Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu
"$pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling)"
91. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 5
Díl: 10
Kód: 1F08
Premiéra: 6. prosince 1993
Scénář: Bill Oakley a Josh Weinstein (e)
Režie: Wes Archer (e)
Tabule: „CZ: "Už nikdy se nebudu vytahovat, že jsem ze Springfieldu" EN: "I will not say 'Springfield' just to get applause."“
Gaučový gag: Rodina do sebe před gaučem narazí a rozpadne se na kusy jako porcelán.
Hosté: Gerry Cooney
Robert Goulet

Jak jsem se přestal bát aneb Legalizace hazardu ve Springfieldu (anglicky $pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalized Gambling)) je 10. díl páté série amerického animovaného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Epizodu zahajuje Filmový zpravodaj, který krom dobových reálií 50. let obsahuje i zprávu o Springfieldu na vzestupu. V čase se posuneme do současnosti, kde je jasně vidět, že Springfield má už dávno svá nejlepší léta za sebou. Homer v práci nalezne v záchodové míse brýle (patřící Henrymu Kissingerovi). Ihned si je nasadí, aby vypadal inteligentně a díky tomu se nevědomky vyhne propuštění. V odpoledních zprávách je vysílána reportáž o úpadku Springfieldu. Starosta Quimby je ochoten odejít se zbytkem peněz do vedlejšího města a kandidovat na starostu se slibem, že až jej zvolí, pošle pro občany Springfieldu. To vyvolá mezi občany nevoli. Seymour Skinner promluví s návrhem o oživení ekonomiky legalizací hazardních her. Toho se ujme pan Burns s nápadem, že kasíno postaví on sám. Jako krupiér je zaměstnán taky Homer. Bart se rozhodne čelit faktu, že nezletilým osobám je vstup do kasína zakázán a postaví si své vlastní z domku na stromu. Při návštěvě Homera najde Marge na zemi čtvrťák a hodí jej do automatu. Vyhraje, objeví v sobě závislost a začne v kasínu trávit příliš mnoho času. Pan Burns má radost z toho, že mu lidé nechávají peníze dobrovolně a zblázní se z toho. Protože Marge (samozřejmě kvůli kasínu) nepomůže Líze s kostýmem do školy, Homer se naštve a vtrhne do kasína. Všimne si ho pan Burns a přivede ho to k téměř zdravému rozumu. Chce se vrátit do elektrárny. Homer přesvědčí Marge, aby s automaty přestala.