Otec prasátek (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Otec prasátek
Původní název Terry Pratchett's Hogfather
Země Spojené královstvíSpojené království Spojené království
Jazyk angličtina
Délka 189 min
Žánry fantasy
drama
komedie
Předloha Otec prasátek
Námět Terry Pratchett
Scénář a režie Vadim Jean
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role viz obsazení
Produkce Rod Brown
Ian Sharples
Hudba David Hughes
Kamera Gavin Finney
Střih Joe McNally
Výroba a distribuce
Premiéra 17. a 18. prosince 2006
Předchozí a následující díl
Barva kouzel
Otec prasátek na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Otec prasátek (v anglickém originále Terry Pratchett's Hogfather nebo pouze Hogfather) je dvojdílný britský televizní film natočený podle stejnojmenného románu z fantasy série Zeměplocha spisovatele Terryho Pratchetta. Byl natočen ve Velké Británii v roce 2006 filmovou společností The Mob. Je rozdělen do dvou dílů, jejichž stopáž je 90 minut. Scénář filmu napsal Vadim Jean, který tento film i režíroval.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Na Zeměploše, nesené vesmírem na zádech Velké A'Tuin, obří vesmírné želvy, nastává čas Svátku prasečí hlídky, což je zeměplošský ekvivalent pozemských Vánoc. Celá Zeměplocha vyčkává na příchod velkého tlustého muže v červeném, ale zdá se, že Otec prasátek zmizel.

Auditoři vesmíru se jako kolektivní vědomí rozhodli, že je potřeba Otce prasátek odstranit. Zabití této antropomorfní personifikace zadají v největším městě na Zeměploše, Ankh-Morporku. Tamní cech vrahů dostane velmi neobvyklou, a o to lépe placenou zakázku, přičemž pouze jediný mladý vrah je schopen se tohoto úkolu zhostit – mladý pan Časnačaj. Ostatní členové cechu o něm říkají, že nevidí svět stejně jako většina ostatních lidí.[1]

Pokud se Otce prasátek nepodaří zachránit, tak druhý den nevyjde slunce, ale tuto skutečnost si uvědomí jen málo obyvatel Zeměplochy. První, kdo si to uvědomí, je Smrť, další antropomorfní personifikace.

Mladá vychovatelka Zuzana Stohelitská se snaží žít „normální” život v Ankh-Morporku, ale k její smůle nic není tak „normální”, jak by si přála. Za doprovodu Krysího Smrtě a jeho havrana Jářku se Zuzana vydává řešit zmizení Otce prasátek.[2][3]

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]