Prima Zoom

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prima Zoom
Prima ZOOM logo.svg
Zahájení vysílání 1. února 2013 ve 20:00
Provozovatel FTV Prima
Ředitel Martin Konrád [1]
Formát obrazu 16:9/4:3 576i (1080i na Prima Zoom HD)
Slogan Poznejte svět zblízka [2]
Země ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Oblast vysílání ČeskoČesko Česko
SlovenskoSlovensko Slovensko
Sesterské kanály Prima
Prima Comedy Central
Prima Cool
Prima Krimi
Prima Love
Prima Max
Prima Plus
Web http://www.prima-zoom.cz
Dostupnost
Terestriální
Digital Multiplex 3
Přechodová síť 12
Satelitní
Skylink balíček Digital[3]
FreeSAT freeSAT Medium
Digi TV Záklaní balíček
Kabelová
UPC Česká republika Kanál 25 [4]
IPTV
O2TV Kanál 53 [5]
T-Mobile TV Kanál 150 (Prima Zoom HD)

Prima Zoom je dokumentárně vzdělávací televizní kanál společnosti FTV Prima. Své vysílání začal v pátek 1. února 2013 ve 20:00 na 3. multiplexu pozemního vysílání DVB-T. Zoom je především televizní stanice pro ty, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka.

Sedm tematických bloků je pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na: Největší katastrofy, Po stopách historie, Fascinující příroda, Zaostřeno na války, Úžasné oceány, Zázraky říše zvířat, Tajemství Země a vesmíru.

"Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy," nastínil programové zaměření Marek Singer, toho času generální ředitel FTV Prima.

"Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si Zoom zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou." dodal tehdejší šéf programu Primy, Petr Vladyka.

Za grafickým vizuálem Zoomu stojí studio Oficina, které se už mimo jiné podepsalo i pod designem Primy Cool a Primy love.

V souvislosti s novou televizí odstartoval také integrovaný online magazín http://www.prima-zoom.cz, na kterém si můžete přečíst nejen základní informace, ale také zajímavé články, jenž se budou tematicky vztahovat k jednotlivým dokumentům. Vedení televize navíc získalo k většině dokumentů internetová práva, a tak na play.iprima.cz umožňuje sledování živého vysílání online. Pokud tedy svůj oblíbený pořad nestihnete, budete ho moci zhlédnout v internetovém archivu Prima PLAY po dobu několika dní.

Celoplošné vysílání ve třetím multiplexu umožní Prima Zoom šířit svůj program na 93,5% část území ČR a bude ho moci sledovat 95,7% obyvatel ČR..

Prima ZOOM má vlastní webové stránky.

Jak naladit?[editovat | editovat zdroj]

  • Pozemní vysílání DVB-T - Prima Zoom je šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 3 Českých Radiokumunikací.
  • Satelitní příjem - Prima Zoom HD můžete naladit na družici Astra 3B (23,5°E), kde je kódován je v systému Irdeto. K dispozici je v základním balíčku Digital nakartách Skylink. Zároveň vysílá ve standardním rozližení i na Thor 6 (0,8°W) u Digi TV a freeSAT
  • Jelikož se jedná o celoplošný program s licencí pro DVB-T, musí ho všechny kabelové společnosti zařadit povinně do své nabídky.[6] K dispozici je tedy u UPC i O2 TV.

zdroj: FTV Prima

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Prima Zoom se představí příští čtvrtek 10. ledna. Slibuje i integrovaný webmagazín, digizone.cz, 3. ledna 2013
  2. Prima Zoom začne vysílat 1. února, mediaguru.cz, 10. ledna 2013
  3. Prima Zoom v nabídce satelitní televize Skylink
  4. Společnost UPC umístila Primu Zoom i do svého kabelového DVB-T multiplexu, digizone.cz, 1. února 2013
  5. Smíchov a Prima Zoom od 1. února v základní nabídce O2TV, přesune se tam i Fanda, digizone.cz, 29. ledna 2013
  6. Startuje Prima Zoom, čtvrtý kanál skupiny Prima. Nenaladí ho ale všichni, digizone.cz, 1. února 2013

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]