 1998 pokračování Jazz Jackrabbit 2.

Ve hře si hráč může vybrat mezi 6 epizodami. Každá epizoda obsahuje 3 planety a každá planeta 2 úrovně. Na konci epizody se hráč utká s bossem v samostatné závěrečné úrovni. V průběhu hry může hráč narazit na velký a dobře ukrytý drahokam, který se nachází na jednom z dvou úrovní každé planety. Tímto drahokamem se na konci úrovně aktivuje skrytá tajná bonusová 3D úroveň, ve které hráč sbírá modré drahokamy v bludišti. Pokud hráč zvládne během bonusové mise sebrat požadovaný počet drahokamů před vypršením časového limitu, získá jeden život navíc.

Hra Jazz Jackrabbit se v podstatě nijak neliší od jiných plošinovek jako například Sonic the Hedgehog. Akorát se snad liší tím, že hlavní postavička v Jazzovi neumře hned, co se dotkne nepřítele nebo je postřelena zbraní nepřítele, ale ubere se jí energie, jejíž maximální hodnota je určena zvolenou obtížností. Pokud energie klesne na nulu, hráč ztratí život a musí hrát misi znovu od začátku nebo od nějakého záchytného bodu, do kterého stihnul před svou smrtí střelit (je to žlutá cedule s háčkem, která se pak po vystřelení změní na portrét hlavní postavičky). Energii může hráč během hry doplnit tím, že najde a posbírá mrkve.

Ve hře samotné jde o to, aby králík jménem Jazz Jackrabbit navštívil mnoho planet, aby mohl zachránit princeznu Evu Earlong a svůj domovský králičí svět Carrotus před zlým Devanem Shellem a jeho armádou želvích teroristů.