Telly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Digi TV)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Telly
Provozovatel Lama Energy Group
Pozice 1° W
Místo působení Česko
Dřívější jména Digi
Web telly.cz
Kanály
SD ANO
HD ANO

Telly je provozovatel satelitního a internetového televizního vysílání na českém trhu. Společnost vznikla pod jménem DIGI TV v roce 2006 jako součást skupiny RCS & RDS, od dubna 2015 je součástí české investiční skupiny Lama Energy Group.

Internetová platforma se v minulosti jmenovala DIGI2GO. Satelitní měla název Nová DIGI TV

Popis[editovat | editovat zdroj]

Satelitní a internetová televize Telly jsou dostupné v celé České republice, jejich programová nabídka zahrnuje také kanály v HD kvalitě. Satelitní vysílání se uskutečňuje prostřednictvím geostacionární družice Intelsat 10-02, 1° západně (1.0°W), internetovou TV je možné sledovat na území celé Evropské unie prostřednictvím internetového připojení od jakéhokoliv poskytovatele. Telly je výhradní vysilatel sportovních kanálů DIGI Sport v ČR. Její zákazníci tak mohou sledovat zápasy anglické Premier League, španělské La Ligy nebo druhé anglické ligy Sky Bet Championship, německé Bundsligy, italské ligy Serii A, či přenosy z motocyklové mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix, na které má DIGI CZ zakoupena exkluzivní vysílací práva. Od počátku roku 2017 disponuje Telly výhradními vysílacími právy i na přenosy z tenisových turnajů ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500, finálového turnaje Mistrů (ATP World Tour Finals) i některé turnaje ATP World Tour 250.

Internetová TV[editovat | editovat zdroj]

Internetová televize Telly poskytuje 128 kanálů z toho 69 v HD rozlišení. V portfoliu jsou programy skupin ČT, Nova a Prima, nabídka dále zahrnuje množství filmových (HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Prima MAX HD, Film +, FilmBox, FilmBox Premium HD, atd), sportovních (DIGI Sport 1, 2, 3, 4 HD, Eurosport 1, 2 HD, Nova Sport 1, 2 HD, ČT Sport HD, Golf Channel, Arena Sport, Auto Motor Sport HD, Fightbox atd.), dokumentárních (Animal Planet HD, National Geographic HD, History Channel atd.), hudebních (MTV, Óčto TV, VH1 atd.) a dětských kanálů (Disney Channel, Duck TV, Lala TV atd.).

PROGRAMOVÁ NABÍDKA INTERNETOVÉ TV TELLY (Velký balíček)
VŠEOBECNÉ  SPORT FILMOVÉ DOKUMENTÁRNÍ DĚTSKÉ HUDBA A LIFESTYLE ZPRÁVY EROTICKÉ
ČT 1 HD DIGI SPORT 1 HD HBO HD PRIMA ZOOM HD ČT D/ART HD OČKO TV ČT 24 Dusk TV (nonstop)
ČT1 JM DIGI SPORT 2 HD HBO 2 HD DISCOVERY Barrandov Krimi OČKO EXPRES CNN Dorcel TV (nonstop)
ČT2 HD DIGI SPORT 3 HD HBO 3 HD DISCOVERY SCIENCE Ducktv OČKO STAR TA3
NOVA HD DIGI SPORT 4 HD CINEMAX HD INVESTIGATION DISCOVERY HD TUTY HD MTV DANCE INTERNATIONAL
NOVA 2 HD NOVA SPORT 1 HD CINEMAX 2 HD NATIONAL GEOGRAPHIC HD NICKLEDEON MTV LIVE HD
NOVA GOLD HD NOVA SPORT 2 HD NOVA CINEMA HD DISCOVERY TURBO HD DISNEY CHANNEL ŠLÁGR TV
NOVA ACTION HD EUROSPORT 1 HD JOJ CINEMA HD NAT GEO WILD HD DISNEY JUNIOR RETRO
PRIMA HD EUROSPORT 2 HD PRIMA COOL HD TLC NICK JR CZ MTV EUROPE
PRIMA LOVE HD ARENA SPORT 1 HD PRIMA MAX HD ANIMAL PLANET HD FILMBOX FAMILY MTV ROCKS
TV BARRANDOV HD ARENA SPORT 2 HD PRIMA KRIMI HD DUCUBOX HD CARTOON NETWORK MTV HITS
BARRANDOV FAMILY FIGHTBOX HD PRIMA COMEDY CENTRAL CRIME INVESTIGATION CS MINI VH1
JEDNOTKA HD** GOLF CHANNEL EPIC DRAMA HD FISHNING AND HUNTING VH1 CLASSIC
DVOJKA HD ** ČT SPORT HD AXN TRAVEL CHANNEL FINE LIVING NETWORK
JOJ FAMILY HD LA LIGA TV AXN WHITE VIASAT EXPLORE/SPICE FOOD NETWORK HD
TV SEZNAM HD AXN BLACK VIASAT HISTORY E! HD
REGIONÁLNÍ TVS FILMBOX VIASAT NATURE AUTO MOTOR SPORT HD
FILMBOX PLUS DOQ TV
FILMBOX PREMIUM HD HISTORY CHANEL
FILM EXTRA HD
FILM EUROPE
CS FILM

HOROR FILM

KINO BARRANDOV


Kanály DIGI Sport[editovat | editovat zdroj]

Telly spolupracuje s telekomunikačním operátorem Slovak Telekom na programové nabídce i vysílání kanálů DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a 4 HD. Obě společnosti se podílejí na vysílání programů DIGI Sport po obsahové a produkční stránce pro český i slovenský trh. V České republice programy DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a 4 HD vysílají na svých televizních platformách jen Telly a T-Mobile TV (pouze Digi Sport 1 HD a 2 HD).

Satelitní TV[editovat | editovat zdroj]

Dekódování kanálů[editovat | editovat zdroj]

Satelitní platforma Telly své programy kóduje pomocí systému Nagravision. HD programy jsou dostupné pouze s novým HD set-top boxem Kaon Media nebo CA modulem.

Programové balíčky[editovat | editovat zdroj]

Satelitní platforma Telly nabízí přes 100 programů, z nichž 41 je v HD kvalitě

U satelitní platformy je možno objednání tří balíčků a to Malého programového balíčku se 46 kanály (z toho 23 v HD kvalitě), Střední balíček se 82 kanálů (z toho 37 v HD kvalitě) nebo Velký balíček Maxi se 101 kanály (z toho 41 v HD kvalitě). K těmto balíčkům lze dokoupit balíček HBO (3 kanály v HD), nebo balíček Sport, který lze koupit i jako samostatný (17 kanálů, 13 v HD). Telly také nabízí možnost zakoupení Sportovních denních balíčků na 1, 3 nebo 7 dní. U internetové Telly je k dispozici Malý balíček s 68 kanály (z toho 33 v HD), Střední balíček s 106 kanály (54 v HD), nebo Velký balíček s 128 kanály (69 v HD). Nabídka rozšiřujících balíčků je Sport (17 kanálů, z toho 14 v HD), HBO (3 kanály v HD). Jako samostatný balíček je nabízen balíček Sport s 17 kanály z toho 14 v HD <ref>{{Citace periodika | příjmení = Parabola.cz | titul = DIGI CZ začala nabízet samostatný balíček SPORT PLUS | periodikum = Parabola.cz | jazyk = cs-CZ | url = http://www.parabola.cz/clanky/5977/digi-cz-zacala-nabizet-samostatny-balicek-sport-plus/ | datum přístupu = 2016-11-08

Reference[editovat | editovat zdroj]