Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011
PostFinance Arena outside1.jpg
Pořadatel: Mezinárodní bruslařská unie
Datum: 24. leden30. leden
Místo: Bern, Švýcarsko
Aréna: PostFinance Arena
Vítězové
Muži
Francie Florent Amodio
Ženy
Švýcarsko Sarah Meierová
Sportovní dvojice
Německo Aljona Savčenková / Německo Robin Szolkowy
Taneční páry
Francie Nathalie Péchalatová / Francie Fabian Bourzat
Soutěž
≺≺ ročník 2012
2010 ≻≻

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2011 pořádalo švýcarské hlavní město Bern v období od 24. do 30. ledna. Soutěže probíhaly v aréně PostFinance ve čtyřech kategoriích – muži, ženy, sportovní dvojice a taneční páry. Šampionátu se mohli účastnit krasobruslaři registrovaní v evropských národních svazech, kteří k 1. červenci 2010 dovršili minimální hranici 15 let věku. O počtu účastníku z jednotlivých států rozhodlo umístění na předešlém mistrovství Evropy.

Program[editovat | editovat zdroj]

Datum Čas/Událost
Neděle, 23. ledna 1. oficiální trénink
Pondělí, 24. ledna 12:00 h Taneční páry: kvalifikace - volný tanec
16:00 h Muži: kvalifikace - volná jízda
Úterý, 25. ledna 10:00 h Ženy: kvalifikace – volná jízda
Středa, 26. ledna 14:30 h Taneční páry: krátký tanec
18:30 h Zahájení na ledě
19:30 h Sportovní dvojice: krátký program
Čtvrtek, 27. ledna 14:00 h Muži: krátký program
19:30 h Sportovní dvojice: volná jízda
Pátek, 28. ledna 14:00 h Ženy: krátký program
19:15 h Taneční páry: volný tanec
Sobota, 29. ledna 13:00 h Ženy: volná jízda
18:30 h Muži: volná jízda
Neděle, 30. ledna 14:30 h Exhibice
Média

Mistrovství Evropy vysílal veřejnoprávní program ČT4. Komentoval jej Miroslav Langer a spolukomentovala Kateřina Kamberská.

Právo na více závodníků na ME 2011[editovat | editovat zdroj]

Následující státy měly právo nasadit na Mistrovství Evropy 2011 více než jednoho krasobruslaře v dané disciplíně, na základě dosažených bodových výsledků z předešlého ročníku soutěže.

Počet Muži Ženy Sportovní dvojice Taneční páry
3 FrancieFrancie Francie
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
FinskoFinsko Finsko
ItálieItálie Itálie
NěmeckoNěmecko Německo
RuskoRusko Rusko
ItálieItálie Itálie
RuskoRusko Rusko
2 BelgieBelgie Belgie
ČeskoČesko Česko
NěmeckoNěmecko Německo
ItálieItálie Itálie
RuskoRusko Rusko
ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
ŠvédskoŠvédsko Švédsko
EstonskoEstonsko Estonsko
GruzieGruzie Gruzie
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
RuskoRusko Rusko
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
FrancieFrancie Francie
ItálieItálie Itálie
ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
FrancieFrancie Francie
MaďarskoMaďarsko Maďarsko
IzraelIzrael Izrael
UkrajinaUkrajina Ukrajina
Spojené královstvíSpojené království Spojené království

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Legenda
  • KP – krátký program
  • VJ – volné jízdy
  • CH – celkové hodnocení
  • WD – odstoupení
  • PR – umístění v kvalifikaci
  • KT – volný tanec
  • VT – krátký tanec

Muži[editovat | editovat zdroj]

Naposledy na mistrovství Evropy 1961 v Berlíně stanuli na prvních dvou příčkách francouzští krasobruslaři Alain Giletti a Alain Calmat.

Pořadí Jméno Stát CH PR KP VJ
1 Florent Amodio FrancieFrancie Francie 226.86 1
78.11
3
148.75
2 Brian Joubert FrancieFrancie Francie 223.01 7
70.44
1
152.57
3 Tomáš Verner ČeskoČesko Česko 222.60 5
72.91
2
149.69
4 Kevin van der Perren BelgieBelgie Belgie 216.59 4
73.61
5
142.98
5 Artur Gačinskij RuskoRusko Rusko 216.07 3
73.76
6
142.31
6 Samuel Contesti ItálieItálie Itálie 204.88 6
72.78
9
132.10
7 Konstantin Menšov RuskoRusko Rusko 202.62 14
58.82
4
143.80
8 Michal Březina ČeskoČesko Česko 201.39 2
76.13
10
125.26
9 Javier Fernández ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 199.65 11
60.48
7
139.17
10 Alban Préaubert FrancieFrancie Francie 196.15 10
63.77
8
132.38
11 Peter Liebers NěmeckoNěmecko Německo 189.00 9
64.53
11
124.47
12 Paolo Bacchini ItálieItálie Itálie 178.34 12
59.39
13
118.95
13 Adrian Schultheiss ŠvédskoŠvédsko Švédsko 178.19 15
58.36
12
119.83
14 Kristoffer Berntsson ŠvédskoŠvédsko Švédsko 172.58 8
66.62
21
105.96
15 Anton Kovalevski UkrajinaUkrajina Ukrajina 169.33 19
53.47
14
115.86
16 Jorik Hendrickx BelgieBelgie Belgie 168.39 1 13
59.14
19
109.25
17 Kim Lucine MonakoMonako Monako 167.97 2 20
52.56
15
115.41
18 Viktor Pfeifer RakouskoRakousko Rakousko 164.83 17
55.70
20
109.13
19 Javier Raya ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 164.68 5 21
51.98
17
112.70
20 Denis Wieczorek NěmeckoNěmecko Německo 163.60 3 22
50.62
16
112.98
21 Zoltán Kelemen RumunskoRumunsko Rumunsko 160.50 4 23
50.38
18
110.12
22 Laurent Alvarez ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 159.45 16
56.64
23
102.81
23 Maxim Šipov IzraelIzrael Izrael 158.28 8 18
53.99
22
104.29
24 Stéphane Walker ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 137.64 10 24
49.74
24
87.90
Nepostoupili do volných jízd
25 Maciej Cieplucha PolskoPolsko Polsko 49.33 9 25
26 Moris Pfeifhofer ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 46.93 6 26
27 Ali Demirboga TureckoTurecko Turecko 42.09 11 27
28 Justus Strid DánskoDánsko Dánsko 41.84 7 27
Nepostoupili z kvalifikace do krátkého programu
29 David Richardson Spojené královstvíSpojené království Spojené království 12
30 Tigran Vardanjan MaďarskoMaďarsko Maďarsko 13
31 Damjan Ostojič Bosna a HercegovinaBosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 14
32 Jakub Strobl SlovenskoSlovensko Slovensko 15
33 Valtter Virtanen FinskoFinsko Finsko 16
34 Saulius Ambrulevičius LitvaLitva Litva 17
35 Michail Karaljuk BěloruskoBělorusko Bělorusko 18
36 Boyito Mulder NizozemskoNizozemsko Nizozemsko 19
37 Georgi Kenchadze BulharskoBulharsko Bulharsko 20
WD Viktor Romaněnkov EstonskoEstonsko Estonsko

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Jméno Stát CH PR KP VJ
1 Sarah Meierová ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 170.60 3
58.56
2
112.04
2 Carolina Kostnerová ItálieItálie Itálie 168.54 6
53.17
1
115.37
3 Kiira Korpiová FinskoFinsko Finsko 166.40 1
63.50
4
102.90
4 Xenia Makarovová RuskoRusko Rusko 162.04 2
60.35
5
101.69
5 Alena Leonovová RuskoRusko Rusko 154.31 13
48.40
3
105.91
6 Viktoria Helgessonová ŠvédskoŠvédsko Švédsko 151.66 4
54.70
7
96.96
7 Ira Vannutová BelgieBelgie Belgie 150.66 1 10
50.90
6
99.76
8 Elene Gedevanišviliová GruzieGruzie Gruzie 147.96 5
53.68
8
94.28
9 Maé Bérénice Méitéová FrancieFrancie Francie 138.74 2 7
51.61
10
87.13
10 Valentina Marcheiová ItálieItálie Itálie 137.44 8
51.24
14
86.20
11 Sarah Heckenová NěmeckoNěmecko Německo 137.43 9
51.12
12
86.31
12 Sonia Lafuenteová ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 135.82 11
49.10
11
86.72
13 Gerli Liinamäeová EstonskoEstonsko Estonsko 133.73 16
44.07
9
89.66
14 Jenna McCorkellová Spojené královstvíSpojené království Spojené království 132.15 12
48.65
15
83.50
15 Juulia Turkkilová FinskoFinsko Finsko 131.38 14
45.17
13
86.21
16 Romy Bühlerová ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 122.33 4 15
44.42
17
77.91
17 Karina Johnsonová DánskoDánsko Dánsko 121.63 6 24
38.30
16
83.33
18 Světlana Issakovová EstonskoEstonsko Estonsko 118.44 5 18
42.30
18
76.14
19 Viktória Pavuková MaďarskoMaďarsko Maďarsko 112.70 19
42.18
21
70.52
20 Daša Grmová SlovinskoSlovinsko Slovinsko 112.54 21
38.97
20
73.57
21 Alice Garlisiová ItálieItálie Itálie 112.36 3 22
38.79
19
73.57
22 Fleur Maxwellová LucemburskoLucembursko Lucembursko 110.59 9 17
43.64
24
66.95
23 Christina Vassiljevová BulharskoBulharsko Bulharsko 106.79 10 20
39.11
22
67.68
24 Alexandra Kunovová SlovenskoSlovensko Slovensko 105.86 23
38.67
23
67.19
Nepostoupily do volných jízd
25 Anne Line Gjersemová NorskoNorsko Norsko 34.66 7 25
26 Irina Movčanová UkrajinaUkrajina Ukrajina 31.43 26
27 Clara Petersová IrskoIrsko Irsko 30.91 8 27
28 Birce Atabeyová TureckoTurecko Turecko 30.50 28
Nepostoupily z kvalifikace do krátkého programu
29 Belinda Schönbergerová RakouskoRakousko Rakousko 11
30 Nastassia Hrybková BěloruskoBělorusko Bělorusko 12
31 Martina Boček ČeskoČesko Česko 13
32 Cecilia Törnová FinskoFinsko Finsko 14
33 Marina Seehová SrbskoSrbsko Srbsko 15
34 Katherine Hadfordová MaďarskoMaďarsko Maďarsko 16
35 Georgia Glastrisová ŘeckoŘecko Řecko 17
36 Sabina Măriuţă RumunskoRumunsko Rumunsko 18
37 Mirna Libricová ChorvatskoChorvatsko Chorvatsko 19
WD Manouk Gijsmanová NizozemskoNizozemsko Nizozemsko

Sportovní dvojice[editovat | editovat zdroj]

Stříbrní, zlatí a bronzoví medailisté
Pořadí Pár Stát CH KP VJ
1 Aljona Savčenková / Robin Szolkowy Německo Německo 206.20 1
72.31
2
133.89
2 Yuko Kavagutiová / Alexandr Smirnov Rusko Rusko 203.61 2
69.49
1
134.12
3 Věra Bazarovová / Jurij Larionov Rusko Rusko 188.24 3
62.89
3
125.35
4 Katarina Gerboldtová / Alexandr Enbert Rusko Rusko 169.95 5
57.50
4
112.45
5 Stefania Bertonová / Ondřej Hotárek Itálie Itálie 164.83 4
60.08
5
104.75
6 Maylin Hauschová / Daniel Wende Německo Německo 149.97 6
53.86
6
96.11
7 Klára Kadlecová / Petr Bidař Česko Česko 139.94 8
48.45
7
91.49
8 Stacey Kempová / David King Spojené království Spojené království 128.04 7
48.46
9
79.58
9 Adeline Canacová / Yannick Bonheur Francie Francie 125.34 9
43.02
8
82.32
10 Lubov Bakirovová / Mikalaj Kamjančuk Bělorusko Bělorusko 120.72 10
41.51
10
79.21
11 Katharina Gieroková / Florian Just Německo Německo 118.06 11
40.70
11
77.36
12 Carolina Gillespieová / Luca Dematte Itálie Itálie 115.53 12
40.11
12
75.42
13 Natalja Zabijaková / Sergej Kulbach Estonsko Estonsko 106.47 14
35.01
13
71.46
14 Sally Hoolinová / Jakub Šafránek Spojené království Spojené království 104.16 13
36.41
14
67.75
15 Stina Martiniová / Severin Kiefer Rakousko Rakousko 100.87 15
34.74
15
66.13
WD Danielle Montalbanová / J. Krasnapolskij Izrael Izrael

Taneční páry[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Pár Stát CH PR KT VT
1 Nathalie Péchalatová / Fabian Bourzat FrancieFrancie Francie 167.40 1
66.91
1
100.49
2 Jekatěrina Bobrovová / Dmitrij Solovjev RuskoRusko Rusko 161.14 2
65.46
2
95.68
3 Sinead Kerrová / John Kerr Spojené královstvíSpojené království Spojené království 157.49 3
62.87
3
94.62
4 Jelena Ilinychová / Nikita Kacalapov RuskoRusko Rusko 153.48 4
60.93
4
92.55
5 Federica Faiellová / Massimo Scali ItálieItálie Itálie 145.92 9
57.18
5
88.74
6 Jekatěrina Rjazanovová / Ilja Tkačenko RuskoRusko Rusko 145.05 5
60.91
6
84.14
7 Nelli Žiganšinová / Alexander Gazsi NěmeckoNěmecko Německo 140.69 2 7
57.82
7
82.87
8 Nóra Hoffmannová / Maxim Zavozin MaďarskoMaďarsko Maďarsko 140.30 6
58.00
8
82.30
9 Pernelle Carronová / Lloyd Jones FrancieFrancie Francie 135.41 8
57.23
10
78.18
10 Lucie Myslivečková / Matěj Novák ČeskoČesko Česko 135.35 1 10
54.37
9
80.98
11 Siobhan Heekinová-Canedyová / Alexander Šakalov UkrajinaUkrajina Ukrajina 123.27 11
49.15
11
74.12
12 Isabella Tobiasová / Deividas Stagniūnas LitvaLitva Litva 121.36 8 12
49.00
13
72.36
13 Naděžda Frolenkovová / Michail Kasalo UkrajinaUkrajina Ukrajina 120.86 13
47.73
12
73.13
14 Penny Coomesová / Nicholas Buckland Spojené královstvíSpojené království Spojené království 116.47 3 18
44.78
14
71.69
15 Sara Hurtadová / Adria Diaz ŠpanělskoŠpanělsko Španělsko 115.81 5 17
44.84
15
70.97
16 Lorenza Alessandriniová / Simone Vaturi ItálieItálie Itálie 115.35 14
47.69
18
67.66
17 Allison Reedová / Otar Japaridze GruzieGruzie Gruzie 114.73 7 16
46.86
17
67.87
18 Federica Testová / Christopher Mior ItálieItálie Itálie 112.64 4 15
47.52
19
65.12
19 Ramona Elsenerová / Florian Roost ŠvýcarskoŠvýcarsko Švýcarsko 111.86 12 19
42.35
16
69.51
20 Brooke Elizabeth Frielingová / Lionel Rumi IzraelIzrael Izrael 99.63 20
41.69
20
57.94
Nepostoupili do volného tance
21 Irina Štorková / Taavi Rand EstonskoEstonsko Estonsko 38.76 6 21
Nepostoupili z kvalifikace do krátkého tance
22 Nikola Višňová / Lukáš Csolley SlovenskoSlovensko Slovensko 9
23 Kira Geilová / Tobias Eisenbauer RakouskoRakousko Rakousko 10
24 Zsuzsanna Nagyová / Máté Fejes MaďarskoMaďarsko Maďarsko 11
25 Lesja Valadzenkavová / Vitali Vakunov BěloruskoBělorusko Bělorusko 13
26 Henna Lindholmová / Ossi Kanervo FinskoFinsko Finsko 14
27 Kristina Tremasovová / Dimitar Lichev BulharskoBulharsko Bulharsko 15

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2011 European Figure Skating Championships na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]