PlayerUnknown's Battlegrounds

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PlayerUnknown's Battlegrounds
Vývojář PUBG Corporation
Vydavatelé PUBG Corporation (Windows)
Microsoft Studios (Xbox One)
Tencent (mobilní verze)
Režiséři Brendan Greene
Tae-seok Jang
Producent Chang-han Kim
Designér Brendan Greene
Skladatel Tom Salta
Engine Unreal Engine 4
Platformy Microsoft Windows
Xbox One
Mobilní telefon
Datum vydání Microsoft Windows
20. prosince 2017
Android, iOS
19. března 2018
Xbox One
4. září 2018
Žánr Battle Royale
Herní mód Multiplayer
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

PlayerUnknown's Battlegrounds (zkráceně PUBG) je online multiplayerová battle royale hra vyvinutá a distribuovaná dceřinou společností firmy Bluehole – PUBG Corporation. Je založena na módech hry Arma 2, které byly vyvinuty Brendanem "PlayerUnknown" Greenem a a používaly jako inspiraci film z roku 2000 Battle Royale a rozšířily se do samostatné hry pod vedením Greena. Na začátku hry je až 100 hráčů, kteří pomocí padáku dopadnou na ostrov bez jakéhokoliv vybavení. Musí jej prohledat, najít zbraně, další výbavu a zabít všechny ostatní hráče, aniž by sami zemřeli. Herní mapa se postupně zmenšuje, aby se hráči dostali do vzájemné konfrontace a nezůstávali na stejném místě. Poslední žijící hráč či tým vyhrává.

Hra byla vydána pro Microsoft Windows na známé herní platformě Steam v módu předběžného přístupu v březnu 2017. Za 6 měsíců od uvedení se prodalo více než deset milionů kopií a PUBG nově drží také rekord v počtu hráčů online na Steamu – v lednu roku 2018 byla překročena hranice 3,25 milionů hráčů v jeden den, čímž byl překonán rekord hry Dota 2. Plná verze hry byla vydána 20. prosince 2017.

eSport[editovat | editovat zdroj]

Hry se dostavilo velkého úspěchu, a tak byl uspořádán první velký LAN turnaj na Gamescomu v Kolíně nad Rýnem na konci srpna 2017, kde se představily nejlepší týmy a hráči světa spolu s dalšími kvalifikovanými. Hrálo se v módech solo ve třetí osobě, duo v první i třetí osobě, squad ve třetí osobě a mezi vítěze se pak rozdělilo 350,000 dolarů. Solo vyhrál hráč EVERMORE, squad vyhráli hráči Luminosity gaming, duo v třetí osobě získali yukiiie společně s THZ a duo v první osobě obsadili hráči SolidFPS a Chappie z týmu Cloud9. Kings of Sosnovka (hráči: Mazarin1K a SpajKK) byl jediný český tým, který se probojoval přes kvalifikaci až na 4. místo v modu duo v první osobě. PUBG dosáhlo ještě větší popularity a byl ohlášen první IEM major v PUBG, který se konal 18-19. listopadu v americkém Oaklandu. Hrálo se pouze v první osobě ve 4-členných týmech (squad). Přes kvalifikaci se nedostal žádný z českých zástupců a mezi hráče se rozdělilo 200,000 dolarů. První místo obsadili hráči z týmu Vitality. 24-25 února se odehrál další major, tentokrát v eSport proslulém městě Katowice.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku PlayerUnknown's Battlegrounds na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]