Speciální čarodějnický díl VI

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Speciální čarodějnický díl VI
Treehouse of Horror VI
134. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 7
Díl: 6
Kód: 3F04
Premiéra: 29. říjen 1995
Scénář: John Swartzwelder (e)
Režie: Bob Anderson (e)
Gaučový gag: Rodina visí na oprátkách.
Hosté: Paul Anka

Speciální čarodějnický díl VI (anglicky Treehouse of Horror VI) je 6. epizoda 7. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 29. října 1995. Scénáře napsali John Swartzwelder, Steve Tompkins a David S. Cohen.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizoda je rozdělena na tři části: Útok pětadvacetimetrových ohyzdností (Attack of the 50-Foot Eyesores), Můra z Evergreen street (Nightmare on Evergreen Terrace) a Homer3.

Útok pětadvacetimetrových ohyzdností[editovat | editovat zdroj]

Homer se projíždí autem a zaujme ho reklamní poutač na koblihy. Velká postava drží v ruce obrovskou koblihu. Jde si ji do obchodu koupit, ale k jeho překvapení dostane pouze obyčejnou malou koblihu. Rozhodne se tedy ukrást tu reklamní. Když odjíždí, vysmívá se postavě, které ji ukradl. V tom do ní uhodí blesk a ožije. Ve městě ožívají i další reklamní poutače a začnou vraždit obyvatele města. Za Homerem domů přijde maskot, kterého okradl. On ho ale pošle za Flandersem. Pak se vrátí a Marge ho přemluví, aby mu koblihu vrátil. Pak prý přestane tohle běsnění. On mu ji tedy vrátí, ale nic nepřestává, naopak i on začne svou koblihou ničit domy v okolí. Líza si všimne nápisu vytlačeného do hlíny od jeho nohy. Je tam název reklamní agentury. Líza se tam vydá a ředitel jí poradí, aby si lidé přestali maskotů všímat. Pak přestanou pustošit město. Paul Anka začne na náměstí hrát, aby upoutal pozornost lidí. Ti si opravdu přestanou všímat maskotů a je po nich.

Můra z Evergreen street[editovat | editovat zdroj]

Bart má sen, ve kterém se ho snaží školník Willie zabít. Stihne ale včas probudit. Když si o tom ve škole povídá s Lízou, zjistí, že Líze se taky zdálo o Williem. I ostatní děti se ve snu pokusil zabít. Bartova třída píše test, Martin ho má hned hotový, tak mu učitelka řekne, aby se zatím prospal. Ve snu ho zabije Willie a zemře i ve skutečnosti, před všemi spolužáky. Doma jim Marge vypráví, co se stalo na posledních třídních schůzkách. Homer na chodbě pustí topení naplno a kotel, u kterého hraje Willie na dudy, vybuchne. Willie začne hořet a běží do třídy. Tam ale musí počkat dokud nedomluví Kirk Van Houten. Zemře, ale ještě jako kostlivec rodičům řekne, že se pomstí na jejich dětech. A bude se mstít tam, kde je nemohou chránit - v jejich snech. Bart, Líza a Maggie se snaží neusnout, ale moc se jim nedaří. Rozhodnou se, že Bart usne a Líza zůstane vzhůru, aby ho mohla případně probudit. Barta se Willie začne pokoušet zabít. Promění se ve velkého pavouka a Barta chytne. Pak se tam objeví i Líza, taky usnula. Objeví se tam i Maggie a svým dudlíkem mu ucpe dýchací otvor. Willie zemře. Ráno se Willie objeví před jejich domem, vystoupil právě z autobusu.

Homer3[editovat | editovat zdroj]

K Sipmsonům mají přijít na návštěvu Patty a Selma. Homer hledá místo, kam by se před nimi schoval. Vleze si za skříň. Ve zdi tam objeví vchod do třetího rozměru. Vydá se tam. Začne křičet a rodina v obýváku ho uslyší. On neví, kde je, ani jak se dostat zpět. Zjistí, že je trojrozměrný. Pak vezme jehlan a zahodí ho. Ten ale rohem udělá díru a vše se do ní začne propadat. Na pomoc mu přijdou reverend, doktor Dlaha a profesor Frink. Profesor zjistí, že Homer je ve třetím rozměru. Už mu nezbývá moc času, díra se rozšiřuje. Bart na sebe uváže provaz a vydává se za ním. Už mu ale nestihne pomoct. Barta stáhnou zpět, Homer spadne do díry a objeví se v reálném světě.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Ve třetí části epizody, ve třetím rozměru, se objevuje mnoho vtipů na pozadí. Například vzorec pro Eulerovu rovnost, Konvice z Utahu nebo rovnice P = NP, což je odkaz na slavný Problém P versus NP.