Venušiny kuličky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Venušiny kuličky
Detail na Venušiny kuličky

Venušiny kuličky je erotická pomůcka určená ženám, která se také označuje jako "vaginální kuličky".

Již podle názvu se jedná o těleso tvaru koule resp. o dvě kuličky velikosti o průměru 2,5-3,5cm. V každé z nich je dutina a v ní je vložena menší kulička z těžšího materiálu. Při pohybu se malá kulička uvnitř rozhoupe a svou energii pak předává zpět vnějšímu obalu. To vytváří "nové" pohyby uvnitř vagíny a vzniká samovolná stimulace. Čím jsou pohyby těla aktivnější, tím se stimulace zvýší. Nejlevnější kuličky jsou spojeny kratším tkaným provázkem a pokračují delším provázkem tvořícím očko, toto slouží k zachycení kuliček vložených do vagíny. Jejich vnějším obalem je prostý plast. Dražší modely jsou vyráběny ze silikonu včetně propojovací spojky. Jejich výhodou je vyšší hygiena a nižší hlučnost. Nejdražší typy jsou vyráběny z lékařsky čistých silikonových směsí a je možno je vyvařit. Existují také elektro-vibrační modely, ovšem to je spíše dvojité vibrační vajíčko.

Podle materiálu můžeme tedy venušiny kuličky dělit na [1]:

  • plastové
  • latexové
  • silikonové
  • skleněné
  • kovové
  • a další, těmto podobné materiály.

Materiál by pro daný typ kuliček měl být certifikován odbornou autoritou (v ČR např. Státní zdravotní ústav). Kromě typu materiálu sledujeme při výběru produktu i sílu vibrace a hlučnost. Síla vibrací je daná zejména typem materiálu a váhou vnitřní kuličky. Vibrace jsou nejsilněji přenášeny plastem. Silikon přenáší vibrace hůře. Proto se do silikonových venušiných kuliček vkládají zpravidla těžší vnitřní kuličky. Kovové kuličky jsou obvykle plné, bez dutiny a žádné vibrace nemají. Hlučnost je důležitá, pokud chcete nosit kuličky i na veřejnosti – do práce, na sport, do společnosti apod. Čím dražší jsou, tím bývají obvykle i tišší. Je vhodné brát v potaz také složitost údržby. U hladkého povrchu kuliček je snadná. U složitějších povrchů s různými prolisy a drážkováním, je údržba složitější a je třeba ji věnovat více času.

Jednou z cest použití je opakované vsunování a vysunování do pochvy, dalším kupříkladu zavedeni do pochvy s následným vložením penisu a započetím běžného pohlavního styku.

Málo známé jsou ale významné vedlejší účinky této erotické pomůcky, známé již od 50. let 20. století. Jednalo se o tzv. "Rumba koule" – většinou čistě ohlazené kamínky nebo dřevěná tělíska z těžších dřevin. Vložením do vagíny dochází k samovolnému stahování pánevních svalů a procvičování pánevního dna – známé jako Kegelovy cviky. Pro toto cvičení je vhodné volit venušiny kuličky menších rozměrů a vyšší váhy.

Venušiny kuličky nejsou pouze erotické pomůcky, ale jsou také pomůckou zdravotní, slouží jako prevence inkontinence. Touto nemocí obvykle trpí ženy po porodu, kdy je oslabeno pánevní dno. Dalším velice dobrým dlouhodobým efektem je to, že po určité době používání budete pociťovat stále silnější orgasmy a i když je zrovna nebudete při sexu používat, tento efekt přetrvá.[2]

Díky malým kuličkám umístěným uvnitř větších dochází při pohybu k vibracím, které se přenášejí na poševní stěnu a stimulují tak ženu uvnitř vagíny po celou dobu, kdy jsou zavedené. K posilování pánevního dna dochází tím, jak se žena podvědomě snaží udržet kuličky uvnitř těla. Předchází se tak inkontinenci a díky posílenému svalstvu pak žena také dokáže lépe uspokojit muže. Venušiny kuličky jsou doporučeny všem ženám, které si chtějí posílit pánevní dno a předejít tak nejen inkontinenci, ale také využít těchto posílených partií k dokonalému sexuálnímu zážitku se svým partnerem. Ze zdravotního hlediska je doporučeno používat venušiny kuličky, které se po použití nemusejí vyvářet, stačí je pouze ošetřit antibakteriálním přípravkem. U takových venušiných kuliček je provázek vyroben z hygienického silikonu, nebo je tímto silikonem potažen.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. KRÁLOVÁ, Lenka. Nejlepší venušiny kuličky českých eshopů - RECENZE - HODNOCENÍ. vibratory.org. Dostupné online [cit. 2017-06-30]. 
  2. www.pomucky-eroticke.eu [online]. www.pomucky-eroticke.eu [cit. 2016-02-19]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-05. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]