Classic Praha

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Classic Praha
Vlastník Voice of Prague
Ředitel Pierre Beneš
Stát ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Financování soukromá společnost
Vysílací čas 24 hodin denně
Oblast vysílání Česko
Web http://www.classicpraha.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Classic Praha je soukromá rozhlasová stanice, která vysílá od roku 1994 z Prahy. Svým signálem pokrývá území hlavního města a okolí. Vysílá na frekvenci 98,7 FM prostřednictvím vysílače z budovy City Empiria v Praze – Pankráci (265 m).

Je metropolitním rádiem; zaměřuje se především na vysílání klasické hudby, součástí vysílání je i hudba filmová a jazz, rovněž tak aktuální informace z kulturního dění. Od jara 2014 je jejím majitelem společnost Voice of Prague, která zároveň provozuje i další soukromou rozhlasovou stanici Expres FM. Obě stanice sídlí v administrativní budově Amazon Court na Rohanském nábřeží v Praze - Karlíně.

Původně se stanice jmenovala Classic FM a profilovala se jako stanice vysílající klasickou hudbu, muzikál, jazz a swing. Nedílnou součástí vysílání byly i pravidelné pořady z oblasti klasické hudby, ale i na různá zdravotnická a sociálně-zdravotní témata.

V létě 2004 odkoupilo stanici pražské vydavatelství Mafra vlastněné společností Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft z Düsseldorfu. Zachovalo původní název, programovou náplň i vysílací schéma a do jejího čela dosadilo Ondřeje Sychrovského.[3] Stanice začala ve větší míře využívat zpravodajství deníku MF Dnes a webového portálu iDnes.cz.

K další změně majitele došlo poté, co vydavatelství Mafra koupil v roce 2013 podnikatel Andrej Babiš. O stanici (stejně jako o „sesterské“ rádio Expres FM – dříve  Expres radio) neměl zájem, a proto ji německý vlastník odprodal zakladateli společnosti Fincentrum Petru Stuchlíkovi.[4]Majitelem společnosti držící licenci k vysílání Expres FM se stala společnost Voice of Prague (dříve Kesmar Service), kterou zastupuje bývalý redaktor MF Dnes a iDnes.cz, majitel agentury Relative PR David Šimoník.[5] Za jeho působení se stanice přejmenovala z Classic FM na Classic Praha.

V současné době stanice vysílá v souladu se svým hlavním prohlášením „Hrajeme nejposlouchanější skladby za posledních 500 let „ širokou škálu skladeb od období baroka, přes klasicismus, romantismus až po hudbu 20. a 21. století, včetně hudby filmové. Součástí programu jsou i tzv. speciály – pravidelné pořady, věnované hudbě a osobnostem ze světa kultury.

Výkonným ředitelem je Pierre Beneš, hudební a programovou ředitelkou Martina Klausová. V čele současné moderátorské sestavy je pravidelný moderátor dopoledního bloku Marek Šulc, vedle něj tvoří tým moderátoři Ivan Dlask, Filip Sychra, Stanislav Předota, Jana Infeldová a Eva Přibylová. Přímý kontakt do studia je na telefonním čísle 273 136 987.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]