Wikipedie:Žádost o opatření/Revize opatření Chalupa vs. Bazi: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(re)
=== Chalupa k návrhu Bazi 1 ===
: Co mne se týče, já bych byl proto, abychom mezi sebou nastolili normální režim, vzájemně se neosočovali, přepokládali dobrou vůli atd. Pak by se celé opatření mohlo zrušit a byl by pokoj. --[[Wikipedista:Chalupa|Chalupa]] ([[Diskuse s wikipedistou:Chalupa|diskuse]]) 4. 4. 2019, 19:30 (CEST)
:: To by bylo skutečně skvělé, kdyby bylo možné nastolit normální režim.
:: Hned úvod zdůvodnění této revize opatření (dne 2. 1. 2019 v 16.45 hodin): ''„Bazi neustále vyhledává možnost, jak si na Chalupu (tedy na mě) stěžovat.“'' = útočné obvinění vycházející z vlastního předpokladu zlé vůle. A takhle se má začínat cesta k nastolování normálního režimu? Připomínám, že snad vše ostatní tady lze chápat jako reakci na něco, ne však samotnou prvotní žádost, protože ta byla iniciována čistě z vlastní vůle... a už právě v tom okamžiku tedy hned od začátku takto „nahrubo“.
:: Dodávám navíc důkaz požadovaný dříve v diskusi, který se mi konečně podařilo dohledat: [[Wikipedie:Žádost o opatření/Bazi#Vlout]]. Kolega {{U|Vlout}} zahájil svůj komentář takto: ''„Především doufám, že kolega Bazi kvůli takovýmto věcem z Wikipedie se znechucením neodejde a bude ji i nadále rozvíjet.“'' Na takto formulované vyjádření wikipedista Chalupa mimo jiné odvětil: ''„'''A Vaše doufání nesdílím.'''“'' Dne 6. 4. 2017 v 14.47 hodin. Chalupa výslovně nesdílí Vloutovo doufání, že znechudeně neodejdu z Wikipedie. I při sebevětší snaze mě mnoho výkladů nenapadá, stále mi z toho vychází jen jediný: Chalupa si přeje, aby Bazi znechuceně odešel z Wikipedie. Bude chtít skutečně ještě hodně času a upřímného úsilí, aby bylo možno uvěřit, že upřímně míněna jsou slova dnešní o normálním režimu, nikoli ta - téměř na den - dva roky stará. Zatím se totiž spíše jen potvrzovala ta tehdejší.
:: Co já si přeji, je to, aby bylo možné i třeba obsahové a jiné spory řešit věcně a klidně. Už jednou výše ve svém vyjádření jsem vysvětlil, že do značné míry považuji za '''příčinu zhoršení''', nebo přinejmenším nezlepšování právě to velmi problematické opatření, které arbitrážní výbor v minulosti sám vymyslel (neboť nebylo ani zdaleka v takovém rozsahu [[Wikipedie:Žádost o opatření/Chalupa vs. Bazi#Návrh opatření|navrženo samotným žadatelem]], jímž byl {{U|OJJ}}; ten chtěl jen zákaz vyjadřování se k osobě druhého či k editacím druhého na dobu jednoho roku). Jmenovitě tedy [[Wikipedie:Žádost o opatření/Chalupa vs. Bazi#Návrh 1|s touto myšlenkou drakonického opatření přišli]] {{U|Vachovec1}}, {{U|RPekař}} a {{U|Verosusa}} (kdo konkrétně byl iniciátorem uvnitř AV, jen těžko zvenčí nějak zpětně nahlédnout).
:: A bohužel pak ještě dále utáhli šrouby, když zcela mimo standardní procesy [[Wikipedie:Arbitrážní výbor/Odpovědna#Odpověď AV 3|přistoupili k zásadnímu zpřísnění výkladu opatření]] – tehdy už v novém složení, tedy Vachovec1, RPekař, {{U|Rosičák}} a {{U|Martin Urbanec}}. Kolega bývalý arbitr {{U|Jan.Kamenicek}} to tehdy komentoval mimo jiné vcelku výstižně: ''„na mne výsledek působí velmi smutně a hlavně jako velmi špatný precedens“'' a dále: ''„Každý teď bude vědět, že se nemusí chovat rozumně, protože tak svého nedosáhne, zatímco když se bude chovat nerozumně, bude mu v zájmu klidu vyhověno.“''
:: Ku vší smůle se - opět podle vlastního výborem čerstvě vymyšleného opatření - v současnosti jeví, že ani v aktuálním složení výbor nemíní uznat dřívější pochybení, když v minulosti přišel s takto závadným opatřením, a namísto toho, aby zkusil dát příležitost k hledání nějakých potenciálních pozitivních podnětů, na kterých by se dalo začít stavět onen budoucí normální režim, jenom znovu setrvává ve svém nastoleném kurzu a jenom dál utahuje šrouby – až do té míry, že prakticky nehodlá poskytnout vůbec žádnou příležitost k onomu projevení dobré „vůle ze strany obou uživatelů“, na niž se přitom jako k podmínce odvolává [[Wikipedie:Žádost o opatření/Revize opatření Chalupa vs. Bazi#Nález|ve svém takzvaném nálezu]]. --[[Wikipedista:Bazi|Bazi]] ([[Diskuse s wikipedistou:Bazi|diskuse]]) 5. 4. 2019, 01:12 (CEST)
 
=== Vachovec1 ===

Navigační menu