Film Europe Channel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Film Europe Channel
Zahájení vysílání17. listopadu 2011
SíťFilm Europe
ProvozovatelFILM EUROPE, s.r.o.
Formát obrazu16 : 9
ZeměSlovenskoSlovensko Slovensko
ČeskoČesko Česko[1]
Jazykpůvodní znění s českými titulky
Oblast vysíláníČesko
Slovensko
Sesterské kanályDoku CS, Muzika CS, Kino CS
Webwww.filmeuropechannel.eu
Dostupnost
Satelitní
Skylinkv balíčcích Film Europe, Film Europe+CS TV, Komplet [2]
IPTV
O2TVKanál 40
T-Mobile TVKanál 61 (Film Europe HD)
SledovaniTVvysílá
Lepší.TVvysílá Film Europe, Film Europe+

Film Europe Channel je prémiový filmový televizní kanál s výhradně evropskou filmovou produkcí, přehledem všech žánrů a stylů evropské kinematografie. Nejlepší evropské filmy oceněné na mezinárodních i domácích filmových festivalech a soutěžích. Filmy jsou vysílány v původním znění s českými titulky. Více než 800 filmů ze všech 50 zemí Evropy. 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a bez reklam.[3] Vysílání bylo spuštěno 17. listopadu 2011 ve 20 hod.[4]

Film Europe Media Company je mediální společnost s týmy a kancelářemi v Praze, Bratislavě, Londýně a Cannes. Film Europe nakupuje, koprodukuje, v kinech a na VOD i DVD distribuuje a ve vlastních televizích vysílá evropský film. Od roku 2010 provozuje tři vlastní národní tematické televizní kanály KINO CS, DOKU CS a MUZIKA CS. V roce 2011 spustila vysílání Film Europe Channel – prvního evropského filmového kanálu, který uvádí výhradně evropskou kinematografii ze všech 50 zemí geografické Evropy. Film Europe Channel je dnes dostupný v Skylink, Magio T-Com, O2TV - Telefónica, Fiber TV - Orange, SELF servis Moravianet a HD signál, T-systems Via-TV, NEJ-TV, SATT, Catr, Slovanet, Centronet, Antik, Netbox, AIM. V nejbližší době se rozšíří o dalších operátorů v Česku a na Slovensku. Mediální společnost spolupracuje s filmovými společnostmi a festivaly v Evropě a v Asii.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.radiotv.cz/p_tv/a_tv/novy-kanal-doku-cs-zamereny-na-cesko-slovenske-dokumenty
  2. Film Europe v nabídce satelitní televize Skylink
  3. http://www.parabola.cz/clanky/3636/muzika-cs-kino-cs-doku-cs-europa-cinema-maji-licenci
  4. POLÁK, Lukáš. Film Europe Channel zahájil vysílání. V budoucnu se prý dočká „sourozenců“. Digizone.cz [online]. 2011-11-17 [cit. 2011-11-17]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]