Nafukovací panna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nafukovací panna

Nafukovací panna (také umělá panna) je erotická pomůcka znázorňující (velmi schematicky) ženskou postavu. Na rozdíl od ostatních pomůcek typu dildo, umělé vagíny aj. jde o znázornění celé postavy (hlava, ruce, nohy, trup). Před užitím je nutno použít lubrikační krém.

Rozdíly mezi výrobky "nafukovací panna"[editovat | editovat zdroj]

Liší se kvalitou – realitou – zobrazení (obličeje, ňader, pochvy), počtem preformovaných otvorů, do nichž lze zavést penis (standardní je počet tří otvorů: ústa /orální/, pochva /vaginální, genitální/ a konečník /anální/). Některé části mohou být z vrstveného plastu, jiné jsou výhradně nafukovací (obdobně, jako nafukovací lehátka na plavání). Moderní výrobky obsahují i možnost aktivního pohybu pochvy tak, jak to vidáme u arteficiálních vagín.

Výhody užívání "nafukovací panny" v lidské sexualitě[editovat | editovat zdroj]

Bezpečné uspokojování fantazií /včetně parafilních/ bez možného ohrožení jiného jedince, případně pomůcka rozšířující paletu mastrubačních aktivit jedince, vzácně párovou sexualitu. V rámci iniciace pohlavního styku u mladých mužů jde o neškodnou pomůcku, užívanou k experimentům u vyzrávající sexuality (měla by být včas potlačena jako dominantní sexuální technika). Jako většina pomůcek je užívána i v pornoprůmyslu.

Nevýhody užívání "nafukovací panny" v lidské sexualitě[editovat | editovat zdroj]

Může vést k omezení, nebo ztrátě potřeby sexuálního kontaktu s jinými lidmi (sociálně – sexuální izolace), případně rozvíjet latentní sexuální abnormality (ztráta pojetí /odstupu/ mezi normální ženou a umělou pomůckou – vzácné).Vlastní užívání sexuálních pomůcek však deviaci či abnormálnost neimplikuje.

Rizika užívání[editovat | editovat zdroj]

Nedostatečná hygienická péče může vést ke zdravotním rizikům (infekce, ekzémy, alergie, poranění penisu při nedostatečné lubrikaci gelem, nebo neobvyklé manipulaci). V případě řádné péče jsou tato rizika u kvalitních výrobků minimální. Psychická izolovanost u predisponovaných jedinců, kde sexualita s touto pomůckou je domianntním sexuálním chováním.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

VESELSKÝ, Z.: Lékařská sexuologie. Přednášky pro studenty LF UP v Olomouci. Psychiatrická klinika FN a Katedra psychiatrie a klinické psychologie v Olomouci.