Český rozhlas Jazz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Český rozhlas Jazz
CRo Jazz logo.png
Spuštěno 2011
Vlastník Český rozhlas
Šéfredaktor Lukáš Hurník
Stát ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Financování veřejnoprávní
Vysílací čas 24 hodin denně
Vysílá pro Česko
Web rozhlas.cz/jazz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Český rozhlas Jazz je digitální stanice Českého rozhlasu vysílající jazz 24 hodin denně. Jeho projekt byl schválen Radou Českého rozhlasu v srpnu 2010.[1] Stanici je možné poslouchat přes internet, v digitálních televizních sítích DVB-T, DVB-C a DVB-S i v sítích digitálního rádia DAB+.

Vysílání[editovat | editovat zdroj]

Dramaturgem vysílání je Petr Vidomus, který je zároveň redaktorem Českého rozhlasu Vltava.

Vysílací Frekvence
Frekvence
Čechy 12C DAB+
Morava a Slezsko 12D DAB+

Program[editovat | editovat zdroj]

Dramaturgicky se Jazz profiluje jako rádio zaměřené především na současný jazz s důrazem na jazz pocházející z evropských zemí. Podle internetových stránek rádia je vysílací čas naplněn zhruba 20 % českého jazzu, 40 % jazzu z ostatních evropských zemí a 30-40 % jazzu z USA a dalších mimoevropských zemí. Cílovou skupinou je náročný jazzový posluchač ve věku 25 – 60 let.

Program na rozdíl od běžných stanic netvoří klasické pořady, ale spíše několikahodinové programové bloky s obecným žánrovým vymezením (jako Modern Mainstream, Mostly Bop) či žánrově užším výběrem hudby (jako Hodina jazzrocku a funku, Future Shock, Odpolední swing). ČRo Jazz rovněž reprízuje jazzové pořady stávajících stanic, zejména Vltavy, premiérově vysílá koncertní záznamy Evropské vysílací unie v sérii Jazz Club každou sobotu.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Stanice začala vysílat v roce 2011 jako internetový stream s názvem Euro Jazz a 1. března 2013 ho Český rozhlas povýšil na digitální stanici ČRo Jazz, a zařadil ji do nabídky digitálních televizí a digitálního rádia. Od 3. června 2013 má samostatnou pozici v DVB-T. Do té doby se dělil s ČRo Plus.

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]