Christine Chapelová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Christine Chapelová
Ztvárnil/a Majel Barrett
Informace
Druh člověk
Hodnost podporučík
poručík
Přidělení USS Enterprise NCC-1701
Pozice vrchní sestra / doktorka
Strana Spojená federace planet

Christine Chapelová je fiktivní postava vrchní zdravotní sestry a později doktorka, kterou ztvárnila Majel Barrettová, vyskytující se v seriálu Star Trek: The Original Series a Star Trek: The Animated Series, ale také v několika celovečerních filmech.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Christine Chapelová opustila dráhu biovýzkumného pracovníka v naději, že v hlubokém vesmíru nalezne únik z každodenní rutiny. Nastoupila jako vrchní sestra na pětiletou misi lodi USS Enterprise NCC-1701 pod vedením kapitána Jamese Kirka. Při událostech epizody Z čehopak se vyrábějí děvčátka? se měla setkat se svým mužem Dr. Korbym na planetě Exo III. Manžel byl však již mrtvý a tak sestra Chapelová zůstala s posádkou Enterprise na její pětileté misi.

Po ukončení mise Chapelová získala titul doktorky. Od návratu Kirka (film Star Trek: Film) žádal Dr. Leonard McCoy novou zdravotní sestru, protože Chapelová s nově získaným titulem by mu místo asistence rozporovala jeho diagnózy.

Vývoj postavy[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Majel Barrett.

Majel Barrett-Roddenberry hrála svou první roli v seriálu již v pilotní epizodě Klec, kde ztvárnila důstojnici Číslo 1. Tento díl byl původně zamítnut, ale Majel Barrettová získala v novém provedení roli zdravotní sestry Chapelové. Tato role zůstala v seriálu až do jeho konce.

Za zmínku stojí, že Majel Barrettová hrála nadále role v dalších Star Trek seriálech nebo dabovala palubní počítač hvězdné lodi.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]