Rádio Otava

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rádio Otava
Logo Rádia Otava
Logo Rádia Otava
Spuštěnozáří 2015 (zkušební vysílání)
VlastníkJosef Týc
StátČeskoČesko Česko
Jazykčeština
Financováníkomerční
Vysílací čas24 hodin
Oblast vysíláníPrácheňsko
PředchůdceRádio Blatná
Webhttps://www.radiootava.cz/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Rádio Otava je jihočeská regionální rozhlasová stanice vysílající od roku 2015. Veškerý obsah vysílání je zaměřen na Prácheňsko, což potvrzuje slogan "Rádio Prácheňského kraje".

Hudební zaměření rádia se soustředí na střední generaci od 25 do 50 let. Hraje hudbu od 60. let 20. století až po současnost. Hudební archiv tvoří z větší části česká a slovenská hudba. Do vysílání bývají zařazovány regionální kapely.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Myšlenka na vznik projektu rádia vznikla před několika lety. Intenzivní přípravy projektu se rozjely naplno v dubnu 2015. Při hledání názvu rádia se nakonec zvolil název Rádio Blatná, které symbolizuje město, odkud se vysílá. V létě roku 2015 se začalo se stavbou studia, které vzniklo v prostoru staré roubené chaloupky v centru města Blatná. V září 2015 bylo spuštěno vysílání tzv. "do zdi", kdy se testovalo vysílání. V říjnu 2015 bylo spuštěno zkušební vysílání na internetu. V prosinci 2015 byly zařazeny první pořady a stali se také partnerem pořadu Slávka Boury. V květnu 2016 byla zpracována odborná analýza pro vysílač v Blatné. 6. června 2017 na 10. zasedání RRTV byla udělena licence k provozování rozhlasového vysílání. V dubnu 2021 byly zahájené kroky k přejmenování na Rádio Otava, které 18. května 2021 oficiálně odsouhlasila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Vysílače[editovat | editovat zdroj]

Vysílač Kmitočet Výkon (ERP) Polarizace
Blatná 89,7 MHz 0,1 kW vertikální
Písek 92,2 MHz 0,1 kW vertikální

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]