Active TV

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Active TV
Zahájení vysílání 22. dubna 2013
Ukončení vysílání 1. června 2015
Země Česko/Maďarsko
Jazyk český

Active TV byla česká televizní stanice, která začala vysílat 22. dubna 2013 v multiplexu 3[1], na kterém vysílání ukončila, aby uvolnila místo pro televizní stanici Kino Barrandov.[2] Poté se přesunula na multiplex 4. Televize byla v minulosti kritizována[3] a též pokutována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Všichni volající si mají možnost vybrat z nabídky služeb daného pořadu, během něhož mohou být přepojeni do studia.Každému volajícímu, který se rozhodne pro možnost spojení do studia, je přehrána nabídka všech služeb dostupných na lince, a to jak na začátku spojení,tak po každých dvaceti minutách čekání. Informace o ceně a podmínkách spojení jsou publikovány v souladu s obecnými předpisy a je na svobodném rozhodnutí každého diváka, zda se rozhodne volat na číslo pořadu opakovaně či jak dlouhé spojení uskuteční.

1. 6. 2015 Active TV ukončila své vysílání v multiplexu 4 a na satelitu.

Pokuty[editovat | editovat zdroj]

Televize Active TV dostala v květnu 2013 pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání z důvodu podvodu ve hře Sexy výhra, kde soutěžící několikrát zavolali správnou odpověď, kterou ale moderátorka, dle pokynu z režie, neuznala.[4] Výše pokuty je 50 000 Kč.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na zasedání 5. 11. 2013 rozhodla o pokutě 10 tisíc Kč společnosti TV CZ s.r.o., provozovateli ACTIVE TV, za porušení ustanovení § 49 odst. 1 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb. Dne 5. 8. 2013 v čase od 6:00 do 7:35 hodin vysílal na ACTIVE TV teleshopping inzerující erotické služby.[5] Toto je v rozporu s povinností v době od 6:00 do 22:00 hodin nezařazovat reklamu a teleshopping na erotické služby a výrobky.

Pořady[editovat | editovat zdroj]

SEXY VÝHRA (CHATLINKA) – interaktivní soutěž. Moderátorka zde položí jednoduchou otázku a pomocí telefonátu na ni divák odpovídá. Tento pořad často obsahoval pro děti a mladistvé nevhodný obsah. Cena hovoru je 90 Kč/min.[6]

KVÍZ – pořad obdobný Sexy výhře, ovšem bez nevhodného obsahu. Cena hovoru je 70 Kč/min.

CENOKAT – podobně jako v teleshoppingu je zde vystavena položka, jejíž cena se po dobu pořadu snižuje. V tomto pořadu se nepřepojuje do studia.

EZO TV – interaktivní esoterický pořad. Cena hovoru 70 Kč/min.[7]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]