1950 ve sportu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
1950
  • Doprava
  • Kultura
  • Sport
  • Společnost
1949 | 1951

Alpské lyžování[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa - Aspen

Atletika[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství Evropy - Brusel

Muži

  • 100 m - E.Bally (Francie) - 10,7
  • 200 m - B.Shenton (Velká Británie) - 21,5
  • 400 m - D.Pugh (Velká Británie) - 47,3
  • 800 m - J.Parlett (Velká Británie) - 1:50,5
  • 1500 m - W.Slijkhuis (Nizozemsko) - 3:47,2
  • 5000 m - Emil Zátopek (ČSR) - 14:03,0
  • 10000 m - Emil Zátopek (ČSR)- 29:12,0
  • Maratón - J.Holden (Velká Británie) - 2:32:13,2
  • 3000 m překážek - Jindřich Roudný (ČSR) - 9:05,4
  • 110 m překážek - A.Marie (Francie) - 14,6
  • 400 m překážek - A.Filiput (Itálie) - 51,9
  • Výška - A.Peterson (Velká Británie) - 196
  • Tyč - R. Lundberg (Švédsko) - 430
  • Dálka - T.Bryngeirsson (Island) - 732
  • Trojskok - L.Ščerbakov (SSSR) - 15,39
  • Koule - G.Huseby (Island) - 16,74
  • Disk - A.Consolini (Itálie) - 53,75
  • Oštěp - T.Hyytiainen (Finsko) - 71,26
  • Kladivo - S.Strandli (Norsko) - 55,71
  • Desetiboj - I.Heinrich (Francie) - 7009
  • 10 km chůze - F.Schwab (Švýcarsko) - 46:01,8
  • 50 km chůze - G.Dordoni (Itálie) - 4:40:42,6
  • 4x100 m - SSSR - 41,5
  • 4x400 m - Velká Británie - 3:10,2

Ženy

  • 100 m - F.Blankers - Koen (Nizozemsko) - 11,7
  • 200 m - F.Blankers - Koen (Nizozemsko) - 24,0
  • 80 m překážek - F.Blankers - Koen (Nizozemsko) - 11,8
  • Výška - S.Alexander (Velká Británie) - 163
  • Dálka - V.Bogdanovová (SSSR) - 582
  • Koule - A.Andrejevová (SSSR) - 14,32
  • Disk - N.Dumbadzeová (SSSR) - 48,03
  • Oštěp - N.Smirnická (SSSR) - 47,55
  • Pětiboj - A.Ben Ham (Francie) - 3204
  • 4x100 m - Velká Británie - 47,4

Automobilový sport[editovat | editovat zdroj]

Mistr NASCAR

AAA Racing · Henry Banks Formule 3

  • SRN - T.Kreuzer
  • NDR - R.Weiser
  • Dánsko - R.Nelleman

24 h Le Mans

Mille Miglia

  1. G. MARZOTTO-CROSARA - FERRARI 195 S (Vítěz ve třídě přes 2000 cm³)
  2. D. SERAFINI-SALANI - FERRARI 195 S
  3. FANGIO-ZANARD - ALFA ROMEO 6C 2500
  4. BRACCO-MAGLIOLI - FERRARI 166 M.M (Vítěz ve třídě do 2000 cm³)
  5. JOHNSON-LEA - JAGUAR XK 120 ROADSTAR
  6. CORTESE-TERAVAZZI - FRAZER NASH LE MANS REPLICA
  7. FAGIOLI-DIOTALLEVI - OSCA MT4 1100 (Vítěz ve třídě do 1100 cm³)
  8. BIONDETTI-BRONZON - JAGUAR XK 120 ROADSTAR
  9. V. MARZOTTO-FONTANA - FERRARI 195 S
  10. SCHWELM-COLONNA - ALFA ROMEO 6C 2500 SS (Vítěz ve třídě GT)

Basketbal[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa (muži) - Buenos Aires

  • 1. Argentina
  • 2. USA
  • 3. Chile

Mistrovství Evropy (ženy) - Budapešť

  • 1. SSSR
  • 2. Maďarsko
  • 3. ČSR

Boby[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa - Cortina ď Ampezzo

Cyklistika[editovat | editovat zdroj]

Silnice

Dráha

Sálová cyklistika

Formule 1[editovat | editovat zdroj]

Žlutě – závody započítávané do MS

Datum Grand Prix Okruh Vítěz Vůz Výsledky
10. duben Spojené království Richmond Trophy Goodwood Spojené království Reg Parnell Maserati 4CLT/48 Výsledky
10. duben Francie Pau Pau Argentina Juan Manuel Fangio Maserati 4CLT/48 Výsledky
16. duben Itálie San Remo Ospedaletti Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
30. duben Francie Paříž Montlhery Francie Georges Grignard Talbot T26C Výsledky
13. května Spojené království Velká Británie Silverstone Itálie Giuseppe Farina Alfa Romeo 158 Výsledky
21. května Monako Monako Monte Carlo Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
30. května USA Indy 500 Indianapolis USA Johnnie Parsons Kurtis Kraft Výsledky
4. červen Švýcarsko Švýcarsko Bremgarten Itálie Giuseppe Farina Alfa Romeo 158 Výsledky
15. červen Spojené království British Empire Trophy Douglas Spojené království Bob Gérard ERA B Výsledky
18. červen Belgie Belgie Spa-Francorchamps Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
2. červenec Francie Francie Reims Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
9. červenec Spojené království Jersey Road Race St.Helier Spojené království Peter Whitehead Ferrari 125 Výsledky
9. červenec Itálie Bari Bari Itálie Giuseppe Farina Alfa Romeo 158 Výsledky
16. červenec Francie Albi Albi Francie Louis Rosier Talbot T26C Výsledky
23. červenec Nizozemsko Grand Prix Nizozemska Zandvoort Francie Louis Rosier Talbot T26C Výsledky
23. červenec Švýcarsko Národů Ženeva Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
7. srpen Spojené království Nottingham Trophy Gamston Spojené království David Hampshire Maserati 4CLT/48 Výsledky
12. srpen Spojené království Ulster Trophy Dundrod Spojené království Peter Whitehead Ferrari 125 Výsledky
15. srpen Itálie Pescara Pescara Argentina Juan Manuel Fangio Alfa Romeo 158 Výsledky
26. srpen Spojené království BRDC Silverstone Itálie Giuseppe Farina Alfa Romeo 158 Výsledky
3. září Itálie Itálie Monza Itálie Giuseppe Farina Alfa Romeo 158 Výsledky
30. září Spojené království Goodwood Goodwood Spojené království Reg Parnell BRM P15 Výsledky
29. říjen Španělsko Penya Rhin Pedralbes Itálie Alberto Ascari Ferrari 375 Výsledky

Formule Libre[editovat | editovat zdroj]

Datum Grand Prix Okruh Vítěz Vůz Výsledky
8. leden Argentina Eva Duarte Perón Parco Palermo Itálie Luigi Villoresi Ferrari 166 FL Výsledky
15. leden Argentina General San Martín El Torreón Itálie Alberto Ascari Ferrari 166 FL Výsledky
22. leden Argentina Pohár Acción Parque Independencia Itálie Luigi Villoresi Ferrari 166 FL Výsledky
28. květen Brazílie Interlagos Interlagos Brazílie Francisco Credentino Maserati Výsledky
4. červenec Brazílie Quinta da Boa Vista Boa Vista ? ? Výsledky
11. červenec Brazílie Gávea Gávea ? ? Výsledky
24. září Brazílie Boa Vista Boa Vista Brazílie Chico Landi Ferrari 125 Výsledky
1. říjen Brazílie Pohár Interlagos Interlagos Brazílie Chico Landi Ferrari 125 Výsledky
12. listopad Argentina Paraná Parque Urquiza Argentina Juan Manuel Fangio Ferrari 166 FL Výsledky
18. listopad Chile Prezidenta Alessandri Palma Argentina Juan Manuel Fangio Ferrari 166 FL Výsledky
24. prosinec Argentina 500 mil De Rafaela Rafaela Argentina Juan Manuel Fangio Talbot T26C Výsledky

Krasobruslení[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství Evropy - Oslo

Mistrovství Světa - Londýn

Lední hokej[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa a evropy - Londýn

Z politických důvodů se Československý tým nezúčastnil. Hráči to neunesli! Někteří i emigrovali! Neskutečné následky pro hráče - výslechy a následné vězení

Skupina A:

  • Kanada - Švýcarsko 13:2
  • Kanada - Belgie 33:0
  • Švýcarsko - Belgie 24:3

postup - Kanada a Švýcarsko

Skupina B:

  • Švédsko - USA 8:3
  • Švédsko - Nizozemsko 10:0
  • USA - Nizozemsko 17:1

postup - Švédsko a USA

Skupina C:

  • V. Británie - Norsko 2:0
  • V. Británie - Francie 9:0
  • Norsko - Francie 11:0

postup - Velká Británie a Norsko

F I N Á L E:

  • Kanada - USA 5:0
  • Kanada - Švýcarsko 11:1
  • Kanada - V. Británie 12:0
  • Kanada - Švédsko 3:1
  • Kanada - Norsko 11:1
  • USA - Švýcarsko 10:5
  • USA - V. Británie 3:2
  • USA - Švédsko 4:2
  • USA - Norsko 12:6
  • Švýcarsko - V. Británie 10:3
  • Švýcarsko - Švédsko 3:2
  • Švýcarsko - Norsko 12:4
  • V. Británie - Švédsko 5:4
  • V. Británie - Norsko 4:3
  • Švédsko - Norsko 6:1

Soutěž útěchy:

  • Belgie - Nizozemsko 4:2
  • Belgie - Francie 8:1
  • Nizozemsko - Francie 4:2

Belgie vítězem útěchy

  • 1. Kanada - MS
  • 2. USA
  • 3. Švýcarsko - ME
  • 4. Velká Británie
  • 5. Švédsko
  • 6. Norsko
  • 7. Belgie
  • 8. Nizozemsko
  • 9. Francie

7. Ročník ligy - SEZÓNA 1949/50

  • 1. ATK PRAHA
  • 2. VÍTKOVICKÉ ŽELEZÁRNY
  • 3. ZDAR LTC PRAHA
  • 4. OD ČESKÉ BUDĚJOVICE
  • 5. GZ KRÁLOVO POLE
  • 6. NV TATRY POPRAD
  • 7. SPARTA BRATRSTVÍ
  • 8. ZBROJOVKA BRNO - ŽIDENICE

Stanley Cup

Art Ross Memorial Trophy

Hart Memorial Trophy

Lukostřelba[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa - Copenhagen

Motocyklový sport[editovat | editovat zdroj]

Silniční motocykly

Plavání[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství Evropy - Vídeň

Muži

  • 100 m kraul - Jany (Francie)
  • 400 m kraul - Jany (Francie)
  • 1500 m kraul - Lehmann (NSR)
  • 4 x 200 m kraul - Švédsko
  • 100 m znak - Larsson (Švédsko)
  • 200 m prsa - Klein (NSR)
  • Skoky z prkna 3 m - Aderhold (NSR)
  • Skoky z věže 10 m - Haase (NSR)
  • Vodní pólo - Nizozemsko

Ženy

  • 100 m kraul - Schumacher (Nizozemsko)
  • 400 m kraul - Andersen (Dánsko)
  • 4 x 100 m kraul - Nizozemsko
  • 100 m znak - van den Horst (Nizozemsko)
  • 200 m prsa - Vergauwen (Belgie)
  • Skoky z prkna 3 m - Moreau (Francie)
  • Skoky z věže 10 m - Pélissardo (Francie)

Stolní tenis[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa - Budapešť

Muži

Ženy

Šerm[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství světa - Monte Carlo

muži

  • Fleret - Nostini (Itálie)
  • Fleret družstva - Itálie
  • Kord - Luchow - (Dánsko)
  • Kord družstva - Itálie
  • Šavle - Levavasseur (Francie)

ženy

  • Fleret - Garilhe (Francie)
  • Fleret družstva - Francie

Tenis[editovat | editovat zdroj]

Australian Open

French Open

Wimbledon championships

US Open

Davis Cup

  • Austrálie : USA - 4:1

Veslování[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství Evropy - Milán

  • Skif - Larsen (Dánsko)
  • Dvojskif - Dánsko (Larsen, Parsner)
  • Dvojka bez kormidelníka - Švýcarsko
  • Dvojka s kormidelníkem - Itálie
  • Čtyřka bez kormidelníka - Itálie
  • Čtyřka s kormidelníkem - Dánsko
  • Osmy - Itálie

Volejbal[editovat | editovat zdroj]

Mistrovství evropy - Sofia