Prima Zoom

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prima Zoom
Prima ZOOM logo.svg
Zahájení vysílání 1. února 2013
Provozovatel FTV Prima
Ředitel Martin Konrád[1]
Formát obrazu 16 : 9 / 4 : 3 576i (1080i na Prima Zoom HD)
Slogan Poznejte svět zblízka[2]
Země ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Oblast vysílání Česko
Slovensko
Sesterské kanály Prima
Prima Comedy Central
Prima Cool
Prima Krimi
Prima Love
Prima Max
Prima Plus
CNN Prima News
Web http://www.prima-zoom.cz
Dostupnost
Terestriální
DVB-T/T2 Multiplex 3
Přechodová síť 12
Multiplex 22
Satelitní
Skylink balíček Digital[3]
FreeSAT freeSAT Medium
Digi TV Záklaní balíček
Kabelová
UPC Česká republika Kanál 25[4]
IPTV
O2TV Kanál 53[5]
T-Mobile TV Kanál 150 (Prima Zoom HD)

Prima Zoom je dokumentárně vzdělávací televizní kanál společnosti FTV Prima. Své vysílání začal v pátek 1. února 2013 ve 20:00 na 3. multiplexu pozemního vysílání DVB-T. Zoom je především televizní stanice pro ty, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka.

Sedm tematických bloků je pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách od 20.00 do 23.00 hod. se zaměřením na: Největší katastrofy, Po stopách historie, Fascinující příroda, Zaostřeno na války, Úžasné oceány, Zázraky říše zvířat, Tajemství Země a vesmíru.

Nová celoplošná televize bude určena všem, které baví zblízka poznávat zajímavá místa, lidi i příběhy,“ nastínil programové zaměření Marek Singer, toho času generální ředitel FTV Prima.

Přinášíme další televizní tsunami, která nabídne nádhernou podívanou, bohaté informace a neotřelou zábavu. Diváci se mají na co těšit – opravdu bude na co se dívat. Své diváky si Zoom zajisté najde ve všech cílových skupinách a přispěje k tomu, aby se skupina Prima stala televizní jedničkou.“ dodal tehdejší šéf programu Primy, Petr Vladyka.

Za grafickým vizuálem Zoomu stojí studio Oficina, které se už mimo jiné podepsalo i pod designem Primy Cool a Primy love.

V souvislosti s novou televizí odstartoval také integrovaný online magazín http://www.prima-zoom.cz, na kterém si můžete přečíst nejen základní informace, ale také zajímavé články, jenž se budou tematicky vztahovat k jednotlivým dokumentům. Vedení televize navíc získalo k většině dokumentů internetová práva, a tak na play.iprima.cz umožňuje sledování živého vysílání online. Pokud tedy svůj oblíbený pořad nestihnete, budete ho moci zhlédnout v internetovém archivu Prima PLAY po dobu několika dní.

Celoplošné vysílání ve třetím multiplexu umožní Prima Zoom šířit svůj program na 95,7% území ČR.

Prima ZOOM má vlastní webové stránky.

Jak naladit?[editovat | editovat zdroj]

  • Pozemní vysílání DVB-T - Prima Zoom je šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 3 Českých Radiokumunikací.
  • Satelitní příjem - Prima Zoom HD můžete naladit na družici Astra 3B (23,5°E), kde je kódován je v systému Irdeto. K dispozici je v základním balíčku Digital nakartách Skylink. Zároveň vysílá ve standardním rozližení i na Thor 6 (0,8°W) u Digi TV a freeSAT
  • Jelikož se jedná o celoplošný program s licencí pro DVB-T, musí ho všechny kabelové společnosti zařadit povinně do své nabídky.[6] K dispozici je tedy u UPC i O2 TV.

zdroj: FTV Prima

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. POTŮČEK, Jan. Prima Zoom se představí příští čtvrtek 10. ledna. Slibuje i integrovaný webmagazín. Lupa.cz [online]. 2013-01-03 [cit. 2020-01-08]. Dostupné online. 
  2. Prima Zoom začne vysílat 1. února. MediaGuru [online]. 2013-01-10 [cit. 2020-01-08]. Dostupné online. 
  3. Prima Zoom v nabídce satelitní televize Skylink
  4. POLÁK, Lukáš. Společnost UPC umístila Primu Zoom i do svého kabelového DVB-T multiplexu. Lupa.cz [online]. 2013-02-01 [cit. 2020-01-08]. Dostupné online. 
  5. POTŮČEK, Jan. Smíchov a Prima Zoom od 1. února v základní nabídce O2TV, přesune se tam i Fanda. Lupa.cz [online]. 2013-01-29 [cit. 2020-01-08]. Dostupné online. 
  6. POTŮČEK, Jan. Startuje Prima Zoom, čtvrtý kanál skupiny Prima. Nenaladí ho ale všichni. Lupa.cz [online]. 2013-02-01 [cit. 2020-01-08]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]