Nafukovací panna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nafukovací panna

Nafukovací panna (také umělá panna) je erotická pomůcka znázorňující (velmi schematicky) ženskou postavu. Na rozdíl od ostatních pomůcek typu dildo, umělé vagíny aj. jde o znázornění celé postavy (hlava, ruce, nohy, trup). Před užitím je nutno použít lubrikační krém. Nafukovací pannu (tehdy Borghildu) vymyslel nacistický důstojník Himmler[zdroj?], aby se jeho vojáci nemotali kolem prostitutek.

Rozdíly mezi výrobky "nafukovací panna"[editovat | editovat zdroj]

Liší se kvalitou - realitou - zobrazení (obličeje, ňader, pochvy), počtem preformovaných otvorů, do nichž lze zavést penis (standardní je počet tří otvorů: ústa /orální/, pochva /vaginální, genitální/ a konečník /anální/). Některé části mohou být z vrstveného plastu, jiné jsou výhradně nafukovací (obdobně, jako nafukovací lehátka na plavání). Moderní výrobky obsahují i možnost aktivního pohybu pochvy tak, jak to vidáme u arteficiálních vagín.

Výhody užívání "nafukovací panny" v lidské sexualitě[editovat | editovat zdroj]

Bezpečné uspokojování fantazií /včetně parafilních/ bez možného ohrožení jiného jedince, případně pomůcka rozšířující paletu mastrubačních aktivit jedince, vzácně párovou sexualitu. V rámci iniciace pohlavního styku u mladých mužů jde o neškodnou pomůcku, užívanou k experimentům u vyzrávající sexuality (měla by být včas potlačena jako dominantní sexuální technika). Jako většina pomůcek je užívána i v pornoprůmyslu.

Nevýhody užívání "nafukovací panny" v lidské sexualitě[editovat | editovat zdroj]

Může vést k omezení, nebo ztrátě potřeby sexuálního kontaktu s jinými lidmi (sociálně - sexuální izolace), případně rozvíjet latentní sexuální abnormality (ztráta pojetí /odstupu/ mezi normální ženou a umělou pomůckou - vzácné).Vlastní užívání sexuálních pomůcek však deviaci či abnormálnost neimplikuje.

Rizika užívání[editovat | editovat zdroj]

Nedostatečná hygienická péče může vést ke zdravotním rizikům (infekce, ekzémy, alergie, poranění penisu při nedostatečné lubrikaci gelem, nebo neobvyklé manipulaci). V případě řádné péče jsou tato rizika u kvalitních výrobků minimální. Psychická izolovanost u predisponovaných jedinců, kde sexualita s touto pomůckou je domianntním sexuálním chováním.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

VESELSKÝ, Z.: Lékařská sexuologie. Přednášky pro studenty LF UP v Olomouci. Psychiatrická klinika FN a Katedra psychiatrie a klinické psychologie v Olomouci.