Discovery Channel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Discovery Channel
2019 Discovery logo.svg
Země celosvětově, 155 zemí
Jazyk 33 jazyků včetně češtiny
Oblast vysílání Česko
Sesterské kanály Discovery HD Showcase , Discovery History , Animal Planet , Discovery Turbo , atd.
Dostupnost
Satelitní
Skylink

Kanál 121

(v balíčcích Multi, Kombi, Multi, Flexi 10, Komplet) [1]
IPTV
T-Mobile TV Kanál 155 (Discovery Channel HD)
Kuki Full HD kvalita obrazu
SledovaniTV vysílá

Discovery Channel (v minulosti The Discovery Channel) je původně americký satelitní a kabelový televizní kanál, který založil John Hendricks a distribuuje mezinárodní společnost Discovery Communications. V současnosti je ve vlastnictví Davida Zaslava. Poprvé bylo vysílání spuštěno roku 1985. V současnosti je kanál vysílaný celosvětově v 155 zemích a 33 jazycích.[2]

Programově se kanál zaměřuje na dokumentární programy, hlavně populární vědu, technologie a dějiny podobně jako National Geographic Channel a History Channel. Ve Spojených státech je program hlavního kanálu Discovery zaměřený zejména na autentická témata jako např. teoretické vyšetřování (MythBusters, Unsolved History a Best Evidence), automobily, zaměstnání (Dirty Jobs a Deadliest Catch) a ostatní dokumenty zaměřené na rodinné a věkově mladší publikum.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Discovery Channel na slovenské Wikipedii.

  1. [1]
  2. Discovery, UNESCO and the UN Works Programme mark International Mother Language Day with a celebration of cultural diversity [online]. Discovery, UNESCO, a UN Works Programme [cit. 2010-05-24]. Dostupné online. (anglicky)