Telly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Digi TV)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Telly
ProvozovatelLama Energy Group
Pozice1° W
Místo působeníČesko
Dřívější jménaDigi
Webtelly.cz
Kanály
SDANO
HDANO

Telly je provozovatel satelitního a internetového televizního vysílání na českém trhu. Společnost vznikla pod jménem DIGI TV v roce 2006 jako součást skupiny RCS & RDS, od dubna 2015 je součástí české investiční skupiny Lama Energy Group.

Internetová platforma se v minulosti jmenovala DIGI2GO. Satelitní měla název Nová DIGI TV

Popis[editovat | editovat zdroj]

Satelitní a internetová televize Telly jsou dostupné v celé České republice, jejich programová nabídka zahrnuje také kanály v HD kvalitě. Satelitní vysílání se uskutečňuje prostřednictvím geostacionární družice Intelsat 10-02, 1° západně (1.0°W), internetovou TV je možné sledovat na území celé Evropské unie prostřednictvím internetového připojení od jakéhokoliv poskytovatele. Telly je výhradní vysílatel sportovních kanálů DIGI Sport a Premier Sport v ČR. Její zákazníci tak mohou sledovat zápasy anglické Premier League nebo druhé anglické ligy Sky Bet Championship, španělské LaLigy německé 1. a 2. Bundesligy, italské Serii A, či přenosy z motocyklové mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix, na které má DIGI CZ zakoupena exkluzivní vysílací práva. Od počátku roku 2017 disponuje Telly výhradními vysílacími právy i na přenosy z tenisových turnajů ATP World Tour Masters 1000, ATP World Tour 500, finálového turnaje Mistrů (ATP World Tour Finals) i některé turnaje ATP World Tour 250.

Internetová TV[editovat | editovat zdroj]

Internetová televize Telly poskytuje 132 kanálů z toho 79 v HD rozlišení. V portfoliu jsou programy skupin ČT, Nova a Prima, nabídka dále zahrnuje množství filmových (HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Prima MAX HD, FilmBox HD, AXN, AXN Black/White, CS Film/Horror atd), sportovních (Premier Sport, DIGI Sport 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9 HD, Eurosport 1, 2 HD, Nova Sport 1, 2 HD, ČT Sport HD, Golf Channel HD, Arena Sport 1 HD Arena Sport 2 HD, Auto Motor Sport HD, Fightbox HD atd.), dokumentárních (Discovery, National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, History Channel HD, Viasat Explore/History/Nature HD atd.), hudebních (MTV, Óčko TV, VH1 atd.) a dětských kanálů (Nickelodeon, Disney Channel, Duck TV, Lala TV HD atd.).

Kanály DIGI Sport a Premier Sport[editovat | editovat zdroj]

Telly spolupracuje s telekomunikačním operátorem Slovak Telekom a O2 na programové nabídce i vysílání kanálů DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a Premier Sport HD. Telly a Slovak Telekom se podílejí na vysílání programů DIGI Sport HD a Premier Sport HD po obsahové a produkční stránce pro český i slovenský trh. V České republice programy DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a Premier Sport HD vysílají na svých televizních platformách jen Telly, T-Mobile TV (pouze Digi Sport 1 HD, Digi sport 2 HD a Premier Sport HD) a O2 TV (pouze Premier Sport HD).

Satelitní TV[editovat | editovat zdroj]

Dekódování kanálů[editovat | editovat zdroj]

Satelitní platforma Telly své programy kóduje pomocí systému Nagravision. HD programy jsou dostupné pouze s novým HD set-top boxem Kaon Media nebo CA modulem. Jeden ze dvou poskytovatelů sadtelitních karet v čr a v souačné době je Telly jediný poskytovatel satelitnich karet který konkuruje monopolní službě největšího poskytovatele.

Programové balíčky[editovat | editovat zdroj]

Satelitní platforma Telly nabízí přes 100 programů, z nichž 42 je v HD kvalitě

U satelitní platformy je možno objednání tří balíčků a to Malého programového balíčku se 46 kanály (z toho 22 v HD kvalitě), Střední balíček se 82 kanálů (z toho 38 v HD kvalitě) nebo Velký balíček se 100 kanály (z toho 42 v HD kvalitě). K těmto balíčkům lze dokoupit balíček HBO (3 kanály v HD), nebo balíček Sport, který lze koupit i jako samostatný (17 kanálů, 13 v HD). Telly také nabízí možnost zakoupení Sportovních denních balíčků na 1, 3 nebo 7 dní. U internetové Telly je k dispozici Malý balíček s 69 kanály (z toho 35 v HD), Střední balíček s 107 kanály (59 v HD), nebo Velký balíček s 129 kanály (76 v HD). Nabídka rozšiřujících balíčků je Sport (22 kanálů, z toho 22 v HD), HBO (3 kanály v HD). Jako samostatný balíček je nabízen balíček Sport s 17 kanály z toho 14 v HD (satelitní TV), 22 kanálů z toho 22 HD (internetová TV). [1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. DIGI CZ začala nabízet samostatný balíček SPORT PLUS. Parabola.cz. Dostupné online [cit. 2016-11-08]. 

2. Nyní 3 měsíce naplno bez příplatku a smlouvy bez vázanosti. https://satelitpresinternet.cz/