Televize Seznam

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Televize Seznam
Zahájení vysílání12. ledna 2018
ProvozovatelSeznam.cz
ŘeditelIvan Mikula
Sledovanost0,77 % (15+, březen 2022) 1,6% (březen 2023)
ZeměČeskoČesko Česko
SídloRadlická 3294/10
Praha 5
150 00
Jazykčeština
Oblast vysíláníČesko
Webwww.televizeseznam.cz
Dostupnost je ve většině satelitních, kabelových i IPTV službách v ČR.
Terestriální
DVB-T/T2Multiplex 23
Satelitní
SkylinkZákladní balíček
Digi TVZákladní balíček
Kabelová
UPC Česká republikaUPC Televize
Nej.czTelevize
Kabelová televize CZZákladní balíček
IPTV
O2 TVO2 TV
T-Mobile TVKanál 25 (Seznam.cz TV HD)
KukiKuki start
SledovaniTVv základních balíčcích
Lepší.TVKanál 18
Atrium Paláce Křižík, kde sídlí společnost Seznam
Atrium Paláce Křižík, kde sídlí společnost Seznam
Filip Horký během natáčení kampaně „My jsme Televize Seznam“
Filip Horký během natáčení kampaně „My jsme Televize Seznam“
Adam Sušovský během natáčení kampaně „My jsme Televize Seznam“
Adam Sušovský během natáčení kampaně „My jsme Televize Seznam“
Logo společnosti Seznam.cz

Televize Seznam (Seznam.cz TV[1]) je česká plnoformátová komerční televizní stanice nabízející celoplošné vysílání na území Česka. Jejím ředitelem je Ivan Mikula, provozovatelem firma Seznam.cz Iva Lukačoviče. Vysílat začala 12. ledna 2018 v 7.00 a zaměřuje se především na dokumenty, seriály a filmy, nabízí zároveň i pořady vlastní tvorby vysílané původně na Seznam Zprávách nebo na svých webových stránkách. Titul nejsledovanějšího pořadu získala pohádka S čerty nejsou žerty, která měla na Štědrý den v cílové skupině 15–69 let share 14,61 %, což v tu chvíli představovalo průměrnou sledovanost 339 tisíc diváků. Hned po ní byly během vánočních svátků nejsledovanější pohádky O statečném kováři (13,45 %) a Byl jednou jeden král… (10,89 %). První díl nového seriálu Televize Seznam s názvem Revír dosáhl v sobotu 25. března při svém uvedení nadprůměrného podílu 5,21 % v divácké skupině 15-69. Start seriálu celkově sledovalo 167 tisíc diváků starších 4 let. Ukazují to data oficiálního měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere. Následně vysílaný druhý díl v Televizi Seznam si připsal podíl 4,32 %* (CS 15-69). Velikonoce 2023 pro Televizi Seznam byly také úspěšné, např.S čerty nejsou žerty 9.4.ve 20.15 vidělo 232 tisíc diváků a ve skupině 15-54% porazili i hlavní kanál televize Prima.Podíl činil skoro 9,5% diváků. Úspěšný byl pro televizi i velikonoční pátek 7.4.2023. S čerty nejsou žerty měli 242 tisíc, Ať žijí duchové 186 tisíc, Dobrý voják Švejk 175 tisíc, Princ a večernice 88 tisíc, Asterix dobývá Ameriku 58 tisíc. Celková sledovanost TV Seznam v pátek 7. dubna byla 4,63 % (15+).

Titul nejsledovanějšího velikonočního pořadu získala pohádka S čerty nejsou žerty, která měla během pátečního odpoledního vysílání v cílové skupině 15–69 let share 16,17 %. Hned po ní byly během velikonočních svátků nejsledovanějšími pořady pohádka Ať žijí duchové (11,17 %) a filmová komedie Vesničko má středisková (8,55 %). Na konci roku 2022 Seznam zrušil Večerní ZPRÁVY pro nízkou sledovanost, ale rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s televizí řízení, protože tím porušují podmínky licence.  

Program[editovat | editovat zdroj]

Televize Seznam je plnoformátovou televizní stanicí. Zaměřuje se na československé a zahraniční filmy a seriály. Nabízí také zábavné pořady, jako jsou Jukebox Honzy Dědka nebo Moje místa. Vysílá rovněž seriály vlastní tvorby, které byly původně dostupné pouze na videoportálu Stream.cz.

Karel Kovy Kovář, youtuber a jedna z tváří Televize Seznam
Komentátor a tvůrce pořadu Šťastné pondělí Jindřich Šídlo
Josef Klíma, autor pořadu Záhady Josefa Klímy

V srpnu 2018 televize představila nové vysílací schéma pro podzim 2018. Vysílání doplnil nový formát ze světa byznysu Studio Byznys a sportovní show trojice moderátorů Luďka Mádla, Jiřího Hoška a Jindřicha Šídla. Víkendové vysílání rozšířil páteční blok nezávislých filmů a nedělní blok seriálů.[2] Významným pořadem byly rovněž Záhady Josefa Klímy.

Od roku 2018 televizní stanice vysílala denní zpravodajský souhrn s názvem Večerní zprávy. Pořad trval přibližně 25 minut a zahrnoval zpravodajství z domova, ze zahraničí i ze světa sportu. Šéfredaktorem divize televizního zpravodajství je Pavel Cyprich. V únoru 2022 vedení televize představilo nové studio, jeho architektem je Jaroslav Holota. Vizuální podoba televizního zpravodajství doznala mnoho změn včetně nové grafické i hudební výbavy.

První vysílání v tomto studiu proběhlo 14. února 2022, pořad moderovala Barbora Hlaváčková s Pavlem Cyprichem. Dalšími tvářemi zpravodajského přehledu byli Alexandr Komarnický, Žaneta Slámová, Martin Tyburec, Alžběta Kvitová a Jana Slavíková. Sportovní zpravodajství přinášejí Adam Kuřica a Kryštof Kousal.

Mezi nejpopulárnější tvorbu Televize Seznam patří komediální seriál Lajna z hokejového prostředí v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Ostravský režisér Vladimír Skórka dosud natočil tři řady po osmi epizodách. Třetí řadu tohoto seriálu sledovalo na Televizi Seznam průměrně 182 tisíc diváků v kategorii 15+.

Vysílané pořady[editovat | editovat zdroj]

Název Popis[3]
Byznys Magazín ze světa ekonomiky a byznysu vysílaný ze studia v Burzovním paláci.
Datažurnál Pavel Cyprich provází pořadem hledající čísla, trendy a statistiky v populární formě.
Duel Konfrontační pořad, který zve do studia lidi rozdílných názorů.
Extreme interviews Publicistický pořad s Lucií Výbornou, která se po boku extrémních sportovců vydává do jejich světa.
Honest Guide Všechno, co chtěli turisté vědět o Praze, ale báli se zeptat s Jankem Rubešem a Honzou Mikulkou.
Intimní zpovědi Profilové rozhovory z VIP zákulisí o životě a práci slavných.
Jiná liga Fotbal úplně jinak, než jak ho dosud znáte: Chytře, s úsměvem a i tak trochu retro v show Jiřího Hoška, Luďka Mádla a Jindřicha Šídla.
Kam to bude? Rozhovory natáčené za volantem o českém byznysu s reportérem Adamem Junkem.
Kovy Aktuální dění ve společnosti a politice komentuje Karel Kovář.
Kultura Reportáže Terezy Willoughby, kultura s přehledem.
Mapa Globální fenomény naší doby pohledem Jiřího Hoška.
Moje místa Unikátní pohledy na místa, kde pracují a žijí známí Češi a Slováci, v pořadu Blanky Kubíkové.
New Game + E-gamingový pořad týmu Alžběty Trojanové a Mikoláše Tučka.
Obzor Reportážní pořad Filipa Horkého.
Peníze nebo život Aktuální ekonomické téma v hloubkové sondě Zuzany Kubátové.
Profil Profily zajímavých českých umělců kamerou Tomáše Svobody.
Ráno na gauči Ranní pořad o životním stylu a inspiraci pro moderní život.
Rodinka Ranní proud inspirace a nápadů pro celou rodinu.
Slavní Události z českého i světového showbyznysu a novinky v kultuře.
Sněmovní 4 Martina Spěváčková a Václav Dolejší natáčejí za kulisami české politiky.
Svět bez obalu Unikátní autorské reportáže z míst, kde se mění svět. Zahraniční témata vybírá Milan Šíma.
Šťastné pondělí Satirický souhrn týdenních událostí moderovaný Jindřichem Šídlem.
TOP Fotbal živě Studio fotbal a nejlepší evropské fotbalové ligy s Luďkem Mádlem, Jiřím Hoškem a Jindřichem Šídlem.
Uzávěrka Investigativní pořad moderovaný Sabinou Slonkovou.
V centru Interaktivní talk show pro mladé moderovaná Jankem Rubešem, Tomášem Vernerem, Karlem Kovářem alias Kovym a Nikolou Čechovou alias Shopaholic Nicol.
Víkendový rozhovor Aktuální téma, zajímavá osobnost a otázky, které se nabízejí.
Výzva Rozhovory s osobnostmi, o kterých se aktuálně mluví. Moderují Renata Kalenská, Zuzana Kubátová, Jiří Kubík, Jindřich Šídlo a Adam Junek.
Záhady Josefa Klímy Investigativně-reportážní cyklus reporéra Josefa Klímy o aktuálních i odložených kauzách.
#Zdavuven Pořad o mladých a úspěšných lidech z Česka i Slovenska moderuje Anita Baselová.
Večerní zprávy Živá zpravodajská relace každý den v 18:25.
Zvláštní vyšetřování Investigativní pořad reportérů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka.
Billboard propagující pořad Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové

Dostupnost[editovat | editovat zdroj]

Vysílání Televize Seznam lze naladit v Multiplexu 23, kde je dostupná v HD kvalitě. Je součástí nabídky většiny poskytovatelů satelitního a kabelového televizního signálu Digi TV, Skylink a UPC. Spektrum doplňuje několik desítek IPTV poskytovatelů, například O2 TV, T-Mobile TV nebo Kuki, kteří šíří televizní signál přes internet.[4]

Hodnocení[editovat | editovat zdroj]

Televize Seznam bývá označována spolu s Českou televizí za výrazně prodemokratické médium. Zpravodajské pořady na této televizi uváděné jsou hodnoceny odborníky i Radou pro rozhlasové a televizní vysílání jako objektivní. Televize Seznam propaguje a podporuje lidská práva a svobodnou práci novinářů. Způsob vysílání této televize, tedy kombinace vysílání televizního a internetového bývá označován za způsob, který má do budoucna velký potenciál a přejdou na něj do budoucna všechny televize. V České republice přišla Televize Seznam s tímto formátem jako první.

Kritika[editovat | editovat zdroj]

Televize bývá výrazně kritizována především politiky z řad KSČM a SPD. Tito politici ji označují za neobjektivní a probruselskou, stejně jako Českou televizi. Televize Seznam bývá kritizována rovněž bývalým premiérem Andrejem Babišem či bývalým prezidentem Milošem Zemanem.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Seznam provozovatelů vysílání a licenčních podmínek (licence), provozovatelů převzatého vysílání (registrace), poskytovatelů audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání a samoregulačních orgánů (evidence) [online]. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání [cit. 2018-06-10]. Dostupné online. 
  2. TV Seznam zařadí pořady Klímy či Výborné, dá filmy i seriály. MediaGuru.cz [online]. [cit. 2018-10-03]. Dostupné online. 
  3. Televize Seznam • Televize plná informací a zábavy. Seznam.cz TV jak naladit. Dostupné v archivu pořízeném dne 2018-06-09. (anglicky) 
  4. Televize Seznam • Televize plná informací a zábavy. Seznam.cz TV jak naladit. Dostupné online [cit. 2018-10-03]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]