Diskuse s wikipedistou:Stillff

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Horst (diskuse) 11. 2. 2019, 17:16 (CET)

Reference[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za vaše přeložené články!! Jen bych vás chtěl poprosit, že když nějaký článek přeložíte, je vhodné k němu přidat reference, které se nachází na originálu v původní verzi. Díky! --Khamul1 (diskuse) 16. 2. 2019, 08:36 (CET)

Interwiki[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Vaše články na Wikipedii. Chci Vás dále poprosit o přidávání tzv. „interwiki“ neboli mezijazykových odkazů. Jde o propojení mezi články o stejném předmětu na různých jazykových verzích Wikipedie. Zobrazují se vlevo pod panelem nástrojů.

K upravení mezijazykových odkazů

Přidání odkazu přes Wikidata je poměrně jednoduché:

  1. Najděte identický článek v anglické, německé, francouzské, slovenské nebo jiné jazykové verzi Wikipedie.
  2. V levém sloupci pod seznamem interwiki v českém článku klikněte na „Upravit odkazy“. Vložte kód jazyka (angličtina má en, němčina de, francouzština fr, slovenština sk atp.)
  3. Vložte název cizojazyčného článku. Klikněte vpravo dole na odkaz „[Propojit se stránkou]“.
  4. V případě, že existuje již více cizojazyčných verzí, budete vyzváni k potvrzení.

Věřím, že si postup brzy osvojíte a Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Narazíte-li na překážku, neváhejte se zeptat zde nebo na stránce Potřebuji pomoc. S pozdravem --Martin Urbanec (diskuse) 27. 2. 2019, 14:15 (CET)

zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za vaše příspěvky do Wikipedie, které však neobsahují zdroje vámi vkládaných tvrzení. Informace ve Wikipedii musí být důvěryhodné. Nezjevná fakta, názory, teorie a argumenty mohou být uvedeny v článku pouze tehdy, pokud již byly publikovány důvěryhodným a respektovaným nebo jinak ve vztahu k tématu společensky významným zdrojem. V článku by měl být tento zdroj vždy uveden. Jakákoliv nezjevná informace, která není ověřitelná a která nemá uvedený zdroj, může být vymazána. Pro více informací nahlédněte do závazného pravidla Ověřitelnost. Děkuji za pochopení.--OJJ, Diskuse 2. 4. 2019, 13:20 (CEST)

Vyznamenání za věrnost Wikipedii[editovat zdroj]

Shrnutí[editovat zdroj]

https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Leslie_Cheung&curid=1493439&diff=17177811&oldid=17177702 ?--Horst (diskuse) 25. 4. 2019, 11:18 (CEST)

Turismus Francie[editovat zdroj]

Dobrý den kolego/kolegyně. Sekci „Turismus“ u Francie jsem přesunul, nepatří totiž vůbec pod ekonomiku. Tam by snad měly místo hotely a restaurace apod., s nějakými ekonomickými ukazateli. Ale popis zajímavých míst není hospodářská tématika. Tak se nezlobte, a kdybych tam ještě něco upravil nebo dodal, tak se na to podívejte. Kvůli Vašim rozsáhlým úpravám jsem musel zastavit a zkopírovat to, co jsem už měl rozepsané. --Zbrnajsem (diskuse) 26. 6. 2019, 14:34 (CEST)

Ještě to opravte na anglické Wikipedii, ti hlupáci to tam mají také pod ekonomikou, a to u všech hesel o státech. Měl byste je zachránit.--Stillff (diskuse) 26. 6. 2019, 15:13 (CEST)
Poslyšte kolego, Angličané a Francouzi mají pro francouzský turismus zvláštní, velmi podrobné články. Ve velkém článku pod ekonomikou toho nějak mnoho není, jen základní informace. Dokud my takový zvláštní článek nemáme, do kterého by přišla spousta velmi podrobných informací o turismu ve Francii, tak to dosavadní zařazení nyní už dost obsáhlé sekce laskavě ponechte, a to tam, kde je to po mé úpravě. Tam také získala vyšší titulek, má tam větší váhu. I v tom velkém článku o Francii může tato sekce být ještě rozsáhlejší než je teď, ale už ten dosavadní stav ji dělá nezpůsobilou k zařazení pod sekci „Ekonomika“. Nemusíte mít obavu, že Vám budu do všeho mluvit, naopak si Vašich příspěvků vážím (někdy ale zanecháváte drobné chyby). Tuto věc jsem ale viděl jako potřebnou. Ekonomika musí být jako taková velmi podstatně rozšířena, v článku chybí průmysl, tradiční řemesla, zemědělství, rybolov, lesnictví, bankovnictví, pojišťovnictví a bůhvíco ještě. Zahraniční obchod, platební bilance ... Doprava je také nedostatečná. Tak velká země, s tak významnou ekonomikou, a my jí přisoudíme tak akorát turismus a památky. Ovšem po Vás nechci, abyste o ekonomice psal Vy. To snad někdy udělám sám. --Zbrnajsem (diskuse) 26. 6. 2019, 16:26 (CEST)

Náhled[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o to, abyste nepoužíval(a) tlačítko Zveřejnit změny po každé drobné editaci. Každá zveřejněná změna se ukládá do historie článku a do seznamu posledních změn a časté ukládání je tak zbytečně přeplňuje a znepřehledňuje. Hrozí také, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Zveřejněním zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku.

Editujete-li přímo zdrojový text článku (tlačítko „Editovat zdroj“), doporučuje se používat tlačítko Ukázat náhled, které Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole Shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny zveřejněte.

Francie.--Kacir 28. 6. 2019, 12:16 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Tournesol.png Díky za soustavnou práci na článcích o zemích a jejich dějinách. Vaše texty jsou čtivé a inteligentně napsané. S pozdravem --RomanM82 (diskuse) 26. 7. 2019, 09:10 (CEST)

Zdroje[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za vaše příspěvky do Wikipedie, které však neobsahují zdroje vámi vkládaných tvrzení. Informace ve Wikipedii musí být důvěryhodné. Nezjevná fakta, názory, teorie a argumenty mohou být uvedeny v článku pouze tehdy, pokud již byly publikovány důvěryhodným a respektovaným nebo jinak ve vztahu k tématu společensky významným zdrojem. V článku by měl být tento zdroj vždy uveden. Jakákoliv nezjevná informace, která není ověřitelná a která nemá uvedený zdroj, může být vymazána. Pro více informací nahlédněte do závazného pravidla Ověřitelnost. Děkuji za pochopení.--OJJ, Diskuse 7. 8. 2019, 12:57 (CEST)

Šablona Pracuje se[editovat zdroj]

Článek o dějinách Kolumbie jsem včera označil kritickou šablonou, protože jsem nevěděl, zda v něm chcete pokračovat. Proto je rozumné, pokud článek necháváte den nebo dva v rozpracovaném stavu, na začátek vložit šablonu "Pracuje se". V editoru zdroje ji máte jako tlačítko pod editačním okénkem. Přeji hodně úspěchů i zábavy s Wikipedií! --Sokoljan (diskuse) 10. 8. 2019, 17:26 (CEST)

Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Dobrý den, pro přihlášení do soutěže se prosím podepište zde. Děkuji za účast! Patriccck (diskuse) 14. 11. 2019, 20:56 (CET)