Pavel Čechov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pavel Čechov
Pavel Čechov (ztvárněný Walterem Koenigem)
Pavel Čechov (ztvárněný Walterem Koenigem)
Ztvárnil/a Walter Koenig
Anton Yelchin (2009)
Informace
Druh člověk
Hodnost poručík
komandér
Přidělení USS Enterprise (NCC-1701)
Pozice kormidelník
Strana Spojená federace planet
Dabing Otakar Brousek

Pavel Andrejevič Čechov (Rusky Павел Андреевич Чехов) je fiktivní postava univerza Star Trek, kterou ztvárnil Walter Koenig, vyskytující se v seriálu Star Trek, ale také v řadě celovečerních filmů, knížek, komiksů a počítačových her. Ve filmu Star Trek (2009) postavu Čechova hrál Anton Yelchin.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Pavel Čechov se poprvé přidává k posádce USS Enterprise v epizodě Návnada seriálu Star Trek jako navigátor. Jde o jednoho z nejmladších členů lodi Enterprise a nejmladšího důstojníka na můstku. V událostech epizody Kdo truchlí pro Adonise? je mu 22 let.

Ve filmu Star Trek II: Khanův hněv pak Čechov nejprve vystupuje jako komandér lodi USS Reliant, než se opětovně přidává k posádce Enterprise. Postava se v objevuje naposled při návštěvě lodi Enterprise-B ve filmu Star Trek: Generace, kde doprovází bývalého kapitána Jamese Kirka a rovněž vysloužilého vrchního inženýra Scotta.

Čechov je nezaměnitelný člen posádky díky svému typicky ruskému přízvuku. Svou příslušnost netají a naopak, především v Star Trek: TOS považuje za důležité všechny informovat co všechno pochází z Ruska.

Alternativní události filmu Star Trek (2009)[editovat | editovat zdroj]

Ve filmu Star Trek (2009) byl Čechov součástí osádky můstku USS Enterprise ještě dříve než třeba kapitán Kirk. Tehdy spadal pod velení kapitána Pikea.

Vývoj postavy[editovat | editovat zdroj]

Po odvysílání první série seriálu Star Trek vyšel v Sovětském svazu článek v novinách Pravda, jehož autorem byl Michail Ziňanin. Článek kritizoval dosavadní sérii, že se snaží v seriálu sestavit ryze mezinárodní posádku, ale že té posádce schází zástupce SSSR, jakožto státu vedoucí závody v dobývání vesmíru.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]